نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی...

حضور و غیاب بیمارستانی

حضور غیاب بیمارستانی کسرا

بیمارستان‌ها به علت شرایط کار بیست و چهار ساعته و نیز شرایط متغیر در تعداد بیماران در روز‌های مختلف هفته و حتی ساعات مختلف شبانه‌روز، یکی از پیچیده‌ترین حالات حضور و غیاب را در بین طیف گسترده سازمان های استفاده ­کننده از سیستم های کنترل تردد و نرم افزار حضور غیاب را از آن خود کرده اند. این پیچیدگی ها نیازمند ارائه راهکارهای جامع، دقیق و سفارشی شده جهت رفع نیازهای انواع بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و... است. نرم افزار کارکرد بیمارستانی کسرا که نوعی نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی است و با توجه به ساختار قدرتمند و پویای خود قادر به ارائه راهکارهای مناسبی در جهت افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در هزینه‌های بیمارستانی حوزه بهداشت و درمان است.

نرم افزار کارکرد بیمارستانی کسرا

"" indicates required fields

تجربه موفق «بیمارستان خانواده اصفهان» در استفاده از حضور و غیاب بیمارستانی کسرا

بیمارستان تخصصی خانواده یکی از مجهزترین بیمارستان های استان اصفهان است که از سال 1369 در حال خدمت رسانی به مردم در استان اصفهان و سایر استان های کشور است. در حال حاضر بیش از 600 پرسنل در این بیمارستان مجهز در حال فعالیت هستند که جهت ثبت تردد خود از سال 1397 تا کنون از سیستم حضور و غیاب شرکت مهندسی کسرا استفاده می کنند. در مصاحبه انجام شده با جناب مهندس فرشاد جعفریان معاونت پشتیبانی بیمارستان خانواده اصفهان، ایشان به بیان چالش ها و مشکلات این بیمارستان در خصوص ثبت تردد پرسنل بیمارستانی و از دلایل انتخاب نرم افزار حضور و غیاب کسرا جهت رفع مشکلات پیش رو می گویند.

امکانات نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی

     امکانات حضور و غیاب بیمارستانی کسرا

 • محاسبه میزان موظفی و اضافه‌کار ماهیانه بر اساس چینش شیفت انجام شده پرستاران
 • هشدار تداخل شیف برای نفراتی شیفت همزمان در دو واحد برایشان تعریف می‌گردد.
 • چینش شیفت‌های پرستاری به صورت‌ ماهانه قبل از فرارسیدن ماه
 • اعمال قواعد و مقررات مرتبط با محدودیت‌های چینش شیفت به صورت متوالی و متناوب
 • اعمال تغییرات شیفت‌های کاری پرستاران به صورت گروهی در یک بازه زمانی
 • ارائه آمار لحظه‌ای پرستاران و کادر درمان بر اساس نوع خدمت (پرستار، بهیار، کمک بهیار) 
 • ارائه آمار لحظه‌ای هنگام چینش شیفت در بخش‌های مختلف بر اساس جنسیت

 مزایای حضور غیاب بیمارستانی کسرا

 • ثبت تردد پرسنل از طریق دستگاه‌ حضور و غیاب تشخیص چهره با الزام استفاده از ماسک
 • ثبت سابقه‌کار داخلی و خارجی پرستاران جهت استفاده از طرح ارتقاء بهره‌وری
 • مدیریت چینش شیفت‌های پرستاری بر اساس طرح ارتقاء بهره‌وری و کاهش خودکار ساعات کار
 • ایجاد کارانه و پاداش اضافه‌کار یا ریالی پرستاری و پشتیبانی بر اساس دستورالعمل بیمارستان
 • ارائه انواع سامانه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مدیریت تردد و کنترل دسترسی به اماکن حساس
 • اعمال قواعد و مقررات طرح ارتقاء بهره‌وری در کاهش ساعات کار پرستاران
 • ارائه داده‌های مورد نیاز برای پرداخت مبتنی بر عملکرد پرستاران (طرح قاصدک پرستاران)
 • ایجاد گروه‌های سختی‌کار پرستاران با عضویت‌های تاریخ‌دار
 • اعمال قواعد و مقررات مرتبط با آنکالی پرستاران
 • ایجاد انواع فرآیند‌ها و محاسبات برای پوشش قواعد و مقررات افراد دارای چندین سمت
مزایای نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی
Hospital-function

سیستم ارتقاء بهره وری پرستاران

مطرح شدن طرح ارتقاء بهره‌ وری پرستاران و مشاغل بهداشتی، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها را به فکر وا داشت تا برای اجرای این طرح به دنبال راهکار ویژه ای باشند. مدیریت شیفت‌ها مسئله‌ای بود که می‌توانست در بالا بردن بهره‌وری کارکنان تاثیر بسزایی داشته باشد. در این راستا کسرا تصمیم به ارایه نرم افزاری در این زمینه گرفت. راهکاری که توانایی پوشش همه‌ی خواسته‌های طرح ارتقاء و بهره وری را داشته باشد. تیم مهندسی کسرا این راهکار را در قالب نرم افزار ویژه‌ای به نام سیستم ارتقاء بهره وری و قاصدک پرستاران خود ارایه کرده است. این سیستم با ویژگی هایی که دارد عملکرد کارکنان را بهبود می بخشد.

ارتقاء بهره وری پرستاران سیستم قاصدک پرستاران شرکت مهندسی کسرا
سیستم قاصدک پرستاران

ویژگی های سیستم ارتقاء بهره وری و قاصدک پرستاران

 • قابلیت ثبت سابقه‌کار داخلی و خارجی پرستاران جهت استفاده از طرح ارتقاء بهره وری 
 • قابلیت ایجاد گروه‌های سختی‌کار پرستاران با عضویت‌های تاریخ‌دار
 • قابلیت مدیریت چینش شیفت‌های پرستاری بر اساس طرح ارتقا بهره‌وری و کاهش خودکار ساعات کار
 • قابلیت ارائه داده‌های مورد نیاز برای پرداخت مبتنی بر عملکرد پرستاران (طرح قاصدک)
 • قابلیت اعمال قواعد و مقررات مرتبط با آنکالی پرستاران
 • قابلیت پیاده‌سازی قواعد مرتبط با حضور پزشکان در کلینیک‌ها بر اساس مدت زمانی حضور و تعداد بیمار
 • قابلیت اعمال قواعد و مقررات طرح ارتقاء بهره وری در کاهش ساعات کار پرستاران
 • قابلیت محاسبه میزان موظفی و اضافه‌کار ماهیانه بر اساس چینش شیفت انجام شده برای پرستاران
 • قابلیت ارائه آمار لحظه‌ای پرستاران و کادر درمان بر اساس نوع خدمت (پرستار،بهیار،کمک بهیار و ...)
 • قابلیت ایجاد کارانه و پاداش اضافه‌کار یا ریالی پرسنل پرستاری و پشتیبانی بر اساس دستورالعمل بیمارستان

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

منظور از مدیریت شیفت بیمارستانی چیست؟

مدیریت چینش شیفت‌های کاری و حضور و غیاب پرسنل بیمارستان (شیفت بیمارستانی) در شیفت های مختلف یکی از مهم‌ترین پرچالش ترین موضوعاتی است که در بیمارستان ها وجود دارد. بی‌ شک چینش درست و به جای کارکنان و پرستاران بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از جمله پیچیده‌ترین و در عین حال حساس‌ترین وظایفی است که سرپرستاران و مدیران بخش‌ها با آن روبه‌رو هستند. وظیفه‌ای مهم و سخت که وقت بسیاری از سرپرستاران را گرفته و این قشر زحمت کش را مجبور می‌کند تا به جای تمرکز بر روی وظایف درمانی و اصلیشان دغدغه برنامه‌ریزی درست و چیدمان مناسب شیفت‌های کاری پرستاران را داشته باشند.

نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی در بسیاری از مشاغل، ادارات و کارخانه‌ها کاربرد دارد. اما شاید یکی از مهم‌ترین اماکنی که این نرم‌افزارها نقش بسیار حیاتی را ایفا می‌کند بیمارستان‌ها است. به دلیل شیفت های نامنظم و پیچیدگی چینش آن ها لزوم استفاده از یک سیستم کنترل تردد در این مراکز به شدت احساس می‌شود. سیستم حضور و غیاب کسرا با قابلیت های مختلفی که دارد این ابزار را برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بسیار کاربردی کرده است. سیستمی مبتنی بر وب که امکان کنترل تردد، چینش و مدیریت شیفت بیمارستانی و هم چنین مدیریت کارکرد کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را به سادگی مهیا می‌کند.

مدیریت شیفت های بیمارستانی با نرم افزار شیفت بندی پرسنل کسرا

اکثر سرپرستاران با کمترین امکانات که معمولا مداد و کاغذ است هر روز شیفت‌ها را تنظیم کرده و در صورت نیاز جابه‌جا می‌کنند؛ در صورتی که شیفت بندی با سیستم حضور و غیاب کسرا به سادگی انجام می شود؛ تا سرپرستاران و مدیران بخش‌ها به کمک این نرم‌افزار علاوه بر چینش آسان کارکنان در شیفت های مختلف کاری برای ماه‌های بعدی برنامه ریزی کرده و حتی نظارت کامل بر کارکرد کارکنان داشته باشند.

در نرم‌ افزار حضور و غیاب، شیفت‌ها با توجه به شیفت‌های بیمارستانی به انواع روز کاری، شب‌کاری و یا ۲۴ ساعته در جدولی تنظیم شده است. تا مدیران بخش‌ها و یا سرپرستاران بتوانند مقابل نام هرکدام از پرسنل نوع شیفت کاری (روز، شب یا ۲۴ ساعته) و تاریخ و روز شیفت را تنظیم کنند. اما این تمام عملکردی نیست که نرم افزار حضورغیاب کسرا در اختیار آن ها می‌گذارد. در این نرم‌افزار با توجه به داده‌هایی که قبلا در سیستم ثبت شده سرپرستار می‌تواند هم‌زمان با چینش شیفت‌ها تخصص. و سمت هر کدام از کارکنان را نیز در کنار نام آن‌ها مشاهده کند. و با توجه به نیاز هر روز و هر بخش بهیار، پرستار و سایر پرسنل را در یک شیفت قرار دهد (شیفت بیمارستانی).

راهکار کسرا برای مدیریت شیفت های بیمارستانی

راهکار کسرا برای مدیریت شیفت های بیمارستانی

یکی دیگر از قابلیت های ویژه نرم‌ افزار حضور غیاب پیشرفته کسرا مشخص کردن جنسیت هر فرد در کنار نام اوست و بدین صورت برنامه ریزی شیفت‌ها برای سرپرستار به ساده ترین شکل ممکن درآمده است. تا در صورتی که در بخش و شیفتی نیازمند حضور یک زن و مرد بود این امکان به سادگی مهیا شود.

همچنین سرپرستاران و مدیران بخش‌های بیمارستانی و مراکز درمانی برای چیدمان شیفت‌ها نیاز نیست هرماه از ابتدا برنامه ریزی کرده و اقدام به چیدن شیفت‌ها کنند. در نرم‌ افزار حضور و غیاب کسرا به راحتی می‌توان جدول‌های شیفت بندی ماه‌ها و هفته‌های گذشته را کپی کرده و مجددا در ماه‌ها و هفته‌های آتی استفاده کرد. ضمن اینکه در زمان برنامه ریزی، نرم افزار جدول‌های سایر ماه‌ها و هفته‌ها را پیش روی سرپرستار قرار می‌دهد.

علاوه بر چیدمان شیفت‌ها (شیفت بیمارستانی) به ساده‌ترین و بهترین روش، نرم افزار حضور غیاب کسرا قادر است سرجمع کارکردهای روزانه، هفتگی و ماهانه کارکنان، سرجمع شیفت‌ها، تعداد پرستار در هر شیفت و بخش را نمایش دهد. در صورتی که سرپرستار در هنگام برنامه ریزی و چیدمان شیفت، استانداردهای کارکرد و تعداد پرستار در هر شیفت را رعایت نکرده باشد نرم افزار هشدار داده و سرپرستار و مدیران را از این موضوع مطلع میکند.

راهکار کسرا برای رفع چالش های حضور و غیاب پرستاران

در برنامه ریزی و چیدمان پرستاران به راحتی می‌توانید پرسنل را در هر شیفت حذف و اضافه کنید (شیفت بیمارستانی). و نام‌ها را کپی کرده و به جدول‌ها بیفزایید. سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا برخلاف سایر نرم افزارها یک سیستم تک بعدی برای ثبت حضور غیاب و برنامه ریزی شیفت‌ها نیست. و قادر به تنظیم و محاسبه طرح ارتقا بهره‌وری، موظفی کارکنان و مدت زمانی است که هر پرستار سر کار است مدیریت شیفت بیمارستانی.

کارکنانی که در هفته یا ماه، اضافه کاری داشته‌اند در سیستم در کنار نامشان المان مثبت به همراه تعداد ساعت و کارکنانی که کسری کار داشته‌اند در کنار نامشان نشانه منفی به همراه تعداد ساعات کسری کار درج می‌شود. نرم افزار کسرا را باید یک سیستم کامل آنالیز کارکرد کارکنان بیمارستان نیز نامید. چرا که سرپرستاران و مدیران بخش‌ها می‌توانند با توجه به کارکرد، تعداد ساعات کاری و سایر داده‌های موجود در این نرم‌افزار شیفت‌ها را تنظیم کرده و از حداکثر پتانسیل نیروها بهره ببرند مدیریت شیفت بیمارستانی.

راهکار کسرا برای رفع چالش های حضور و غیاب پرستاران
بررسی اضافه کاری پرستاران

بررسی اضافه کاری پرستاران

این نرم‌افزار به گونه‌ای طراحی شده که دسترسی و نظارت بر شیفت‌ها و چینش آن‌ها تنها برای مدیران و سرپرستاران ممکن است. و کارکنان بیمارستان‌ها تنها قادر به مشاهده کارکردها و تعداد شیفت‌های خود هستند.  از مزیت‌های بسیار کاربردی اتوماسیون حضور و غیاب کسرا هماهنگی. کامل آن با قوانین اداره کار و سازمان نظام پزشکی کشور است. به طور مثال در قوانین کار تعیین شده که پرستاران اجازه ندارند دو روز پشت سرهم شیفت شب داشته باشند.

باتوجه به این قانون در صورتی که سرپرستار در چیدمان شیفت یک پرستار را دو شب متوالی در یک شیفت شبانه قرار داده باشد. این ابزار  به طور اتوماتیک هشدار داده و شیفت را ثبت نمی‌کند. لازم به ذکر است این نرم افزار تنها برای سر پرستاران کاربرد ندارد. بلکه پرسنل هم می توانند با استفاده از این سیستم برنامه های کاری خود را مشاهده کنند. درخواست مرخصی و مجوز بدهند و ترددهای خود را ببینند. به این ترتیب به جای کاغذ بازی های اداری و پیگیری ها و مراجعاتی که به سرپرستار و واحد مربوطه باید داشته باشند. با یک دسترسی ساده می توانند همه ی این امور را با خیالی آسوده انجام دهند.

نسخه اپلیکیشن حضور و غیاب کسرا جهت هوشمندسازی بیمارستان

در مجموع باید گفت این نرم افزار علاوه بر اینکه یک دستیار هوشمند و کامل برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است تا با کمک آن به راحتی و با کم‌ترین زمان شیفت‌های کاری پرسنل را تعیین و مدیریت کنند و بدین ترتیب مدیریت شیفت بیمارستانی را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهند. نسخه اپلیکیشن حضورو غیاب کسری ابزاری است که ثبت مجوزها و انواع مرخصی ها را برای کارکنان آسان کرده است. اپلیکیشن های کسرا نرم افزار حضور و غیاب آنلاین هستند که در بهبود روند کسب و کارها بسیار تاثیر گذار بوده اند.

پرسش‌های متداول پیرامون حضور و غیاب بیمارستانی کسرا

آیا سیستم حضور و غیاب بیمارستانی کسرا میتواند کلیه شیفت های منظم و نامنظم بیمارستان ها و مراکز درمانی را برای بیمارستان ها تنظیم و محاسبه کند؟

نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا میتواند تمام الزامات مربوط به تنظیم انواع شیفت ها و مجوزها و مرخصی ها و کاردها را برای کلیه بیمارستان ها و مراکز درمانی اجرا کند.

آیا جابجایی شیفت ها، اعلان، اطلاع رسانی و تایید شیفت ها میتواند در نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا به دقت انجام گیرد؟

سرپرستان شیفت ها و مدیران سیستم حضور و غیاب امکان دسترسی اختصاصی به برخی صفحات نرم افزار کسرا را دارند که از جمله این صفحات میتوان به صفحه مربوط به اطلاع رسانی ها و تائیدهاست. مدیران سیستم میتوانند از قبل شیفت هایی را برای پزشکان، پرستاران و ... اختصاص دهند و این شیفت ها نیز در زمان مقرر به اطلاع آنان برسد. حتی پرستاران و... میتوانند شیفت های خود را با توافق همدیگر و مدیر سیستم با یکدیگر تعویض کنند.

آیا سیستم حضور و غیاب کسرا قابلیت قابلیت برقراری ارتباط با نرم افزارهای مالی و یا HIS (اتوماسیون بیمارستانی) سازمان را دارد؟

نرم افزار حضور و غیاب کسرا به دلیل زیرساخت قدرتمند و پویای خود که از سه موتور تولید قوانین، گزارش ساز و گردش کار سامان یافته است قادر است با همه نرم افزارهای مالی و حقوق و دستمزد سازمان ها و همینطور اتوماسیون های بیمارستانی ارتباط گیرد.

آیا نرم افزار حضورغیاب کسرا امکان پشتیبانی از شیفت های آنکال پزشکان یا شیفت های حضوری یا شیفت های که پزشکان در چند پخش مختلف مشغول کار هستند را دارد؟

سیستم حضورغیاب کسرا میتواند انواع مختلف شیفت های پزشکان را پوشش داده و محاسبات مربوط به آن ها را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد.

آیا سیستم حضور و غیاب کسرا از طرح ارتقا و بهره وری پرستاران هم پشتیبانی می کند و قابلیت پیاده سازی قوانین مربوط به این طرح را دارد؟

نرم افزار حضور و غیاب کسرا جزو اولین نرم افزارهای حضور غیاب کشور است که قابلیت پیاده سازی تمام قوانین و مقررات مربوط به طرح ارتقاء و بهره وری پرستاران را دارد. و می تواند تمام حقوق و دستمزدی که بر اساس این طرح به پرستاران عزیز تعلق می گیرد را به درستی محاسبه کند.

آیا نرم افزار حضور و غیاب کسرا از طرح قاصدک یا پرداخت مبتنی بر عملکرد پرستاران پشتیبانی می کند؟

سیستم حضور و غیاب بیمارستانی کسرا قادر است از طرح قاصدک پرستاران بر اساس مصوبات وزارت بهداشت و درمان به صورت کامل پشتیبانی کند.