آشنایی با انواع اسکنر اثر انگشتی، انواع سنسور اثرانگشت

انواع اسکنر اثر انگشت

اسکنر تشخیص اثر انگشت یا اسکنر اثر انگشتی به دستگاهی می گویند که ابتدا الگوهای منحصر به فرد و خاص اثر انگشت هر فرد در آن ثبت می شود و آن را می خواند. سپس هر زمان که فرد قصد وارد شدن یا خارج شدن از محل کار خود را داشته باشد، به منظور ثبت ساعت دقیق ورود و خروج دست خود را روی اسکنر اثر انگشتی قرار می دهد. یکی از بهترین ویژگی های انواع اسکنر انگشت این است که باعث به وجود آمدن تعامل خاص مردم با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا شده است. به گونه ای که مردم همواره با استفاده از این تکنولوژی های جدید، زندگی ایمن تر، آسان تر و از طرفی قانونمندتر را تجربه می کنند.

امروزه با امکان دسترسی و استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا، شاهد طراحی و تولید دستگاه های جدید با قابلیت های منحصر به فرد هستیم. یکی از بهترین انواع دستگاه های کاربردی برای احراز هویت، اسکنر اثر انگشتی است. از این دستگاه به منظور احراز هویت کردن از طریق اسکن اثر انگشت در مراکز و سازمان های مختلف دولتی و خصوصی استفاده می شود. در واقع اسکن کردن اثر انگشت به عنوان اولین روش های بیومتریک شناخته می شود، که امنیت و سرعت بسیار مطلوبی در عملکرد خاص خود دارد. از این روش احراز هویت کردن می توان در دستگاه های کنترل تردد و حضور و غیاب اثر انگشت استفاده کرد. در این مقاله به بررسی و معرفی کامل تر انواع اسکنر اثر انگشتی، و اهمیت استفاده از آن می پردازیم.

معرفی اسکنر اثر انگشت یا سنسور اثرانگشت

اسکنر تشخیص اثر انگشت یا اسکنر اثر انگشتی (سنسور انگشتی) به دستگاهی می گویند که ابتدا الگوهای منحصر به فرد و خاص اثر انگشت هر فرد در آن ثبت می شود و آن را می خواند. منظور از خواندن اثرانگشت، تشخیص اثر انگشتی است که قبلا در سیستم تعریف شده یا قرار است به تازگی در سیستم ثبت شود. این دستگاه کاربردهای بسیار زیادی دارد که یکی از رایج ترین آنها ثبت تردد افراد در سازمان ها است. هر زمان که فرد قصد وارد شدن یا خارج شدن از محل کار خود را داشته باشد، به منظور ثبت ساعت دقیق ورود و خروج دست خود را روی اسکنر اثر انگشتی قرار می دهد. یکی از بهترین ویژگی های انواع اسکنر انگشت این است که باعث به وجود آمدن تعامل خاص مردم با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا شده است. به گونه ای که مردم همواره با استفاده از این تکنولوژی های جدید، زندگی ایمن تر، آسان تر و از طرفی قانونمندتر را تجربه می کنند.

در واقع طبق این تعریف می توان گفت که از انواع اسکنر انگشتی می توان در احراز هویت کردن برای تراکنش های مالی، تلفن همراه و دستگاه های حضور و غیاب استفاده کرد. اسکنر اثر انگشت، یک فناوری حضور و غیاب بیومتریک است که از آن به منظور بهبود انجام عملکرد و اهداف امنیتی و شناسایی سریع تر استفاده می شود. زمانی که اثر انگشت اسکنر قرار داده می شود، دستگاه آن را با داده های قبلی که در پایگاه داده خود ثبت کرده، مقایسه می کند. بدین صورت هویت فرد شناسایی و تایید می شود.

بیشتر بخوانید : اثر انگشت چیست؟ بررسی علت از بین رفتن اثر انگشت

اسکنر اثر انگشت

اسکنر اثر انگشت

تاریخچه شناسایی اثر انگشت

دستگاه اسکنر اثر انگشت با نام دیگر، تشخیص اثر انگشت نیز شناخته می شود. اهمیت استفاده از اسر انگشت و اسکنرهای تخصصی این کار تا حدی است که طی هزاران سال متوالی از آن به منظور شناسایی کردن استفاده می شود. برای اولین بار از اسرانگشت برای شناسایی کردن معاملات تجاری که روی گل در زمان بابل باستان استفاده می شد. در چین باستان نیز در قرن 14 میلادی برای شناسایی کردن افراد از اثر انگشت افراد استفاده می شده است. پس از آن در قرن 19 میلادی، و در سال ۱۸۹۲، سر فرانسیس گالتون، دانشمند بریتانیایی و پسر عموی چارلز داروین، کتابی به نام «اثر انگشت» منتشر کرد. در این کتاب یک تئوری بر اساس طبقه بندی اثر انگشت و بر مبنای الگوهای اثر انگشت بیان کرد.

در سال 1896 میلادی نیز در آرژانتین یک پلیس به نام خوان ووچتیک، برای شناسایی کردن یک مجرم، از طریق اثر انگشت باقی مانده روی چاقو، آن زن قاتل را شناسایی کرد. پس از آن نهایتا در سال 1901 میلادی در یک سازمان مجری قانون در انگلستان از اولین اثر سیستماتیک اثر انگشت استفاده شد. در دهه‌ های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، سیستم‌ های خودکار شناسایی بر اساس ویژگی های اثر انگشت، ساخته شده و توسعه پیدا کردند. در حال حاضر نیز با توجه به ویژگی های گسترده ای که این اسکنرها و قابلیت شناسایی اثر انگشت دارد، از انواع اسکنر اثر انگشت برای شناسایی مجرمان، احراز هویت کردن، کنترل مرزها و کنترل دسترسی به ساختمان‌ های مهم و امنیتی، و دستگاه‌ های حضور و غیاب استفاده می گردد.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

اسکنر اثر انگشت چه انواعی دارد؟ 

با گذشت زمان در تولید و توسعه انواع دستگاه ها و اسکنرهای اسر انگشتی، تغییر و تحولات زیادی رخ داده است. بدین صورت که برای استفاده از انواع دستگاه ها در مراکز و سازمان های مختلف، انواع اسکنر اثر انگشت طراحی و توسعه یافته است. برای معرفی انواع حسگر اثر انگشت می توان موارد زیر را نام برد:

 • اسکنر 10 انگشتی، اسکنر 4 انگشتی، اسکنر تک انگشتی
 • اسکنر اثر انگشت فوترونیک/ اسکنر اثر انگشتی اپتیکال (نوری)
 • اسکنر اثر انگشت خازنی
 • اسکنر اثر انگشتی اولتراسونیک

اسکنر 10 انگشتی، اسکنر 4 انگشتی، اسکنر تک انگشتی 

یکی از کاربردی ترین انواع اسکنرهای اثر انگشتی که قابلیت احراز هویت کردن افراد به صورت تک انگشتی، 4 انگشتی، و 10 انگشتی را دارد، با نام اسکنر انگشتی شناخته می شود. این اسکنر، قابلیت اسکن کردن پیشرفته و انجام عملیات و پردازش تصویر با سرعتی مطابق ۲۰ فریم بر ثانیه را دارد. با استفاده از اسکنر ده انگشتی می توان به صورت همزمان 10 انگشت را با سرعت زیاد و امنیت بالا، به صورت تحت یا دورانی اسکن کرد. یکی از بهترین ویژگی این دستگاه این است که در برابر گرد و غبار، آب، و رطوبت مقاومت بسیار خوبی دارد. بنابراین امکان استفاده از آن در شرایط محیطی خاص هم وجود دارد.

از دستگاه اسکنر انگشتی در کنار نرم افزار کنترل تردد و دستگاه ایکس ری، در فرودگاه‌ ها و مرزبانی ‌ها، نرم افزارهای بانکی ، تشخیص هویت و پلیس ملی، ثبت احوال، ثبت‌ نام و تطبیق مسافران خارجی در فرودگاه یا مرزهای دیگر، صدور گذرنامه الکترونیکی ویزا، برنامه کارت ملی، و صدور کارت های هوشمند می توان استفاده کرد. برخی از جدیدترین انواع این نوع اسکنر بر مبنای یادگیری ماشین طراحی و ساخته شده است. بدین صورت که اثر انگشت ساختگی را از مواد مختلفی از جمله خاک رس، لاستیک، سیلیکون، چسب، کاغذ، فیلم و … را با سرعت بسیار بالایی شناسایی کرده و تفاوت بین این موارد با دست طبیعی را تشخیص می دهد.

اسکنر اثر انگشت فوترونیک/ اسکنر اثر انگشتی اپتیکال (نوری) 

یکی از قدیمی ترین انواع اسکنرهای اثر انگشت، اسکنر اثر انگشتی نوری یا اپتیکال است. در واقع به اسکنرهایی که از سنسورهای استفاده می کنند، اسکنر اپتیکال نیز گفته می شود. عملکرد این اسکنر بدین صورت است که حسگرهای تعبیه شده در آن، تصویر شیارهای انگشت توسط نور داخل آن روشن می کنند. سپس از یک سنسور اپتیکال برای خواندن تصویر به دست آمده استفاده می کند. با وجود این که انواع اسکنر اثر انگشت با قابلیت های جدید طراحی و تولید شدند، اما هنوز هم امکان استفاده از اسکنر اثر انگشت نوری یا فوترونیک، در مراکز مختلف از جمله  ادارات پلیس و کنترل مرزها و دستگاه‌ های بهترین نرم افزار حضور و غیاب وجود دارد. برنامه اسکنر اثر انگشت در حسگر این نوع به طور کلی به چندین روش مختلف زیر عمل می کند:

 • روش بازتاب اپتیکال
 • نوردهی اپتیکال
 • حسگرهای بدون تماس

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

اسکنر اثر انگشت خازنی  

یکی از انواع اسکنرهای نیمه هادی، اسکنر اثر انگشتی خازنی است. اسکنرهای خازنی به عنوان یکی از بهترین و متداول ترین حسگرهای مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند و دستگاه های کنترل تردد محسوب می شوند. حسگرهای تعبیه شده در این دستگاه،  از تعداد زیادی سلول خازنی تشکیل شده و هر سلول آن دارای دو صفحه رسانا است. همچنین با لایه ای از مواد عایق الکتریسیته پوشیده شده است. در واقع هدف از قرار دادن این سلول ها در اسکنر خازنی پردازش کردن اطلاعات اثر انگشتی است که روی آن برای احراز هویت کردن قرار داده می شود. بدین صورت که جریان الکترونیکی ذخیره شده در خازن ‌ها بر اثر ایجاد اتصال به صفحات رسانای سطح اسکنر، شروع به پردازش کردن اطلاعات و داده های ثبت شده در اسکنر می کنند.

بیشتر بخوانید: سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

اسکنر اثر انگشتی اولتراسونیک 

یکی از بهترین انواع اسکنرهای اثر انگشتی جدید به عنوان بهترین دستگاه های حضور و غیاب موجود در بازار که برخی از محققان عقیده دارند که مجددا توسعه داده می شود، اسکنر اثر انگشتی اولتراسونیک است. اسکنر اولتراسونیک، بر اساس تولید عکس ها و تصاویر سه بعدی، و با استفاده از شیارهای اثر انگشت کار پردازش و احراز هویت را انجام می دهد. یکی از بهترین ویژگی های این اسکنر این است که با استفاده از آن، تمامی حفره ها و برجستگی های روی پوست به طور کامل و به بهترین نحو پردازش و بررسی می شود. علاوه بر این، یکی از بهترین مزایای خرید اسکنر اثر انگشتی اولتراسونیک این است که انگشت فرد دور از سنسور دستگاه قرار می گیرد. بدین صورت که امکان قرار دادن سنسور پشت یک لایه فلزی یا شیشه‌ ای برای فرد جهت احزار هویت فراهم می شود. استفاده از این نوع اسکنر زمانی که اسکن کردن و قرار دادن انگشت روی دستگاه وجود ندارد، پیشنهاد می شود.

بیشتر بخوانید: معرفی سنسور اثر انگشت نوری و کاربردهای آن

دستگاه اسکنر اثر انگشت

دستگاه اسکنر اثر انگشت

کاربرد اسکنر اثر انگشت 

یکی از ویژگی های منحصر به فرد انواع اسکنرهای اثر انگشتی این است که در مدل ها و با کیفیت های متنوع و به منظور استفاده در مشاغل و صنعت های مختلف طراحی و تولید می شوند. به همین دلیل استفاده از آن ها صرفا به برخی مشاغل محدود نمی شود. در واقع عملکرد اسکنرها بدین صورت است که هم به صورت تعبیه شده بر روی دستگاه‌های دیگر و هم به صورت جداگانه می توان از آن ها استفاده کرد. به طور کلی هدف از طراحی و تولید اسکنر اثر انگشتی به منظور احراز هویت کردن، سیستم های حضور غیاب هوشمند و افزایش امنیت محیط های کاری مختلف است. به همین دلیل به طور کلی و خلاصه می توان گفت که در سازمان های مختلف زیر از انواع اسکنرها می توان استفاده کرد:

 • اداره ثبت احوال کشور
 • مراکز گواهی عدم سوء پیشینه
 • دفاتر ازدواج و طلاق
 • دفاتر پیشخوان دولت
 • دفاتر اسناد رسمی
 • دفاتر پیشخوان خدمات قضایی الکترونیک
 • سازمان زندان ها
 • برخی بانک‌ ها و ادارات دولتی

در ادامه مقاله نیز به معرفی گسترده تر کاربرد اسکنر اثر انگشت در سازمان های مختلف می پردازیم.

اسکنر اثر انگشت در گوشی 

یکی از بهترین کاربردهای دیگر اسکنر اثر انگشتی در گوشی های تلفن همراه هوشمند است. در تلفن های همراهی که به اسکنر اسر انگشت مجهز شده دیگر نیازی به وارد کردن رمز عبور یا الگوی باز کردن گوشی نیست. بلکه کافی است برای اولین بار اثر انگشت خود را روی تلفن همراه ثبت کرده و سپس برای هر بار باز کردن مجددا همان انگشت را روی گوشی قرار دهید تا با مدل اصلی تطابق داده شده و قفل آن باز شود. اسکن اثر انگشت با گوشی امروزه به یکی از راه های متداول برای باز و بسته کردن قفل گوشی های هوشمند تبدیل شده اند.

کاربرد اسکنر اثر انگشت

کاربرد اسکنر اثر انگشت

دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی

استفاده از سیستم و تکنولوژی احراز هویت با استفاده از دستگاه و اسکنرهای اثر انگشت در دستگاه کنترل تردد بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته است. در واقع ضرورت استفاده از اسکنر اثر انگشتی در دستگاه کنترل تردد، به دلیل جلوگیری از ضایع شدن حق کارمندان و پرسنل است. بدین صورت که کارمندان و پرسنل زمان ورود و خروج به محل کار زمانی که اثر انگشت خود را به منظور کنترل و مدیریت کردن تردد، روی این دستگاه قرار می دهند، ساعت ورود و خروج آن ها ثبت می شود. بنابراین کارفرما و رئیس آن ها می تواند با تمرکز دقیق و بهتری در مورد عملکرد آن ها اطمینان حاصل کند.

استفاده از برنامه اثر انگشت در ثبت احوال

یکی از کاربردهای اصلی خرید دستگاه اسکنر اثر انگشتی، در ثبت احوال است. از این سیستم برای ثبت کردن اثر انگشت مراجعین برای تنظیم سند، ثبت شناسنامه، دریافت المثنی شناسنامه، کارت ملی و … استفاده نمود. علاوه بر این، در اداره و مرکز ثبت احوال می توان از کامپیوترها و لپ تاپ هایی که مجهز به سیستم حسگر اثر انگشت هستند، استفاده کرد.

نحوه عملکرد دستگاه اسکنر اثر انگشتی

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد، دستگاه اسکنر اثر انگشتی با استفاده از سیستم بیومتریک طراحی و تولید شده است. به همین دلیل افرادی که قصد استفاده از یکی از انواع اسکنرهای ذکر شده را دارند، لازم است که با نحوه عملکرد دستگاه اسکنر اثر انگشتی آشنا باشید. برای مثال در صورتی که قصد استفاده از اسکنر در سامانه کنترل تردد و دستگاه حضور و غیاب را دارید، ابتدا باید از هر کارمند بخواهید که اثر انگشت خود را روی دستگاه قرار داده و سپس در سیستمی که به دستگاه و اسکنر متصل شده، مشاهده کنید تا اثر انگشت یا انگشتان کارمند به طور کامل و صحیح ثبت شود. اطلاعات روی اثر انگشت با جزئیات کامل در قسمت پایگاه داده اسکنر ذخیره و ثبت می شود.

پس از آن زمانی که کارمند زمان وارد شدن و خارج شدن از محل کار اثر انگشت خود را روی دستگاه قرار می دهد، جزئیات کامل انگشت او اسکن شده و فرد اجازه خروج یا ورود به آن داده می شود. همچنین در صورتی که تلفن همراه یا کامیپوتر و لپ تاپ مجهز شده به حسگر اثر انگشت باشد، لازم است که هر فرد زمانی که می خواهد قفل تلفن همراه یا رمز عبور لپ تاپ را باز کند، کافی است که در سیستم تعبیه شده در اسکنر، اطلاعات خود را به صورت دقیق ثبت نماید. پس از آن برای هر بار باز کردن سیستم لپ تاپ یا تلفن همراه فرد باید که انگشت خود را روی حسگر قرار دهد.

دستگاه اسکنر اثر انگشتی

دستگاه اسکنر اثر انگشتی

بهترین برند دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

همان طور که در پاراگراف های بالاتر اشاره شد، یکی از کاربردهای اصلی اسکنر اثر انگشتی امکان استفاده از آن در سیستم های حضور و غیاب هوشمند است. بدین صورت که می توان از طریق تلفیق کردن دستگاه حضور و غیاب و اسکنر اثر انگشت، امکان احراز هویت کردن کارمندان و پرسنل به راحتی وجود دارد. این ویژگی به دلیل مجهز شدن دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی به فناوری بیومتریک است. با توجه به این که هر سازمان یا شرکت دارای تعداد مختلفی پرسنل با وظایف مختلف است، بنابراین لازم است که از دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی مختلفی استفاده شود. بنابراین زمان خرید بهترین برند دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی توصیه می شود که به موارد زیر توجه کنید:

 • بررسی تکنولوژی به کار رفته در طراحی و تولید اسکنر اثر انگشتی
 • میزان حافظه تعبیه شده در اسکنر
 • سرعت و عملکرد اسکنر
 • میزان ظرفیت دستگاه اسکنر برای ثبت کردن اطلاعات اثر انگشت سازمان ها و مراکز مختلف
 • نوع باتری تعبیه شده در دستگاه اسکنر
 • میزان وضوح تصویر
 • محیط مورد استفاده از اسکنر اثر انگشت

دستگاه اسکنر اثر انگشت کسرا

شرکت کسرا نیز به منظور ارائه خدماتی نوین در زمینه احراز هویت و کسب اطمینان خاطر کارمندان و پرسنل مختلف، انواع دستگاه های مجهز شده به اسکنر اثر انگشتی را طراحی و تولید می کند. از اسکنر اثر انگشت کسرا برای ثبت تردد و حضور و غیاب بهتر و سریع تر کارمندان و پرسنل شرکت ها و سازمان های مختلف می توان استفاده کرد. عملکرد این دستگاه بدین صورت است که از طریق احراز هویت کارمندان امکان ورود و خروج کارمندان سازمان ها و شرکت های مختلف را به آن ها می دهد. یکی از بهترین مزایای خرید دستگاه اسکنر اثر انگشت کسرا قیمت مقرون به صرفه آن و همچنین مجهز شدن به فناوری بیومتریک است. به همین دلیل می توان گفت این نرم افزار از امنیت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

قیمت اسکنر اثر انگشت در بازار ایران

تنوع در طراحی و تولید انواع اسکنر اثر انگشت سبب شده که خریداران و سازمان هایی که قصد استفاده از اسکنر را دارند، با سوال و چالش های مختلف و مهمی از جمله قیمت اسکنر روبرو شوند. در واقع به طور کلی فاکتورها و موارد مختلفی در تعیین قیمت اسکنر اثر انگشت تاثیر گذار است. به همین دلیل ابتدا باید بررسی کنید که هدف شما از خرید اسکنر و استفاده از آن در سازمان چیست؟ همچنین بررسی و برآورد کنید که چه مقدار می توانید برای خرید بودجه تهیه کنید؟ تعداد کارمندان و پرسنلی که در سازمان حضور دارند، چقدر است؟ برای اطلاع از قیمت اسکنر اثر انگشت و انتخاب بهترین مدل می توانید از کارشناسان مجموعه شرکت مهندسی کسرا مشاوره گرفته و سپس بهترین مدل متناسب با نیاز خود را خریداری نمایید. عوامل زیر در تعیین قسمت اسکنر اثر انگشت تاثیر گذار هستند:

 • نوع اسکنر (تک انگشتی، اولتراسونیک، خازنی، اسکنر اثر انگشت فوترونیک)
 • کیفیت و وضوح تصویر اسکنر
 • سرعت و عملکرد اسکنر
 • کیفیت و میزان ظرفیت باتری تعبیه شده در اسکنر
 • سهولت و راحتی تخلیه اطلاعات دستگاه حضور غیاب

خرید اسکنر اثر انگشت دست دوم یا استوک

خرید اسکنر اثر انگشت دست دوم یا استوک

امروزه با توجه به این که در ساخت اسکنرهای اثر انگشتی از تکنولوژی های مختلف و متنوعی استفاده شده، ممکن است برخی از خریداران توانایی و بودجه کافی برای خرید اسکنر نو را نداشته باشند. از طرفی ممکن است برخی از سازمان ها به دلیل نیاز نداشتن به اسکنر اسر انگشت، سیستم خود را مجددا می فروشند و در اختیار افرادی که قصد استفاده از آن را دارند، می گذارند. به همین دلیل می توان گفت در صورتی که بودجه کافی برای خرید اسکنر اثر انگشت نو را ندارید، می توانید بهترین اسکنر دست دوم یا استوک متناسب با نیاز خود را با قیمت مقرون به صرفه خریداری نمایید. همچنین با مطالعه این مقاله و آشنا شدن با انواع اسکنرها و کاربرد و عملکرد دقیقی که دارند، بهترین مدل را خریداری کنید.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

بیشتر بخوانید: علت از بین رفتن اثر انگشت و عدم تشخیص اثر انگشت

سوالات متداول پیرامون انواع سنسور اثرانگشتی

 

جمع بندی

افزایش جمعیت فعالی که در مراکز و سازمان های مختلف دولتی و خصوصی مشغول فعالیت و کار هستند، سبب شده که کنترل و مدیریت کردن حضور آن ها در محل کار، دشوار و زمان بر باشد. به همین دلیل استفاده از دستگاه و اسکنر اسرانگشتی پیشنهاد می شود. در این نوع اسکنرها حسگرهایی تعبیه شده که به صورت دقیق اثر انگشت کارمندان را آنالیز کرده و با شکل و مدل اصلی که در پایگاه داده آن ثبت شده مطابقت می دهد. اهمیت کنترل و افزایش امنیت امروزه تا حدی افزایش یافته که اهمیت استفاده از اسکنرهای اثر انگشت با قابلیت های مختلف نیز مورد استقبال قرار گرفته است. به همین منظور شاهد افزایش تولید انواع اسکنرها با ویژگی های مختلف هستیم. در این مقاله به معرفی کامل همه اسکنرهای اثر انگشتی با قابلیت ها و ویژگی های مختلف پرداخته شد. با مطالعه این مقاله می توانید با انواع اسکنرهای اثر انگشتی، ویژگی و مزایای استفاده از آن ها آشنا شده و بهترین مدل متناسب با نیاز خود را خریداری کنید.

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته؛ لوازم جانبی مورد نیاز جهت نصب دوربین 

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس و انواع آن

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس axis و انواع آن

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و انتقال تصویر)

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و انتقال تصویر)

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا (حضور و غیاب دانشجویی)

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

دورکاری چیست؟ مزایای دورکاری برای کارمندان و سازمان ها

منظور از قانون دورکاری چیست؟ همه چیز درباره قرارداد دورکاری

قانون ترک کار

صفر تا صد قانون ترک کار؛ آشنایی با قوانین ترک کار

فیس دیتکشن Face Detection چیست و در کجاها کاربرد دارد؟

فیس دیتکشن Face Detection چیست و در کجاها کاربرد دارد؟

بیمه بیکاری چیست و شامل چه افرادی می شود؟

بیمه بیکاری چیست و شامل چه افرادی می شود؟

وب کیوسک چیست؟ معرفی انواع وب کیوسک و کاربرد وب کیوسک

وب کیوسک چیست؟ معرفی انواع وب کیوسک و کاربرد وب کیوسک

ریدر برد بلند uhf یا آنتن برد بلند uhf چیست؟

ریدر برد بلند uhf یا آنتن برد بلند uhf چیست؟