قابلیت های نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا

قابلیت های نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1401/12/23

چینش شیفت یکی از مهمترین مسئولیت های بیمارستانی است و یکی از دلایل مهم استفاده از سامانه حضور و غیاب بیمارستانی کسرا دارا بودن قابلیت چینش شیفت است. نرم افزارهایی که این قابلیت را ندارند، عملا برای بیمارستان ها مفید و کاربردی نیستند.

قابلیت های نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا چیست؟ چینش شیفت یکی از مهمترین مسئولیت های بیمارستانی است و یکی از دلایل مهم استفاده از سامانه حضور و غیاب بیمارستانی کسرا دارا بودن قابلیت چینش شیفت است. نرم افزارهایی که این قابلیت را ندارند، عملا برای بیمارستان ها مفید و کاربردی نیستند.

همچنین نرم افزارهایی وجود دارند که بخش چینش شیفت دارند اما کارآیی مورد انتظار در آن دیده نمی­ شود. نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا با ارائه این قابلیت وظایف مهم و سنگینی را از دوش مسئولین بخش های بیمارستانی برداشته است که در ادامه به توضیح آن می­پردازیم.

قابلیت های نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا

پیش ­نویس چینش شیفت در نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا

چینش شیفت ها ممکن است چندین بار تغییر داده شود. درحالت دستی این کار بسیار زمان­بر بوده و امکان اشتباه در آن نیز بسیار بالاست. اما در این نرم افزار حضور و غیاب می­ توان قبل از ثبت چینش شیفت و قبل از شروع دوره زمانی ماه، یک پیش ­نویس برای چینش شیفت ثبت کرد. پس از انجام تغییرات و تایید این پیش­نویس می ­توان آن را ثبت نهایی کرد.

دسترسی ها و گردش کار چینش شیفت بیمارستانی

در صورت نیاز ممکن است مترون و رئیس بیمارستان بخواهند تغییراتی در در چینش پیش‌نویس ایجاد نمایند. که این دسترسی برای آن ها وجود دارد. همچنین چینش شیفت توسط سرپرستار نیز قابل انجام است. از طرفی ممکن است پرستار و متقاضی یک پیشنهاد برای شیفت موردنظر داشته باشند. به همین دلیل بخشی برای پیشنهاد شیفت مورد نظر از طریق این افراد تعیین شده است. امکان تعریف فرآیند گردش کار برای پیش‌نویس چینش از سرپرستار به مترون و ریاست بیمارستان. یکی از نیازهای اصلی است که در این نرم افزار رفع شده است.

دسترسی ها و گردش کار چینش شیفت

تنظیم شیفت

تمامی انواع شیفت‌های صبح، عصر و شب حضور و غیاب در این نرم افزار به سه دسته اصلی E،M و N دسته بندی می ­شوند. در شرایط مختلف نیاز به اعمال محدودیت‌های مورد نیاز (مانند شب­ کارهای متوالی یا مدت زمان حضور مداوم) در چینش شیفت است که این امکان به صورت خودکار در نرم افزار انجام می­شود. قابلیت متمایز کردن تمامی تعطیلات رسمی و جمعه ها به صورت رنگی وجود دارد تا در نگاه کلی و هنگام چینش شیفت می ­توان سریع تر آن ها را مشاهده کرد.

 

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

 

سایر قابلیت های نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا

 • تنظیم نمایش نفرات بخش به ترتیب دلخواه از بالا به پایین
 • مرتب سازی نمایش نفرات به ترتیب سمت یا شماره پرسنلی
 • اضافه نمودن نفرات سایر بخش‌ها به یک بخش و کنترل تلاقی چینش شیفت نفرات چند بخشه
 • نمایش سرجمع شیفت‌های E،M و N برای هر فرد در ماه و همه نفرات بخش در روز
 • نمایش سرجمع شیفت‌های E،M و N برای هر روز به تفکیک گروه شغلی، جنسیت و نوع قرارداد
 • امکان ثبت سمت برخی نفرات مانند سرشیفت و مسئول دارو و …
 • امکان تعریف شیفت‌های آن­کال مربوط به شیفت‌های اصلی E ،M و N
 • تعریف فرآیند گردش کار متناسب جهت تغییرات شیفت موردی
 • مشاهده ترددها و مجوزهای هر پرسنل در صفحه اصلی
 • ثبت درخواست تغییرات شیفت توسط متقاضی و سر‌پرستار
 • اعمال محدودیت در تعداد درخواست‌های تغییر شیفت به صورت تعدادی و زمانی

سایر امکانات نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا

امکان ثبت سوابق تغییرات شیفت هر فرد، مشخصات فرد تغییر دهنده، زمان تغییر نمایش بخش‌های دیگر تعریف کننده شیفت برای نفرات و شیفت تعریفی آن‌ها، انواع فیلتر‌ها و جستجوهای مورد نیاز، از امکانات موجود دیگر هستند. امکان مهم دیگری که وجود دارد، امکان ارایه درخواست ها در همان صفحه چینش شیفت است.

در این صفحه کارتابلی وجود دارد که جهت تایید انواع درخواست‌های تغییر شیفت، مرخصی و ماموریت ایجاد شد است. به طور خلاصه سعی شد است تمامی وظایف و نیازهای مربوط به شیفتها. چینش آن ها و افراد مرتبط با آن در یک بخش (چینش شیفت) و از طریق یک صفحه با یکدیگر ارتباط داشته باشند و بتوانند تمامی کارهای مربوطه را در همان صفحه انجام دهند. از این رو می­ توان گفت نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا یکی از کامل ترین ها در نوع خود است و در بیمارستان خانواده اصفهان و بسیاری از بیمارستان های دیگر کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

 

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم