بهترین دستگاه حضور و غیاب برای سازمان ما کدام است؟ راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب

بهترین دستگاه حضور و غیاب برای سازمان ما کدام است؟..

هر کسب و کاری که بیش از چند نفر پرسنل داشته باشد، رفته رفته نیازمند استفاده از دستگاه حضور و غیاب می­ شود. همچنین هرچه تعداد پرسنل بیشتر شود، اهمیت کنترل تردد نیز بالا خواهد رفت. دستگاه حضور و غیاب هم مانند دیگر وسایل الکترونیکی انواع مختلف با کارآیی های متفاوت دارد و هر سازمانی که بخواهد بهترین دستگاه حضور و غیاب موجود در بازار را برای خود را انتخاب کند، نیاز به دانش و اطلاعات در این زمینه خواهد داشت. 

هر کسب و کاری که بیش از چند نفر پرسنل داشته باشد، رفته رفته نیازمند استفاده از ساعت حضور و غیاب می­ شود. همچنین هرچه تعداد پرسنل بیشتر شود، اهمیت کنترل تردد نیز بالا خواهد رفت. دستگاه حضور و غیاب هم مانند دیگر وسایل الکترونیکی انواع مختلف با کارآیی های متفاوت دارد. و هر سازمانی که بخواهد بهترین دستگاه حضور و غیاب موجود در بازار را برای خود را انتخاب کند، نیاز به دانش و اطلاعات در این زمینه خواهد داشت. یکی از مهمترین اهداف مجله کسرا نیز ارائه اطلاعات مورد نیاز در این حوزه به مشتریان است. ساعت های حضور و غیاب در بازار از ۱ میلیون تومان تا بالای ۱۲ میلیون تومان قیمتهای مختلف و همچنین کارآیی های بسیار متنوعی دارند. که این موضوع انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب را کمی سخت می­ کند. اما با در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه مقاله ارائه خواهیم داد، به راحتی می ­توانید مناسب ترین دستگاه برای نیازهای سازمان خود را انتخاب و خریداری نمایید.

انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب
بهترین دستگاه حضور و غیاب چیست؟ راهنمای خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب
فهرست عناوین مقاله

برندهای تولید کننده دستگاه حضور و غیاب

اولین بار از دستگاه های حضور و غیاب به صورت امروزی در سال ۱۹۳۸ استفاده شد. این دستگاه های اتوماتیک امکان محاسبه ساعات کار کارمندان را به راحتی فراهم و کار پرداخت ها را راحت می کردند. بعد از آن بود که شرکت های مختلف وارد بازار دستگاه حضور و غیاب شدند. برندهای زیادی به تولید این دستگاه ها و نرم افزارهای جانبی آن مشغول هستند که بسته به میزان بودجه، امکانات مورد نیاز و میزان پرسنل، شرکت ها می توانند از بین دستگاه های تولیدی انتخاب کنند. این دستگاه ها از مدل های ساده برای ثبت حضور غیاب با کارت تا مدل های پیشرفته با امکاناتی مانند تشخیص چهره، محاسبه میزان کارکرد و مدیریت پرداخت قابل خرید هستند. برخی از برندهای برتر دستگاه حضور و غیاب عبارتند از:

بهترین دستگاه حضور و غیاب شرکت مهندسی کسرا

دستگاه حضور و غیاب سوپریما suprema

برند یا شرکت Suprema هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در حوزه صنعت تجهیزات الکترونیکی در دنیا شناخته می شود به نحوی که در حوزه استفاده از فناوری های بیومتریک یا بایومتریک یکی از سرامدان این حوزه تلقی می شود. شرکت مهندسی کسرا نیز سالهاست به دلیل کیفیت بالای این نوع دستگاه های کنترل تردد و کنترل دسترسی با این شرکت همکاری داشته و بسیاری از این دستگاه ها را در اختیار مشتریان بزرگ خود قرار داده است که تاکنون توانسته است رضایت خاطر آنان را به خوبی فراهم کند.

سوپریما، یکی از شرکت های دستگاه حضور و غیاب کره ای  است. این کمپانی، از مشهورترین برندهای پیشرو در زمینه دستگاه  حضور و غیاب بیومتریک و اکسس کنترل های هوشمند است. سوپریما با ترکیب الگوریتم های بیومتریک و مهندسی برق، نوآوری های بسیاری در صنعت حضور و غیاب در طی یک دهه گذشته انجام داده است. مجموعه گسترده سوپریما شامل سیستم های اکسس کنترل بیومتریک، دستگاه های حضور و غیاب مجهز به اسکنرهای تشخیص اثرانگشت زنده یا انواع اسکنر اثر انگشت، سیستم احراز هویت موبایل و ماژول های اثر انگشت پیشرفته هستند.

این شرکت در رده 50 تولیدکننده برتر در حوزه تکنولوژی های امنیتی معرفی شده و شبکه فروشی گسترده در 140 کشور با سهم بازار یک دارد.  یکی از نوآوری های مثال زدنی سوپریما، استفاده از انواع تکنولوژی های جدید مانند NFC، Mobile ID و BLE است. این تکنولوژی ها به کاربران امکان شناسایی و تردد با موبایل خود بدون نیاز به ثبت اثر انگشت و یا چهره نگاری را می دهند. 

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

قیمت دستگاه حضور و غیاب سوپریما suprema

با توجه به این که سوپریما یکی از دستگاه های حضور و غیاب خارجی است، قیمت آن براساس نرخ دلار تعیین شده و نوسانات بالایی دارد. از طرفی، گستردگی محصولات این برند به علت تجهیز با انواع تکنولوژی ها، باعث تنوع در قیمت suprema  شده است. شرکت کسرا، به عنوان نمایندگی دستگاه حضور و غیاب سوپریما در ایران، مرکز فروش دستگاه اثر انگشت و سنسورهای تشخیص اثر انگشت و دستگاه حضور و غیاب سوپریما است. شما برای اطلاع از قیمت انواع دستگاه های سوپریمای موجود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید دستگاه حضور و غیاب سوپریما suprema

محصولات شرکت سوپریما، شامل انواع سیستم های شناسایی بیومتریک، دستگاه های اکسس کنترل، دوربین های تشخیص چهره، سیستم های احراز هویت با اثر انگشت و انواع دستگاه های حضور و غیاب است. برخی از معروف ترین مدل ها برای کسانی که به دنبال خرید دستگاه حضور و غیاب سوپریما هستند عبارت اند از:

دستگا­ه حضور و غیاب مکسا BioFace S۶۷۰ – این دستگاه که با نام دستگاه تشخیص چهره سوپریما FaceStation F2 نیز شناخته می شود یکی از بهترین دستگاه های ثبت تردد است که توسط شرکت کسرا به سازمان ها پیشنهاد می شود. این دستگاه با برخورداری از فناوری بیومتریک، دقتی بی نظیر در تشخیص چهره و عنبیه چشم دارد.  مکسا BioFace S670 با اسکن مادون قرمز و نورپردازی IR قابلیت تشخیص چهره در محیط با شدت نورهای مختلف را دارد. علاوه بر تشخیص چهره، امکان احراز هویت با اثر انگشت، کارت و اپلیکیشن موبایل نیز در این مدل وجود دارد. به طور خلاصه، ویژگی های بهترین دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace S670 عبارت اند از:

 • امنیت بسیار بالای دستگاه با قابلیت تشخیص عنبیه چشم
 • قابلیت شناسایی هویت کاربران از طریق حرارت بدن
 • امکان تشخیص چهره با ماسک
 • حافظه قدرتمند و پردازنده قوی
 • قابلیت تشخیص چهره افراد با قدهای مختلف و در نور کم تا زیاد
 • تکنولوژی پیشرفته امنیتی بدون امکان دور زدن
دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace S670

دستگاه حضور و غیاب مکسا

BioFace S670

دستگاه تشخیص چهره سوپریما FaceStation F2

دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace S650 – این مدل که با نام تجاری دستگاه حضور و غیاب سوپریما FaceStation 2 نیز شناخته می شود، از جدیدترین تکنولوژی ها برای کنترل تردد از طریق چهره نگاری استفاده می کند. این مدل قابلیت ثبت بیش از 3000 چهره و 3000 کارت تردد را دارد و گزینه ای بسیار مناسب برای سازمان های بزرگ است. امکان تشخیص چهره در فضای تاریک، سرعت بالای آنالیز اطلاعات و رابط گرافیکی از سایر ویژگی های این دستگاه است. به طور خلاصه ویژگی های بهترین دستگاه حضور غیاب FaceStation 2 عبارت اند از:

 • دقت، سرعت و امنیت بالا
 • قابلیت شناسایی چهره در محیط های تاریک
 • ظرفیت بالای حافظه اکسس کنترل
 • قابلیت ثبت ۳۰۰۰ چهره و ۳۰۰۰ کارت تردد.
 • رابط کاربری گرافیکی آسان به همراه صفحه لمسی
 • استفاده راحت از دستگاه بدون نیاز به آموزش
دستگا­ه حضور و غیاب مکسا BioFace S650

دستگاه حضور و غیاب مکسا

BioFace S650

دستگاه  حضور و غیاب FaceStation 2

دستگاه حضور و غیاب ویردی Virdi

برند اختصاصی Virdi یا ویردی برند نام آشنای حوزه کنترل دسترسی و اکسس کنترل ایران و جهان است که محصولات بسیاری را در زمینه حضور و غیاب و دستگاه ساعت زنی تا به حال عرضه کرده است. برند ویردی یک برند متعلق به کره جنوبی و محصول union community است که پس از چند دهه از شروع کار خود اکنون یکی از برندهای نام آشنای این صنعت است و در بسیاری از کورهای دنیا نمایندگی دارد. ویردی، برترین برند جهان در حوزه شناسایی بیومتریک است. اولین محصول این برند در سال 2000 وارد بازار شد. اکسس کنترل ویردی Virdi  به محبوب ترین برند در حوزه محصولات تشخیص چهره و اثر انگشت تبدیل شده است. این بهترین دستگاه حضور و غیاب خارجی، محصولات خود را به بیش از 120 کشور جهان از جمله ایران صادر می کند.

معروفیت برند کره ای ویردی، بیشتر مدیون استفاده از دوربین متحرک تشخیص چهره بر اساس قد افراد است. سنسورهای بیومتریک این برند، در تشخیص اثرانگشت زنده از اثر انگشت تقلبی و سرعت بالای شناسایی مثال زدنی هستند. تکنولوژی پیشرفته در کنار قیمت خوب و تنوع بالا، توانسته سهم بازار خوبی برای این برند کره ای به ارمغان بیاورد. علاوه بر دستگاه های حضور و غیاب، وردی دارای بهترین تجهیزات جانبی کنترل تردد مانند درب و آسانسور، دوربین های شمارنده ، دوربین های حرارتی و بهترین نرم افزار حضور غیاب نیز هست. امنیت بالای دستگاه های حضور غیاب ویردی، روش های رایج تقلب و دور زدن دستگاه را بی اثر کرده و برای مقاصد امنیتی، نگرانی ها را از بین می برد.

قیمت دستگاه حضور و غیاب ویردی virdi

در مقایسه با قیمت سایر دستگاه های حضور و غیاب، قیمت دستگاه حضور و غیاب و اکسس کنترل های ویردی بسیار مناسب هستند. محصولات Virdi با وجود قیمت خوب، از تکنولوژی مناسبی برای کنترل تردد و حضور و غیاب استفاده می کنند. همانطور که گفته شد، ویردی از سری برندهای کره ای و خارجی است و به همین دلیل قیمت آن با نوسانات نرخ دلار تغییر می کند. شرکت کسرا به عنوان نمایندگی ویردی در ایران، آماده ارائه لیست قیمت به روز محصولات ویردی در کنار مشاوره خرید دستگاه حضور و غیاب است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید دستگاه حضور و غیاب ویردی virdi

به هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب ویردی، باید بدانید که گزینه های زیادی پیش روی شما است. دستگاه های حضور و غیاب و اکسس کنترل های این برند، با تنوع بالا برای انواع شرکت ها و سازمان های کوچک، متوسط تا بزرگ مناسب هستند. شما می توانید برای دریافت مشاوره خرید بهترین مدل براساس بودجه و نیاز خود با کارشناسان ما تماس بگیرید. برخی از برترین مدل های ویردی عبارت اند از:

دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace S750 – این دستگاه 4 گانه که در بازار با نام دستگاه حضور غیاب ویردی UBio-X Pro Lite شناخته می شود قابلیت ثبت تردد توسط شناسایی چهره،‌ کارت زنی، اثر انگشت و پسورد را دارد. سیستم اثر انگشت این مدل قابلیت تشخیص اثر انگشت زنده از جعلی را داشته و امکان دور زدن آن صفر است. سرعت بالا و پردازنده قوی این دستگاه اکسس کنترل ویردی را برای استفاده در سازمان ها و شرکت های پرجمعیت بسیار مناسب کرده است. سایر ویژگی های بهترین دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace S750 یا UBio-X Pro Lite عبارت اند از:

 • امکان تشخیص ۱۰۰۰۰ چهره در ثانیه
 • شناسایی افراد در محیط های کم نور و پرنور
 • دارای سنسور مادون قرمز و حسگرهای پیشرفته
 • ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ظرفیت ذخیره لاگ
 • دارای سیستم عامل داخلی اندروید ۴
 • مجهز به صفحه نمایش لمسی و رنگی ۵ اینچی
 • دارای دو دوربین داخلی جهت شناسایی چهره و عکسبرداری در زمان تردد
article cta hardwere kasraco net cta S750-S760

دستگاه حضور و غیاب مکسا

BioFace S750

دستگاه  حضور و غیاب UBio-X Pro Lite 

دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace S760 – این مدل قابلیت شناسایی از طریق چهره، اثرانگشت، کارت و پسورد را دارد. این مدل که با نام دستگاه کنترل تردد ویردی UBio-X Pro نیز شناخته می شود ظرفیت بالایی در ثبت، ذخیره و نگهداری ترددها دارد. قابلیت ثبت 10 میلیون تردد در حافظه در کنار پردازنده چهارهسته ای باعث شده تا این مدل برای کنترل ورود و خروج در شرکت های بزرگ مناسب باشد. سایر ویژگی های دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace S760 عبارت اند از:

 • قابلیت نصب در فضاهای تاریک
 • امکان اتصال به وای فای
 • شناسایی کارت بدون نیاز به تماس
 • قابلیت تشخیص اثر انگشت واقعی از جعلی
 • دوربین دوگانه با قابلیت تشخیص چهره با ماسک
 • شناسایی همزمان با اثر انگشت و چهره
 • ذخیره ۱۰ میلیون تردد
article cta hardwere kasraco net cta S750-S760

دستگاه حضور و غیاب مکسا

BioFace S760

دستگاه  حضور و غیاب UBio-X Pro

دستگاه حضور و غیاب مکسا Bioface S770 – این مدل که با نام تجاری دستگاه ثبت تردد ویردی UBio-X Pro 2 نیز معروف است، از سری دستگاه های با کاربری سه گانه است. امکان تشخیص چهره، اثر انگشت و کارت ساعت زنی، پردازنده قدرتمند، حافظه بالا و سیستم عامل اندروید این مدل را برای کاربری در بسیاری سازمان ها مناسب کرده است. این دستگاه چهره افراد را در کمتر از یک ثانیه تشخیص داده و برای شرکت های بزرگ و با تعداد نیروی بالا مناسب است. سایر ویژگی های این مدل عبارت اند از:

 • قابل نصب در فضاهای تاریک، بسته و فضای باز با نور زیاد
 • توانایی تشخیص انگشت جعلی
 • اتصال به wifi
 • دارای پردازشگر چهار هسته ای
 • توانایی شناسایی چهره ، اثر انگشت، کارت بدون تماس، رمز عبور
 • قابلیت شناسایی ۲۰.۰۰۰ چهره و تا ۵۰۰.۰۰۰ اثر انگشت
 • امکان ذخیره ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ رکورد تردد در حافظه داخلی
 • امکان شناسایی افراد از فاصله ۳ متری
 • دارای سیستم عامل داخلی اندروید ۶
 • مجهز به صفحه نمایش لمسی و رنگی ۵ اینچی
 • دارای دو دوربین داخلی جهت شناسایی چهره و عکسبرداری در زمان تردد
 • پشتیبانی از زبانهای فارسی ، انگلیسی ، ژاپنی ، کره ای ، عربی
article cta hardwere kasraco net cta S770

دستگاه حضور و غیاب مکسا

Bioface S770

دستگاه  حضور و غیاب UBio-X Pro 2

دستگا­ه حضور و غیاب مکسا BioFace S790 – این دستگاه که با نام بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ویردی مدل UBio-X Face نیز شناخته می شود یکی از قدرتمندترین مدل در بازار ایران است. این دستگاه دوگانه قابلیت تشخیص چهره و کارت را دارد. امکان ثبت 20 هزار چهره و 500 هزار کارت، در کنار قابلیت تشخیص چهره از فاصله 3 متری، تشخیص همزمان 4 چهره و تشخیص چهره زنده از جعلی از جمله مزایای این مدل است. سایر مزایا و ویژگی ها عبارت اند از:

 • پردازشگر چهار هسته ای با قابلیت شناسایی چهره زیر یک ثانیه
 • امکان اتصال به سنسور تشخیص حرارت
 • توانایی تشخیص کارت بدون نیاز به تماس
 • قابل نصب در فضای باز و فضای تاریک
 • دارای حافظه داخلی با ظرفیت بسیار بالا
 • قابل استفاده در محیط های بسیار گرم
دستگاه حضور و غیاب BioFace S790

دستگاه حضور و غیاب کسرا

BioFace S790

دستگاه  حضور و غیاب ویردی Ubio-X Face

دستگا­ه حضور و غیاب مکسا BioIris S۷۸۰ – این دستگاه یکی از پیشرفته ترین دستگاه های کنترل تردد است  که با نام تجاری بهترین دستگاه حضور و غیاب ویردی UBIO-X IRIS نیز شناخته می شود. این مدل از مدرن ترین فناوری های تشخیص عنبیه چشم، شناسایی اثر انگشت و تشخیص کارت استفاده کرده و قابلیت تشخیص هویت یک گانه و دوگانه برای افزایش امنیت را دارد. از جمله سایر ویژگی های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شناسایی ۴۰.۰۰۰ عنبیه چشم در کمتر از ۱ ثانیه
 • تشخیص اثرانگشت زنده از جعلی
 • امکان تشخیص چهره با ماسک به وسیله اسکن عنبیه چشم
 • قابل نصب در فضای های با حرارت بالا
 • دوربین ثبت تصاویر مربوط به تردد کارکنان
 • قابلیت نصب در فضاهای تاریک
 • دوربین قدرتمند در تشخیص چهره
article cta hardwere kasraco net cta S780

دستگاه حضور و غیاب کسرا

BioIris S780

دستگاه حضور و غیاب ویردی UBIO-X IRIS

دستگاه حضور و غیاب مکسا Biofinger S710 – این دستگاه یکی از بهترین مدل های کنترل تردد اثرانگشتی است که با نام دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی ویردی AC 2200 نیز شناخته می شود. در کنار اثر انگشت، امکان ثبت تردد از طریق کارت بدون نیاز به تماس نیز در این مدل وجود دارد. این مدل به خصوص برای شرکت های با ظرفیت کم بسیار مناسب است. سایر قابلیت های این دستگاه عبارت اند از:

 • ذخیره بیش از ۱۰ هزار تردد
 • امکان استفاده به عنوان اکسس کنترل
 • ضدآب و ضد گردوغبار
 • قابلیت تشخیص تا ۱۵۰۰ چهره در ثانیه
 • سیستم عامل لینوکس
دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFinger S710

دستگاه حضور و غیاب مکسا

BioFinger S710

دستگاه  حضور و غیاب AC 2200

دستگاه حضور غیاب ZK

برند ZK یکی از قدیمی ترین برندهای تکنولوژی های بیومتریک در جهان است که پس از اینکه فعالیت خود را با تمرکز بر الگوریتم اثر انگشت آغاز کرد امروزه با گسترش روزافزون فعالیت خود دیگر ابزارهای بایومتریک مربوط به سیستم حضور و غیاب را هم در اختیار گرفته و موفق به تولید انبوده دستگاه های حضور غیاب ZK شده است. این شرکت یک برند چینی است که توانسته بخش زیادی از سهم بازار را به خود اختصاص دهد و میتوان گفت به نسبت برندهای سوپریما و ویردی دستگاه های کنترل تردد این شرکت ارزانتر به حساب می آیند. کمپانی zktecho که در ایران با برند Zk شناخته می شود؛ یکی از شرکت های تولیدکننده دستگاه حضور و غیاب چینی است. این شرکت با داشتن شرکت های تابعه در ایالات متحده، اروپا و آفریقا به یکی از بزرگ ترین کارخانجات تولید سخت افزار و نرم افزارهای امنیتی تبدیل شده است. سیستم های اکسس کنترل یکپارچه، دوربین ها و کیوسک های نظارتی، اسکنرها و نرم افزارهای بیومتریک امنیتی و دستگاه های حضور و غیاب از جمله تولیدات برتر این برند هستند. Zk نقطه قوت خود را در کوتاه کردن چرخه تولید و تحویل محصولات،‌حذف فعالیت های بدون ارزش افزوده برای مشتریان و نهایتا کاهش هزینه تمام شده در قبال کیفیت بالا می داند. شاید بد نباشد بدانید شرکت هایی مانند شارپ، وال مارت، تویوتا، نایک و مرسدس بنز از بزرگ ترین مشتریان و شرکای زدکی هستند.

قیمت دستگاه حضور و غیاب زدکی zk

شرکت zkteco، مدعی تولید محصولات با کیفیت در عین پایین نگه داشتن قیمت تمام شده است. این شرکت با داشتن یکی از مکانیزه ترین خطوط تولید، دخالت انسانی را کاهش و میزان بهره وری تولید را به شدت افزایش داده است. این عوامل باعث شده تا قیمت تمام شده محصولات در مقایسه با برندهای مشابه، کمتر اما کیفیت همچنان با برترین ها قابل رقابت باشد. قیمت دستگاه حضور و غیاب zkteco، با توجه نرخ یوان و دلار دائما در حال تغییر است. برای دریافت لیست قیمت دستگاه حضور و غیاب زدکی با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل نمایید.

خرید دستگاه حضور و غیاب زدکی zk

برند ویردی، تولیدکننده انواع دستگاه های اکسس کنترل و حضور و غیاب است. محصولات زدکی با قابلیت های متفاوت از جمله امکان تشخیص چهره، اثرانگشت، کارت و پسورد و یا ترکیبی از چند تکنولوژی تولید می شوند. برای خرید دستگاه حضور و غیاب زدکی، بهتر است بسته به بودجه و نیاز خود از بین مدل های این برند چینی انتخاب کنید. از جمله معروف ترین مدل زدکی در بازار ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد: دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace E۳۴۰ – برخورداری از سنسور ارتقا یافته اثرانگشت، الگوریتم پیشرفته تشخیص چهره و فناوری مادون قرمز، فقط بخشی از ویژگی های این مدل پیشرفته ویردی هستند. این دستگاه از جدیدترین فناوری برای حضور و غیاب و کنترل تردد استفاده می کند و یکی از بهترین گزینه ها برای سازمان های امنیتی و شرکت های بزرگ و کوچک است. سایر ویژگی های این مدل عبارت است از:

 • قابلیت شناسایی چهره، اثرانگشت و کارت
 • دارای جدیدترین الگوریتم شناسایی چهره (تشخیص چهره زنده)
 • برخورداری از سنسور اثرانگشت ارتقاء یافته Silk ID (اثر انگشت خشک، مرطوب و زبر)
 • بهره مندی از فناوری مادون قرمز
 • مجهز به Wi-Fi
 • مجهز به باتری داخلی (۴ ساعت کار مداوم)
 • میزان روشنایی ۱۲۰۰۰ لوکس
دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace E340

دستگاه حضور و غیاب مکسا

BioFace E340

دستگاه  حضور و غیاب  BioFace  E340

برند‌های موجود دستگاه حضور و غیاب در بازار ایران

در حوزه محصولات حضور و غیاب و اکسس کنترل ها، شرکت کسرا دارای نمایندگی از برترین برندهای جهان است. برندهای کره ای مانند سوپریما و ویردی از برترین تکنولوژی ها در شناسایی و کنترل تردد استفاده می کنند. این دو برند هر دو در بازار ایران استقبال بسیاری خوبی داشته و جزو برندهای محبوب هستند. برند سوپریما برای کیفیت بالای محصولات و برند ویردی برای کیفیت خوب در کنار قیمت مناسب رقابت بالایی در ایران دارند. یکی دیگر از برندهای محبوب چینی دستگاه حضور و غیاب در ایران، برند زد کی است. این شرکت که بزرگ ترین سازمان های دنیا مانند نایک و پاناسونیک را به عنوان مشتری در کارنامه خود دارد. این شرکت برتر چینی معتقد است که با مکانیزه کردن خط تولید توانسته در عین حفظ کیفیت محصولات، قیمت تمام شده را به شدت کاهش دهد. تایمکس و تایگر از دیگر برندهای بهترین دستگاه حضور و غیاب و بهترین دستگاه اکسس کنترل در بازار ایران هستند.

مولفه های انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب

برای انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب لازم است بدانیم چه فاکتورهایی را باید مد نظر قرار دهیم تا در بلند مدت بهترین بازدهی و رضایت کافی داشته باشیم. در واقع بهترین دستگاه حضور غیاب برای هر سازمان وابسته به نیازهای آن سازمان است. بنابراین پیش از خرید موارد زیر را حتما در مورد انتخاب دستگاه حضور و غیاب در نظر گرفته و مورد بررسی قرار دهید.

1) توجه به تعداد کارمندان در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب

توجه به تعداد کارکنان در یک سازمان قبل از تهیه دستگاه حضور و غیاب مناسب یکی از مهم ترین نکات در انتخاب سیستم کنترل تردد است. سازمان ها باید اقدام به خرید بهترین دستگاه حضور و غیابی کنند که قادر باشد در صورت افزایش تعداد کارکنان جوابگوی نیازهای ثبت ورود و خروج آنها نیز بوده و این افزایش تعداد بر دقت و سرعت دستگاه حداقل تاثیر منفی را داشته باشد.

2) توجه به ابعاد طول، عرض و ارتفاع فضایی که قرار است دستگاه آنجا نصب شود

مهمترین نکته ای که باید در زمان خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب مد نظر قرار داد محل قرارگیری دستگاه تشخیص هویت است چرا که دستگاه های مختلف در ارتفاع و شرایط محیطی خاصی قادر به ثبت تردد پرسنل هستند و در صورتی که دستگاه حضور غیاب خریداری شده برای مکانی که در آن نصب شده است مناسب نباشد کارایی خود را از دست داده و نمی تواند نیازهای سازمان جهت کنترل ورود و خروج کارکنان را به خوبی انجام دهد.

3) تعداد دستگاهی که لازم است در قسمت های مختلف سازمان قرار گیرد

یکی از موارد بسیار مهم در نصب دستگاه حضور و غیاب، تعداد ورودی های سازمان جهت کنترل تردد افراد است. در بسیاری از سازمان ها مانند کارخانه های بزرگ چندین ورودی جهت ورود و خروج پرسنل وجود دارد و سازمان باید قبل از خرید دستگاه ثبت تردد به این موضوع توجه کرده و هر تعداد دستگاهی که نیاز است را برای سازمان تهیه کند.

4) میزان روشنایی محیط هنگام خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

دستگاه های تشخیص چهره برای کنترل تردد افراد از طریق ثبت چهره باید در محیطی قرار گیرند که نور مناسب جهت تشخیص چهره افراد در آن وجود داشته باشد. به همین دلیل شرکت ها هنگام خرید سیستم حضور غیاب لازم است دستگاهی را برگزینند که کارایی لازم در محیط کاری با نور کم را نیز داشته باشد.

5) وضعیت آب و هوایی شهر یا شهرهایی که دستگاه ها برای آن ها تهیه می شود

بسیاری از کارخانه ها و کارگاه ها نیاز دارند تا دستگاه حضور و غیاب خود را در محیط بیرون از سازمان نصب کنند. به همین دلیل در زمان تهیه سیستم کنترل ورود و خروج باید دستگاهی را انتخاب کنند که قابلیت نصب در فضای باز را نیز داشته و بتواند در مقابل شرایط جوی مختلف مقاوم باشد.

6) سیاست های سازمان برای امنیت، بهداشت، امکانات مورد نیاز دستگاه و…

سازمان های نظامی و بسیاری دیگر از انواع شرکت هایی که مسائل امنیتی در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است به دستگاه کنترل تردد نیاز دارند که امکان تقلب در آن به هیچ عنوان وجود نداشته و امنیت بسیار بالایی داشته باشد. به همین دلیل انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب مناسب برای چنین سازمان هایی حساسیت بالایی داشته و باید با دقت بیشتری انجام شود. دستگاه های تشخی چهره و تشخیص کف دست نسبت به سایر انواع دستگاه ها امنیت بالاتری داشته و مناسب چنین سازمان هایی هستند. همچنین با توجه به گسترش بیماری های فراگیر همچون کرونا تمایل شرکت ها به استفاده از سیستم های حضور و غیاب بایومتریک مانند تشخیص چهره افزایش یافته است چرا که ثبت تردد افراد بدون تماس با دستگاه امکان پذیر بوده و امکان انتقال بیماری به افراد دیگر در سازمان به حداقل میرسد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بهترین دستگاه حضور و غیاب

قبل از خرید دستگاه های الکترونیکی باید فاکتورهای مهمی رو مد نظر قرار داد تا از میزان کارایی دستگاه فوق و مناسب بودن آن آگاه شد. انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب مناسب به عنوان یکی از ابزارهای الکترونیکی مهم در سازمان های مختلف نیازمند صرف زمان و دقت کافی جهت کسب اطلاعات از انواع دستگاه کنترل تردد و کارایی دستگاه های حضور و غیاب است. اگرچه فاکتورهای مختلفی از جمله جنس دستگاه تردد، کیفیت دستگاه کارت ساعت زنی، نحوه تشخیص هویت دستگاه کارت ساعت زنی و بسیاری موارد دیگر را باید قبل از خرید تجهیزات کنترل ورود و خروج مد نظر قرار داد اما قیمت بهترین دستگاه حضور و غیاب فاکتور تعیین کننده در انتخاب یکی از انواع سیستم های ورود و خروج از سوی سازمان ها است. در واقع کسب و کارها به دنبال بهترین دستگاه حضور و غیابی هستند که علی رغم قیمت مناسب از کیفیت، دقت و سرعت مناسبی نیز برخوردار باشد. وجود دستگاه کنترل تردد برای تمام سازمان ها با هر تعداد پرسنل امری حیاتی محسوب می شود و از آنجا که اکسس کنترل ساعت زنی تاثیر بسیار قابل توجهی در عملکرد سازمان ها دارد انتخاب بهترین و مناسب ترین دستگاه کارت ساعت زنی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ادامه مقاله به بررسی پارامترهای مهم در قیمت گذاری دستگاه های حضور و غیاب و تفاوت سیستم های مختلف کنترل تردد پرداخته ایم تا با استفاده از راهنمای خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب بتوانید بهترین تجهیزات کنترل تردد را برای سازمان خود برگزینید.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

1) توجه به کارآیی مدنظر شما از بهترین دستگاه حضور غیاب 

اگر یک شرکت کوچک با تعداد پرسنل پایین برای اولین بار و به دلیل بهبود کنترل تردد اقدام به خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب کند. و هیچ انتظار دیگری از دستگاه نداشته باشد. بهترین دستگاه حضور و غیاب کارتی و یا کارت خوان های بدون تماس RFID بهترین گزینه برای این شرکت ها هستند. این نوع ساعت حضور و غیاب ارزانترین نوع بوده. و در عین حال برای کنترل تردد شرکت های کوچکی که پیچیدگی های خاص سازمانی ندارند بهترین دستگاه حضور و غیاب محسوب می­ شوند. اگر سازمانی با میزان تردد روزانه بالا هستید، دستگاه کارتی برای شما جوابگو نخواهد. بود چراکه امکان تقلب در ترددهای بالا در این دستگاه ها بالا می ­رود. زمان شناسایی این دستگاه ها نیز کمی زیاد بوده و موجب ایجاد شلوغی و بی نظمی در جلوی دستگاه می­ شود. اما دستگاه های بیومتریک زمان تشخیص نزدیک به ۱ ثانیه و حتی کمتر از آن دارند که برای میزان ترددهای بالا مناسب هستند. همچنین این دستگاه ها قدرت تشخیص بسیار قوی نیز دارند که میزان امنیت را بسیار بیشتر می­ کند.

انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب برای سازمان های امنیتی، نظامی و دیگر سازمان های مهم که از دستگاه انتظاراتی بیش از ثبت ورود و خروج با کارت دارند، دستگاه های بیومتریک دارای تشخیص دوگانه اثر انگشت و تشخیص چهره هستند. این دستگاه ها می­ توانند همزمان و در زیر یک ثانیه با دو روش تشخیص چهره و اثر انگشت تردد را کنترل نمایند. به طوری که حتی فرد نیازی به ایستادن کامل جلوی دستگاه نداشته و حسگرهای دستگاه با نزدیک شدن وی حضور و غیاب وی را ثبت می­ کنند. همچنین اگر به بهترین دستگاه حضور و غیابی نیاز داشته باشید که به عنوان دستگاه کنترل دسترسی از آن استفاده کنید، باید محصولاتی را مدنظر قرار دهید که این قابلیت را دارا باشند. برای مثال ممکن است تنها در برخی محل ها مانند اتاق سرور نیاز به چنین دستگاه حضور و غیابی داشته باشید. تا ورود و خروج را با آن کنترل نمایید. که در این صورت کافیست تنها برای این محل ها دستگاه های دارای قابلیت کنترل دسترسی خریداری نمایید. و یا اینکه بخواهید در کل محل خود، ورود و خروج را با استفاده از دستگاه کنترل دسترسی کنترل کنید. که در این صورت باید تمام دستگاه های خریداری شده دارای قابلیت کنترل دسترسی باشند.

2) ظرفیت تردد و ظرفیت ثبت کاربر در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب

اگر تردد در سازمان بالا بوده و تعداد پرسنلی که همزمان اقدام به ثبت تردد می­ کنند زیاد است، نیاز به سیستم حضور و غیابی دارید که بتواند میزان تردد بالایی در حافظه نگه دارد. و ظرفیت حافظه آن زود تکمیل نشود. برای مثال اگر ۵۰۰ کاربر داشته باشید که روزانه ۵ بار از دستگاه استفاده کنند و ظرفیت حافظه دستگاه نیز ۵۰٫۰۰۰ باشد، تنها ۲۰ روز طول می­ کشد تا حافظه دستگاه تکمیل شود. مهمتر از آن، تعداد پرسنلی که در بهترین دستگاه حضور و غیاب می ­توان ثبت کرد محدود بوده. و هر دستگاهی دارای ظرفیت کاربر مشخصی است که از آن بیشتر نمی­ توان ثبت کرد. برای مثال اگر زیر ۱۰۰۰ نفر پرسنل دارید، سیستم حضور و غیابی با ظرفیت ۱۰۰۰ کاربر برای شما کافیست. اما اگر قرار است تعداد کاربر زیادی در دستگاه ثبت نمایید، بهترین دستگاه حضور و غیاب برای سازمان شما دستگاهی با ظرفیت کاربر بالاست که قیمت آن نیز بیشتر است انتخاب دستگاه حضور و غیاب.   

3) فاکتور ضمانت، گارانتی و پشتیبانی جهت خرید دستگاه حضور و غیاب

طبیعی است که یکی از عوامل مهم در انتخاب چنین دستگاه هایی گارانتی و پشتیبانی و ارائه فاکتور ضمانت و پشتیبانی جهت خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب است. هرچه سازمان بزرگتر باشد، وابستگی آن ها به دستگاه حضور و غیاب نیز بیشتر خواهد بود. و در چنین حالتی اگر یک محصول تخصصی مانند ساعت حضور و غیاب دارای پشتیبانی مناسب نباشد، هنگام بروز مشکل تردد در سازمان مختل می­ شود. همچنین در سازمان های بزرگ که تعداد بالایی از یک دستگاه خریداری می ­نمایند، بهترین دستگاه حضور غیاب برای آنها دستگاهی است که گارانتی معتبر و منطقی داشته باشد. تا در صورت وجود عیب و ایراد در تعداد بالای دستگاه ها، گارانتی پاسخگوی آن باشد و سازمان متحمل هزینه های اضافی سنگین نشود.

4) تخلیه آنلاین و آفلاین دستگاه ساعت زنی بهترین دستگاه حضور و غیاب

از موارد دیگری که در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب باید درنظر گرفت، امکان تخلیه آنلاین و یا آفلاین است. برخی سازمان ها و به ویژه سازمان های بزرگ نیاز دارند که دستگاه حتما دارای امکان تخلیه آنلاین باشد. بدان معنا که به محض ثبت تردد توسط پرسنل، اطلاعات ورود و خروجش در نرم افزار نیز ثبت شده و قابل رویت توسط مسئولین باشد. در تخلیه آفلاین چنین امکانی وجود نداشته و ثبت اطلاعات در نرم افزار به زمان نیاز دارد؛ در واقع اطلاعات ورود و خروج پرسنل در همان لحظه ثبت تردد در دستگاه، در نرم افزار ثبت نمی ­شود. و در نتیجه مسئولین نیز با تاخیر قادر به مشاهده اطلاعات تردد پرسنل خواهند بود انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب.

تخلیه آنلاین و آفلاین دستگه ساعت زنی لیست قیمت دستگاه حضور و غیاب
تخلیه آنلاین و آفلاین دستگه ساعت زنی

5) امکان اتصال به نرم افزار حضور و غیاب

عامل دیگری که می تواند دستگاهی را تبدیل به بهترین دستگاه حضور و غیاب برای سازمانی خاص بکند، امکان لینک شدن با نرم افزار حضور و غیاب است. سازمان هایی که از قبل دارای نرم افزار حضور و غیاب بوده و سپس اقدام به خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب می ­نمایند، حتما باید توجه داشته باشند. که بعضی از دستگاه ها امکان اتصال به برخی نرم افزارها را ندارند و در این صورت عملا دستگاه خریداری شده به کار نخواهد آمد . در نتیجه اگر دستگاهی از هر لحاظ مناسب باشد، امکان اتصال آن با نرم افزار موجود را نیز حتما باید بررسی نمود. باتوجه به موارد مذکور می­ توان گفت که بهترین دستگاه حضور و غیاب برای هر شرکت و سازمانی مفهوم متفاوتی داشته و باتوجه به نیازهای آن مشخص می­ شود. ممکن است یک دستگاه کارت خوان ساده بهترین گزینه برای یک شرکت متوسط، و یک دستگاه بیومتریک دارای تشخیص دوگانه نیز بهترین گزینه برای سازمانی دیگر باشد.

6) برند بهترین دستگاه حضور و غیاب

دستگاه های کنترل ورود و خروج با برندهای بسیار مختلفی در بازار ایران ارائه می شوند که از معروف ترین این برندها می توان به برند ZKtecho، برند سوپریما (suprema) و ویردی اشاره کرد. محصولات فوق توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات بهترین دستگاه حضور و غیاب به سازمان ها و شرکت های مختلف ارائه می شود. واضح است که عملکرد شرکت های تامین کننده دستگاه های کنترل تردد نقش موثری در ارائه ای نگونه خدمات دارد. به این معنی که هرچه سابقه فعالیت و اعتبار شرکت بهتر باشد محصولات با کیفیت تری را دراختیار مشتریان قرار می دهد. علاوه بر این ارائه گارانتی و خدمات پشتیبانی به سازمان ها از سوی شرکت های ارائه دهنده دستگاه های حضور و غیاب بر قیمت تمام شده سیستم کنترل تردد تاثیر بسزایی دارد.

7) ظرفیت و قدرت باطری دستگاه تشخیص هویت

سیستم های حضور و غیاب توسط باطری یو پی اس (UPS) کار می کنند. در واقع دستگاه های حضور و غیاب به صورت دائم به برق متصل هستند و زمانی که برق شهری قطع شود از باطری موجود در دستگاه تغذیه می کند. مدت زمانی که باطری دستگاه حضور و غیاب قادر است شارژ مورد نیاز دستگاه را تامین کند به نوع سیستم ساعت زنی بستگی دارد و معمولا بین 6 تا 8 ساعت است. بنابرین میزان ظرفیت باطری بهترین دستگاه حضور و غیاب را باید قبل از اقدام به خرید سیستم ورود و خروج مورد توجه قرار داد.

8) میزان امنیت بهترین دستگاه حضور و غیاب

یکی از چالش ها و دغدغه های سازمانی در انتخاب دستگاه کنترل تردد میزان امنیت دستگاه حضور و غیاب (Attendance device security) است. در برخی از دستگاه های ساعت زنی به دلیل امنیت پایین امکان تقلب در ثبت ورود و خروج وجود دارد و به همین جهت در بسیاری از سازمان ها مانند سازمان های نظامی انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب با امنیت بالا بسیار حائز اهمیت است. در بین انواع مختلف سیستم های کنترل تردد دستگاه های حضور و غیاب بیومتریک مانند بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، دستگاه تشخیص کف دست و اثر انگشت امنیت بالاتری دارند. اکثر این عوامل بر قیمت دستگاه حضور و غیاب نیز موثر هستند.

راهنمای خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد

امروزه با توجه به سلسله مراتب سازمان ها و مشغله مدیران وجود دستگاه حضور و غیاب در هر سازمان یکی از ضروریات است. معمولا سازمان ها ثبت حضور و غیاب و تردد پرسنل را به واحد منابع انسانی یا حراست سازمان می سپارند. اما باید این موضوع را در نظر داشت که نیروی انسانی همیشه دچار خطا می شود. از طرفی روابط صمیمی بین همکاران ممکن است باعث ایجاد دخل و تصرف در ساعات رفت و آمد بعضی کارمندان شده و به تبع آن اعتراضات افزایش پیدا می کند. وجود دستگاه حضور غیاب مناسب با ابعاد و شرایط هر سازمان مستلزم دانستن اطلاعتی است که در این مقاله قصد داریم به جزئیات آن بپردازیم.

در این مطلب می خواهیم به توضیح انواع دستگاه حضور و غیاب و نحوه انتخاب بهترین سخت افزار و انتخاب دستگاه حضور و غیاب برای سازمان بپردازیم.

انواع دستگاه حضور و غیاب (دستگاه اکسس کنترل)

دستگاه های ثبت تردد نیز مانند سایر تکنولوژی ها در طول دوران دستخوش تغییر شده اند. طبیعتا هدف اصلی استفاده از این دستگاه ها ثبت ورود و خروج پرسنل و در نهایت محاسبه حقوق و دستمزد افراد بر اساس میزان کارکرد آنهاست. از این مهم که بگذریم باید در نظر داشت که متاسفانه همیشه همه ی افراد صادق نیستند و ممکن است به دنبال راه هایی برای تقلب باشند. بنابراین حفظ امنیت اطلاعات در دستگاه های اکسس کنترل باید جز ویژگی های دستگاه تردد در انتخاب دستگاه حضور و غیاب نظر گرفته شود. به طور کلی دستگاه های کنترل دسترسی (Access Control Devices) و انتخاب دستگاه حضور و غیاب در یکی از گروه های زیر قرار می گیرد که در ادامه به مشخصات و جزئیات هریک از آن ها می پردازیم.

چرایی خرید بهترین نرم افزار حضور و غیاب

خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب رمزی (پسورد)

دستگاه های کنترل تردد رمزی (Password attendance Devices) که با نام دستگاه ساعت زنی کدی هم شناخته می شوند، امکان تعریف رمز عبور برای تک تک پرسنل را به شما می دهد. با تهیه این دستگاه شما باید پسوردی منحصر به فرد برای کارکنان مجموعه خود ایجاد کنید. در زمان ورود و همینظور خروج از سازمان با ورود این کد (پسورد)، کاربر شناسایی شده و ساعات تردد وی ثبت می گردد. دستگاه ساعت زنی رمزی می تواند فقط اعداد را برای رمز عبود قبول کند و یا ترکیبی از اعداد و حروف باشد. طبیعی است که رمزهایی با ترکیب حروف و اعداد از امنیت بالاتری برخوردارند. این بستگی به سیاست مجموعه شما دارد که از کدام دستگاه استفاده می کنید. اما این مهم را در نظر داشته باشید که حتی با وجود فرهنگ بالای سازمانی شما موظف هستید راه های تقلب را ببندید تا در بلند مدت کمترین اعتراض در سازمان به وجود بیاید. دستگاه های کنترل تردد کدی(رمزی) در این زمینه امنیت پایینی دارد. هر کارمندی با داشتن رمز عبور فردی دیگر، میتواند برای وی ساعت ورود یا خروج ثبت نماید. بنابراین اگر برقراری عدالت در سازمان برای شما حائز اهمیت است دستگاه کنترل تردد رمزی گزینه مناسبی برای انتخاب دستگاه حضور و غیاب برای شما نیست .

خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب، خرید دستگاه ساعت زنی کارتی

کارت های مغناطیسی نوع دیگری از دستگاه های کنترل تردد هستند که در 2 نوع کارت های تماسی و بدون تماس عرضه می شوند. برای استفاده از این دستگاه ها لازم است برای هریک از پرسنل  کارت تعریف کرده و در زمان ورود و یا خروج از سازمان با نزدیک کردن کارت به دستگاه امضای دیجیتالی که برای هر نفر تعریف شده است فعال شده و ساعات تردد وی ثبت می شود. تفاوت دستگاه های حضور غیاب تماسی و بدون تماس در فاصله ی قرار گرفتن کارت نسبت به دستگاه است. در مدل تماسی لازم است کارت دقیقا روی سنسور تعریف شده قرار گیرد. این در خالی است که در مدل بدون تماس با فاصله ای کمی از دستگاه کارت تشخیص داده می شود. این دستگاه کنترل تردد برای مجموعه های اداری با تعداد نفرات محدود مقرون به صرفه و مناسب است. با توجه به قیمت مناسب این سخت افزار مجموعه هایی مانند مدارس، ادارات دولتی  یا شرکت های خصوصی تمایل زیادی به استفاده از ساعات حضور و غیاب کارتی دارند. در آخر باید در نظر داشت امکان تقلب و ثبت تردد سایرین در این روش همچنان بالاست. تنها با در اختیار داشتن کارت مغناطیسی دیگران می توان برای آن ها تردد ثبت نمود.

خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب ثبت تردد اثر انگشتی

دستگاه کنترل دسترسی اثرانگشتی به دستگاه های بیومتریک هم معروف است. این دستگاه ها از معروف ترین و محبوب ترین سخت افزارها در حوزه حضور غیاب است. برای شروع به کار این دستگاه لازم است اثر انگشت کارکنان را یکبار روی سنسور نوری قرار داده و اسکن کنید. از آن پس کافیست کارمندان انگشت تعریف شده را در هنگام ورود و خروج از سازمان روی سنسور دستگاه قرار دهند تا ساعت حضور غیاب ان ها در سامانه ثبت شود.

راهنمای خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب شرکت نرم افزاری کسرا

یکی از مزایای بزرگ دستگاه های حضور و غیاب جلوگیری از تقلب است. از آنجایی که اثر انگشت منحصر به فرد است الزامی است افراد حتما در کنار دستگاه باشند تا بتوانند از دستگاه استفاده کنند. از طرفی با پیشرفت تکنولوژی در این دستگاه ها سنسور نوری ضد خش تعبیه شده که موجب تشخیص اثر انگشت حقیقی از نمونه پلاستیکی، سیلیکونی و کاغذی آن می شود. بنابراین به هیچ عنوان نمی توان از روش های قبلی برای ثبت ساعات حضور تقلب نمود. اما باید در نظر داشت در کنار مزایای فراوان استفاده از دستگاه های اثرانگشتی بیومتریک معایبی مانند احتمال انتقال میکروب و بیماری وجود دارد. بنابراین اگر در سازمان شما قوانین و محدودیت هایی از این بابت وجود دارد، حتما موارد فوق را در نظر بگیرید.

خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب ساعت زنی تشخیص چهره

دستگاه حضور غیاب با تشخیص چهره مبتی بر الگوریتم های تشخیص چهره دو بعدی و سه بعدی است. این دستگاه با شناسایی و تجزیه و تحلیل نقاط مشخصی از صورت با استفاده از محاسبات ریاضی و الگوریتم های یادگیری عمیق اقدام به شناسایی چهره افراد می نماید. همانطور که گفته شد مقیاس ها و معیارهایی خاص برای تشخیص چهره در این دستگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد مانند فاصله بین چشم ها، موقعیت های نسبی بینی، چانه و دهان که باعث می شود هیچ کس به جای دیگری نتواند ثبت تردد کند. نوع پیشرفته دستگاه های تشخیص چهره با استفاده از عنبیه ی چشم اقدام به تشخیص چهره می نماید. عنبیه ی چشم نیز مانند اثر انگشت در هر فرد منحصر به فرد است بنابراین به هیچ عنوان امکان تقلب در این دستگاه ها وجود ندارد. نکته ای که باید در خرید دستگاه ساعت زنی تشخیص چهره به آن توجه کرد، قیمت آن است. مسلم است که با بالا رفتن دقت دستگاه پیچیدگی الگوریتم بالاتر رفته و روی قیمت نهایی دستگاه تاثیر می گذارد. باید در نظر داشت که بحث امنیت اطلاعات و تشخیص درست افراد چقدر برای سازمان ما حائز اهمیت است. به عنوان مثال خرید دستگاه تشخیص چهره با استفاده از عنبیه ی چشم برای یک شرکت خصوصی اصلا منطقی نیست. اما اگر در یک ارگان نظامی بخواهیم ثبت تردد مهندسین را انجام دهیم طبیعتا به خاطر حساسیت موضوع هزینه ای که انجام می شود مقرون به صرفه است.

خرید دستگاه حضور و غیاب ساعت زنی تشخیص چهره: شرکت مهندسی کسرا

خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص کف دست

دستگاه اکسس کنترل اسکن کف دست (Palm attendance detection device) نوعی سخت افزار بیومتریک است که با تشخیص خطوط کف دست افراد مختلف را از هم تشخیص می دهد. اسکنر این دستگاه با نزدیک کردن دست به دوربین های مشخص شده، خطوط کف دست را تشخیص می دهد. در دستگاه کنترل تردد اسکن کف دست با یکبار اسکن کردن کف دست و تعریف آن برای افراد، قادر به شناسایی در هر بار ورود و خروج افراد می باشد. مزیت این دستگاه نسبت سایر روش های بیومتریک، سرعت تشخیص بالاست. این در حالی است که برخلاف دستگاه اثرانگشتی نیازی به تماس کف دست با سنسور نیست و دوربین تعبیه شده در دستگاه به راحتی خطوط کف دست را اسکن کرده و تردد افراد را ثبت می نماید. وقتی بحث سخت افزار به میان می آید، باید علاوه بر هزینه ی خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب هزینه های تعمیر و نگهداشت را نیز در نظر گرفت.

7 نکته کلیدی برای انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب

1) قابلیت اتصال به نرم افزار حضور غیاب

از ویژگی هایی که باید به آن در خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب توجه ویژه داشت قابلیت اتصال سریع دستگاه اکسس کنترل به نرم افزار حضور غیاب است. داده های این نرم افزار باید بتواند به صورت یکپارچه به سیستم حقوق و دستمزد متصل گردد و به راحتی به آن ها منتقل شود.

2) دقت بالای احراز هویت کاربران

دقت و سرعت بالای تشخیص در این دستگاه ها باعث می شود دقیق ترین زمان ثبت شود. طبیعتا اگر ساعت ورود یا خروج کارمندان با دقت ثبت نشود موجب نارضایتی کارمندان خواهد شد.

3) امکانات مختلف دستگاه های حضور و غیاب

برخی دستگاه های کنترل تردد ترکیبی از چند روش را به صورت همزمان پشتیبانی می کند. این قابلیت باعث می شود تا با خرید تنها یک دستگاه در شرایط مختلف بتوانید از دستگاه به درستی استفاده کنید.

4) هماهنگی با کلیه سخت افزارهای کنترل تردد

هماهنگی با نسخه های مختلف نرم افزار مورد دیگری است که بهترین دستگاه حضور و غیاب باید پشتیبانی کند. تطابق سخت افزار با نسخه های مختلف نرم افزار حضور و غیاب و اپلیکیشن موبایل یکی از مهمترین فاکتورهاییست که در هنگام خرید سخت افزار حضور غیاب باید به آن توجه کرد.

5) برشمردن تعداد پرسنل جهت خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب

پیش از خرید دستگاه کنترل دسترسی اقدام به مشخص نمودن تعداد کارمندان و سیاست های حال حاضر نمایید. حتی بهتر است چشم اندازی از آینده را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین دستگاهی که پاسخگوی نیازهای سازمان شماست را انتخاب نمایید.

6) توجه به محل نصب بهترین دستگاه حضور غیاب

قبل از خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب به محیطی که قرار است دستگاه در آن مکان نصب شود بیندیشید. طبیعی است که حتی بهترین دستگاه حضور و غیاب در شرایط مختلف آب و هوایی ممکن است عملکرد متفاوتی از خود نشان دهد. به عنوان مثال اگر شما برای یک شرکت پتروشیمی اقدام به خرید می نمایید حتما دمای محیطی که دستگاه قرار است نصب شود را به کارشناس فروش بگویید تا بتواند راهنمایی دقیق تری به شما بدهد.

7) توجه به خدمات پس از فروش دستگاه ساعت زنی 

معمولا دستگاه های حضور و غیاب زیاد دچار مشکل و اختلال نمی شوند. بنابراین شما برای خدمات پس از فروش و پشتیبانی هزینه ای بسیار کمتر از هزینه های اولیه پرداخت خواهید کرد. بنابراین سعی کنید پوشش های پشتیبانی را به طور کامل در قرار داد بیاورید تا در صورت به وجود آمدن مشکل بابت پشتیبانی نگرانی نداشته باشید بهترین دستگاه حضور و غیاب.

7 نکته کلیدی برای انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب شرکت مهندسی کسرا
مقایسه دستگاه حضور و غیاب

مزایای استفاده از دستگاه حضور غیاب چیست؟ راهنمای خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب

از جمله پر تکرارترین سوالات بین مدیران این است که چرا باید از سیستم حضور و غیاب استفاده نماییم. با استفاده از دستگاه تردد مدیریت پرسنل راحت تر شده و نظم در سازمان شما برقرار خواهد شد. از طرفی کارمندان به راحتی امکان پیگیری ساعات کارکرد، اضافه کار، مرخصی، مأموریت و… را تنها با یک اپلیکیشن موبایل خواهند داشت. این مهم را در نظر بگیرید در روزهای پایانی سال و زمان تسویه حساب ها کارمندان واحد مالی و حسابداری مشغله زیادی برای بستن حساب ها دارند. محاسبه حقوق و دستمزد و تسویه حساب با کارمندان از طریق نرم افزارهای حضور غیاب فرصت بیش تری برای رسیدگی به سایر حساب ها به آن ها می دهند. کافیست لیست کارکرد پرسنل را وارد نرم افزار حقوق و دستمزد کرده و محاسبات مالی را انجام دهند لیست قیمت دستگاه حضور و غیاب. بنابراین خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب و در کنار آن نرم افزار حضور و غیاب نه تنها هزینه ای مازاد برای سازمان ها نیست، بلکه موجب صرفه جویی در هزینه های کاری نیروی انسانی می شود راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب.

دستگاه کنترل تردد متناسب با حرفه ما چیست؟

به طور معمول کلیه ی شرکت ها و ارگان های خصوصی و دولتی نیازمند تهیه سخت افزار و نرم افزار حضور و غیاب هستند. از آنجایی که سازمان ها با محدودیت بودجه مواجه هستند، لازم است که در انتخاب دستگاه و نرم افزار کنترل تردد دقت کافی به عمل آورند.

انتخاب دستگاه حضور و غیاب و قیمت دستگاه حضور و غیاب

انتخاب دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد و راهنمای خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب یکی از مهمترین وظایف واحد منابع انسانی هر سازمانی است. باید توجه داشت نرم افزارهای گوناگونی در بازار موجود است اما قابلیت سینک شدن با نرم افزارهای معدودی را دارند. با توجه به تخصصی بودن حوزه نرم افزارهای حضور و غیاب و تنوع قوانین ارگان های مختلف پیشنهاد می کنیم از تیمی با تجربه جهت مشاوره کمک بگیرید. قبل از خرید دستگاه ثبت تردد می توانید با کارشناسان شرکت مهندسی کسرا نیازهای خود را در میان بگذارید تا با توجه به نیازها، اولویت ها، قوانین و شرایط سازمان شما مطلوب ترین دستگاه کنترل تردد را به شما معرفی نمایند. جهت مشاوره و اخذ لیست قیمت دستگاه حضور و غیاب با کارشناسان شرکت مهندسی کسرا فرم درخواست مشاوره را تکمیل نمایید.

لیست قیمت دستگاه حضور و غیاب و مقایسه دستگاه حضور و غیاب

شرکت مهندسی کسرا یکی از قدیمی ترین و با تجربه ترین گروه های تولید نرم افزار حضور و غیاب است. با توجه به تجربه ای چندین ساله، بهترین دستگاه های حضور غیاب و کنترل تردد را شناسایی کرده و بدون واسطه در اختیار کاربران قرار می دهد. در ادامه لیستی از بهترین دستگاه های اکسس کنترل قرار می دهیم تا شما مدیر گرامی بتوانید انتخابی شایسته برای سازمان خود انجام دهید.

قیمت دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace S790

دستگاه ساعت زنی مکسا BioFace S790 که با نام Ubio-X Face نیز شناخته می شود محصولی از شرکت ویردی است. Maxa BioFace S790 به دلیل سرعت بالای شناسایی و تشخیص چهره به عنوان یکی از پیشرفته ترین دستگاه های اکسس کنترل تشخیص چهره ویردی شناخته می شود.

مشخصات فنی Ubio-X Face:

 • قابلیت شناسایی چهره افراد تا 3 متر فاصله
 • دارای سنسور تشخیص حرارت بدن جهت جلوگیری از جعل و تقلب
 • قابلیت شناسایی 20.000 چهره در ثانیه
 • دارای الگوریتم های تشخیص چهره جعلی

برای بررسی کامل مشخصات این دستگاه و اخذ لیست قیمت بهترین دستگاه حضور و غیاب می توانید به صفحه محصول دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace S790 مراجعه نمایید.

قیمت دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace S790 شرکت مهندسی کسرا

قیمت دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace E320

دستگاه حضور غیاب Maxa BioFace E320 که در بازار با نام SFace 900 نیز شناخته می شود، دستگاه کنترل ترددی 2 منظوره است که امکان اسکن همزمان اثر انگشت و چهره را دارد. بنابراین اگر پروتکل های بهداشتی در دوران پاندمی کرونا برای شما حائز اهمیت است، می توانید از کارمندان خود بخواهید تا به جای استفاده از قابلیت اسکن اثر انگشت، از دوربین های تشخیص چهره جهت ثبت تردد ورود خروج خود استفاده نمایند.

مشخصات فنی SFace 900:

 • قابلیت تعریف 3000 چهره به سیستم حضور و غیاب
 • قابلیت تعریف 4000 اثر انگشت به دستگاه کنترل دسترسی
 • دارای رابط گرافیکی کاربرپسند و پیشرفته

جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی تخصصی مشخصات این دستگاه و اخذ لیست قیمت بهترین دستگاه حضور و غیاب به صفحه محصول دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace E320 مراجعه فرمایید.

قیمت دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace E320 شرکت مهندسی کسرا

قیمت بهترین دستگاه حضور و غیاب؛ دستگاه مکسا BioFace E240

دستگاه اکسس کنترل Maxa BioFace E240 که با نام MB10 نیز شناخته می شود، دستگاه اکسس کنترلی با عملکرد چندگانه است که قابلیت استفاده همزمان اسکن چهره، اثر انگشت، کارت و پسورد را فراهم می آورد. این دستگاه میان مدیران و خبرگان شرکت های خصوصی به عنوان یکی از پرکاربردترین دستگاه های حضور غیاب شناخته می شود.

مشخصات فنی MB10:

 • الگوریتم تشخیص چهره پیشرفته با سرعت بالا
 • قابلیت نگهداری 50.000 لاگ
 • پشتیبانی از تقویم هجری شمسی، هجری قمری و میلادی
 • قابلیت شناسایی 500 اثر انگشت
 • قابلیت شناسایی 1000 کارت
قیمت دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace E240 شرکت مهندسی کسرا

برای آشنایی بیشتر با دستگاه حضور و غیاب مکسا BioFace E240 و اخذ لیست قیمت بهترین دستگاه حضور و غیاب صفحه این محصول را به دقت بررسی نمایید.

کارشناسان و مشاوران شرکت مهندسی کسرا آماده ارائه راهکاری متناسب با سازمان شما هستند. کافیست از طریق فرم درخواست دمو درخواست مشاوره دهید و یا با شماره ۴۱۴۵۲۰۰۰ – ۰۲۱ داخلی 3 تماس حاصل نمایید.


مقالات مرتبط

5 دیدگاه

 1. سارینا میرقائد آذر 4, 1401 در 9:02 ب.ظ

  دستگاه ویردی و سوپریما و زد کی چهفرقی با همدیگه داره؟
  شما کدومو پیشنهاد میکنید؟

 2. اذین فرنوش آذر 4, 1401 در 9:05 ب.ظ

  دستگاه حضور غیاب ارزون چی دارید؟
  دستگاه ساعت زنی ایرانی هم دارید شما؟ خوبن؟

  • واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا آذر 5, 1401 در 9:59 ق.ظ

   باسلام
   ما در شرکت مهندسی کسرا قادریم متناسب با نیاز سازمان یا شرکت شما بهترین دستگاه حضور غیاب را در اختیار شما قرار دهیم.
   شما میتوانید با پر کردن فرم درخواست دمو در سایت کسرا یا تماس با شماره 02141452000 داخلی 3 از مشاوره رایگان کارشناسان واحد بازرگانی کسرا بهره مند شده و بتوانید بهترین دستگاه اکسس کنترل و کنترل دسترسی خود را خرید کنید.

 3. عباس منتظری دی 15, 1401 در 7:07 ب.ظ

  دستگاه ثبت حضور غیاب ویردی بهتره یا زدکی یا سوپریما؟

  • حمیدرضا نوری مقدم دی 19, 1401 در 7:07 ب.ظ

   ما توی سازمان خودمون قبلا ac7000 داشتیم. الان ظاهرا دیگه وارد نمیشه. به جای اون چی پیشنهاد میدید؟

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

مدیریت تردد شرکت های بزرگ2

تکنیک‌ های مدیریت تردد کارکنان شرکت‌ های بزرگ در جهان

تاثیر حضور پرسنل بر عملکرد شرکت

حضور غیاب پرسنل چه تاثیری برعملکرد شرکت دارد؟ 

حضور و غیاب سازمان های بزرگ copy

بهترین نرم‌افزار حضور غیاب برای سازمان های بزرگ

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته؛ لوازم جانبی مورد نیاز جهت نصب دوربین 

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس و انواع آن

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس axis و انواع آن

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و انتقال تصویر)

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و انتقال تصویر)

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا (حضور و غیاب دانشجویی)

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

دورکاری چیست؟ مزایای دورکاری برای کارمندان و سازمان ها

منظور از قانون دورکاری چیست؟ همه چیز درباره قرارداد دورکاری

قانون ترک کار

صفر تا صد قانون ترک کار؛ آشنایی با قوانین ترک کار