راکت بازرسی بدنی؛ ابزار بازرسی بدنی در سازمان‌ ها

راکت بازرسی بدنی؛ ابزار بازرسی بدنی در سازمان‌ ها
دیجیتال مارکتینگ کسرا

وجود تنوع در مدل‌های راکت بازرسی بدنی، زمینه استفاده و کارایی هریک را متفاوت کرده و این فاکتورها در تعیین قابلیت و قیمت راکت بازرسی بدنی نقش دارند؛ لذا بودجه و زمینه کاربردی مدنظر مخاطب در خرید راکت بازرسی بدنی موثر است. علاوه‌براین که دقت و سرعت تشخیص راکت اصلی‌ترین نکته ضمن خرید راکت بازرسی بدنی است باید به نکاتی مانند: قدرت شارژ باتری، درجه حساسیت، وزن و جنس بدنه، قابلیت اتصال به سامانه‌های دیگر، قابلیت‌ها، قیمت و... نیز توجه کنید. در این زمینه نیز شرکت مهندسی کسرا با ارائه انواع راکت بازرسی فلزیاب در کیفیت‌ و قابلیت‌های مختلف سعی داشته تا نیاز تمامی متقاضیان برحسب نیاز و بودجه‌ای که دارند را پوشش دهد و بهترین راکت‌ها به همراه تجهیزات مورد نیاز را ارائه دهد.

با توجه به حساسیت خاصی که در بسیاری از سازمان‌ها، ارگان‌ها و امکان مختلف جهت حفظ امنیت محیط و سایر کاربران وجود دارد به طور معمول از راکت بازرسی بدنی برای تفتیش پرسنل یا سایر افراد استفاده می‌شود و به این صورت پروسه بررسی بدنی با دقت و احترام به حریم خصوصی کاربر انجام می‌شود زیرا این روش با حفظ فاصله توسط راکت بازرسی و بدون تماس فیزیکی صورت می‌گیرد.

سازمان‌ها و نهادهایی که سطح امنیت بالایی داشته و حفظ حراست از محیط و اطلاعات موجود با توجه ویژه‌ای انجام می‌شود؛ بازرسی بدنی را با حداقل نیروی امنیتی و بیشترین دقت انجام می‌دهند که در این مواقع راکت‌های دستی که به فلزیاب دستی نیز معروف هستند به سرعت وجود هر نوع وسیله و اشیا غیرمجاز را تشخیص می‌دهد و دیگر نیازی به نیروی امنیتی متعدد و بازرسی فیزیکی نیست و این کار با حداقل نیرو، زمان، انرژی و بیشترین دقت پیش می‌رود.

راکت بازرسی بدنی؛ ابزار بازرسی بدنی در سازمان‌ ها

راکت بازرسی بدنی؛ ابزار بازرسی بدنی در سازمان‌ ها

راکت بازرسی بدنی چیست؟

در واقع راکت Physical inspection نوعی سیستم بازرسی دستی و قابل حمل است که عملیات تفتیش گیت‌ها یا نیروهای امنیتی را طی فرآیندی ساده‌تر انجام می‌دهد و برای اماکن و سازمان‌هایی که درب‌های ورود و خروج متعددی دارند؛ استفاده از راکت بازرسی بدنی اقتصادی‌تر است.

در محیط‌هایی که تردد افراد یا اشیا و وسایل غیرمجاز می‌تواند خطرناک و خبرساز شود کنترل امنیت محیط اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند و در این اماکن راکت بازرسی، پرتابل کاربردی جهت تجسس افراد در حال تردد است و سرعت عمل و دقت نیروی امنیتی را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

این وسیله کاربردی بدون تماس مستقیم با بدن مخاطب می‌تواند وجود هر نوع دستگاه، وسیله و شیئ که در آن آلیاژ فلزی به کار رفته است را تشخیص دهد و با آلارم هشدار، اپراتور را از احتمال عبور موارد غیرمجاز به محیط باخبر کند.

راکت بازرسی بدنی چگونه کار میکند؟

راکت بازرسی بدنی فلزیاب با میدان مغناطیسی خود، تشعشات اجسام فلزی را جذب کرده و به این ترتیب وجود تلفن همراه، ردیاب، دستگاه شنود، وسایل الکترونیکی، اسلحه، چاقو و… را تشخیص و گزارش می‌دهد و مطابق با درجه حساسیتی که تنظیم شود امکان شناسایی وسایل و متریال‌هایی با سایز مختلف را دارد.

حساسیت و دقت راکت بازرسی بدنی فلزیاب برحسب درجه‌بندی میدان مغناطیسی آن تنظیم و تعریف می‌شود و هرقدر میدان مغناطیسی راکت بزرگ و قویتر باشد به طبع وجود قطعات فلزی و الکترونیکی را سریعتر شناسایی می‌کند و فاصله تشخیص اشیا نیز بیشتر خواهد شد.

زمانی که جسم و متریال مشکوکی در دامنه مغناطیسی راکت بازرسی بدنی فلزیاب قرار بگیرد، اختلال ایجاد شده در میدان مغناطیسی خود را به صورت بوق صوتی، نور lED، ویبره و یا ترکیبی از موارد ذکر شده هشدار می‌دهد و بهتر است جهت دقت بیشتر اپراتور، هشدار خطر روی بوق و ویبره همزمان تنظیم شود.

امروزه انواع راکت بازرسی بدنی با ساختار فیزیکی و مکانیسم‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند و قابلیت‌های هریک برحسب عملکردی که در سرعت و دقت تشخیص موارد غیرمجاز دارند تعیین می‌شود و لازم است برحسب شرایط محیط مورد استفاده، لیست اجسام و مواد غیرمجاز در نرم افزار راکت تعریف شود.

راکت بازرسی بدنی چگونه کار میکند؟

راکت بازرسی بدنی چگونه کار میکند؟

نکاتی که در هنگام استفاده از راکت بازرسی بدنی باید به آنها توجه کرد

در خصوص تهیه و استفاده از راکت بازرسی بدنی آنچه که در مرحله اول اهمیت دارد؛ زمینه کاربردی راکت است و توجه به این موضوع که اپراتور راکت را برای بازرسی در چه مکانی با چه سطحی از امنیت نیاز دارد؛ جزء نکات مهم جهت خرید و استفاده از این راکت‌های فلزیاب‌ است.

برحسب حساسیت در تفتیش و نوع مواد غیرمجازی که قرار است شناسایی و کنترل شوند می‌توان از میان انواع مختلف این تجهیزات نمونه مناسب را انتخاب کنید؛ زیرا برخی مدل‌ها قابلیت تشخیص کوچکترین مواد حتی در عمق ۲۵ سانتیمتری و با وجود پوشش عایق هم دارند؛ در حالی که بعضی نمونه‌ها تنها از فاصله ۳_5 سانتیمتری توانایی تشخیص اجسام بزرگ را دارند.

  • برای استفاده هرچه بهتر از این تجهیزات بهتر است قبل از استفاده به پر بودن شارژ باتری آن توجه کنید.
  • جهت استفاده موقت از راکت، باتری‌های معمولی را تعبیه کنید زیرا نمونه‌های شارژی برای کار پاره وقت خراب می‌شوند.
  • در اسکن قسمت‌هایی مانند مچ‌ها، کمر، زیربغل، قسمت‌های جیب دار و‌.‌.‌. توجه کنید و حدالامکان قسمت‌های داخلی پا را با فلزیاب بازرسی نکنید.
  • از انجام حرکات ضربه‌ای و ریتمیک با راکت خودداری کنید تا در میدان مغناطیسی و قدرت تشخیص دستگاه اختلال ایجاد نشود.  

نحوه تنظیم حساسیت در راکت بازرسی بدنی فلزیاب

آنچه که سبب قابلیت ویژه این دستگاه‌های به ظاهر ساده در کنترل تردد اشخاص، کالاها و خودروها شده؛ امکان تنظیم درجه حساسیت آن‌ها است که به اپراتور اجازه می‌دهد دقت آنالیز اشیا و متریال‌های مختلف را برحسب سطح و نوع امنیت محیط تنظیم کند و به طور کلی چهار درجه حساسیت را دارا هستند.

  1. حساسیت کم: این درجه قابلیت تشخیص اشیا و قطعات بزرگ مانند: موبایل، اسلحه، چاقو و… را دارد و از فاصله نسبتا کمی موارد مشکوک را هشدار می‌دهد.
  2. حساسیت متوسط: قطعات فلزی کوچک تا متوسط را در فاصله نسبی هم تشخیص می‌دهد.
  3. حساسیت زیاد: قابلیت ردیابی اشیا کوچک فلزی، الکترونیکی و نیمه رسانا را از فاصله متوسط و بیشتر هم دارد.
  4. حساسیت بسیار زیاد: این درجه از حساسیت هر نوع قطعه فلزی کوچک کار شده در لباس، بدن و… را از فاصله بیشتر از ۲۰ سانتیمتری هم تشخیص داده و علاوه‌براین سیم کارت، فلش مموری، طلا و… را نیز ردیابی می‌کند.

در هر سطح از حساسیت مواد و اشیا مرتبط با درجه حساسیت پایین‌تر هم ردیابی می‌شوند و اگر راکت بازرسی بدنی به طور پیش‌فرض روی بالاترین حساسیت تنظیم شده است از طریق دکمه یا شاسی تعبیه شده در دستگاه می‌توانید درجه را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید.

نحوه تنظیم حساسیت در راکت بازرسی بدنی فلزیاب

نحوه تنظیم حساسیت در راکت بازرسی بدنی فلزیاب

راکت بازرسی بدنی یا فلزیاب کجا استفاده می شود؟

در حال حاضر با توجه به افزایش سطح امنیت و حفظ حریم اماکن مختلف، جهت پیشگیری از خطرات جانی، خسارات مالی، نشر اخبار و اطلاعات مهم و جابجایی کالاهای غیرمجاز در بیشتر امکانی که جنبه امنیتی، سیاسی، نظامی، آموزشی و… دارند؛ راکت‌های Physical inspection را برای آنالیز سریع و دقیق اشخاص به کار می‌گیرند.

به طور معمول در اغلب سازمان‌های مهم، ارگان‌های دولتی خاص، مراکز نظامی، اماکن ورزشی، فرودگاه‌ها، سفارتخانه‌ها، ترمینال‌ها، پایانه‌های دریایی، حوزه‌های برگزاری امتحان، مجلس و نهادهای مهم دولتی و سیاسی از راکت‌های بازرسی فلزیاب برای تفتیش اشخاص استفاده می‌شود.

البته از راکت‌های بازرسی در مدل‌های پیشرفته برای بازرسی خودرو و یا محیط مدنظر نیز استفاده می‌شود تا وجود هر نوع ردیاب، شنود، مواد منفجره، اسلحه و… نیز شناسایی شود و دیگر اماکن خاص استفاده از این تجهیزات به شرح زیر هستند.

راکت بازرسی بدنی کنکور؛ بازرسی بدنی در حوزه‌های امتحانی

در آزمون‌های مهم و بزرگ مانند کنکور، زمان شروع زود هنگام آزمون، تعداد بالای داوطلبان، پوشش‌های مختلف و امکان کارگذاری تجهیزات ارتباطی با محیط بیرون از حوزه، سبب حساسیت بالای بازرسی می‌شود.

در این محیط‌ها برای سرعت بخشی به روند تفتیش، دقت بالا و ردیابی دقیق هر مورد تقلبی برای شرکت در جلسه، از راکت‌های بازرسی بدنی کنکور با درجه حساسیت لازم استفاده می‌شود.

بازرسی موبایل با استفاده از راکت بازرسی موبایل در ارگان‌های مختلف

در نهاد‌ها، ارگان‌های و اماکن مختلفی ورود و استفاده از تلفن همراه ممنوع است، به طور مثال در کلانتری‌ها، سالن‌های ورزشی بانوان، آزمون‌های امتحان، برخی از مدارس و محیطی که ارتباط تلفنی، ضبط تصاویر و فایل صوتی ممنوع باشد؛ همراه داشتن گوشی موبایل تخلف بوده و به این منظور برای تشخیص موارد غیرمجاز از راکت بازرسی بدنی موبایل استفاده می‌شود.

بازرسی موبایل با استفاده از راکت بازرسی موبایل در ارگان‌های مختلف

بازرسی موبایل با استفاده از راکت بازرسی موبایل در ارگان‌های مختلف

راکت بازرسی بدنی در فرودگاه

با توجه به سطح امنیت ویژه‌ای که در فرودگاه‌ها برقرار است برای حفظ هرچه بیشتر امنیت علاوه‌‌بر گیت‌های بازرسی در اماکن مختلف فرودگاه، نیروهای امنیتی نیز با راکت‌های بازرسی در حالت تفتیش مسافران و افراد ورودی به محیط هستند.

درجه حساسیت راکت بازرسی فرودگاه بسیار زیاد بوده و هر نوع مواد و اشیا غیرمجاز مانند: اسلحه، مواد منفجره، چاقو و… را شناسایی می‌کند و به این ترتیب از حمل مواد خطرناک جلوگیری خواهد شد.

استفاده از راکت بازرسی بدنی در زندان

ورود و حمل مواد مخدر، اسلحه، سلاح سرد، موبایل و بسیاری از اشیا و متریال‌هایی که ممکن است جنبه خطر و ناامنی در محیط زندان را داشته باشد ممنوع بوده و برای تشخیص چنین احتمالاتی زندانی‌های جدید، مراجعین ملاقات حضوری و هر نوع ترددی به زندان توسط نیروی امنیتی و راکت بازرسی کنترل خواهد شد.

راکت بازرسی بدنی استادیوم ورزشی

به همراه داشتن مواد محترقه، اجسام فلزی و سنگین، اسلحه، چاقو و… ممنوع است و در این اماکن نیروهای امنیتی برای تفتیش سریع اما دقیق شمار بالای افراد ورودی به استادیوم از راکت استادیوم ورزشی استفاده می‌کنند تا از احتمال هر نوع ناامنی و عوامل برهم زننده نظم مسابقات و امنیت محیط جلوگیری شود.

راکت‌های بازرسی که برای چنین اماکن بزرگ و پر ترددی استفاده می‌شوند؛ باید ضمن حساسیت بالا جهت تشخیص طیف وسیعی از اشیا و متریال در عمق زیاد، از سرعت عمل و دقت آنالیز خاصی نیز برخوردار باشند تا با صرف کمترین زمان و انرژی تعداد زیادی از افراد را تفتیش کنند.

راکت بازرسی بدنی استادیوم ورزشی

راکت بازرسی بدنی استادیوم ورزشی

بهترین راکت بازرسی بدنی کدام است؟

همانطور که اشاره شد امروزه برای افزایش سطح امنیت و کیفیت تفتیش، در بسیاری از اماکن با شرایط خاص، راکت‌های بازرسی را به کار می‌گیرند تا درصد خطا در بازرسی و امکان هر اقدامی توسط افراد خطرساز به حداقل برسد.

تولید انواع راکت بازرسی بدنی فلزیاب در ساختار و کاربردهای مختلف این امکان را فراهم آورده که مخاطبان طبق نیاز و محیط مورد نظر راکت مناسب را خریداری کرده و محصولی کارآمد برای تجسس با دقت و سرعت مطلوبی خریداری کنند و برخی از انواع این تجهیزات بازرسی شامل موارد زیر هستند.

راکت سوپر super scanner_3003B1: تشخیص انواع فلزات، قابلیت کشف موبایل، آلارم بوق، چراغ و صدا، کاربری آسان، حمل راحت، همراه با باتری و آداپتور، مناسب کنکور و مدارس

راکت بازرسی MD_360: حساسیت بسیار زیاد در شناسایی انواع فلزات در سایزهای مختلف، درجه‌بندی حساسیت، فلزیاب موبایل، باتری کم مصرف، طراحی شیک و سبک، آلارم صدا و ویبره، قابلیت اتصال به هدفون و هندزفری برای تشخیص راحت صدا در اماکن شلوغ

راکت super scanner_1205: امکان استفاده به عنوان فلزیاب موبایل، باتری قابل شارژ، تشخیص فلزات کوچک، شناسایی سکه در ۵ سانتیمتری، شناسایی چاقو در ۸ سانتیمتری، شناسایی سلاح گرم در ۱۵سانتیمتری

راکت بازرسی PG_160: شناسایی تمام آلیاژهای آهنی و غیر آهنی، حساسیت بسیار قوی در شناسایی قطعات ریز، امکان تنظیم درجه حساسیت، قابلیت کاربری در محیط‌های داخلی و خارجی، طراحی خاص و وزن سبک، باتری شارژی به همراه شارژر، با استاندارد IP55 و بدنه عایق

راکت بازرسی MD_101: قدرت تشخیص بسیار قوی، کاربرد فلزیاب موبایل و سلاح گرم، جنس ABS مقاوم و عایق، آلارم کاهش باتری، تشخیص اشیا بزرگ و کوچک، باتری قابل شارژ، شناسایی تیغه، سکه، کلید، کارایی عالی در فرودگاه، مرزهای زمینی و دریایی، گمرک، اماکن ورزشی، اماکن نظامی، سازمان‌ها و…

راکت بازرسی MD_102: دارای ۱۶ چراغ ال ای دی نشان دهنده فلزات، بدنه سبک و مقاوم، قابلیت کارایی در بسیاری از اماکن، نهاد‌ها، سازمان‌ها، ادارات و فضاهای امنیتی، باتری کم مصرف با ماندگاری بالا و قابل شارژ، طراحی زیبا و سبک با حمل آسان، تشخیص انواع فلزات و قطعات الکترونیکی

موارد فوق چند مورد از انواع راکت بازرسی بدنی فلزیاب هستند که هریک طراحی و مکانیسم خاص خود را داشته و سطح کیفیت آن‌ها برحسب قابلیت‌ها و قدرت تشخیص موارد غیرمجاز سنجیده می‌شود.

در این بین دو نمونه راکت بازرسی MD101 و راکت بازرسی MD102 از بهترین تولیدات داخلی هستند که درجه حساسیت و سرعت عمل تشخیص آن‌ها در مقایسه با برترین مدل‌های خارجی قرار گرفته است و با داشتن آیتم‌های مختلف برای بازرسی در بسیاری از اماکن کاربرد دارند.

بهترین راکت بازرسی بدنی کدام است؟

بهترین راکت بازرسی بدنی کدام است؟

در زمان خرید راکت بازرسی بدنی فلزیاب چه نکاتی را باید مد نظر قرار داد؟

وجود تنوع در مدل‌های راکت بازرسی بدنی، زمینه استفاده و کارایی هریک را متفاوت کرده و این فاکتورها در تعیین قابلیت و قیمت راکت بازرسی بدنی نقش دارند؛ لذا بودجه و زمینه کاربردی مدنظر مخاطب در خرید راکت بازرسی بدنی موثر است.

علاوه‌براین که دقت و سرعت تشخیص راکت اصلی‌ترین نکته ضمن خرید راکت بازرسی بدنی است باید به نکاتی مانند: قدرت شارژ باتری، درجه حساسیت، وزن و جنس بدنه، قابلیت اتصال به سامانه‌های دیگر، قابلیت‌ها، قیمت و… نیز توجه کنید.

در این زمینه نیز شرکت مهندسی کسرا با ارائه انواع راکت بازرسی فلزیاب در کیفیت‌ و قابلیت‌های مختلف سعی داشته تا نیاز تمامی متقاضیان برحسب نیاز و بودجه‌ای که دارند را پوشش دهد و بهترین راکت‌ها به همراه تجهیزات مورد نیاز را ارائه دهد.

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

شب کاری در قانون کار

شیفت شب یا شب کاری در قانون کار چیست؟

معرفی سنسور اثر انگشت نوری و کاربردهای آن

معرفی سنسور اثر انگشت نوری و کاربردهای آن

گیت کنترل تردد پروانه ای چیست ؟

گیت کنترل تردد پروانه ای چیست؟

آشنایی با انواع قرارداد کاری و بررسی تفاوت آن‌ها

آشنایی با انواع قرارداد کاری و بررسی تفاوت آن‌ها

راکت بازرسی بدنی؛ ابزار بازرسی بدنی در سازمان‌ ها

راکت بازرسی بدنی؛ ابزار بازرسی بدنی در سازمان‌ ها

معرفی گیت کنترل تردد مترویی؛ مدیریت کنترل تردد مترو

معرفی گیت کنترل تردد مترویی؛ مدیریت کنترل تردد مترو

دستگاه حضور و غیاب لمسی چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه حضور و غیاب لمسی چیست و چه کاربردی دارد؟

روش های حضور و غیاب بیمه بیکاری ۱۴۰۲

روش های حضور و غیاب بیمه بیکاری ۱۴۰۲

معرفی گیت کنترل تردد ویلچری؛ گیت تردد سویینگ (Swing Gate)

معرفی گیت کنترل تردد ویلچری؛ گیت تردد سویینگ (Swing Gate)

دستگاه حضور و غیاب باشگاهی

دستگاه حضور و غیاب باشگاهی چیست؟

حق ماموریت چیست و در قانون کار چگونه محاسبه می شود؟

حق ماموریت چیست و در قانون کار چگونه محاسبه می شود؟

10نرم افزار برتر مدیریت منابع انسانی (HR) برای سازمان ها

10 نرم افزار برتر مدیریت منابع انسانی (HR)

اکسس کنترل چیست و دستگاه اکسس کنترل چه کاربردهایی دارد؟

اکسس کنترل چیست و سیستم اکسس کنترل چه کاربردهایی دارد؟

گیت کنترل تردد تمام قد چیست و چه کاربردهایی دارد؟

گیت کنترل تردد تمام قد چیست و چه کاربردهایی دارد؟

Repair of the attendance device Fixing problems and breakdowns of the attendance and absence device

تعمیر دستگاه حضور و غیاب و بررسی علل خرابی دستگاه حضور و غیاب

نحوه عملکرد دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

نحوه عملکرد دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

آشنایی با انواع شیفت های نگهبانی

آشنایی با انواع شیفت های نگهبانی

گیت تردد شیشه ای چیست؟ مزایا معایب و کاربرد گیت کنترل تردد شیشه ای 

گیت تردد شیشه ای چیست؟ مزایا، معایب و کاربرد گیت کنترل تردد شیشه ای 

10 عامل موثر بر ارتقاء امنیت سازمانی

10 عامل موثر بر ارتقاء امنیت سازمانی

نرم افزار ردیابی آنلاین ویزیتور کسرا آوید چگونه به سازمان ها کمک می کند؟

نرم افزار ردیابی آنلاین ویزیتور و بازاریاب کسرا آوید چگونه به سازمان ها کمک می کند؟