حضور و غیاب و حقوق و دستمزد و کاربردهای آن

نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد

استفاده از سیستم هوشمند حضور و غیاب برای سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها بسیار کارآمد است. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های نرم‌افزار حضور و غیاب، امکان محاسبه دقیق حقوق و دستمزد کارکنان است. سیستم حقوق و دستمزد در مدیریت منابع انسانی نقش تاثیرگذاری دارد. حقوق هر فرد با محاسبه دقیق مجموع دریافت ها و کسورات وی تعیین می‌شود. اضافه کاری، عیدی، پاداش، حق بیمه، اقساط و... از مهم ترین فاکتورها برای محاسبه مبلغ نهایی حقوق کارکنان هستند. برای محاسبه دقیق حقوق کارکنان می‌توان از نرم‌ افزار حضور و غیاب و مدیریت دستمزد کمک گرفت.

امروزه فناوری در بسیاری از زمینه‌ها باعث افزایش دقت در انجام کارها و تسهیل امور اداری شده است. یکی از این زمینه‌ها فرایند حضور و غیاب و پرداخت دستمزد کارکنان ادارات و سازمان‌هاست. حضور و غیاب و محاسبه دستمزد و حقوق کارمندان به ­صورت سنتی، امری بسیار زمان‌بر و خسته‌کننده است. هم‌چنین در روش‌های سنتی، احتمال خطا در محاسبات و تقلب در حضور و غیاب زیاد است.

شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند با خرید دستگاه حضور و غیاب و نصب نرم‌ افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد به‌راحتی و بدون خطا، بر تردد پرسنل خود نظارت کنند.همچنین این نرم‌افزارها امکانات متنوعی را برای مدیریت بهتر کسب و کار و صرفه‌جویی در زمان و انرژی ارائه می‌دهند. یکی از امکانات جانبی این نرم‌افزارها امکان محاسبه دقیق حقوق و دستمزد کارکنان است که خود نقش مهمی در مدیریت زمان و منابع انسانی سازمان دارد. در ادامه این نوشتار با نرم‌افزار مدیریت حقوق و دستمزد بیشتر آشنا خواهید شد.

مزایای استفاده از حضور و غیاب و محاسبه دستمزد

حضور و غیاب سنتی نه‌تنها بسیار زمان­بر و خسته‌کننده است، بلکه برای سازمان­هایی با تعداد پرسنل زیاد عملاً قابل انجام نیست. تعداد زیاد پرسنل در حضور و غیاب سنتی نیازمند صرف زمان طولانی و درگیری منابع انسانی است. خرید و نصب یک دستگاه حضور و غیاب و استفاده از حضور و غیاب و حقوق و دستمزد، یک راه ­حل ایده­آل برای انجام دقیق و سریع فرایند حضور و غیاب است. این نرم‌افزارها قابلیت تعریف شیفت کاری و تنظیم تقویم کار را دارند و به عملکرد دقیق و مفید کارمندان کمک می‌کنند. قانون کار که شامل مجموعه حقوق و قوانین حاکم بر رابطه کارمند و کار فرما است بر حضور و غیاب تاکید دارد. در واقع قانون کار شامل تمام افرادی می شود که به ازای انجام کار دستمزد دریافت می‌کنند.

حضور و غیاب در قانون کار به صورت جدی در تعیین میزان حقوق و مزایا کارمند، مرخصی و… نقش دارد. طبق قانون کار، تأخیر در ورود به محل کار یا خروج زود هنگام از محل کار، در صورت عدم هماهنگی با کارفرما مشمول برخورد قانونی با صدور اخطار، کسر از حقوق و مزایا و… است. در قانون کار هم‌چنین برای مرخصی‌ها و شرایط اضطراری بندهای خاصی تعریف شده است. به کمک نرم‌افزار حضور و غیاب می‌توان فرایند حضور و غیاب را بر اساس قوانین اداره کار و با در نظر گرفتن تمام جوانب از جمله مرخصی، اضافه‌کار و… انجام داد.

هم‌چنین استفاده از نرم‌ افزار مدیریت حقوق و دستمزد به کارفرمایان کمک می‌کند تا به‌راحتی نوبت‌کاری را تعریف کنند و حقوق هر کارمند را با توجه به عملکرد وی، با دقت بالا محاسبه کنند. حضور به موقع کارمندان در شیفت کارهای مشخص شده بهره‌وری کلی سازمان را افزایش می‌دهد. هم چنین  مدیریت منابع انسانی و محاسبه دقیق حقوق و دستمزد کارمندان از هرگونه سو استفاده کارمند یا کارفرما جلوگیری می‌کند.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد

حضور و غیاب و حقوق و دستمزد

مدیریت حقوق و دستمزد کارکنان با حضور و غیاب کسرا

همان‌طور که اشاره شد، استفاده از سیستم های حضور و غیاب هوشمند برای سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها بسیار کارآمد است. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های نرم‌افزار حضور و غیاب، امکان محاسبه دقیق حقوق و دستمزد کارکنان است. سیستم حقوق و دستمزد در مدیریت منابع انسانی نقش تاثیرگذاری دارد. حقوق هر فرد با محاسبه دقیق مجموع دریافت ها و کسورات وی تعیین می‌شود. اضافه کاری، عیدی، پاداش، حق بیمه، اقساط و… از مهم ترین فاکتورها برای محاسبه مبلغ نهایی حقوق کارکنان هستند. برای محاسبه دقیق حقوق کارکنان می‌توان از حضور و غیاب و مدیریت دستمزد کمک گرفت. به کمک این نرم‌افزار به راحتی و با صرف کمترین زمان می توان مبلغ نهایی حقوق هر کارمند را تعیین و فیش حقوقی او را صادر نمود.

حضور و غیاب و حقوق و دستمزد کسرا یکی  از جامع ترین و  بهترین نرم افزارهای مدیریت حضور و غیاب است که با داشتن قابلیت‌های متنوع برای محاسبات و برنامه ریزی کاری ، پاسخگوی تمام نیازهای سازمان در زمینه کنترل تردد و محاسبه حقوق و مزایا است. امکانات متنوع این ترم افزار در کنار ویژگی‌هایی چون سرعت بالای پردازش اطلاعات، نصب آسان، سازگاری با موبایل، ارائه سخت‌افزارهای قدرتمند و امکان سفارشی کردن بخش های مختلف و… آن را به یک نرم‌افزار همه جانبه تبدیل کرده است. در کنار این قابلیت‌ها، نرم‌افزار حضور و غیاب و محاسبه دستمزد و حقوق کسرا دارای پشتیبانی دائمی ۲۴ ساعته است تا وقفه‌ای در کار سازمان‌ها ایجاد نشود. در ادامه برخی از مهم ترین قابلیت های این نرم افزار جامع را بررسی خواهیم کرد.

نرم افزار مدیریت حقوق و دستمزد

نرم افزار مدیریت حقوق و دستمزد

امکانات حضور غیاب کسرا جهت محاسبه حقوق و دستمزد

برای سازمان های گسترده با تعداد بالای نیروهای انسانی استفاده از یک نرم‌ افزار حضور و غیاب آنلاین می‌تواند تاثیر بسزایی در صرفه‌جویی زمان و انرژی پرسنل داشته باشد. هر سازمان بسته به نیازها و خط مشی خود به حضور و غیاب و حقوق و دستمزد با امکانات خاصی  نیازمند است.  هم‌چنین سخت افزارهای لازم هم باید متناسب با وسعت و تعداد اعضای پرسنل انتخاب شود. یکی  از قوی‌ترین گزینه‌ها برای امدیریت حقوق و دستمزد کارکنان و کنترل تردد‌ها، نرم افزار حضور و غیاب شرکت مهندسی کسرا است. نرم‌افزار مدیریت حقوق و دستمزد کسرا امکانات متنوعی را به عنوان یک سیستم حضور غیاب برای حضور غیاب کارمندان و نیز محاسبه دقیق دستمزد، در اختیار سازمان‌ها قرار داده است. از جمله امکانات این نرم‌افزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

داشبوردهای تخصصی برای مدیریت اطلاعات پرسنل

اطلاعات شخصی و سوابق کاری  کارکنان  از  مهم ترین ارکان  سازمان محسوب می‌شوند. حضور و غیاب کسرا با ارائه داشبورد‌های ویژه امکان ذخیره‌سازی و طبقه‌بندی اطلاعات کارکنان را فراهم نموده است. در این نرم افزار می توان به راحتی به تمامی اطلاعات هر کارمند دسترسی پیدا کرد. هم‌چنین امکان ذخیره اطلاعات به صورت گروهی هم وجود دارد.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

مدیریت تردد پرسنل

به کمک نرم‌افزار مدیریت حقوق و دستمزد و حضور و غیاب کسرا می‌توان از امکانات مانیتورینگ تردد برای نظارت دقیق بر تردد تمام پرسنل استفاده کرد. در این نرم‌افزار امکان مشاهده کامل تمام مشخصات پرسنل و نظارت بر تردد بر اساس کارت‌خوان وجود دارد.

حضور و غیاب از راه دور

یکی از قابلیت های ویژه نرم افزار تحت وب کسرا قابلیت حضور وغیاب آنلاین است.  در سازمان‌های بزرگ در شیفت‌های کاری  مختلف، کارکنان در موقعیت‌های زمانی و مکانی متفاوتی قرار دارند، دسترسی راحت تمام کارکنان به سیستم آنلاین حضور و غیاب  از مزیت‌های شاخص این نرم‌افزار به حساب می‌آید. با برنامه حضور و غیاب کسرا هر کارمند می تواند تنها با اتصال به یک مرورگر معمولی حضور خود را در محل کار ثبت کند.

سیستم حقوق و دستمزد در مدیریت منابع انسانی

سیستم حقوق و دستمزد در مدیریت منابع انسانی

امکان مدیریت کارتابل اطلاعاتی و گزارش‌گیری

در نرم‌افزار حضور و غیاب و محاسبه دستمزد کسرا می‌توان در کارتابل مدیریتی تمام اطلاعات سازمانی پرسنل را ذخیره کرد. در این نرم‌افزار امکان تعریف سطوح کاری به‌صورت انفرادی یا دسته‌جمعی و هم‌چنین امکان تعریف سطوح دسترسی مختلف برای کارمندان وجود دارد. این نرم‌افزار هم‌چنین دارای قابلیت گزارش‌گیری نامحدود است تا مدیران بتوانند بر حضور و غیاب و محاسبه دستمزد کارمندان نظارت حداکثری داشته باشند.

تنظیم تقویم کار بر اساس معیارهای سازمان

در حضور و غیاب و حقوق و دستمزد کسرا امکان مشاهده شیفت کاری ماهانه به‌صورت یکجا وجود دارد. هم‌چنین امکان تعریف شیفت‌ها به‌صورت روزانه، پاره‌وقت و تمام‌وقت و محاسبه اضافه‌کار یا کسری در این نرم‌افزار وجود دارد.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

امکان تعریف تلورانس‌های مختلف

در برخی از سازمان‌ها یک بازه زمانی کوتاه افزون بر ساعت موظفی ورود و خروج در نظر گرفته می‌شود، این زمان بسته به محدودیت‌های تردد به محل کار برای هر سازمان زمان ویژه ای است. به طور مثال  اگر زمان تلورانس ورود برای سازمانی سی دقیقه تعریف شود، با تاخیر کمتر ازسی دقیقه، کارمند مشمول جریمه یا کسر از حقوق نمی‌شود.‌ اگر کارمند خارج از این محدوده تعریف‌شده در محل کار حاضر نباشد، مشمول برخورد قانونی مطابق با قوانین کار خواهد شد. تعریف زمان تلورانس باعث افزایش نظم و تشویق کارکنان برای حضور بموقع در محل کار می شود. در نرم‌افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد کسرا امکان تعریف تلورانس برای ورود و خروج و هم‌چنین تلورانس شناور برای مرخصی‌ها و ماموریت‌ها وجود دارد تا ضمن رعایت حقوق کارمندان محاسبه دستمزد با نهایت دقت صورت گیرد.

مدیریت مرخصی و مأموریت

یکی از امکانات نرم‌افزار حضور غیاب کسرا امکان مدیریت مرخصی و مأموریت‌های سازمانی است. در این نرم‌افزار امکان مدیریت کامل تمام مأموریت‌ها و استعلام زمان مرخصی وجود دارد. به کمک این نرم‌افزار کارمندان و مدیرسازمان می‌توانند  با استفاده از تلفن همراه خود روزهای باقیمانده مرخصی را مشاهده کنند.

ایجاد و گردش انواع فرم‌های پویا

مدیریت مجوزها و امکان صدور مجوزهای فردی و گروهی از ویژگی‌های قابل‌توجه نرم‌افزار کسرا به‌حساب می‌آید. در این نرم‌افزار کارمندان می‌توانند از فرم‌های پویا برای ارائه درخواست‌های خود استفاده کنند و گزارش تائید یا عدم پذیرش مدیران را از طریق تلفن همراه خود دریافت کنند.

مدیریت حقوق و دستمزد کارکنان

مدیریت حقوق و دستمزد کارکنان

تعریف قوانین حضور و غیاب و شیفت­ بندی

در نرم‌افزار مدیریت حقوق و دستمزد کسرا امکان تعریف قوانین حضور و غیاب بر اساس نیازها و الزامات سازمان وجود دارد‌. موتور تولید قوانین پویا و موتور گزارش­گیر پیشرفته این نرم‌افزار امکان گزارش‌گیری دقیق از تمام جزئیات و تعریف قوانین جدید را برای مدیران فراهم آورده است. هم‌چنین این نرم‌افزار امکان تعریف شیفت‌های کاری و ایجاد گروه‌ بندی شیفتی بر اساس نیاز سازمان وجود دارد.

مدیریت امور در شرایط دورکاری

در برخی موارد مانند پاندمی‌ها و شرایط بد آب‌ و ‌هوایی امکان مراجعه حضوری کارکنان به محل کار وجود ندارد. در چنین شرایطی، دورکاری بهترین گزینه برای پیشبرد اهداف سازمان است. تحت وب بودن و پشتیبانی از سخت افزارهای مختلف، حضور و غیاب کسرا را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای مدیریت دورکاری تبدیل کرده است. به کمک این نرم افزار می توان به راحتی شیفت های کاری اتوماتیک را تعریف و از راه دور کنترل کرد. از  قابلیت های دیگر این نرم افزار امکان ثبت تردد فراموشی با نسخه اندروید یا ios از راه دور (حضور و غیاب با لوکیشن) است.

تضمین امنیت داده‌ها با مکانیزم مدیریت داده پیشرفته

در دنیای پیچیده امروز حفظ امنیت داده ها و حریم خصوصی از مهم‌ترین الزامات هر سازمان است. نرم‌ افزار حضور و غیاب کسرا با دارا بودن پیشرفته ترین گواهی‌های امنیتی، ایمنی تمام داده‌های ذخیره شده را تضمین می‌کند. در نرم افزار کسرا از پیشرفته‌ترین سیستم‌های ضد هکری و حفاظت اطلاعات استفاده شده است. در نرم افزار کسرا پایش امنیت اطلاعات سازمان  بدون نیاز به حریم خصوصی افراد صورت می گیرد.

سرعت بالا در محاسبه و پردازش اطلاعات

سرعت پردازش بالا برای محاسبه حقوق و ثبت تردد در سازمان های دارای منابع انسانی زیاد بسیار حائز اهمیت است. سرعت در پردازش اطلاعات، محاسبه حقوق و گزارش‌گیری از ویژگی‌های برجسته نرم افزار مدیریت حضور و غیاب و دستمزد کسرا است.

پشتیبانی همه جانبه و ۲۴ ساعته برای نرم افزار مدیریت حقوق و دستمزد

کارشناسان شرکت  مهندسی کسرا به صورت بیست‌وچهار ساعته آماده ارائه خدمات و پشتیبانی از محصولات فروخته شده هستند. ارائه خدمات پشتیبانی به خریداران کمک می‌کند تا قابلیت‌های مختلف نرم‌افراز را به سادگی فعال کنند و متناسب با الزامات و نیازهای سازمان خود از امکانات مختلف سازمان  بهره مند شوند. هم چنین این پشتیبانی تمام وقت به خریداران این آرامش خاطر را می‌دهد که فرایند حضور و غیاب هوشمند بدون وقفه انجام خواهد شد.

حقوق و دستمزد

حقوق و دستمزد

مدیریت تردد در شعب مختلف

بسیاری از سازمان‌های بزرگ دارای چند زیر مجموعه و نهاد وابسته هستند. حضور و غیاب هوشمند کسرا به گونه ای طراحی شده است که امکان کنترل تردد و نظارت بر فعالیت‌های کارکنان در تمام شعب را فراهم نموده‌ است. در این نرم‌افزار می‌توان به کمک داشبورد‌های اختصاصی ضمن ذخیره اطلاعات، شیفت‌بندی، محاسبه حقوق و دستمزد و مدیریت تردد جداگانه هر شعبه، به صورت همزمان امکان نظارت و گزارش گیری آنلاین در تمام شعب وجود داشته باشد.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

حضور و غیاب و حقوق و دستمزد

با استفاده از حضور و غیاب کسرا به راحتی می توان گروه های مختلفی برای کارکنان سازمان تعریف کرد و بدین ترتیب ساعت کار، مرخصی، اضافه کار و سایر حقوق و مزایا را برای هر یک از پرسنل به صورت مجزا مشاهده کرد. یکی از قابلیت های مهم سامانه کنترل تردد کسری امکان تهیه گزارشات متنوع برای مدیران در بخش های مختلف سازمان است.

واحد حقوق و دستمزد به عنوان یکی از واحدهای مهم در سازمان های مختلف می تواند به راحتی و با استفاده از گزارشات موجود در اتوماسیون ورود و خروج کسری به بررسی میزان کارکرد پرسنل پرداخته اقدامات لازم جهت پرداخت حقوق و مزایای کارمندان را انجام دهد. کارکنان سازمانی نیز با دریافت رمز عبور شخصی می توانند وارد پنل کاربری خود شده و با بررسی میزان کارکرد و همچنین مانده مرخصی های خود، ترددهای آتی شان را مدیریت کنند.

با برنامه حضور غیاب پرسنل زمان کمتری به ارزیابی حقوق و دستمزد اختصاص داده می‌شود. در واقع با اتوماسیون حضور و غیاب، زمان کمتری را برای محاسبه حقوق و دستمزد صرف خواهید کرد. کارکنان شما قادر خواهند بود تا با بهره مندی از برنامه حضور و غیاب به جای محاسبات تکراری در هر ماه، زمان بیشتری را صرف شغل خود کنند. این کار می تواند نقش به سزایی در افزایش رضایتمندی پرسنل در سازمان ها و شرکت های مختلف ایفا کند.

سخن پایانی در مورد حضور و غیاب و حقوق و دستمزد

با گسترش سازمان‌ها و افزایش تعداد منابع انسانی بهره‌گیری از سیستم هوشمند مدیریت حضور و غیاب و دستمزد برای سازمان‌های دارای پرسنل زیاد به یک ضرورت تبدیل شده است. شرکت مهندسی کسرا  ارائه دهنده انواع تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزار  حضور و غیاب و حقوق و دستمزد، کامل ترین و بهترین حضور و غیاب و مدیریت  حقوق  را طراحی و عرضه کرده است. نرم‌افزار حضور و غیاب و مدیریت حقوق کسرا یکی از جامع‌ترین نرم‌افزارهای موجود برای مدیریت حضور و غیاب و محاسبه دقیق حقوق کارمندان است. این نرم‌افزار به همراه دستگاه حضور و غیاب کسرا می‌تواند امنیت و آرامش خاطر کامل برای کنترل و نظارت دقیق بر تمام جوانب کاری را برای کارفرمایان فراهم کند. شماری از قابلیت های این نرم افزار در این نوشتار بررسی شد.

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

چرا حفظ حریم شخصی در محیط کار اهمیت دارد؟

چرا حفظ حریم شخصی در محیط کار اهمیت دارد؟

وجدان کاری چیست

وجدان کاری چیست؟

اصول و فواید انتقاد سازنده؛ تفاوت انتقاد سازنده و مخرب 

اصول و فواید انتقاد سازنده؛ تفاوت انتقاد سازنده و مخرب 

مدل استخوان ماهی

مدل استخوان ماهی (Fishbone Diagram) چیست و چگونه رسم می شود؟

اس ام اس مارکتینگ چیست و چه مزایایی دارد؟

اس ام اس مارکتینگ چیست و چه مزایایی دارد؟

اهمال کاری چیست؟ | چگونه با اهمال کاری مقابله کنیم؟

اهمال کاری چیست؟ | چگونه با اهمال کاری مقابله کنیم؟

تعدیل نیرو چه زمانی اتفاق می افتد؟ تفاوت تعدیل و اخراج چیست؟

تعدیل نیرو چه زمانی اتفاق می افتد؟ تفاوت تعدیل و اخراج چیست؟

نمودار ون چیست و چه کاربردی دارد؟

نمودار ون چیست و چه کاربردی دارد؟ 

شایسته سالاری | مراحل رسیدن به شایسته سالاری

شایسته سالاری | مراحل رسیدن به شایسته سالاری

تکنیک ساندویچ

تکنیک ساندویچ چیست؟

ماتریس آیزنهاور چیست؟

ماتریس آیزنهاور چیست؟

تعالی سازمانی چیست؟ | آشنایی با انواع مدل های تعالی سازمانی

تعالی سازمانی چیست؟ | آشنایی با انواع مدل های تعالی سازمانی

نیچ مارکتینگ چیست؟ همه چیز در مورد نیچ مارکت (Niche Marketing)

نیچ مارکتینگ چیست؟ همه چیز در مورد نیچ مارکت (Niche Marketing)

تفاوت بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در چیست؟

تفاوت بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در چیست؟

همه چیز درباره حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی و نحوه‌ محاسبه حقوق بازنشستگی

همه چیز درباره حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی و نحوه‌ محاسبه حقوق بازنشستگی

Bom محصول یا درخت محصول چیست و چه کاربردی دارد؟

BOM محصول یا درخت محصول چیست و چه کاربردی دارد؟

منظور از حق اولاد و عائله مندی چیست؟ نحوه محاسبه حق اولاد و کمک عائله مندی

منظور از حق اولاد و عائله مندی چیست؟ نحوه محاسبه حق اولاد و کمک عائله مندی

کاربرد رویکرد شش کلاه تفکر 

کاربرد رویکرد شش کلاه تفکر 

اسکرام چیست

اسکرام چیست؟ | نقش تکنیک اسکرام (scrum) در مدیریت سازمان ها  

بررسی قانون سختی کار و شرایط دریافت سختی کار 

بررسی قانون سختی کار و شرایط دریافت سختی کار