گیت کنترل تردد پروانه ای چیست؟

گیت کنترل تردد پروانه ای چیست ؟

در این مقاله اطلاعاتی پیرامون گیت کنترل تردد پروانه ای ارائه شد. این گیت  یکی از متداول ترین و پرطرفدارترین انواع گیت های کنترل تردد است. گیت پروانه ای با اتصال به دستگاه اکسس کنترل برای مدیریت تردد و نظارت بر امور مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل گیت دارای ویژگی های منحصر به فردی مانند ظاهر زیبا، سرعت باز و بسته شدن بالا و قیمت مناسب است.  به همین دلیل در بسیاری از مکان ها از جمله ساختمان های اداری و تجاری فروشگاه ها، باشگاه ها و...  از گیت کنترل تردد پروانه ای  استفاده می شود.  

گیت های کنترل تردد در کنار دستگاه های حضور و غیاب ابزارهایی کاربردی برای حفظ امنیت و نظارت بر تردد دراماکن مختلف هستند. گیت های کنترل تردد انواع مختلفی دارند که هر یک طراحی و کاربردهای ویژه ای دارند. گیت کنترل تردد پروانه ای یکی از متداول ترین و پرطرفدارترین انواع گیت تردد است که به طور گسترده در ادارات، سازمان ها و اماکن مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های اصلی این گیت کنترل تردد می توان به دقت و سرعت عملکرد مناسب، قیمت مقرون به صرفه و ظاهر زیبای آن اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با این نوع گیت تردد و نحوه عملکرد و کاربردهای آن در ادامه این مقاله ، با ما همراه باشید.

گیت کنترل تردد پروانه ای چیست ؟

گیت کنترل تردد پروانه ای چیست ؟

گیت کنترل تردد پروانه ای چیست و چه کاربردهایی دارد؟

گیت تردد پروانه ای یکی از متداول ترین انواع گیت تردد و زیر مجموعه ای از انواع گیت شیشه ای است. علت نامگذاری این گیت باله های تقریبا کوتاه آن است که به شکل زاویه دار باز و بسته می شوند. بدنه گیت پروانه ای فلزی و باله های آن از جنس شیشه سکوریت یا پلکسی هستند. باله های گیت پروانه ای بخشی از کابین اصلی گیت را پر کرده اند و حالتی شبیه به بال های پروانه دارند. این باله ها در دو طرف گیت قرار گرفته اند و هنگام باز شدن گیت به سمت داخل جمع می شوند. بدنه این نوع گیت معمولا از استیل استنلس ساخته شده است و مقاومت بالایی دارد. گیت پروانه ای همچنین قابلیت اتصال به انواع سیستم اکسس کنترل را دارد و می توان از آن  برای حفظ امنیت و کنترل تردد در اماکن مختلف استفاده کرد.

پهنای راهرو در گیت ‌های پروانه ای در اندازه های مختلف قابل سفارش است. راهروی این گیت تردد می تواند تنها یک نفر را عبور دهد یا به قدری عریض باشد که وسایلی مانند دوچرخه، ویلچر، برانکارد کالسکه و… از آن عبور کنند. باله های گیت پروانه ای به صورت زاویه دارو با سرعت زیاد بازو بسته می شوند، بدین ترتیب افراد نمی توانند به صورت پشت سر هم از این گیت عبور کنند و در هر بار آزاد شدن گیت تنها یک نفر اجازه عبور خواهد داشت. این گیت به دلیل ظاهر زیبا ، نصب آسان و قیمت مقرون به صرفه در بسیاری از ادارات و سازمان ها، فروشگاه ها و باشگاه های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.  

گیت کنترل تردد پروانه ای چیست و چه کاربردهایی دارد؟

گیت کنترل تردد پروانه ای چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ویژگی ها و امکانات گیت کنترل تردد پروانه ای چیست ؟

گیت کنترل تردد پروانه ای هم مانند سایر انواع گیت تردد، دارای ویژگی ها و قابلیت های خاصی است. برخی از امکانات و ویژگی های این مدل گیت عبارتند از:

امکان اتصال به انواع سیستم اکسس کنترل

 گیت های تردد پروانه ای به گونه ای طراحی شده اند که امکان یکپارچه سازی با انواع دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی، کارتی، تشخیص چهره، تشخیص کف دست و… را دارند. عملکرد این گیت به وسیله سیستم اکسس کنترل تنظیم می شود. در واقع زمانی که تایید هویت فرد به وسیله اکسس کنترل انجام شد؛ سیگنال آزاد برای گیت تردد ارسال می شود و باله های  گیت جمع می شوند  تا فرد بتواند از  گیت عبور کند.

ظاهر زیبا و نصب کم جا

 یکی از ویژگی ها و قابلیت های برجسته گیت پروانه ای که سبب محبوب شدن این مدل گیت شده است، ظاهر زیبای آن است. این گیت تردد، دارای یک طراحی زیبا با بدنه استیل و باله های شیشه‌ای است. علاوه براین گیت پروانه ای برای نصب به فضای زیادی احتیاج ندارد و قابلیت نصب در راهروهای داخلی و بیرونی را دارد. این گیت برای مکان های کوچک و پرتردد گزینه ی بسیار مناسبی است.

ویژگی ها و امکانات گیت کنترل تردد پروانه ای چیست ؟

ویژگی ها و امکانات گیت کنترل تردد پروانه ای چیست ؟

قیمت مقرون به صرفه گیت تردد پروانه ای

یکی از دلایل استفاده گسترده از گیت تردد پروانه ای قیمت مقرون به صرفه آن است. قیمت گیت کنترل تردد پروانه ای به نسبت سایر انواع گیت کنترل تردد مناسب است. شایان ذکر است که قیمت گیت تردد با توجه به قابلیت های آن و نیز مواردی مانند جنس بدنه و اندازه گیت متغیر است اما در یک مقایسه کلی،  گیت های پروانه ای نسبت به  بسیاری از مدل های دیگر قیمت مقرون به صرفه تری دارد.

ضریب امنیت بالا گیت پروانه ای

 گیت پروانه ای  تردد افراد را به کمک حرکت باله های خود کنترل می کند. این گیت از سطح ایمنی نسبتاً خوبی برخوردار است و برای مکان های شلوغ و پر ازدحام گزینه مناسبی است. در گیت پروانه ای از انواع سنسورهای امنیتی مانند سنسور صحت عبور و … برای جلوگیری از عبور غیر مجاز افراد استفاده شده است.

سرعت عملکرد بالا گیت پروانه ای

یکی دیگر از ویژگی های قابل ذکر برای گیت های کنترل تردد پروانه ای سرعت عملکرد بالای آنهاست. به دلیل اینکه باله های این مدل گیت تنها بخشی از کابین گیت را پر می کنند و به صورت زاویه دار حرکت می کنند، تردد در گیت پروانه ای با سرعت بالایی انجام می شود. ضمنا سرعت بالای بسته شدن گیت از عبور افراد به صورت پشت سرهم جلوگیری می کند. این گیت همچنین به راحتی با انواع سیستم های کنترل دسترسی ارتباط برقرار می کند و به محض دریافت سیگنال، با سرعت بالایی باز و بسته می شود. با وجود سرعت باز و بسته شدن بالا این گیت عملکرد کاملا بی صدا دارد.  ‌

سرعت عملکرد بالا گیت پروانه ای

سرعت عملکرد بالا گیت پروانه ای

امکان سفارشی سازی برای سازمان های مختلف

علاوه بر اینکه امکان سفارش گیت پروانه ای دراندازه های مختلف وجود دارد، امکان ثبت لوگو برند و نام شرکت ها هم روی گیت فراهم است. به دلیل شیشه ای بودن باله های گیت پروانه ای برای برندسازی و زیبایی بیشتر می توان لوگو سازمان با شرکت را روی گیت درج کرد. همچنین باله های گیت امکان نورپردازی و زیبا تر کردن فضا را دارند.

امکان تردد یک طرفه و دو طرفه

گیت پروانه ای را می توان به گونه ای تنظیم کرد که عبور افراد به صورت یک طرفه و دو طرفه از گیت امکان پذیر باشد. این گیت ها در دو مدل کناری و دو طرفه طراحی می شوند و می توان آن ها را به صورت دو طرفه و در چند لاین کنارهم نصب کرد.

امکان تردد یک طرفه و دو طرفه گیت پروانه ای

امکان تردد یک طرفه و دو طرفه گیت تردد پروانه ای

کاربرد گیت کنترل پروانه ای کجاست ؟

گیت پروانه ای به دلیل ویژگی هایی مانند قیمت مناسب، سرعت عملکرد بالا و ظاهر زیبا در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع گیت کنترل تردد بیشتر برای استفاده در مکان های پرتردد مناسب است. برخی از مکان هایی که از گیت پروانه ای برای کنترل تردد استفاده می کنند عبارتند از :

 • مراکز خرید و فروشگاه ها
 • ادارات و سازمان ها
 • کارخانه ها و مراکز تولیدی
 • باشگاه های ورزشی
 • ساختمان های اداری
 • دانشگاه ها

خرید گیت کنترل تردد پروانه ای از چه شرکت هایی مقدور است؟

با توجه به عملکرد مناسب و کاربرد گیت تردد پروانه ای در شرکت ها و ادارات مختلف بسیاری از مدیران تمایل زیادی برای خرید این مدل گیت تردد دارند.  در صورت نیاز به خرید گیت کنترل تردد پروانه ای می توانید این محصول را از شرکت های عرضه کننده خریداری کنید. شرکت های مهندسی مختلف که در زمینه عرضه تجهیزات کنترل تردد و تامین امنیت فعال هستند؛ نمونه های مختلف گیت تردد را به بازار عرضه کرده اند.  شرکت مهندسی کسرا یکی از معتبرترین عرضه کنندگان انواع گیت کنترل تردد و سایر تجهیزات کنترلی است.  گیت کنترل تردد پروانه ای یکی از محصولات شرکت مهندسی کسرا است که با بالاترین کیفیت ممکن عرضه می شود. این مدل گیت برای تامین امنیت و کنترل تردد در ادارات، سازمان ها، باشگاه ها و… کاربرد دارد.

خرید گیت کنترل تردد پروانه ای از چه شرکت هایی مقدور است؟

خرید گیت کنترل تردد پروانه ای از چه شرکت هایی مقدور است؟

سخن پایانی پیرامون گیت کنترل تردد پروانه ای

در این مقاله اطلاعاتی پیرامون گیت کنترل تردد پروانه ای ارائه شد. این گیت  یکی از متداول ترین و پرطرفدارترین انواع گیت های کنترل تردد است. گیت پروانه ای با اتصال به دستگاه اکسس کنترل برای مدیریت تردد و نظارت بر امور مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل گیت دارای ویژگی های منحصر به فردی مانند ظاهر زیبا، سرعت باز و بسته شدن بالا و قیمت مناسب است.  به همین دلیل در بسیاری از مکان ها از جمله ساختمان های اداری و تجاری فروشگاه ها، باشگاه ها و…  از گیت کنترل تردد پروانه ای  استفاده می شود.  

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

2 دیدگاه

 1. رحیم نادریان 29 مرداد 1402 در 6:32 ب.ظ

  من میخواستم گیت تردد پروانه ای را برای فروشگاه سوپر مارکتم سفارش بدهم به دستگاه حضور غیابم متصل میشود؟

  • دیجیتال مارکتینگ کسرا 30 مرداد 1402 در 4:10 ب.ظ

   گیت های تردد پروانه ای به گونه ای طراحی شده اند که امکان یکپارچه سازی با انواع دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی، کارتی، تشخیص چهره، تشخیص کف دست و… را دارند.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

حضور و غیاب و رضایت شغلی copy

تاثیرات مثبت استفاده از سیستم حضور غیاب بر رضایت شغلی کارکنان

افزایش بهره وری و کاهش هزینه

سیستم‌ حضور غیاب: کلید افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه ‌ها

مدیریت تردد شرکت های بزرگ2

تکنیک‌ های مدیریت تردد کارکنان شرکت‌ های بزرگ در جهان

تاثیر حضور پرسنل بر عملکرد شرکت

حضور غیاب پرسنل چه تاثیری برعملکرد شرکت دارد؟ 

حضور و غیاب سازمان های بزرگ copy

بهترین نرم‌افزار حضور غیاب برای سازمان های بزرگ

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته؛ لوازم جانبی مورد نیاز جهت نصب دوربین 

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس و انواع آن

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس axis و انواع آن

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و انتقال تصویر)

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و انتقال تصویر)

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا (حضور و غیاب دانشجویی)

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار