15 ویژگی اساسی یک سیستم تردد کارآمد

15 ویژگی اتوماسیون حضور و غیاب تحت وب کسری
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1401/12/27

اتوماسیون حضور و غیاب کسرا بر اساس ویژگی های منحصر به فرد خود به گونه ای توسط مهندسان و کارشناسان کسرا طراحی و توسعه یافته است که می تواند انواع شیفت های پیچیده و زمان های مختلف شیفت های مختلف را به راحتی مدیریت کند.

سیستم حضور غیاب و تردد بنا بر کارکرد خود می تواند تاثیر شگرفی در بازده پرسنل سازمان ها و عملکرد پرسنل داشته باشد. این امر از آن رو برای مدیران سازمان ها مهم است که می توانند با استفاده از یک ابزار قوی و کاربردی تمام ورود و خروج پرسنل را تحت نظر داشته و مدیریت کنید. اما هر سامانه حضور و غیابی نمی تواند پاسخگوی نیاز هر کسب و کاری باشد و نیاز است سازمان ها از نرم افزار حضور و غیاب با کیفیتی که دارای ویژگی های متناسب با نیاز کسب و کارها باشد استفاده کنند. سیستم تردد و حضور و غیاب کسرا بر اساس ویژگی های منحصر به فرد خود به گونه ای توسط مهندسان و کارشناسان کسرا طراحی و توسعه یافته است که می تواند انواع شیفت های پیچیده و زمان های مختلف شیفت های مختلف را به راحتی مدیریت کند. از جمله ویژگی های سامانه حضور غیاب کسرا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

فهرست عناوین مقاله

ویژگی های مهم سیستم تردد کسرا (سیستم کنترل تردد کسرا)

1) حداقل میزان خطا در سیستم کنترل تردد افراد کسرا

سیستم کنترل تردد تحت وب کسرا از معدود سیستم تردد تحت وبی است که درصد خطای سیستم را به حداقل رسانده است. متاسفانه برخی از نرم افزارهای مربوط باتوجه به حجم اطلاعات دچار کندی و هم چنین اختلال می‌شوند و یا در تدوین و استخراج اطلاعات و داده خطاهایی دارند. خطا در سیستم‌های حضور و غیاب می‌تواند آینده یک شرکت یا کارمند را تغییر دهد و این نکته‌ای است که می توان با افتخار گفت در سامانه حضور و غیاب کسری اتفاق نیافتاده است.

با افزایش کاربران سیستم حضور و غیاب تحت وب این سامانه چالش های زیادی را در رابطه با انجام محاسبات و ثبت ورود و خروج داده ها متحمل می شوند. چرا که دیتای دریافتی با افزایش پرسنل سازمان ها به شدت افزایش می یابد. و تنوع قوانین حضور و غیاب سازمان ها نیز در این مورد مزید بر علت می شود.

سیستم کنترل تردد افراد کسرا با استفاده از زیر ساخت قدرتمند خود و با بهره گیری از موتورهای قدرتمند خود امکان انجام هر گونه خطایی را به نحو محسوسی کاهش می دهد. بنابراین کلیه کاربران کسرا می توانند با خیال راحت تمام آنچه از یک نرم افزار حضور و غیاب انتظار دارند را دریافت کنند.

حداقل میزان خطا در سیستم تردد پرسنل کسرا

حداقل میزان خطا در سیستم کنترل تردد افراد کسرا

2) ساختار ماژولار سیستم تردد کسرا

ساختار سیستم تردد و سیستم ورود و خروج پرسنل کسرا به صورت ماژولار یا پیمانه ای طراحی شده است تا مدیران شرکت‌ها و یا بیمارستان‌ها بتوانند با توجه به نیاز خود از ماژول‌های  مختلفی از جمله ماژول مدیریت کارکرد، مدیریت احکام، مجوزها و قوانین، مدیریت مانده مرخصی و کاردکس، مدیریت ماموریت، مدیریت کارانه، پاداش و بهره وری، مدیریت گردش اسناد و درخواست ها، مدیریت شیفت های بیمارستانی یکی یا چند مورد را انتخاب کرده و از آن بهره ببرند.

ماژولار بودن نرم افزار تردد کسرا از این رو برای سازمان ها و کسب و کارهای مختلف مهم و حیاتی است که به کاربران خود امکانی برای کاهش یا افزایش سیستم های درخواستی را می دهد. به این معنا شما با انتخاب هر ماژولی به سیستم پایه خود از امکانات آن سیستم بهره مند خواهید شد و در صورتی که نیازی به سیستمی نیز نداشته باشید این ماژول را از سبد خرید خود حذف خواهید کرد.

همچنین این ویژگی سیستم حضور و غیاب کسرا انعطاف پذیری و انسجام بالایی را در رابطه با عملکردها و کارکردهای پرسنلی افراد در سیستم ایجاد می کند. به این معنا می توان از اطلاعات ورود و خروج پرسنل در سیستم های مختلفی استفاده کرد. مثلا اگر حضورغیاب فرد در روزی در سیستم حضور غیاب تحت وب ثبت شده باشد آن گاه سیستم تغذیه شرکت نیز می تواند برای فرد فعال شود و در غیر  این صورت چنین امکانی برای دریافت غذا برای فرد فراهم نمی شود و در این صورت از بروز هرگونه تقلبی در سازمان جلوگیری می شود.

ساختار ماژولار اتوماسیون حضور و غیاب تحت وب کسرا

ساختار ماژولار سیستم تردد کسرا

3) مدیریت کامل بر شیفت‌ها با نرم افزار تردد کسرا

مدیریت شیفت‌های کاری در ادارات و شرکت‌ها کاری نفس گیر و بسیار پیچیده است. شیفت‌ها باتوجه به نیاز شرکت و هم چنین توانایی کارمندان تدوین می‌شود که سیستم حضور و غیاب (تردد) کسرا امکان تنظیم و مدیریت کامل شیفت‌ها را با توجه به ساعت کاری و نیاز شرکت‌ها و ادارات به آسانی مهیا می‌کند.

از جمله مهمترین مواردی که در سیستم حضور و غیاب کسرا  به چشم می خورد و میتواند نقش به سزایی در مدیریت منابع انسانی سازمان ها داشته باشد مدیریت انواع شیفت ها مثل تعریف انواع شیفت های چرخشی مانند شیفت 24-24، 12-24، 24-48 و… در سامانه کسری است. همچنین با استفاده از سامانه تردد پرسنل کسری انواع شیفت های پیچیده و متغیر قابل تعریف و پیاده سازی در سیستم است. همچنین شما قادر خواهید بود انواع قواعد اضافه کاری و… را در سیستم حضور غیاب به صورت روزانه و ماهانه عملیاتی کنید و از این رو در وقت خود صرفه جویی کنید.

مدیریت کامل بر شیفت‌ها با اتوماسیون حضور و غیاب تحت وب کسرا

مدیریت کامل بر شیفت‌ها با نرم افزار تردد کسرا

4) ساختار انعطاف پذیر سیستم مدیریت تردد کسرا

کم‌تر نرم افزار حضور و غیاب تحت وب را می‌توان یافت که ساختاری انعطاف پذیر داشته باشد و با توجه به نیازهای شرکت‌ها، بیمارستان‌ها و یا ادارات تنظیم شده باشد. در سیستم مدیریت تردد کسرا می‌توانید شیفت ها را با توجه به نیاز شرکت، اداره و یا بیمارستان تنظیم کرد.

انعطاف پذیری سامانه حضور غیاب کسری از این رو برای سازمان ها مهم و سرنوشت ساز است که به کلیه کسب و کارهای مختلف این امکان را می دهد تا بر اساس نوع نیاز خود سیستم جامع و سفارشی سازی شده ای را برای خود داشته باشند و بتوانند هر آنچه نیاز دارند را از سامانه طلب  کنند.

در سیستم حضور و غیاب تحت وب کسرا (حضور و غیاب آنلاین کسرا)زیرساختی که عهده دار چنین امری است موتور تولید قوانین کسرا است که به عنوان مغز متفکر سامانه کسرا می تواند با قابلیت های بی نظیر خود حجم بالایی از قوانین حضور و غیابی دلخواه را پشتیبانی و پیاده سازی کند.

ساختار انعطاف پذیر سیستم حضورغیاب تحت وب کسرا

ساختار انعطاف پذیر سیستم مدیریت تردد کسرا

5) امکان تعریف تمام قوانین کاری با استفاده از سامانه حضور غیاب کسری

در سازمان های مختلف قوانین کاری مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها باید در سیستم مدیریت تردد آنلاین سازمانی تعریف شده و در نهایت برای محاسبه حقوق و مزایای پرسنل به کار گرفته شود. این قوانین مختص به هر سازمانی است و شرایط سازمان های مختلف در مورد آن ها باید لحاظ شود.

بر این اساس آنچه مهم است این است که امکان تعریف تمام قوانین کاری شامل تمام‌وقت، نیمه‌وقت، پروژه‌ای، کارمندی و کارگری، اضافه کاری و… در سیستم تردد یا سیستم کنترل تردد کسرا وجود دارد. مدیران می‌توانند با توجه به نیازهای خود یک یا چند قانون را انتخاب کنند و به چیدمان شیفت‌ها و هم چنین مدیریت ورود و خروج و کارکردها بپردازند.

امکان تعریف تمام قوانین کاری با استفاده از سامانه حضور غیاب کسری

امکان تعریف تمام قوانین کاری با استفاده از سامانه حضور غیاب کسری

6) سرعت و دقت بالا در محاسبه و گزارش گیری از کارکردهای تردد پرسنل

سیستم مدیریت تردد موجود در بازار که با دستگاه کنترل تردد کار میکنند معمولا حجم بالایی داشته و سرعت پایینی دارند. هم چنین این سامانه ها دقت مطلوبی در افزودن داده‌ها نداشته و نمی‌توان از تمام نرم افزارهای حضور و غیاب تحت وب انتظار بالایی داشت. نکته مهم در این رابطه این است که با افزایش تعداد کاربران سامانه و همینطور با افزایش شیفت ها و مجوزهای پرسنل سیستم ها معمولا توان پاسخ دهی مناسب را نداشته و قفل می کنند. با این حال نرم افزار حضور و غیاب آنلاین کسرا به دلیل بهره مندی از موتورهای زیرساختی خود مثل موتور تولید قوانین، موتور گزارش ساز  و… سرعت و دقت بالایی داشته و هیچ اختلالی در عملکرد آن پیدا نخواهد شد.

این مورد در عمل با نگاه کردن به مشتریان بزرگ کسرا شامل مشتریان صنعتی، بیمارستانی، دانشگاهی، شرکت های هلدینگ و… در طول 23 سال تجربه کسرا در ارائه خدمت به مشتریان کسرا نمایان است. علاوه بر این کار با سیستم کنترل تردد تحت وب کسرا نیاز به دانش تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و رایانه ندارد و هر کاربر معمولی نیز به راحتی می‌تواند با این نرم فزار کار کند. و در واقع در تولید و توسعه محصولات نرم افزاری کسرا ای مورد به صورت جدی مدنظر قرار گرفته تا کاربران آن بتوانند به راحتی از آن در کسب و کارهای مختلف بهره مند شده و استفاده کنند.

سرعت و دقت بالا در محاسبه و گزارش گیری از کارکردهای حضور و غیاب

سرعت و دقت بالا در محاسبه و گزارش گیری از کارکردهای تردد پرسنل

7) ارائه گزارش‌های تحلیلی به مدیران با داشبورد مدیریتی سامانه حضور و غیاب کسرا

اکثر مدیران علاقه دارند تا در پایان ماه گزارشی از کارکردها، شیفت‌های کاری و عملکرد کارکنان در اختیار داشته باشند اما جمع آوری چنین اطلاعاتی کاری بسیار مشکل است که شاید در نگاه اول به نظر برسد که به چندین نرم افزار نیازمند است اما سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا این امکان را بدون نیاز به سایر نرم افزارها فراهم کرده است. این نرم افزار تردد قادر است گزارش‌ها، آمار و نمودارهای تحلیلی بسیاری را در قالب داشبورد مدیریتی باتوجه به نیاز مدیران به آنها تحویل دهد.

ارائه گزارش‌های تحلیلی به مدیران با داشبورد مدیریتی سامانه حضور و غیاب کسرا

ارائه گزارش‌های تحلیلی به مدیران با داشبورد مدیریتی سامانه حضور و غیاب کسرا

8) مدیریت شیفت‌های بیمارستانی با سیستم تردد بیمارستانی کسری

مدیریت شیفت‌های بیمارستانی و مراکز درمانی یکی از پیچیده‌ترین و دشوارترین کارهایی است که معمولا زیر نظر سرپرستاران و مدیران بخش‌ها انجام می‌شود. چینش مناسب شیفت‌ها و استفاده از نیروهای مناسب در هر شیفت زمان بسیاری را می‌طلبد و سرپرستار و یا مدیران بخش‌ها هر روز زمان زیادی را برای تعیین و برنامه ریزی شیفت‌ها صرف می‌کنند. سیستم مدیریت تردد پرسنل کسرا این امکان را به راحتی برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مهیا کرده تا این قشر زحمت کش زمان خود را صرف امور مهم‌تر و حیاتی‌تری در بیمارستان کنند.

کسب و کارهای مختلف و سازمان های مختلف بر اساس نوع تجارت و خدمت رسانی خود دارای شیفت های متنوعی هستند. به عنوان مثال بیمارستان ها و مراکز درمانی از آنجایی که شغل پزشکان، پرستاران و اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی اقتضای این را دارد که در ساعات مختلفی در محل کار حضور داشته باشند باید سامانه ای را در محل کار استفاده کنند که این سیستم توان انجام و محاسبه شیفت های کاری مختلفی را داشته باشد. سامانه حضور و غیاب آنلاین کسرا همچنان که در طول سال ها تجربه خود نشان داده است نشان داده است که می تواند با عملکرد خوب خود در مدیریت انواع و اقسام شیفت ها از جمله در دانشگاه های علوم پزشکی مثل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بیمارستان بهمن و… از عهده چنین وظیفه خطیری برآید.

مدیریت شیفت‌های بیمارستانی با سامانه حضور و غیاب بیمارستانی کسری

مدیریت شیفت‌های بیمارستانی با سیستم تردد بیمارستانی کسری

9) ساختار تحت وب سیستم کنترل تردد آنلاین کسرا

سیستم کنترل تردد هوشمند در دو نوع سیستم حضور و غیاب تحت ویندوز و سیستم ورود و خروج تحت وب وجود دارد. سامانه های تردد سنتی تحت ویندوز هستند و سامانه های امروزی تحت وب هستند. به عبارت دیگر سیستم تردد تحت وب سیستمی است که به کاربران خود اجازه می دهد از هر کجا و در هر زمان به اطلاعات و کارکرد پرسنل خود دسترسی داشته باشند و چنین امکانی برای پرسنل بر بستر اینترنت مهیا شده است.

سیستم تردد پرسنل کسرا کاملا تحت وب و منعطف بوده و مبتنی بر موتورهایی است که راهبر سیستم را قادر می‌سازد فرایندها، قوانین و مقررات و گزارش های مورد نیاز خود را پیاده سازی نماید. این سیستم دستگاه کنترل تردد می تواند به عنوان یک ابزار مدیریت حرفه ای و قوی برای کلیه مدیران و پرسنل سازمان ها به کار گرفته شود و آن ها را قادر می سازد دسترسی جامع و یکپارچه ای بر تمامی فرآیندهای مرتبط با کنترل تردد پرسنل مثل محاسبه کارکرد، ثبت مجوزها، مدیریت ماموریت ها، مدیریت حراست و مدیریت تغذیه سازمان ها و… داشته باشند.

ساختار تحت وب اتوماسیون حضور و غیاب کسرا

ساختار تحت وب سیستم کنترل تردد آنلاین کسرا

10) کارکرد آسان و ساده سامانه حضورغیاب کسری

کار با نرم افزارهای مختلف کامپیوتری پیچیدگی خاص خود را دارد. به ویژه اینکه نرم افزار تخصصی باشد. مهمترین امر در مورد یک سیستم کنترل تردد افراد تحت وب کارکرد آسان و ساده این نرم افزار است چرا که با بالا رفتن تعداد کاربران یک سامانه حضور و غیاب کاربران باید بتوانند به سادگی حضور و غیاب و تردد خود را در سامانه ها ثبت کنند. همینطور مدیران باید بتوانند به راحتی از ورود و خروج پرسنل به سازمان و عملکرد کاری آنان اطلاع یافته و داده های بهتری برای محاسبه حقوق و مزایای پرسنل خود داشته باشند. بر این اساس باید گفت کار کردن با سیستم کنترل تردد هوشمند یا دستگاه کنترل تردد کسرا دشوار نیست و هر کاربری می‌تواند به سادگی با این نرم افزار کار کند.

کارکرد آسان و ساده سامانه حضورغیاب کسری

کارکرد آسان و ساده سامانه حضورغیاب کسری

11) امکان مدیریت کارکردها در نرم افزار تردد کسرا

تنظیم حقوق و کارکردهای هر ماه پرسنل یکی از اساسی‌ترین دغدغه های مدیران است. سیستم تردد (سامانه کنترل تردد) کسرا باتوجه به امکانات موجود کارکردهای ماهیانه، روزانه و یا سالیانه هر فرد را متناسب با نوع شیفت، زمان شیفت، ساعت شیفت و… تنظیم کرده و به مدیران تحویل می‌دهد.

محاسبه دقیق این کارکردها از این رو برای سازمان ها مهم و حیاتی است که سازمان ها باید بتوانند با استفاده از آن بر حسب قرارداد و ساعت کاری هر فرد حقوق و دستمزد افراد را به طور دقیق برای آن ها محاسبه کرده و در اختیار سیستم های مالی و حقوق و دستمزد سازمان ها قرار دهد.

امکان مدیریت کارکردها در سیستم حضورغیاب کسرا

امکان مدیریت کارکردها در نرم افزار تردد کسرا

12) ارائه گزارش‌های دوره‌ای از وضعیت حضور و غیاب و تردد پرسنل

یکی از مهمترین انتظاراتی که مدیران از یک سامانه کنترل تردد جامع پرسنل و کارآمد برای سازمان خود دارند ارائه گزارش های دوره ای و جامع از ترددها و ماموریت ها و به طور کلی عملکرد پرسنل است. این گزارش ها می تواند به عنوان یک اهرم مدیریتی قوی برای مدیران در مدیریت سازمانشان عمل کند.

سیستم تردد تحت وب کسرا قادر است گزارش‌های بلند مدت و کوتاه مدت را بدون نیاز به وارد کردن آمار به صورت دستی تنظیم و ارسال کند. همچنین شما با بهره مندی از سیستم حضور غیاب تحت وب کسرا این امکان را خواهید داشت تا بتوانید بر اساس نیاز خود و بر اساس تنظیماتی که خود شما در مورد گزارش گیری از سامانه انتخاب می کنید گزارشات جامعی را اخذ کنید.

ارائه گزارش‌های دوره‌ای از وضعیت حضور و غیاب پرسنل

ارائه گزارش‌های دوره‌ای از وضعیت حضور و غیاب و تردد پرسنل

13) ارائه قالب‌های آماده و فرم برگه حضور و غیاب دلخواه

فیلدها و قالب‌های آماده یکی از پرطرفدارترین قابلیت‌های نرم افزار تردد کسرا است. اینکه لازم نیست در نرم افزار حضور و غیاب کسرا فرمت شیفت بندی و… را به صورت دستی طراحی کرد نکته بسیار مهمی است. همچنین موتور فرم ساز کسرا این امکان را به مشا می دهد که شما بتوانید انواع فرم ها را به دلخواه خود در سیستم مدیریت تردد ثبت کرده و بر عملکرد پرسنل زیر مجموعه خود نظارت کاملی داشته باشید.

ارائه قالب‌های آماده و فرم های حضور و غیاب دلخواه

ارائه قالب‌های آماده و فرم برگه حضور و غیاب دلخواه

14) سادگی در نصب سیستم حضورغیاب

سیستم کنترل تردد کسرا نصب آسانی دارد که می‌توان به کمک پشتیبان محصول آن را مورد استفاده قرار داد. نصب و بهره مندی از محصولات نرم افزاری نقش به سزایی در افزایش بهره وری سازمان ها دارد سایر سیستم مدیریت تردد ماجرای جداگانه برای نصب شدن دارند. این موضوع به این دلیل مهم است که با رشد انواع شیفت ها و و مجوزها در سامانه اگر چنین امری به درستی لحاظ نشود موجب سردرگمی و نارضایتی پرسنل شده و به همین دلیل نیاز است پرسنل بتوانند به سادگی با نرم افزار کار کرده و از امکانات آن بهره مند شوند.

سادگی در نصب سیستم حضورغیاب

سادگی در نصب سیستم حضورغیاب

15) هماهنگی کامل سیستم مدیریت تردد با محتوای فارسی

شاید برای بسیاری سؤال باشد که آیا سیستم تردد کسرا به طور کامل از محتوای بومی (فارسی) پشتیبانی می‌کند و محتوای فارسی در این نرم افزار با بهم ریختگی همراه است. پاسخ بسیار روشن است بله ما با نرم افزاری بومی و تماما ایرانی روبه رو هستیم. شما این امکان را در اختیار خواهید داشت تا به عنوان یک فارسی زبان از نرم افزاری کاملا همسان با زبان فارسی استفاده کنید که می تواند تمام امکانات خود را به زبان فارسی در اختیار شما قرار دهد.

هماهنگی کامل سیستم حضورغیاب با محتوای فارسی

هماهنگی کامل سیستم مدیریت تردد با محتوای فارسی

معرفی انواع دستگاه کنترل تردد و دستگاه حضور و غیاب

با توجه به نیازهای هر سازمان باید دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد مناسب را انتخاب کرده و خرید دستگاه کنترل تردد را انجام داد. پارامترهایی چون نوع سازمان، تعداد پرسنل، محیط نصب دستگاه و غیره حائز اهمیت است. در ادامه با انواع دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب آشنا خواهید شد.

انواع دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب

دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب یا دستگاه های بایومتریک دیواس (Biometric Device) رایج‌ترین دستگاهایی هستند که معمولا در حوزه های اکسس کنترل یا کنترل دسترسی (Access Control) از آن ها استفاده می شود. در گذشته از دستگاه های کارت خوان برای ثبت ورود و خروج پرسنل استفاده می کردند. به این صورت که پرسنل از طریق کارت ها خود ورود یا خروج خود  را ثبت می کردند. کارت های پرسنل برای ثبت ورود آنها باید در آن روز سوراخ می شد.

بعد از گذشت زمان، از کارت های مغناطیسی برای ورود و خروج پرسنل استفاده کردند که پرسنل باید کارت ها را بصورت فیزیکی بر روی دستگاه قرار می دادند. سپس، با پیشرفت تکنولوژی روش های جدید شکوفا شدند. بعد از کارت های فیزیکی، نوبت به کارت های بدون تماس شد که این کارت ها امروز در سازمان ها، ادارات، مترو، بی آر تی(اتوبوس) استفاده می شوند و همچنان یکی از تکنولوژی های محبوب برخی از سازمان ها است.

انواع دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب

انواع دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب

تکنولوژی اثر انگشت مورد استفاده در نرم افزار کنترل تردد

بعد از استفاده از کارت های مغناطیسی دستاورد مهم بعدی، استفاده از اثر انگشت در حوزه کنترل تردد و سیستم کنترل تردد یا نرم افزار تردد است. از هنگامی که تکنیک اثر انگشت پدیدار شد امنیت حضور و غیاب افراد هم به مراتب در سازمان ها افزایش یافت. زیرا کارت ها قابل جابجایی بین پرسنل بوده و می توانستند به جای یکدیگر استفاده کنند. حضور و غیاب با اثر انگشت یا دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی باعث افزایش کنترل بر امنیت و ورود و خروج پرسنل شد. ولی در برخی سازمان هایی که پرسنل اثر انگشت نداشتند، مجبور بودند تا از روش های پیشین مانند کارت استفاده کنند.

دستگاه کنترل تردد

دستگاه کنترل تردد

تکنولوژی تشخیص چهره از فاصله نزدیک در دستگاه کنترل تردد

ولی با پیشرفت در صنعت تکنولوژی یک روش جدیدتر ابداع شد. این روش جدید تشخیص چهره از فاصله نزدیک یا نیر آی آر نام دارد که مزیت و معایب خود را دارد. این دستگاه دارای مشکلاتی همچون تعریف افراد برای دستگاه کنترل تردد (سیستم کنترل تردد)، احراز هویت آن ها با نزدیک شدن به دستگاه و برای تشخیص چهره هر کدام باید چند ثانیه صبر می کردند تا دستگاه آن ها را شناسایی کند. یکی دیگر از معایب این دستگاه محدودیت در ثبت افراد برای دستگاه و گاها امکان تعریف تمامی پرسنل برای دستگاه غیر قابل اجرا است.

تکنولوژی تشخیص چهره از فاصله نزدیک در دستگاه کنترل تردد

تکنولوژی تشخیص چهره از فاصله نزدیک در دستگاه کنترل تردد

تکنولوژی ویزیبل لایت (visible light)

شرکت های بسیاری مانند شرکت سوپریما، ویردی و زدکا چین در خصوص این تکنولوژی جدید سهیم بودند.  با شیوع بیماری کووید-19 این دستگاه روانه بازار شد و مشکلات دستگاه تشخیص چهره از فاصله نزدیک را پوشش داد. نحوه استفاده از این دستگاه بدون حضور افراد در برابر دستگاه یا تعریف چهره هر یک از پرسنل است. پرسنل از طریق ارسال تصویر یا حتی استفاده از ماسک بر روی صورت می توانند حضور و غیاب خود را ثبت کنند.

تکنولوژی ویزیبل لایت با استفاده از دوربین های تشخیص حرارت می توانستند دمای بدن افراد در زمان ورود و خروج ثبت شود و اگر دمای بدن پرسنلی بالاتر از حد نرمال باشد از ورود آن جلوگیری شود. شرکت های بسیاری در کشورهای چین و کره این دستگاه را تولید می کنند و همچنین در ایران هم شرکت های بسیاری مانند  شرکت کسرا این دستگاه را با نام مکسا ارائه می کند و شرکت دنیای پردازش، شرکت علم و صنعت، شرکت جهان گستر و غیره تولید و توزیع می کنند.

تکنولوژی ویزیبل لایت

تکنولوژی ویزیبل لایت در دستگاه کنترل تردد

گیت دستگاه کنترل تردد و خرید دستگاه کنترل تردد

بطور کلی، سازمانی که بخواهد افراد و پرسنل خود را بصورت تک به تک و بدون حضور نیروی انسانی کنترل کند باید از گیت های کنترل تردد  و یا سیستم کنترل تردد استفاده کند. گیت های کنترل تردد در انواع گوناگون مانند شیشه ای و میله ای موجود هستند. گیت های کنترل تردد میله ای معمولا در  ایستگاه های بی آر تی یا سازمان های صنعتی با ورود و خروج با نرخ بالا است مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به چند نمونه از آن ها می پردازیم.

 گذرگاه نفر رو speed Gate TurnStile به عنوان یکی از انواع دستگاه کنترل تردد

گذرگاه نفر رو یکی از گیت های کنترل تردد هستند که بصورت شیشه ای هستند. بال های گذرگاه نفر رو بصورت شیشه ای و به داخل خود دستگاه می رود. این نوع دستگاه ها در مترو ها یا سازمان هایی که به ورودی خود اهمیت می دهند مورد استفاده قرار می گیرد. درون گذرگاه نفر رو دارای سنسورهایی است که افراد برای ورود باید در جهت موافق گیت عبور کنند تا ورود آن ها ثبت شود.

در گذشته، اگر کسی تردد خود را از سمت موافق ثبت کرده ولی از جهت دیگری ورود می کرد در آن هنگام دستگاه درب را می بست و امکان ایجاد صدمه در افراد می شد. ولی امروزه، با استفاده از ال ای دی ها یا بازر ها، تجهیزات به نوعی طراحی شده اند تا در صورت ایجاد خطاها هیچ گونه صدمه ای به افراد وارد نشود.

 گذرگاه نفر رو speed Gate TurnStile و گیت کنترل تردد

 گذرگاه نفر رو speed Gate TurnStile و گیت کنترل تردد

گذرگاه های ایکس ری X-Ray Gate به عنوان بهترین دستگاه کنترل تردد

عموما گذرگاه های ایکس ری را در فرودگاه ها یا سازمان هایی با ورود و خروج کالا استفاده می شود. در واقع، سازمان هایی که ورود و خروج کالا برای آن ها اهمیت دارد. گذرگاه های ایکس ری به شما کمک می کند تا همه کالاها و کیف های پرسنل را از طریق چهار نوع رنگ مورد بررسی قرار دهید. گذرگاه های ایکس ری دارای دو مانیتور می باشد و این دستگاه با استفاده از اشعه ایکس تمام اجزاها مانند اجسام فلزی، مایعات یا مواد محترقه را به شما نشان می دهد. همچنین گذرگاه های ایکس ری دارای قابلیت هایی چون هشدار و کم یا زیاد کردن اشعه ایکس را دارا هستند.

گذرگاه های ایکس ری X-Ray Gate و تجهیزات کنترل تردد

گذرگاه های ایکس ری X-Ray Gate و تجهیزات کنترل تردد

گذرگاه های بازرسی بدنی Body Scanner

عموما از گذرگاه های بازرسی بدنی به عنوان یکی از انواع دستگاه کنترل تردد در ورزشگاه ها و مدارس جهت کنترل ورود یا خروج ابزارها مانند فلزات، تلفن همراه و غیره که ورود آن ها توسط افراد ممنوع است استفاده می شود. گذرگاه های بازرسی بدنی دارای 33 سنسور است که با بازرس برای پیدا کردن موارد ممنوعه کمک بسیاری می کند.

گذرگاه های بازرسی بدنی Body Scanner تجهیزات کنترل تردد

گذرگاه های بازرسی بدنی Body Scanner و تجهیزات کنترل تردد

فلزیاب دستی Metal Detector

فلزیاب دستی به عنوان یکی از انواع دستگاه کنترل تردد یکی از تجهیزات برای تشخیص فلزات بصورت دستی است که در ورزشگاه ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با نزدیک شدن به بدن می تواند از وجود ابزار فلزی با خبر شود و همچنین ضد آب بودن فلزیاب دستی یکی از ویژگی های منحصر بفرد آن است. این دستگاه دارای باتری داخلی است و شما می توانید با پرداخت هزینه کم تری نسبت به بقیه دستگاه ها از آن استفاده کنید.

فلزیاب دستی Metal Detector و تجهیزات کنترل تردد

فلزیاب دستی Metal Detector و تجهیزات کنترل تردد

وب کیوسک Web Kiosk

عموما وب کیوسک ها بصورت گیت های کنترل تردد استفاده نمی شوند ولی در سازمان هایی که پرسنل های زیادی دارند و تمام پرسنل دسترسی به کامپیوتر ندارند و نیاز به درج مجوزهای خود را دارند در این زمان از وب کیوسک های اطلاع رسانی می کنند و مجوز پرسنل به سمت مافوق آن ها می رود و آن ها می توانند مجوز ورود و خروج پرسنل را صادر کنند. وب کیوسک ها در انواع گوناگون موجود  هستند  و با توجه به نیازمندی های سازمان ها انتخاب می شوند.

وب کیوسک Web Kiosk و تجهیزات کنترل تردد

وب کیوسک Web Kiosk و تجهیزات کنترل تردد

قفل های الکترونیکی  Electoric Lock

یکی از پرطرفدار ترین تجهیزات مورد استفاده در سازمان ها است. که از طریق قفل های الکترونیکی می توان ورود و خروج پرسنل و کالاها را کنترل کرد. امروزه، سه مدل قفل های الکترونیکی به نام های قفل های شفتی، قفل های مگنتیک (آهنربایی) و قفل های مقابل برقی موجود است. بطور کلی، قفل های الکترونیکی برای مکان هایی که نیاز به کنترل ورود و خروج دارد مثلا اتاق های سرور، انبارها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه توضیح مختصری از این سه نوع قفل بیان شده است.

اگر نیازمندی سازمان فقط کنترل بر ورود یا خروج یعنی بصورت یک طرفه باشد پیشنهاد می شود که دستگاه حضور و غیاب به همراه قفل های مقابل برقی استفاده کند و طرف دیگر را، از قفل های دیگر یا اثر انگشت استفاده کند. قفل های شفتی همیشه نیاز به آداپتور 12 ولت دارند. همچنین قفل های شفتی به دو صورت داخلی و خارجی نصب می شوند. با استفاده از قفل های شفتی همیشه درب ها بصورت بسته هستند.

قفل های شفتی در مواقعی که پرسنل مجوز را وارد می کند برای چند ثانیه درب را باز می کند و تا بعد از برگشت درب به سنسور قفل می شود. همچنین برای قفل های آهنربایی از آداپتور 12 ولتی استفاده می شود. عموما به دستگاه های حضور و غیاب متصل می شوند و عملکرد مشابه با قفل های شفتی دارند. در قفل های شفتی و آهنربایی برای ورود یا خروج نیاز به ریدر است.

قفل های الکترونیکی  Electoric Lock و تجهیزات کنترل تردد

قفل های الکترونیکی  Electoric Lock و تجهیزات کنترل تردد

راهبند خودرو Car Barrier

یکی دیگر از دستگاه هایی است که در بخش کنترل تردد مورد استفاده قرار می گیرد. راهبند خودرو برای کنترل تردد خودروها مورد استفاده قرار می گیرد. راهبند خودرو دارای طول بازوهای مختلف اعم از بازوهای با طول 3 متر، 5 متر و 7 متر است. ال ای دی های راهبند خودرو برای شناسایی دستگاه در شب توسط خودروها است. این راهبند خودرو بصورت دستی و الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر امنیت، این نوع دستگاه ها دارای چشم الکترونیکی است که تا مواقعی که جسم در قسمت زیر بازو ها باشد بسته نشود. راهبند خودرو می توانند به دوربین های کنترل تردد، ریدر ها یا ریموت ها متصل شوند تا در صورت نیاز توسط حراست یا ریدرها باز و بسته شوند.

راهبند خودرو Car Barrier و تجهیزات کنترل تردد

راهبند خودرو Car Barrier و تجهیزات کنترل تردد

پلاک خوان Plate Reader Camera

پلاک خوان ها شامل دوربین هایی است که در ورودی پارکینگ ها و خودرو رو سازمان ها نصب شده و پلاک هایی که در نرم افزار پلاک خوان وارد شده را اجازه ورود می دهد. همچنین قادر به تهیه گزارش ورود و خروج خودرو های سازمان را دارا است. شرکت کسرا تولید کننده نرم افزار پلاک خوان است و در این زمینه بسیار موفق بوده و امروزه شرکت های زیادی تحت پوشش این نرم افزار فعالیت می کنند.

پلاک خوان Plate Reader Camera و تجهیزات کنترل تردد

پلاک خوان Plate Reader Camera و تجهیزات کنترل تردد

کارت خوان های برد بلند UHF Reader

این کارت خوان ها به عنوان یکی از انواع دستگاه کنترل تردد اصولا برای ثبت ورود و خروج افراد سمت بالا چون مدیران، اعضای هیئت علمی، پزشکان و غیره که امکان دارد از خودرو خارج نشود استفاده خواهند شد. مئلا اگر کارت خوان های برد بلند در ورودی سازمان نصب شود و پرسنلی خواهان ورود به سازمان باشد از طریق تگ هایی که در اختیار پرسنل قرار گرفته، می تواند با داشتن تگ ها در فاصله 8 الی 10 از این دستگاه، تگ توسط کارت خوان های برد بلند خوانده شده و ورود پرسنل ثبت می شود. پروژه های شرکت کسرا در بیمارستان خاتم در تهران و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نمونه ای از این دستگاه است که از کارت خوان های برد بلند برای ورود پرسنل و تهیه گزارش برای مجموع روزهای حضور پرسنل استفاده شده است.

کارت خوان های برد بلند UHF Reader و تجهیزات کنترل تردد

کارت خوان های برد بلند UHF Reader و تجهیزات کنترل تردد

سیستم تردد کسرا انتخاب اول سازمان های بزرگ

سیستم تردد کسرا بنا بر ساز و کار خود در کنار سخت افزارهای کنترل تردد پرسنل یکی از مهم ترین ابزارهایی است که مدیران می توانند با استفاده از آن مدیریت بهتری بر عملکرد کارکنان خود داشته باشند. همانطور که در این نوشتار بیان شد سامانه حضور غیاب کسری با داشتن 15 ویژگی اساسی تجربه بی نظیری در مدیریت پرسنل در اختیار شما قرار می دهد.

 

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

 1. رسول باقری مرداد 27, 1401 در 1:50 ب.ظ

  چطوری متونیم دمویی از نرم افزار تردد کسرا داشته باشیم؟

 2. Aram مهر 5, 1401 در 1:51 ب.ظ

  برای دریافت نرم افزارکامل کسری چکاربایدکرد

  • واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا مهر 7, 1401 در 7:36 ب.ظ

   باسلام
   شما میتوانید فرم درخواست دمو و مشاوره رایگان کسرا را تکمیل کنید. پس از آن ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت و جزئیات دریافت نرم افزار کسرا را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 3. سارا ارجمندی آبان 27, 1401 در 1:23 ق.ظ

  ما برای سازمانمون نرم افزار تردد و غذا باهم میخوایم. یعنی میخوایم هماهنگ باشن باهمدیگه و اگه کسی ترددش نخورده بود بهش ناهار ندیم. شما اینو دارید؟

  • واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا آبان 28, 1401 در 10:27 ق.ظ

   باسلام
   نرم افزارهای حضور و غیاب و تغذیه کسرا کاملا با یکدیگر هماهنگ بوده و میتوانند داده های مختلف را با یکدیگر تبادل کنند. همچنین این دو نرم افزار با دیگر نرم افزارهای کسرا مثل نرم افزار مراجعین و میهمان، ماموریت، کارانه و… نیز هماهنگ هستند.

 4. ارش مستاجری آذر 4, 1401 در 2:47 ب.ظ

  دوره اموزشی نرم افزار ندارید؟ ما نرم افزارتونو داریم ولی دوست داریم برای پرسنل کارخونمون کلاس بزاریم تا یاد بگیرن چطوری کار کنن

 5. شهباز گهرویی آذر 6, 1401 در 4:10 ب.ظ

  چطوری میتونم دموی سیستمتونو ببینم؟

 6. احمد غلامی نژاد آذر 6, 1401 در 4:12 ب.ظ

  ما برای سازمان خودمون نیاز به یک دستگاه گیت باله ای داریم لطفا من رو راهنمایی کنید.

  • واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا آذر 14, 1401 در 8:59 ق.ظ

   با سلام
   شما میتوانید با مراجعه به صفحه گیت های کنترل تردد انواع گیت ها از جمله گیت های باله ای را مشاهده و برای مشاوره و خرید آن ها درخواست دموی خود را ثبت کنید.

 7. حسین احمدی منفرد دی 24, 1401 در 11:42 ب.ظ

  از همکاران پرسیدم به من سیستم حضور و غیاب کسرا را معرفی کردند. مطلب فوق را خواندم برای ارتباط با مسئول مربوطه چه کاری باید انجام دهم؟ سازمان ما از قبل دستگاه لازم را دارد می شود فقط نرم افزار خرید؟

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم