مزایای نرم افزار تغذیه و کاهش هزینه های سازمان

نرم افزار اتوماسیون تغذیه کسرا و کاهش هزینه
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1401/12/23

مهم ترین و بهترین مزیت نرم افزارهای تغذیه و رزرو غذا، قابلیت پیش بینی و برآورد صحیحی از آمار غذای مورد نیاز است. این نرم افزار با قابلیت رزروی که دارد باعث می شود مسئولان و پیمانکاران از میزان رزرو ها آمار درستی از تعداد غذا داشته باشند. پرسش این است که نرم افزار تغذیه چگونه میتواند موجب کاهش هزینه های سازمان شود؟

تعداد زیادی از سازمان ها برای مدیریت آسان توزیع و تهیه غذا از نرم افزار تغذیه هزینه استفاده می کنند. در واقع یکی از مهمترین مزایای نرم افزار تغذیه مدیریت بر فرآیندهای رزرو، طبخ و توزیع غذا می باشد. اما سوالی که برای بعضی از مدیران مطرح می شود این است که آیا این نرم افزار برای سازمان و یا کسب و کاری که بین ساعات کاری غذا توزیع می کند؛ صرفه اقتصادی دارد یا خیر؟

برای توضیح این موضوع رستوران یا سالن غذاخوری سازمانی را تصور کنید که یک اتاق نسبتا کوچک دارد. در این اتاق کارمندی به عنوان مسئول سلف، پشت پنجره کوچکی نشسته است و با خستگی زیاد برای یک صف طولانی از کارمندان یا دانشجویان ژتون چاپ می کند. کدام سازمانی تا این اندازه معطلی و پرت وقت کارمندان برایش توجیه پذیر است؟ آیا به صرفه است برای تعداد زیادی از کارمندان یا دانشجویان هر روز ژتون صادر کند؟ به نظرتان این سازمان از چه راهکاری برای مدیریت چنین فرآیند پیچیده ای استفاده کند؟ چند نفر نیروی انسانی برای چاپ ژتون نیاز دارد؟ چگونه می توان آمار صحیحی از تعداد غذا داشت؟

مزایای استفاده از نرم افزار تغذیه کسرا

پاسخ سوالات ذکر شده توجیه اقتصادی نرم افزار تغذیه را برایتان روشن می کند. چنین سازمانی هزینه های زیادی را باید در توزیع و تهیه غذا پرداخت کند. که شامل موارد مختلفی نظیر هزینه کاغذ و چاپ ژتون، تهیه غذای اضافی برای تقاضای احتمالی. پرتی غذا، پرداخت هزینه برای نیروی انسانی، گرفتن غذا توسط کارمندانی که شیفت کاریشان نیست. و پرداخت هزینه برای سخت افزارهای رزرو غذا می شود.

مدیریت هزینه های ذکر شده نیاز شدید سازمان ها را به یک راهکار نرم افزاری روشن می کند. در راستای حل این نیاز شرکت نرم افزاری کسرا اتوماسیون تغذیه را با تیمی از کارشناسان مجرب تولید کرد تا دغدغه ی مدیران را در این زمینه رفع کند. این نرم افزار مزیت های مختلفی دارد که در نهایت راندمان کاری سازمان ها را بالا می برد.

 

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

 

مزایای نرم افزار تغذیه کسرا

برآورد صحیح تعداد غذا

مهم ترین و بهترین مزیت نرم افزارهای تغذیه و رزرو غذا، قابلیت پیش بینی و برآورد صحیحی از آمار غذای مورد نیاز است. این نرم افزار با قابلیت رزروی که دارد باعث می شود مسئولان و پیمانکاران از میزان رزرو ها آمار درستی از تعداد غذا داشته باشند. پرسش این است که نرم افزار تغذیه چگونه میتواند موجب کاهش هزینه های سازمان شود؟

در سازمان‌هایی که نرم‌افزار تغذیه ندارند؛ پیمانکاران و مسئولان تهیه‌ی غذا آمار صحیحی از تعداد غذا ندارند و تنها بر اساس یک پیش بینی و حدس تعداد را برآورد می کنند. نرم افزار تغذیه می تواند آمار درستی از تعداد غذا در روزهای مختلف کاری داشته به آن ها بدهد. این نرم افزار هم چنین به مسئولان می گوید که کابران در چه روزهایی درخواست غذا دارند. آماری که از سیستم رزرو غذا در اختیار سازمان‌ها قرار می‌گیرد به میزان قابل توجهی هزینه غذا را کاهش می دهد.

برآورد صحیح تعداد غذا

امکان کنسلی و کاهش هزینه غذا

یکی از قابلیت های فوق العاده ای که نرم افزار تغذیه به کارکنان و دانشجویان می دهد امکان کنسلی رزرو انجام شده است. به این ترتیب که کاربران فرصت دارند تا زمان مشخصی رزرو خود را کنسل کنند .

از طرفی سازمان ها می توانند با لینک کردن نرم افزار تغذیه به نرم افزار حضور و غیاب، به طور خودکار رزرو افرادی که غذا برای خود رزرو کرده اند اما ورودشان ثبت نشده یا طبق نرم افزار به ماموریت یا مرخصی رفته اند را کنسل کند. این قابلیت خود به تنهایی کاهش هزینه ها را به دنبال دارد.

کاهش پرتی غذا

شاید برایتان باورش سخت باشد اما بعضی از سازمان ها قبل از داشتن نرم افزار غذا ۵۰ درصد پرتی داشته اند. در حالی که بعد از نصب این نرم افزار، طبق آمار و تحقیقات انجام گرفت پرتی غذا بین ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش یافت. سیستم رزرو نرم‌افزار تغذیه به سازمان‌ها این امکان را می دهد که با پخت تعداد مشخص و به اندازه‌ای از غذا مانع پرت غذا شوند.

کاهش پرتی غذا

اجتناب از تخلف در سرو غذا

سازمان ها می توانند با استفاده از نرم ‌افزار تغذیه به دو صورت مانع تخلف افراد شوند. اول اینکه به صورت پیشگیرانه اجازه‌ی دریافت غذا به افرادی که رزرو غذا ندارند؛ نمی‌دهد. در مورد دوم، ژتون به همه تعلق می‌گیرد. و در آخر ماه با اخذ گزارش و مشخص شدن تخلف، فرد جریمه و با توجه به حضور غیاب پرسنل در سازمان از حقوقش کم می شود.

حذف هزینه چاپ ژتون

در روش سنتی سازمان ها باید هزینه ی زیادی را سالانه برای چاپ ژتون می دادند که شامل کاغذ و تعمیر و ملزومات مربوط به پرینتر می شد. در صورتی که با نرم افزار تغذیه دیگر نیازی به پرداخت این هزینه ها نیست. ضمن اینکه فعالیت های مربوط به تهیه و رزرو غذا آسانتر و با سرعت بالاتری انجام می شود.

اجتناب از تخلف در سرو غذا

کاهش نیاز به نیروی انسانی

سازمان ها برای عملیات تهیه و توزیع غذا نیاز به چند نیروی انسانی دارند و سالانه مبالغ زیادی را باید برای استخدام نیرو پرداخت کنند. در حالی که با استفاده از نرم افزار تغذیه علاوه بر اینکه کارها به درستی و با نظم انجام می شود؛ نیازی به چند نیروی انسانی نیست.

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم