تفاوت نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز و حضور و غیاب تحت وب

نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1401/12/23

نرم افزار حضور و غیاب یکی از ساده ترین روش‌های ممکن است که به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی حضور و غیاب و ورود و خروج کارمندان خود را کنترل نمایید. نرم افزارهای حضور غیاب ممکن است تحت ویندوز یا تحت وب باشند که با نام های نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز و نرم افزار حضور و غیاب تحت وب شناخته می شوند. با مطالعه ادامه این مطلب، با جزئیات نرم افزار حضور و غیاب و مزایای آن بیشتر آشنا شوید.

طبق قراردادی که میان کارمندان و مدیر تعریف می‌شود، کارمند موظف است بخشی از روز را در محل کار سپری کند و وظایفی که به او محول شده را به درستی انجام دهد. حضور و غیاب کارمندان، یکی از مسائلی است که از گذشته تا به امروز در همه سازمان‌ها و ارگان‌ها صورت گرفته است. فرآیند حضور و غیاب همواره بر عهده مدیران سازمان بوده اما نکته‌ای که اهمیت بسیاری دارد، این است که روش‌های مختلفی برای حضور و غیاب کارمندان یک سیستم وجود دارد.

نرم افزار حضور و غیاب یکی از ساده ترین روش‌های ممکن است که به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی حضور و غیاب و ورود و خروج کارمندان خود را کنترل نمایید. نرم افزارهای حضور غیاب ممکن است تحت ویندوز یا تحت وب باشند که با نام های نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز و نرم افزار حضور و غیاب تحت وب شناخته می شوند. با مطالعه ادامه این مطلب، با جزئیات نرم افزار حضور و غیاب و مزایای آن بیشتر آشنا شوید.

معرفی نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز

از نرم افزار حضور و غیاب برای کنترل رفت و آمدهای سازمان استفاده می‌شود. نرم افزار حضور و غیاب این امکان را به شما می‌دهد تا برای هر کارمند به صورت مجزا و جداگانه شیفت کاری انتخاب کرده و ورود و خروج آن‌ها را مدیریت کنید. این نرم افزار اضافه کار، جمع حضور، اضافه کاری در روز تعطیل، روز و تاریخ مرخصی، غیبت موجه یا غیرموجه را به صورت گزارش کاملی به شما ارائه می‌دهد. تمامی موارد ذکر شده، در محاسبه حقوق افراد تاثیر می‌گذارد و اجازه نمی‌دهد کوچک ترین حق کارمندان یا سازمان پایمال شود. نرم افزار حضور و غیاب منجر به بهبود برنامه ریزی مدیران می‌شود و به آنان کمک می‌کند تا نحوه حضور و در نتیجه عملکرد هر فرد یا واحد کاری را بسنجند.

مزایای سیستم حضور و غیاب تحت ویندوز (حضور و غیاب ویندوز)

مزایا و معایب سیستم حضور غیاب تحت ویندوز

سیستم حضور و غیاب تحت ویندوز (In -Windows attendance software) نیز مانند هر سیستم دیگری، مزایا و معایب مربوط به خودش را دارد که در ادامه توضیح مختصری درباره هر کدام از آن‌ها ارائه خواهیم کرد:

مزایای سیستم حضور و غیاب تحت ویندوز (حضور و غیاب ویندوز)

مدیریت سیستم حضور و غیاب پرسنل در سازمان برای برقراری نظم در رفت و آمد کارکنان استفاده می‌شود که در پایان ماه برای محاسبه دقیق حقوق پرسنل اهمیت ویژه‌ای دارد. استفاده از روش‌های سنتی و قدیمی برای ثبت ورود و خروج پرسنل، دردسر ساز و وقت گیر است طوری که سیستم حضور و غیاب تحت ویندوز کار را برای مدیران راحت‌تر کرده است. همچنین، با سیستم حضور و غیاب امکان خطا بسیار کاهش پیدا می‌کند. در این روش مدیر با اهمیت دادن به زمان ورود و خروج هر فرد باعث افزایش انگیزه کارکنان خود خواهد شد.

به گونه‌ای که فرد احساس ارزشمندی و فایده می‌کنند و در گذر زمان کیفیت کار آنان را نیز بهبود می‌بخشد. یکی دیگر از مزیت‌های سیستم‌های حضور و غیاب تحت ویندوز صرفه جویی در وقت برای محاسبه حقوق پراختی و استفاده حداقل از کاغذ و درنتیجه، کمک به محیط زیست است. سیستم حضور و غیاب علاوه بر مزیت‌های مدیریتی، به کارکنان نیز اطلاعات کاملی در خصوص میزان ساعاتی که در سازمان حاضر بودند، مانده مرخصی و امکان محاسبه ساعات اضافه کاری می‌دهد.

معایب سیستم حضور و غیاب تحت ویندوز (حضور و غیاب ویندوز)

این دستگاه‌ها با توجه به انواع مختلفی که دارند مزایا و معایب متعددی هم به دنبال دارند که باید تمامی این موارد را در هنگام خرید این دستگاه‌ها در نظر بگیرید. در دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی و رمزی، ممکن است تقلب صورت بگیرد به طوری که برخی از افراد می‌توانند کارت خود را به دیگران بدهند و ساعت ورود و خروج آن‌ها، به صورت درست و منصفانه ثبت نشود.

اگر تعداد کارکنان شما بالا باشد، موجب اتلاف وقت و ازدحام جمعیت در ساعات آغازین شروع کار می‌شود. اگر دستگاه انتخابی شما با جمعیت یا نوع سیستم شما همخوانی نداشته باشد، علاوه بر ناکارآمد بودن معایبی نیز در پی خواهد داشت. بعضی از دستگاه‌های حضور و غیاب با اثر انگشت کار می‌کنند که ممکن است گاهی اوقات به علت زخم یا ساییدگی و کثیفی انگشت، برای کارکنان مشکل ایجاد کند و موجب ضایع شدن حقوق آن‌ها بشود. برخی از دستگاه‌های حضور و غیاب تحت ویندوز قیمت بالایی دارند یا حتی ممکن است شما نتوانید دستگاه متناسب با سازمان خود را شناسایی و سپس خریداری کنید. یکی از نکاتی که بهتر است درنظر بگیرید، این است که در هنگام خریداری دستگاه‌های حضور و غیاب به هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها را نیز توجه نمایید.

ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب تحت وب و سیستم حضور غیاب آنلاین

برای استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب، نیازی به نصب آن‌ها در سیستم خود ندارید. شما می‌توانید با صرف کمترین انرژی توسط مرورگر و اینترنت از تمامی مزایا و امکانات نرم افزار تحت وب استفاده کنید. جلوگیری از اشغال حافظه یا فضا، دسترسی راحت و آسان، دارای سیستم ماژولار و استفاده همزمان گروه زیادی از افراد از جمله ویژگی‌های نرم افزارهای حضور و غیاب تحت وب به حساب می‌آید. بهتر است بدانید که نرم افزار حضور و غیاب تحت وب با سیستم حضور غیاب آنلاین تفاوت چندانی ندارد.

تنها نکته‌ای‌‌ که آنان را از هم متفات می‌کند، توانایی ثبت بی نهایت مکان برای آغاز فعالیت شغلی و کاری است. استفاده از سیستم حضور غیاب آنلاین پتانسیل بالایی دارد و به شما این اجازه را می‌دهد تا برای انواع شغل‌های منعطف که به مکان خاصی وابستگی ندارند، از آن‌ها بهره بگیرید. سیستم آنلاین برای سازمان‌های مختلفی مناسب و کاربردی به حساب می‌آید زیرا مکان یا سیستم‌های خاص، نمی‌تواند محدودیتی برای این نوع از سیستم‌ها به وجود آورد.

نرم افزار حضور و غیاب ویندوزی

نرم افزار حضور و غیاب ویندوزی مناسب چه سازمان هایی است؟

سیستم‌های حضور و غیاب شامل یک دستگاه و یک نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت ویندوز یا نرم افزار حضور و غیاب ویندوزی می‌شوند که به انجام دقیق محاسبات کمک می‌کند. استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثر انگشت، برای سازمان‌های که کار تولیدی یا دستی ندارند، مناسب تر است؛ زیرا همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم ممکن است به دلیل ساییدگی روی انگشت یا حتی زخم، حق آن‌ها به درستی ادا نشود و دستگاه‌های تشخیص چهره، گزینه بهتری به حساب می‌آیند. یکی از تفاوت‌های سیستم حضور غیاب تحت وب با سیستم حضور غیاب تحت ویندوز این است که در سیستم حضور و غیاب تحت وب تمام کارمندان می‌توانند از میزان مرخصی، ساعات کاری، اضافه کاری و… خود اطلاع یابند. در سیستم حضور و غیاب تحت ویندوز افراد محدودی به اطلاعاتی از این قبیل دسترسی دارند.

چرا سیستم حضور و غیاب تحت وب گزینه بهتری است؟

حضور و غیاب در سازمان، یکی از اقداماتی است که به برنامه ریزی مدیر یک شرکت یا سازمان کمک می‌کند. با پیشرفت تکنولوژی و گذر زمان، محاسبه دستی حضور و غیاب دستی کاری وقت گیر و زمان بر به شمار می‌آید. امروزه دستگاه‌های متعددی جهت محاسبه حضور و غیاب وارد بازار شده است که به اندازه گیری دقیق مرخصی و مانده مرخصی، اضافه کاری، غیبت‌های موجه یا غیر موجه و… در میزان حقوق افراد کمک می‌کند. استفاده از این دستگاه‌ها هم برای افراد سازمان و هم برای مدیران سودمند است زیرا اجازه نمی‌دهد حق هیچ کدام نادیده گرفته شود.

سیستم حضور غیاب تحت ویندوز، سیستم حضور و غیاب تحت وب، سیستم حضور غیاب آنلاین، دستگاه اثر انگشت، دستگاه تشخیص چهره و… از جمله انواع دستگاه‌ها و سیستم‌های حضور و غیاب به حساب می‌آیند. سیستم حضور غیاب تحت وب بر خلاف دیگر سیستم‌های حضور و غیاب محدودیتی برای شما ایجاد نمی‌کند. وارد کردن اطلاعات به صورت دستی در این سیستم معنایی ندارد و به علاوه با نشان دادن تمامی اطلاعات لازم در صورت نیاز، از دیگر سیستم‌های حضور و غیاب کامل‌تر و جامع‌تر است.

 

 

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم