سیستم مدیریت دستگاه های کنترل تردد...

سیستم مدیریت دستگاه حضور و غیاب (Biovation)

سیستم مدیریت یکپارچه کنترل تردد بایوویشن (Biovation)

یکی از دغدغه های سازمان ها کنترل ورود و خروج پرسنل و مهمان ها ست. ابزار های متنوعی جهت دریافت اطلاعات ورود و خروج افراد وجود دارد. یکی از مهم ترین ابزار های کنترل ورود و خروج پرسنل و مهمان ها، انواع دستگاه حضور و غیاب است و مدیریت دستگاه حضور و غیاب نیز برای سازمانها ضروری است. دستگاه‌های حضور و غیاب نیز دارای انواع مختلفی هستند که از این میان می­توان به دستگاه­ های کارتی، اثر انگشتی، تشخیص چهره، تشخیص عنبیه، ثبت تردد از طریق موقعیت مکانی و ... اشاره کرد.

با توجه به اینکه اطلاعات ورودی نرم افزار های حضور و غیاب، تردد ثبت شده روی دستگاه ها یا ساعت های حضور و غیاب است، به نرم افزار واسطی جهت دریافت و تخلیه تردد های ثبت شده توسط پرسنل روی دستگاه ها نیاز داریم. دستگاه ها براساس شرکت تولید کننده خود به برند های مختلف تقسیم می شوند و هر برند به نرم افزار مخصوص به خود جهت دریافت و تخلیه تردد و همینطور مدیریت اطلاعات پرسنل روی دستگاه حضور و غیاب نیاز دارد.

عموما در سازمانها دستگاه های برند های مختلف وجود دارد و به منظور استفاده از اطلاعات ترددی پرسنل در نرم افزار حضور و غیاب به ازای هر برند دستگاه به یک نرم افزار تخلیه نیاز است و همین امر موجب عدم امکان مدیریت یکپارچه و عدم استفاده بهینه از نرم افزار ها می شود. کسرا با ارائه سیستم مدیریت دستگاه حضور و غیاب (Biovation) امکان تخلیه و مدیریت دستگاه های برند های مختلف به صورت یکپارچه را فراهم کرده است و سازمان ها اجباری برای تغییر دستگاه های ساعت زنی خود ندارند.

سیستم مدیریت یکپارچه کنترل تردد بایوویشن (Biovation)
سیستم مدیریت دستگاه حضور و غیاب (Biovation)

"" indicates required fields

امکانات سیستم مدیریت دستگاه حضور و غیاب بایوویشن (Biovation)

نرم‌افزار حضور و غیاب جهت انجام محاسبات کارکرد پرسنل نیاز به داده‌های تردد افراد داشته و این موضوع به صورت معمول از طریق دستگاه‌های ساعت حضور و غیاب تامین می‌گردد. دستگاه‌های حضور و غیاب دارای انواع مختلف هستند که معمولا یک سازمان دستگاه‌هایی از یک برند مشخص را برای خود تهیه نموده است. کسرا توانسته است با بهره‌گیری از یک سامانه منحصربه فرد مدیریت دستگاه‌های حضور و غیاب یعنی سامانه بایوویشن اجبار تغییر سخت‌افزار جهت تغییر نرم‌افزار حضور و غیاب را مرتفع سازد. برخی از قابلیت‌های سامانه مدیریت دستگاه‌های حضور و غیاب کسرا به شرح زیر است:

 

پشتیبانی یکپارچه از برندهای مختلف دستگاه های حضور و غیاب

در نرم افزار بایویشن کسرا قادر خواهید بود در یک نرم افزار دستگاه های حضور و غیاب اغلب برند های داخلی و خارجی را مدیریت و تخلیه کنید.

 • امکان مدیریت دستگاه های حضور و غیاب برند های مختلف داخلی و خارجی به صورت یکپارچه
 • امکان استفاده همزمان دستگاه‌های حضور و غیاب از سایر برندها از جمله Suprema، Virdi، پالیز افزار، علم و صنعت و دنیای پردازش در یک نرم‌افزار
 • تخلیه تردد ها به صورت کاملا آنلاین و انتقال به نرم افزار حضور و غیاب بدون نیاز به تعریف جاب و تریگر در اس کیو ال
 • امکان مدیریت تعداد نامحدود دستگاه در یک سرور
 • پنل مدیریتی آنلاین و بدون محدودیت تعداد کاربر
پشتیبانی یکپارچه از برندهای مختلف دستگاه های حضور و غیاب

اعمال کنترل دسترسی و اکسس کنترل دستگاه حضور و غیاب

کنترل دسترسی مهم ترین روش کنترل دسترسی افراد به دستگاه ها و ثبت تردد های آنها در بازه های زمانی مجاز در دستگاه است ، در نرم افزار بایویشن کسرا امکان کنترل افراد مجاز و زمان های مجاز روی دستگاه ها وجود دارد و مدیر سامانه می تواند افراد روی دستگاه ها را براساس کنترل دسترسی های متناسب با نیاز سازمان همگام و یکپارچه کند .

 • امکان گروه بندی افراد در سامانه بایویشن کسرا
 • امکان گروه بندی دستگاه ها
 • امکان اعمال محدودیت پرسنل مجاز به ثبت تردد روی دستگاه های حضور و غیاب
 • امکان اعمال محدودیت بازه ی زمانی ثبت تردد افراد روی دستگاه های ساعت زن
 • امکان همگام سازی خودکار اطلاعات کاربران روی دستگاه ها

مدیریت دستگاه حضور و غیاب از راه دور

سامانه بایویشن کسرا امکان مدیریت دستگاه ها از راه دور را فراهم کرده است و مدیران سیستم بایویشن بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل استقرار دستگاه میتوانند عملیات مورد نظر خود را انجام دهند.

 • امکان مشاهده وضعیت اتصال لحظه ای دستگاه ها و بررسی Ping آی پی دستگاه و چک باز بودن پورت بدون نیاز به سرور و با استفاده از سامانه بایویشن 
 • امکان انجام تنظیمات ساعت حضور و غیاب از راه دور
 • امکان تغییر آی پی و ریست دستگاه حضور و غیاب از راه دور
 • امکان مدیریت دریافت و ارسال اطلاعات دستگاه در نرم‌افزار
دستگاه-
افراد-

مدیریت افراد روی دستگاه حضور و غیاب

یکی از مهم ترین عملیات هایی که هر سازمان باید بتواند انجام دهد ، امکان مدیریت پرسنل روی دستگاه ها یا ساعت های کارت زنی است ؛ در نرم افزار بایویشن کسرا این امکان برای سازمان ها فراهم است و مدیران سیستم می توانند افراد را روی دستگاه ها مدیریت کنند.

 • ارسال و دریافت افراد روی دستگاههای مختلف با استفاده از نرم افزار بایویشن
 • امکان تعریف اطلاعات احراز هویتی برای پرسنل از قبیل اثر انگشت ، چهره ، کارت و ... از راه دور و بدون حضور فیزیکی ادمین در محل استقرار دستگاه ساعت زنی (در صورت فراهم بودن این قابلیت روی دستگاه حضور و غیاب)
 • امکان انتقال افراد مجاز به دستگاه
 • امکان تعریف و حذف مدیر دستگاه از راه دور
 • امکان ارسال گروهی افراد به دستگاه های حضور و غیاب
 • امکان غیر فعال کردن خودکار افراد روی دستگاه ها بعد از خاتمه قرارداد
 • امکان ارسال افراد به گروهی از دستگاه ها

یکپارچه با سامانه حضور و غیاب کسرا و دارای استانداردهای فنی

سامانه ی بایویشن کسرا با سامانه های مختلف کسرا (سامانه حضور و غیاب کسرا، سامانه تغذیه کسرا، سامانه پرسنلی کسرا) یکپارچه است و اطلاعات افراد و گروه بندی های افراد در بایویشن براساس اطلاعات موجود در سامانه ی پرسنلی کسرا  یکپارچه شود.

 • بستر یکپارچه با سامانه‌های حضور و غیاب و تغذیه کسرا
 • امکان یکپارچه بودن افراد نرم افزار بایویشن با بخش پرسنلی سامانه حضور و غیاب کسرا
 • امکان دریافت خودکار تاریخ خاتمه افراد از بخش پرسنلی سامانه حضور و غیاب کسرا
 • دارای بانک اطلاعاتی MS SQLServer
 • برقراری ارتباط با دستگاه های حضور و غیاب از طریق SDK  ، DLL و API
 • نرم‌افزار تحت وب فارسی با قابلیت CrossBrowsing
یکپارچه با سامانه های کسرا و دارای استانداردهای فنی
نمایش-تردد-

نمایش و مانیتورینگ ترددها و تعریف سطوح مختلف دسترسی 

در سامانه بایویشن کسرا امکان مشاهده ی آنلاین تردد های تخلیه شده از دستگاه ها  وجود دارد؛ همینطور می توان از تمامی تردد های تخلیه شده از دستگاه ها، به تفکیک افراد ، دستگاه ها و گروه دستگاه و گروه افراد در قالب اکسل و پی دی اف گزارش تهیه کرد.

 • امکان دریافت گزارش ترددهای تخلیه شده از دستگاه ها در قالب اکسل (Excel) و پی دی اف (PDF)
 • مانیتورینگ لحظه ای تردد های ثبت شده روی دستگاه و امکان مقایسه تصویر لحظه ای با عکس پرسنلی افراد
 • نمایش تصویر لحظه ای دریافتی توسط دستگاه حضور و غیاب زمان ثبت تردد 
 • امکان تعریف سطوح مختلف دسترسی برای ادمین های نرم افزار بایویشن
 • امکان اختصاص دادن گروه های افراد و دستگاه به ادمین های نرم افزار بایوشن
 • امکان تغییر در دسترسی ادمین ها به صفحات و گزینه ها و دکمه های نرم افزار
 • امکان تعریف نامحدود ادمین در نرم افزار بایویشن

 

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

پرسش های متداول پیرامون سیستم مدیریت یکپارچه کنترل تردد بایوویشن (Biovation)

وظیفه اصلی سیستم مدیریت یکپارچه کنترل تردد بایوویشن (Biovation) چیست؟

وظیفه اصلی این سیستم کنترل و مدیریت ورود و خروج پرسنل و مهمان های سازمان ها و کنترل مجاز و غیر مجاز بودن تردد های سازمان است. مدیریت سخت افزار های حضور و غیاب و تخلیه تردد ها ولاگ های ثبت شده روی هر سخت افزار و دستگاه حضور و غیاب از دیگر وظایف نرم افزار بایوویشن است. علاوه بر این سامانه بایوویشن می تواند با سامانه های دیگر از جمله سامانه حضور و غیاب، کارکرد پرسنلی، سیستم مدیریت تغذیه و سیستم بن کالا در ارتباط باشد و ترددهای هر دستگاه را بسته با کاربرد دستگاه به سامانه مربوطه تحویل دهد.

آیا امکان اضافه کردن دستگاه های برندهای مختلف در سیستم بایوویشن کسرا وجود دارد؟

نرم افزار بایوویشن امکان مدیریت دستگاه های برندهای مختلف به صورت یکپارچه و تحت یک پلتفرم ثابت را دارد. با استفاده از نرم افزار بایوویشن کسرا نیاز به نصب نرم افزار مختلف به ازای هر برند دستگاه نخواهید داشت. همچنین دیگر نیازی به یادگیری استفاده از نرم افزارهای مختلف تخلیه را ندارید.

آیا امکان مدیریت دستگاه های حضور و غیاب و کنترل تردد از راه دور وجود دارد؟

بله! در نرم افزار بایوویشن کسرا امکان مدیریت دستگاه های حضور و غیاب از راه دور را دارید و برای انجام عملیات نیاز به حضور فیزیکی در محل استقرار دستگاه نخواهید داشت. در این نرم افزار انجام کارهایی از قبیل ریست کارتخوان یا دستگاه حضوروغیاب، تغییر آی پی دستگاه، دریافت اطلاعات تردد و افراد از دستگاه، به روزرسانی فریم ور، حذف ترددهای روی دستگاه ها و ... از راه دور امکان پذیر است.

آیا امکان تعریف پرسنل روی دستگاه حضور و غیاب از راه دور وجود دارد؟

بله! در نرم افزار بایوویشن کسرا می توانید بدون حضور ادمین یا مدیر دستگاه در محل استقرار دستگاه و با استقاده از نرم افزار به دستگاه دستور دریافت اطلاعات احراز هویتی پرسنل را بدهید. در این حالت فقط لازم است پرسنل مد نظر به محل استقرار دستگاه رفته و ادمین از راه دور دستورات لازم را به دستگاه بدهد. در این حالت بسته به برند و نوع دستگاه اطلاعات در دستگاه یا در نرم افزار بایوویشن ذخیره خواهد شد.

تخلیه ترددهای روی دستگاه های حضور و غیاب در چه بازه زمانی انجام می شود؟

تخلیه ترددهای دستگاه های حضور و غیاب به صورت کاملا آنلاین و لحظه ای انجام می شود. تنها در شرایطی که مشکلی در شبکه سازمان وجود داشته باشد و ارتباط دستگاه و نرم افزار بایوویشن قطع باشد، لاگ ها و ترددها در دستگاه ذخیره شده و بعد از برقراری ارتباط تمامی ترددهای ذخیره شده روی دستگاه در بایوویشن و نرم افزار حضور و غیاب ذخیره می شود. لازم به ذکر است در صورتی که به هر دلیلی سازمان نیاز به انجام دستی تخلیه تردد دارد، گزینه ای به منظور دریافت ترددها از دستگاه در نرم افزار وجود دارد.

آیا امکان دادن دسترسی دستگاه ها و افراد خاصی را به ادمین های مختلف وجود دارد؟

بله در سامانه بایوویشن کسرا امکان گروه بندی افراد و دستگاه ها وجود دارد و می توانید گروه های کنترل دسترسی ای ایجاد کنید و گروه های دستگاه و افراد را به ادمین های مورد نظرتان انتساب دهید. با این روش شما می توانید مشخص کنید هر کدام از ادمین ها مجاز به مشاهده و مدیریت کدام دستگاه ها و کدام افراد هستند.

آیا در نرم افزار بایوویشن کسرا امکان مانیتورینگ ترددها وجود دارد؟

بله در نرم افزار بایوویشن کسرا صفحه ای به نام مانیتورینگ افراد وجود دارد که با استفاده از این صفحه امکان مانیتورینگ تردد های لحظه ای وجود دارد. در این صفحه در صورت فعال بودن امکان عکس برداری لحظه ای از افراد در زمان ثبت تردد، عکس دریافت شده از افراد نیز نمایش داده می شود. همچنین در صورت تعریف عکس پرسنلی در قسمت مشخصات پرسنلی افراد، امکان مقایسه عکس پرسنلی و تصویر لحظه ای زمان ثبت تردد وجود دارد.

آیا در نرم افزار بایوویشن کسرا امکان محدود کردن مانیتورینگ ترددهای دستگاه های خاصی برای افراد خاص وجود دارد؟

بله صفحه مانیتورینگ افراد در نرم افزار بایوویشن کسرا، دسترسی دار است و شما می توانید تعریف کنید شخصی که این صفحه را مشاهده می کند مجاز به مشاهده ترددهای ثبت شده روی کدام دستگاه ها است. در صورت عدم تعریف دسترسی دستگاه های مجاز برای شخص مد نظر، هیچ ترددی در صفحه ی مانیتورینگ نمایش داده نخواهد شد.

آیا امکان تفکیک دستگاه های ورود از خروج در نرم افزار وجود دارد؟

بله در سامانه بایوویشن کسرا امکان مشخص کردن نوع تردد دستگاه وجود دارد و شما می توانید مشخص کنید ترددهای هر دستگاه در سامانه حضور و غیاب پرسنلی به عنوان تردد ورود و خروج و یا سیستمی ثبت شود.

آیا امکان یکپارچه بودن پرسنل در سامانه پرسنلی و بایوویشن وجود دارد؟

بله! یکی از مزیت های نرم افزار بایوویشن کسرا یکپارچه بودن با قسمت پرسنلی کسرا است ؛ این مزیت موجب می شود شما افراد و پرسنل تان را فقط یکبار تعریف کنید و پرسنلی های تعریف شده در کسرا با  سامانه ی بایوویشن نیز یکپارچه خواهد شد و تمام تغییرات اعمال شده در قسمت پرسنلی کسرا به عنوان مثال فعال و غیر فعال کردن افراد یا تاربخ خاتمه قرارداد یا شماره کارت هر فرد ، در قسمت افراد بایوویشن نیز سینک و همگام خواهد شد .

آیا در سیستم بایوویشن کسرا میتوان لاگ عملیات های ایجاد شده توسط مدیران سامانه بایوویشن را مشاهده کرد؟

بله در نرم افزار بایوویشن مشاهده و مانیتورینگ عملیات و دستوراتی که توسط مدیران سیستم به سمت دستگاه ها ارسال شده و همینطور تاریخ و ساعت ایجاد دستور امکان پذیر است.

آیا امکان انجام تخلیه دستی از دستگاه های کارتخوان یا حضور و غیاب وجود دارد؟

تخلیه ترددهای دستگاه های حضور و غیاب به صورت کاملا آنلاین و لحظه ای انجام می شود. اما در صورتی که به هر دلیلی سازمان نیاز به انجام دستی تخلیه تردد دارد گزینه ای به منظور دریافت ترددها از دستگاه در نرم افزار وجود دارد.