اتوماسیون مراجعین و مهمان کسرا...

سامانه حراست و انتظامات کسرا

سیستم حراست و انتظامات کسرا

با مهم شدن بحث امنیت برای سازمان‌ها، به تدریج نیاز به سامانه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مرتبط با این حوزه افزایش یافته و در سال‌های اخیر سامانه‌های مرتبط با مدیریت امنیت سازمان به شدت مورد توجه قرار گرفته است.در گذشته بیشتر بحث امنیت در سازمان‌ها مربوط به دوربین‌های نظارت تصویری و شاید در برخی سازمان‌ها گیت‌ کنترل تردد محدود می‌گردید اما نیاز‌های نرم‌افزاری و نیز ارائه دستگاه‌های سخت‌افزاری باعث ارائه محصولات متنوعی در سال‌های اخیر گشته است.شرکت مهندسی کسرا به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در این زمینه، محصولات متوع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ارئه نموده که به شدت از جانب مشتریان مورد توجه واقع شده است. سامانه‌های نرم‌افزاری مرتبط با امنیت در کسرا با عنوان اتوماسیون حراست نامگذاری شده و شامل سه ماژول اصلی سامانه مدیریت مهمان و ارباب‌رجوع، سامانه مدیریت تردد کالا و سامانه مدیریت تردد خودرو می‌باشد که در ادامه هر یک‌از این سامانه‌ها به تفصیل معرفی خواهند گردید.

سخت افزارهای مورد نیاز سامانه حراست و انتظامات

اتوماسیون حراست و انتظامات کسرا

اتوماسیون مراجعین و ارباب رجوع.

اتوماسیون مراجعین و مهمان

اتوماسیون تردد خودرو.

اتوماسیون تردد خودرو

اتوماسیون ورود وخروج کالا.

اتوماسیون ورود خروج کالا

اتوماسیون درخواست خودرو.

اتوماسیون درخواست خودرو

"" indicates required fields

قابلیت ثبت انواع اقلام همراه ارباب رجوع مثل لپ تاپ، موبایل، سلاح

قابلیت ثبت انواع اقلام همراه ارباب رجوع مثل لپ تاپ، موبایل، سلاح

قابلیت کنترل ورود و خروج کالا به سازمان به صورت اتوماتیک

قابلیت کنترل ورود و خروج کالا به سازمان به صورت اتوماتیک

ثبت دقیق انواع اقلام همراه ارباب رجوع جهت مراجعات بعدی

ثبت دقیق انواع اقلام همراه ارباب رجوع جهت مراجعات بعدی

امکان اطلاع رسانی قبلی ارباب رجوع جهت ملاقات پرسنل درون سازمان

امکان اطلاع رسانی قبلی ارباب رجوع جهت ملاقات پرسنل درون سازمان

ممانعت از ورود افراد دارای سوءپیشینه به سازمان جهت افزایش سطح امنیت

ممانعت از ورود افراد دارای سوءپیشینه به سازمان جهت افزایش سطح امنیت

امکان صدور انواع مجوزهای ورود خروج ارباب رجوع در سطوح مختلف

امکان صدور انواع مجوزهای ورود خروج ارباب رجوع در سطوح مختلف

ثبت و کنترل تردد ورود و خروج مهمان جهت رعایت مسائل امنیتی

ثبت و کنترل تردد ورود و خروج مهمان جهت رعایت مسائل امنیتی

Food Kasraconet icon (4)

احراز هویت افراد بر طبق عکس کارت ملی و تشخیص چهره

امکان اطلاع رسانی از حضور مراجعین سازمان به پرسنل در اتوماسیون حراست

امکان اطلاع رسانی از حضور مراجعین سازمان به پرسنل در اتوماسیون حراست

Food Kasraconet icon (1)

مانیتورینگ دائمی و نمایش آنلاین و تردد مراجعین به تفکیک درب ورود

Food Kasraconet icon (17)

برخورداری از حافظه بلندمدت جهت حفظ اطلاعات تردد قبلی ارباب رجوع

ارائه سخت‌افزارهای قدرتمند؛ مناسب برای ثبت تردد در محیط‌های صنعتی با نرم افزار تردد کسرا

نظارت دقیق بر کلیه دستگاه های حضور غیاب، گیت ها و تجهیزات امنیتی

مدیریت مقررات و دسترسی برای نیروی شرکت‌های پیمانکاری و تامین نیرو

صدور مجوز تردد و بازدید از اماکن خاص با مجوز ویژه مدیران سازمان

قابلیت تطبیق با دیگر سامانه های سازمان

ارتباط با دیگر سیستمهای منابع انسانی سازمانها جهت تسهیل فرایندهای اداری

کنترل حضور و غیاب در مکان های پرتردد سازمان با سامانه حضور غیاب کسرا

انجام فرایندهای تردد ارباب رجوع بدون استفاده از کاغذ و فرایندهای سنتی

محاسبه نوبت‌کاری جابجایی پرسنل در شیفت‌های دارای نوبت‌کاری متفاوت

قابلیت ثبت دعوت از قبل تعیین شده از ارباب رجوع جهت مقدمات حضور آنان

security-pic

افزایش سطح امنیتی سازمان با اعمال محدودیتهای کنترل شده بر ارباب رجوع

attendance system icon page (26)

ثبت کلیه وسایل مجاز و غیرمجاز برای ورود به سازمان جهت حراست و نگهبانی

مانیتورینگ حاضرین و غائبین براساس واحد سازمانی تعریف شده مجزا

امکان صدور مجوز تردد خودرو در مکان های گزینشی مجاز ارباب رجوع

امکان تعریف لیست سیاه جهت جلوگیری از مراجعات بعدی افراد

امکان تعریف لیست سیاه جهت جلوگیری از مراجعات بعدی افراد

قابلیت ثبت تخلفات و جرایم ارباب رجوع و جلوگیری از ورود بعدی آن ها

قابلیت ثبت تخلفات و جرایم ارباب رجوع و جلوگیری از ورود بعدی آن ها

Food Kasraconet icon (17)

تعریف ارباب رجوع و مهمان به عنوان پیمانکار سازمان

ثبت و تدارک هدیه سازمانی برای مهمان از جانب سازمان به صورت سیستمی

ثبت و تدارک هدیه سازمانی برای مهمان از جانب سازمان به صورت سیستمی

ارتباط با سیستم های دیگر کسرا از جمله سیستم تردد خودرو کسرا

ارتباط با سیستم های دیگر کسرا از جمله سیستم تردد خودرو کسرا

چرا باید از سیستم اتوماسیون حراست در سازمان ها استفاده کرد؟

بهره گیری از سامانه های الکترونیک مدیریت حراست در سازمان ها، کار بخش نگهبانی را به شدت ساده کرده و در عین حال امنیت شرکت را به طور قابل توجهی افزار می دهد. اما چطور یک سیستم جامع حراست، کار را ساده می کند. در ادامه شما را با بهترین ویژگی ها و امکانات سیستم حراست کسرا آشنا می کنیم. بعد از آشنایی با این امکانات قطعا شما نیز از مشتریان سیستم حراست و انتظامات کسرا خواهید شد. 

سیستم پلاک خوان: یکی از مهم ترین دغدغه های تیم حراست، نظارت و کنترل بر عبور و مرور وسایل نقلیه است. این وسایل نقلیه می توانند متعلق به پرسنل، مهمانان و یا ارباب رجوع باشند. اما سیستم پلاک خوان چطور به تیم حراست کمک می کند. نرم افزار پلاک خوان هوشمند یکی از بخش های نرم افزار اتوماسیون حراست است. این سیستم شامل سخت افزار و نرم افزار بوده و در کنار هم به عنوان بخشی از امکانات سیستم حراست فعالیت می کند. دوربین های پلاک خوان، پروژکتور برای عکاسی از پلاک و گیت عبور و مرور برای نظارت بر تردد بخشی از این سخت افزارها هستند. 

بعد از عکاسی، کار نرم افزار پلاک خوان هوشمند آغاز می شود. نرم افزار ابتدا با پردازش تصویر و بهبود کیفیت، حداکثر وضوح را برای نمایش پلاک در عکس ایجاد می کند. سپس با استفاده از الگوریتم های خود اعداد را خوانده و اطلاعات صاحب پلاک، مجاز بودن یا نبودن خودرو، سوابق عبور و مرور قبلی و حتی محاسبات هزینه پارکینگ را انجام می دهد.  علاوه بر امکانات گفته شده، بسته به نوع اداره و سازمان ویژگی های دیگری مانند مشخصات و صاحب وسیله نقلیه و سوابق قانونی آن نیز در قالب گزارشات قابل ارائه هستند. این سیستم ها امکان خواندن پلاک های مخدوش شده،‌ پلاک های در زاویه های مختلف و پشتیبانی از حداکثر 4 لاین به صورت همزمان را دارند. 

اتوماسیون ورود و خروج کالا: یکی از بخش های حساس هر سازمان با رخته های امنیتی فراوان،‌ بخش عبور و مرور کالاها است. بسیاری از دزدی های اموال، اطلاعات و وسایل غیرمجاز حین این عبور و مرورها از سازمان خارج شده و از دید کارمندان حراست دور می مانند. اتوماسیون ورود و خروج کالا به عنوان بخشی از سیستم جامع حراست، با نظرات صد در صدی به تردد کالا، نگرانی های این بخش را کاملا برای مدیران رفع می کند. نرم افزار ورود و خروج کالا با ارائه امکاناتی مانند ثبت درخواست مجوز ورود و خروج و کالا، ثبت دریافت کننده، خارج کننده و راننده کالا، ثبت لیست کالاهای وارد شده و خارج شده، تعریف گردش کار لازم برای دریافت مجوز ورود و خروج کالا، امکان غیرفعال نمودن مجوزها به صورت آنی و بسیاری ویژگی های دیگر، برای نظارت در اختیار تیم نگهبانی است. 

سیستم کنترل تردد ارباب رجوع: در سازمان هایی که با ارباب رجوع سروکار دارند، امکان بروز خرابکاری ها، حوادث عمدی و دزدی و درز اطلاعات زیاد است. سیستم کنترل تردد ارباب رجوع در سامانه های الکترونیک مدیریت حراست، با ثبت اطلاعات افراد مراجعه کننده، تمامی ترددها و سوابق افراد را در خود ثبت می کند. این مورد به خصوص در زمان بروز مشکل، برای بررسی اطلاعات و موارد مشکوک بسیار راهگشا است.

سیستم پلاک خوان پایا چگونه کار می کند و چه قابلیت هایی دارد؟

این سامانه دارای قابلیت‌ها و امکانات بسیاری است که تماما طی تحقیق و نیازسنجی استخراج و امکان آن‌ها در سیستم ایجاد شده است. سیستم پلاک خوان پایا یکی از بهترین گزینه‌های پلاک‌ خوان برای سازمان‌هاست که نه تنها تمامی نیازهای موجود را پوشش می‌دهد، بلکه امکانات بسیار دیگری هم ارائه می‌کند که همگی در راستای انجام بهینه امور  نرم افزار حضور و غیاب، کنترل تردد و سیستم حراست تولید شده‌است. امتیاز قرائت به معنای میزان اطمینان سیستم به عملکرد خود از استخراج کاراکتر است. این امتیاز در سیستم ثبت شده و در صورت نیاز به بازبینی انسانی با دقت خوبی ...

همه چیز در مورد سیستم پلاک خوان هوشمند کسرا
security3

امنیت یک سازمان چگونه با نرم افزار حراست و انتظامات و نگهبانی تضمین میشود؟

نیاز به داشتن یک نرم افزار حراست و انتظامات و حضور غیاب کارآمد در شرکت ها، امروزه کاملا روشن بوده و یکی از واجبات است. این ابزارها در جهان با نام سیستم های اتوماسیون و یکپارچه سازی حراست شناخته می شوند که اختصارا SOAR نیز می گویند. طبق گزارش ها تا سال ۲۰۱۷ تنها یک درصد از شرکت ها از ابزارهای SOAR استفاده می کردند. اما پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ این میزان ۱۵ درصد افزایش داشته باشد. SOAR یعنی مجموعه تکنیک هایی که سازمان ها را قادر می سازند تا تهدیدات امنیتی را از منابع مختلف جمع آوری کرده و پروسه پاسخ دهی به آنها را اولویت بندی کنند. 

مدیریت تردد خودرو، مدیریت تردد مهمان و مدیریت ورود و خروج کالا با سامانه حراست و انتظامات کسرا

نرم افزار حراست سیستمی نرم افزاری است که وظیفه مدیریت تردد خودرو، مدیریت تردد مهمان و مدیریت ورود و خروج کالا را به عهده دارد. همانطور که می دانید، موارد گفته شده به سخت افزارهای مخصوص هم نیاز دارند تا بتوانند وظایف خود را در حد عالی و کامل انجام دهند. چرا که نرم افزار به تنهایی قادر به انجام وظایف خود نخواهد بود و بالعکس. سیستم جامع اتوماسیون حراست به عنوان یک مجموعه کامل با همگام سازی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری وظیفه خود را انجام می دهد. از این رو برای مشتریانی که اقدام به خرید نرم افزار حراست کسرا کرده اند، خدمات مشاوره و تامین ویژه نرم افزار حراست در نظر گرفته شده...

open

ویژگی های یک نرم افزار حراست و نگهبانی کارآمد

ویژگی های نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد کدام است؟ و چگونه می توان یک نرم افزار نگهبانی و انتظامات مفید را برای سازمان خود انتخاب کنیم؟ نگهبانی از امنیت شرکت یا سازمان‌ها امری ضروری‌ است. اما باید به خاطر داشت که اگر برای رسیدن به اهداف حراستی و حفظ امنیت تعداد زیادی افراد ذیربط به کار گرفته شوند؛ هزینه‌های فرایندهای حراستی به شدت گران تمام خواهد شد. منابع انسانی مورد نیاز برای چک کردن دوربین‌ها، ثبت ترددها، گشت زدن، بررسی ورود و خروج کالاها و ورود و خروج خودروها تعداد قابل توجهی هستند و همه‌ی این‌ها یعنی هزینه‌ی بالاتر. از طرفی نیروهای انسانی همواره در معرض خطاهای سهوی قرار دارند و نمی توان از این موضع غافل شد.

اما با استفاده از یک نرم افزار نگهبانی خوب نه تنها کنترل و ثبت اطلاعات با دقت نظر بیشتری اتفاق می‌افتد. به نیروی به مراتب کم‌تری نیز نیاز است. اما یک نرم افزار نگهبانی و انتظامات مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

security-gate-2

نکته‌ی اول: یکی از ویژگی های نرم افزار نگهبانی و انتظامات قابلیت پاسخ دهی در بدترین شرایط ممکن است

از جمله ویژگی های نرم افزار نگهبانی و انتظامات کارآمد این است که ممکن است دارای کسب‌وکار یا سازمان حساسی باشید. که حراست و کنترل آن بسیار دشوار است و می‌خواهید همه‌چیز به نحو احسن پیش برود. بدون این‌که هیچ‌کس نتواند هیچ خللی در کار شما ایجاد کند. در این صورت ایمن‌ترین راه‌حل انتخاب نرم افزار نگهبانی و انتظامات ا‌ست که بتواند در بدترین شرایط هم قابل  اطمینان عمل کند.

نرم افزار نگهبانی و انتظامات شما باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که در برابر حملات نرم افزاری مقاوم باشد. هرچند شاید این بسیار دور از ذهن باشد که کسی با یک لپ‌تاپ بیرون از محل کار شما بنشیند. و سعی کند نرم افزار حراست‌تان را از کار بیندازد. یا حتی عده‌ای افراد مسلح به گیت‌های ورودی شرکت شما هجوم بیاورند.

ما در دنیای واقعی زندگی می‌کنیم نه فیلم‌های اکشن. ولی باز هم اولین چیزی که باید مد نظر داشته باشید نفوذ ناپذیری و مقاومت نرم افزار نگهبانی و انتظامات است. چون اگر قرار نیست هیچ‌کس روزی محل کار شما را تهدید کند پس اصلا چه نیازی به تدابیر امنیتی وجود دارد؟

نکته‌ی دوم: نرم افزار نگهبانی و انتظامات باید بتواند به تفکیک تمام اطلاعات را ثبت و ذخیره کند

اگر سیستم یکپارچه سازی حراست شما آن‌قدر پیشرفته است که نمی‌شود در کارش اخلالی ایجاد کرد. پس ممکن است افرادی قصد داشته باشند بدون این‌که مورد مشکوکی از خودشان به جا بگذارند یا ظن و گمانی ایجاد کنند وارد محل کارتان شوند و دور از چشم تمام تدابیر امنیتی‌تان به کارشان مشغول شوند.

نرم افزار نگهبانی و انتظامات کارآمد در این موقعیت باید بتواند همه‌ی اطلاعات مربوط به عبور و مرورها، اطلاعات مندرج در سیستم حضور غیاب و هویت سنجی‌های افرادی را که روزانه به شرکت رفت و آمد می‌کنند را ثبت و ذخیره کند. تا پس از آن که شما متوجه یک مورد خراب‌کاری در محل کارتان شدید آن‌قدر اطلاعات در دست داشته باشید که بتوانید به پیگیری‌های بعدی بپردازید و آن‌ها را پیدا کنید. اصلی‌ترین این اطلاعات سه چیز است.

ویژگی های یک نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد
security-gate-3

اولین ویژگی نرم افزار نگهبانی و انتظامات کارآمد؛ ثبت اطلاعات مربوط به تردد میهمانان و مراجعان

در چنین شرایطی باید تمام اطلاعات مربوط به عبور و مرورهای شرکای تجاری یا ارباب رجوع یا مراجعان و میهمانان را ثبت و ضبط کنید تا بعدا برای شناسایی افراد مشکلی نداشته باشید. بهترین کار این است که شما از این افراد به صورت مستقیم اطلاعات هویتی مانند شماره‌ی ملی و نام و مشخصات را کسب کنید. در غیر این صورت نرم افزار نگهبانی باید بتواند اطلاعات مورد نیازش را از طریق روش‌های جانبی مانند دوربین‌های امنیتی کسب کند.

دومین ویژگی نرم افزار نگهبانی و انتظامات کارآمد؛ ثبت اطلاعات مربوط به خودروها

همان‌طور که حدس می‌زنید نرم افزار نگهبانی و انتظامات و اتوماسیون درخواست خودرو باید بتواند خودروهایی را که روزانه به محل کارتان می‌آیند براساس خودروهای سازمانی و شخصی دسته‌بندی کند. همچنین تشخیص دهد خودروی وارد شده جزو کدام یک از انواع خودروهاست. از طرفی شما باید بتوانید دسترسی‌های هر خودرویی را به بخش‌های مختلف محل کارتان محدود کنید و مشخص کنید هر خودرو از چه ورودی‌ها و درهایی اجازه‌ی عبور دارد یا ندارد.

اولین ویژگی نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد؛ ثبت اطلاعات مربوط به تردد میهمانان و مراجعان
security-gate

سومین ویژگی نرم افزار نگهبانی و انتظامات کارآمد؛ ثبت اطلاعات مربوط به کالاها

اپراتور ها به وسیله‌ی نرم افزار انتظامات باید بتواند لیست کاملی از کالاهایی را که قرار بوده به محل کار بیاید و از آن خارج شود آماده کنند و کدها و مشخصات کالاهای ورودی و خروجی را با لیست مطابقت دهند.

اما این کار ممکن است گاهی زمان‌بر شود. اگر محل کار شما روزانه تعداد بسیار زیادی از یک نوع کالا را به درون خود یا بیرون از آن راه می‌دهد پس چک کردن تک به تک این نوع مشخص از کالا بسیار زمان‌بر خواهد بود. نرم افزار نگهبانی و انتظامات باید آن‌قدر انعطاف‌پذیر باشد که بتواند چنین مشکلی را با اخذ مجوز تردد بی‌نهایت برای آن نوع خاص کالا حل کند.

نکته‌ی آخر: سیستم نگهبانی و انتظامات کسرا گزینه‌ای که شامل تمام این موارد می‌شود

اصلی‌ترین وظیفه‌ی اتوماسیون حراست و ویژگی نرم افزار نگهبانی و انتظامات کارآمد پیشگیری از حادثه‌های پر ضرر است. چنین نرم افزاری باید بسیار انعطاف‌پذیر باشد تا هرگاه نیاز بود ویژگی جدیدی به آن اضافه شود این اتفاق به آسانی رخ دهد. نرم افزار نگهبانی کسرا جهت مدیریت شیفت نگهبانی بسیاری از این ویژگی‌های نو و انعطاف‌پذیر را در تجربه‌های قبلی کار در محیط واقعی به دست آورده و می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای انتخاب توسط شما باشد. اگر مایل بودید می‌توانید برای مشاهده‌ی تمام شاخصه‌ها و ویژگی‌های نرم افزار نگهبانی و انتظامات کسرا به این‌جا مراجعه کنید.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields