چگونه میتوان شیفت بیمارستانی را با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی مدیریت کرد؟

Head
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1401/12/23

بیمارستان ها به دلیل شیفت های نامنظم و پیچیدگی چینش آن ها لزوم استفاده از یک سیستم کنترل تردد در این مراکز به شدت احساس می‌شود. سیستم حضور و غیاب کسرا با قابلیت های مختلفی که دارد این ابزار را برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بسیار کاربردی کرده است. سیستمی مبتنی بر وب که امکان کنترل تردد، چینش و مدیریت شیفت‌ها و هم چنین مدیریت کارکرد کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را به سادگی مهیا می‌کند.

موضوع اصلی است که در اینجا به آن پرداخته می شود یعنی نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی در بسیاری از مشاغل، ادارات و کارخانه‌ها کاربرد دارد. اما شاید یکی از مهم‌ترین اماکنی که این نرم‌افزارها نقش بسیار حیاتی را ایفا می‌کند بیمارستان‌ها است. به دلیل شیفت های نامنظم و پیچیدگی چینش آن ها لزوم استفاده از یک سیستم کنترل تردد در این مراکز به شدت احساس می‌شود. سیستم حضور و غیاب کسرا با قابلیت های مختلفی که دارد این ابزار را برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بسیار کاربردی کرده است. سیستمی مبتنی بر وب که امکان کنترل تردد، چینش و مدیریت شیفت بیمارستانی و هم چنین مدیریت کارکرد کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را به سادگی مهیا می‌کند.

مدیریت شیفت بیمارستانی با نرم افزار شیفت بندی پرسنل کسرا

مدیریت چینش شیفت‌های کاری و حضور پرسنل (شیفت بیمارستانی) در شیفت های مختلف یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های این نرم‌افزار است. بی‌ شک چینش درست و به جای کارکنان و پرستاران بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از جمله پیچیده‌ترین و در عین حال حساس‌ترین وظایفی است که سرپرستاران و مدیران بخش‌ها با آن روبه‌رو هستند.

وظیفه‌ای مهم و سخت که وقت بسیاری از سرپرستاران را گرفته و این قشر زحمت کش را مجبور می‌کند تا به جای تمرکز بر روی وظایف درمانی و اصلیشان دغدغه برنامه‌ریزی درست و چیدمان مناسب شیفت‌های کاری پرستاران را داشته باشند.

حضور و غیاب بیمارستانی

مدیریت شیفت های بیمارستانی با نرم افزار حضور و غیاب بیمارستانی کسرا

اکثر سرپرستاران با کمترین امکانات که معمولا مداد و کاغذ است هر روز شیفت‌ها را تنظیم کرده و در صورت نیاز جابه‌جا می‌کنند؛ در صورتی که شیفت بندی با نرم افزار حضور و غیاب کسرا به سادگی  انجام می شود؛ تا سرپرستاران و مدیران بخش‌ها به کمک این نرم‌افزار علاوه بر چینش آسان کارکنان در شیفت های مختلف کاری برای ماه‌های بعدی برنامه ریزی کرده و حتی نظارت کامل بر کارکرد کارکنان داشته باشند.

در نرم‌ افزار حضور و غیاب، شیفت‌ها با توجه به شیفت‌های بیمارستانی به انواع روز کاری، شب‌کاری و یا ۲۴ ساعته در جدولی تنظیم شده است. تا مدیران بخش‌ها و یا سرپرستاران بتوانند مقابل نام هرکدام از پرسنل نوع شیفت کاری (روز، شب یا ۲۴ ساعته) و تاریخ و روز شیفت را تنظیم کنند. اما این تمام عملکردی نیست که نرم افزار حضورغیاب کسرا در اختیار آن ها می‌گذارد.

در این نرم‌افزار با توجه به داده‌هایی که قبلا در سیستم ثبت شده سرپرستار می‌تواند هم‌زمان با چینش شیفت‌ها تخصص. و سمت هر کدام از کارکنان را نیز در کنار نام آن‌ها مشاهده کند. و با توجه به نیاز هر روز و هر بخش بهیار، پرستار و سایر پرسنل را در یک شیفت قرار دهد (شیفت بیمارستانی).

 

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

 

راهکار اختصاصی کسرا برای مدیریت شیفت های بیمارستانی

قابلیت ویژه دیگری که نرم‌ افزار حضور غیاب پیشرفته کسرا کسری مهیا کرده این است که در کنار نام هر فرد جنسیت آن نیز مشخص شده. و بدین صورت برنامه ریزی شیفت‌ها برای سرپرستار به ساده ترین شکل ممکن درآمده است. تا در صورتی که در بخش و شیفتی نیازمند حضور یک زن و مرد بود این امکان به سادگی مهیا شود (مدیریت شیفت بیمارستانی).

ضمن اینکه سرپرستاران و مدیران بخش‌های بیمارستانی و مراکز درمانی برای چیدمان شیفت‌ها نیاز نیست. که هرماه از ابتدا برنامه ریزی کرده و اقدام به چیدن شیفت‌ها کنند. در نرم‌ افزار حضورو غیاب کسرا به راحتی می‌توان جدول‌های شیفت بندی ماه‌ها و هفته‌های گذشته را کپی کرده. و مجددا در ماه‌ها و هفته‌های آتی استفاده کرد. ضمن اینکه در زمان برنامه ریزی، نرم افزار جدول‌های سایر ماه‌ها و هفته‌ها را پیش روی سرپرستار قرار می‌دهد.

علاوه بر چیدمان شیفت‌ها (شیفت بیمارستانی) به ساده‌ترین و بهترین روش، نرم افزار حضور غیاب کسرا قادر است سرجمع کارکردهای روزانه. هفتگی و ماهانه کارکنان، سرجمع شیفت‌ها، تعداد پرستار در هر شیفت و بخش را نمایش داده. و در صورتی که سرپرستار در هنگام برنامه ریزی و چیدمان شیفت، استانداردهای کارکرد. و تعداد پرستار در هر شیفت را رعایت نکرده باشد هشدار داده و سرپرستار و مدیران را از این موضوع مطلع کند.

شیفت بیمارستانی

راهکار کسرا برای رفع چالش های حضور و غیاب پرستاران

در برنامه ریزی و چیدمان پرستاران به راحتی می‌توانید پرسنل را در هر شیفت حذف و اضافه کنید (شیفت بیمارستانی). و نام‌ها را کپی کرده و به جدول‌ها بیفزایید. سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا برخلاف سایر نرم افزارها یک سیستم تک بعدی برای ثبت حضور غیاب و برنامه ریزی شیفت‌ها نیست. و قادر به تنظیم و محاسبه طرح ارتقا بهره‌وری، موظفی کارکنان و مدت زمانی است که هر پرستار سر کار است مدیریت شیفت بیمارستانی.

کارکنانی که در هفته یا ماه، اضافه کاری داشته‌اند در سیستم در کنار نامشان المان مثبت به همراه تعداد ساعت و کارکنانی که کسری کار داشته‌اند در کنار نامشان نشانه منفی به همراه تعداد ساعات کسری کار درج می‌شود. نرم افزار کسرا را باید یک سیستم کامل آنالیز کارکرد کارکنان بیمارستان نیز نامید. چرا که سرپرستاران و مدیران بخش‌ها می‌توانند با توجه به کارکرد، تعداد ساعات کاری و سایر داده‌های موجود در این نرم‌افزار شیفت‌ها را تنظیم کرده و از حداکثر پتانسیل نیروها بهره ببرند مدیریت شیفت بیمارستانی.

بررسی اضافه کاری با نرم افزار حضور و غیاب کسرا

این نرم‌افزار به گونه‌ای طراحی شده که دسترسی و نظارت بر شیفت‌ها و چینش آن‌ها تنها برای مدیران و سرپرستاران ممکن است. و کارکنان بیمارستان‌ها تنها قادر به مشاهده کارکردها و تعداد شیفت‌های خود هستند.  از مزیت‌های بسیار کاربردی اتوماسیون حضور و غیاب کسرا هماهنگی. کامل آن با قوانین اداره کار و سازمان نظام پزشکی کشور است. به طور مثال در قوانین کار تعیین شده که پرستاران اجازه ندارند. دو روز پشت سرهم شیفت شب داشته باشند.

باتوجه به این قانون در صورتی که سرپرستار در چیدمان شیفت یک پرستار را دو شب متوالی در یک شیفت شبانه قرار داده باشد. این ابزار  به طور اتوماتیک هشدار داده و شیفت را ثبت نمی‌کند. لازم به ذکر است این نرم افزار تنها برای سر پرستاران کاربرد ندارد. بلکه پرسنل هم می توانند با استفاده از این سیستم برنامه های کاری خود را مشاهده کنند. درخواست مرخصی و مجوز بدهند و ترددهای خود را ببینند. به این ترتیب به جای کاغذ بازی های اداری و پیگیری ها و مراجعاتی که به سرپرستار و واحد مربوطه باید داشته باشند. با یک دسترسی ساده می توانند همه ی این امور را با خیالی آسوده انجام دهند.

مدیریت شیفت بیمارستانی

راهکار نرم افزار حضور و غیاب کسرا بر اساس طرح ارتقا و بهره وری پرستاران

کاربرد این نرم افزار  به بیمارستان ها و علوم پزشکی ها کمک می کند تا در راستای طرح ارتقا و بهره وری وقت پرت خود را به کمترین زمان ممکن برسانند. و در دراز مدت باعث افزایش کارایی و بهره وری پرسنل خود شود. به خصوص که نسخه موبایل نرم افزار حضور و غیاب کسرا نیز قابل بهره برداری است. و می توانند بدون نیاز به سیستم با استفاده از تلفن همراه خود در هر جایی که باشند امور مربوط به تردد خود را انجام دهند.

نسخه اپلیکیشن نرم افزار حضور و غیاب کسرا جهت هوشمندسازی بیمارستان

در مجموع باید گفت این نرم افزار علاوه بر اینکه یک دستیار هوشمند و کامل برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است تا با کمک آن به راحتی و با کم‌ترین زمان شیفت‌های کاری پرسنل را تعیین و مدیریت کنند و بدین ترتیب مدیریت شیفت بیمارستانی را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهند. نسخه اپلیکیشن حضورو غیاب کسری ابزاری است که ثبت مجوزها و مرخصی ها را برای کارکنان آسان کرده است. اپلیکیشن های کسرا نرم افزار حضور و غیاب آنلاین هستند که در بهبود روند کسب و کارها بسیار تاثیر گذار بوده اند.

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم