مزایای سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا برای سازمان شما

سیستم کنترل تردد هوشمند

سیستم حضور و غیاب کسرا بر موتورهای مختلفی مانند موتور تولید قانون و موتور تولید گزارش کار که به صورت عمومی جهت برآورده کردن نیازهای نرم افزاری سازمان ها ایجاد شده اند. ساختار منعطف این سیستم قادر به ایجاد تمامی درخواست های اختصاصی ارائه شده مشتریان در سند CRS (سند خواسته های کارفرما) است. علاوه بر این امروزه با رشد و گسترش تلفن های هوشمند استفاده از تلفن های هوشمند و اپلیکیشن حضور و غیاب اندروید. و iOS نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است.

با بهره مندی از مزایای  نرم افزار حضور و غیاب تحت وب حرفه ای کسرا شما قادر خواهید بود دسترسی نامحدودی بر اطلاعات ورود و خروج پرسنل و اطلاعات تردد کارکنان داشته باشید. از این رو این دسترسی نامحدود به داده های کنترل تردد شما را در مدیریت منابع انسانی سازمان خود یاری خواهد کرد. از جمله مهمترین مزایای سیستم کنترل تردد هوشمند تحت وب کسرا می توان به دسترسی ساده و فراگیر آن در هر لحظه و هر کجا اشاره کرد. چرا که بر خلاف سیستم کنترل تردد تحت ویندوز که از تکنولوژی های قدیمی در ساز و کار خود استفاده می کنند. این نوع سیستم کنترل تردد هوشمند نیاز به زیرساختی برای سازمان ها نداشته و کافی است. پرسنل از طریق مرورگر وب خود و همچنین با استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب به آن دسترسی داشته باشند. سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا به عنوان یک سیستم کارآمد برای کنترل تردد سازمان ها شناخته می شود. این سیستم کنترل تردد هوشمند میتواند با ثبت ورود و خروج و اطلاعات کارکرد پرسنل شامل ساعات کاری، مرخصی ها و… گزارشات جامعی را در مورد تردد کارکنان سازمان ها در اختیار مدیران قرار داده. و داده های حضور غیابی پرسنل را جهت استفاده سامانه های منابع انسانی و حقوق و دستمزد به این سامانه ها ارسال کند. سوالی که در استفاده از سیستم کنترل تردد هوشمند تحت وب  ممکن است پیش بیاید این است. که آیا واقعا این سیستم تردد از سیستم های نصبی بهتر است یا خیر؟. جهت پاسخ به این سوال ابتدا بهتر است تعریفی از سیستم های تحت وب داشته باشیم.

فهرست عناوین مقاله

سیستم کنترل تردد هوشمند چگونه کار می کند؟

سیستم کنترل تردد هوشمند تحت وب یا Web based هیچ نسخه خام نصبی یا سی دی برای نصب ندارد. و کاربر برای استفاده از آن کافیست وارد یکی از مرورگرهای مرسوم مانند Firefox، Chrome، Opera، Internet Explorer و… شده و آدرس موجود را وارد نماید. البته تحت وب بودن سیستم الزاما به معنای این نیست که بدون اینترنت این سیستم کار نخواهد کرد. بلکه بدان معناست که ارتباط با آن سیستم از طریق مرورگر وب و تبادل اطلاعات با سرور از طریق یک ارتباط شبکه انجام می شود. حال این شبکه می ­تواند به اندازه یک ساختمان مسکونی و یا به بزرگی جغرافیایی شبکه اینترنت باشد.

سیستم کنترل تردد کسرا

سیستم کنترل تردد هوشمند چگونه کار می کند؟  

کاربرد سیستم کنترل تردد هوشمند در سازمان ها

از سیستم کنترل تردد هوشمند به دلیل کارایی بالای آن می توان در اماکن مختلف جهت کنترل تردد افراد استفاده کرد. کنترل ورود و خروج افراد تنها محدود به سازمان ها و ادارات نمی شود و از آن می توان در بسیاری موارد دیگر مانند پایانه های مسافربری، حمل و نقل عمومی از جمله ایستگاه های مترو، اتوبوس، راه آهن و همچنین مراکز تفریحی مثل شهربازی ها استفاده کرد. کاربرد سیستم کنترل تردد هوشمند در هتل ها و مراکز ورزشی نیز بسیار مرسوم است برای مثال در استادیوم های ورزشی می توان به راحتی با استفاده از اکسس کنترل ورود و خروج افراد را کنترل کرد. از دیگر مکان هایی که کاربرد سیستم کنترل تردد هوشمند در آن الزامی است پارکینگ های عمومی در سطح شهر و پارکینگ ها اختصاصی در مجتمع های مسکونی است. برای درک بهتر کاربرهای سیستم کنترل تردد لازم است تا ابتدا با انواع اکسس کنترل های هوشمند آشنا شوید.

انواع سیستم کنترل تردد هوشمند

به طور کلی سیستم های کنترل تردد هوشمند به دو دسته کنترل تردد افراد و کنترل تردد خودرو تقسیم بندی می شوند. اتوماسیون ورود و خروج افراد همان سیستم های حضور و غیابی هستند که در بسیاری از سازمان ها استفاده می شوند که این سیستم های حضور و غیاب خود به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. در ادامه به معرفی انواع سیستم های کنترل تردد هوشمند پرداخته ایم.

سیستم کنترل تردد پارکینگ هوشمند

سیستم کنترل تردد خودرو یا مدیریت پارکینگ همانطور که از نام آن مشخص است جهت کنترل ورود و خروج خودرو در ورودی اماکن مختلف استفاده می شود. شناسایی خودرو در پارکینگ به روش های مختلفی انجام می شود. یکی از روش های مرسوم آن استفاده از تگ RFID است که بر روی شیشه خودرو نصب شده و پس از خوانده شدن تگ RFID توسط آنتن برد بلند مجوز ورود یا خروج خودرو صادر می شود. روش بسیار مرسوم دیگر استفاده از دوربین نرم افزار پلاک خوان هوشمند در ورودی و خروجی پارکینگ ها است. در زمان ورود یا خروج خودرو پلاک هر ماشین به راحتی توسط دوربین پلاک خوان اسکن می شود و سپس وارد نرم افزار شده که به عنوان بانک اطلاعاتی می توان از آن استفاده کرد. با اسکن پلاک خودروها مسیر ورود برای ماشین ها در صورت داشتن مجوز ورود باز خواهد شد.

اکسس کنترل درب ورودی

اگر تا کنون به هتل مراجعه کرده باشید حتما متوجه شده اید که برای اتاق های هتل از دستگیره های خاصی استفاده شده است که قادر هستند با شناسایی کارت یا اثر انگشت افراد باز یا بسته شوند. این نوع دستگیره های هوشمند نوعی اکسس کنترل هستند که به آن اکسس کنترل درب یا درب باز کن انگشتی یا کارتی گفته می شود. با استفاده از این تجهیزات افراد به راحتی می توانند با لمس اسکنر اثر انگشت تعبیه شده در اکسس کنترل درب به مکان مورد نظر وارد شوند. استفاده از سیستم دستگیره هوشمند از ورود افراد غیر مجاز جلوگیره کرده و باعث بالا رفتن امنیت در مکان مورد نظر می شود. علاوه بر هتل ها که استفاده از اکسس کنترل درب در آنها بسیار مرسوم است، در سایر مکان ها مانند درب ورود اتاق مدیریت، درب آزمایشگاه یا لابراتوار، درب اتاق های سرور در سازمان ها و غیره می توان از این سیستم کنترل تردد هوشمند استفاده کرد. با استفاده سیستم کنترل تردد هوشمند در درب های ورودی هزینه های مربوط به تعمیر دستگیره درب و یا خراب شدن قفل درب ها و تهیه ابزار جدید به طور کامل از بین خواهد رفت.

اکسس کنترل درب ورودی شرکت مهندسی کسرا

سیستم کنترل تردد باشگاهی

سیستم های کنترل ورود و خروج باشگاهی این امکان را برای مدیران باشگاهی فراهم می کند تا به راحتی تردد افراد در باشگاه را کنترل کنند و همچنین امور مالی هر یک از ورزشکاران را توسط این سیستم بررسی کرده و اطلاعات فوق را در اختیار ورزشکاران به صورت لحظه ای قرار دهند. به این صورت که هر فرد پس از ثبت ورود به باشگاه ورزشی از میزان موجودی یا شارژ خود جهت استفاده از خدمات باشگاه آگاه شده و نسبت به شارژ مجدد یا تمدید اعتبار خود برای استفاده از امکانات باشگاه اقدام کند. از دیگر امکاناتی که سیستم کنترل تردد هوشمند باشگاهی برای ورزشکاران فراهم میکند سیستم کنترل دسترسی برای استفاده در رختکن های باشگاه های ورزشی است. در رختکن های باشگاهی هر کمد مختص یک فرد است که با استفاده سیستم کنترل تردد هوشمند و قفل الکترونیکی می تواند به کمد مورد نظر دسترسی داشته باشد. در صورت استفاده از اکسس کنترل باشگاهی علاوه بر ارتقاء امنیت در دسترسی به وسایل شخصی نیاز به قفل های فیزیکی نیز کاملا از بین خواهد رفت. از دیگر مزیت های اتوماسیون ورود و خورج در باشگاه ورزشی مدیریت حضور و غیاب مربیان و کارکنان باشگاه است.

مزایای سیستم کنترل تردد هوشمند پرسنل کسرا برای سازمان شما

زیرساخت توسعه سیستم های اطلاعاتی کسرا تحت عنوان Kasra Framework به صورت کاملا تحت وب با تکنولوژی مایکروسافت ساخته شده است. تحت وب بودن سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا آن را به صورت کاملا منعطف درآورده است که می­ تواند برای سازمان های مختلف بسیار سودمند باشد. علاوه بر موتورهای مختلفی مانند موتور تولید قانون و موتور تولید گزارش کار جهت ارائه لیست حضور و غیاب که به صورت عمومی جهت برآورده کردن نیازهای نرم افزاری سازمان ها ایجاد شده اند. ساختار منعطف این سیستم قادر به ایجاد تمامی درخواست های اختصاصی ارائه شده مشتریان در سند CRS (سند خواسته های کارفرما) است. علاوه بر این امروزه با رشد و گسترش تلفن های هوشمند استفاده از تلفن های هوشمند و اپ حضور و غیاب اندروید و iOS نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است. اپلیکیشن حضور و غیاب کسراهمراه به همین منظور و با هدف دسترسی هر چه بیشتر کاربران به اطلاعات تردد در اختیار مدیران سازمان ها و کارکنان آن ها قرار گرفته. و میتواند با استفاده از این امکان نیازهای سازمان ها را به صورت کامل رفع کند..

نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر کسب و کاری است. همه سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی وابسته به این دارایی هستند و همه نیاز مشترکی به ابزارها و راهکارهایی مانند مزیت های سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا برای محاسبه حقوق و دستمزد، رشد بهره وری، ثبت زمان و ترددها دارند. موارد ضروری مدیریتی که حکایت از چگونگی درآمد، نحوه ی رشد محصولات و خدمات یک کسب و کار دارد. سازمان ها و شرکت ها هر چه باشند با هر خصوصیت و شرایطی، فعالیت حضوری یا اینترنتی، کوچک یا بزرگ، محلی یا جهانی در یک چیز مشترک هستند و آن هم وظیفه ی پرداخت به موقع و منظم حقوق کارکنانشان است. یک سیستم کنترل تردد هوشمند یکپارچه کارآمد راهکاری است سایت حضور و غیاب آنلاین که علاوه بر پرداخت منظم حق و حقوق کارکنان به مدیران کمک می کند تا حداقل خطا را در محاسبات خود داشته باشند. برای انتخاب مزیت های سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا کارآمد باید به نکات و ویژگی هایی توجه داشت که در ادامه به آن ها اشاره می شود.

سیستمهای مختلف می توانند تحت وب باشند. یک سیستم در صورت تحت وب بودن مزیت های مختلفی را برای کاربر به همراه دارد. برای استفاده از چنین ابزارهایی هیچ سیستمی جهت نصب در اختیار مشتری قرار نمی­ گیرد و تنها از طریق اینترنت. و وب می ­توان به آن ها دسترسی پیدا کرد. به طور کلی این سیستم ها از تمام مزایای نرم افزارهای نصبی برخوردار هستند. و در عین حال، بسیاری ویژگی های دیگر دارند که در سایر سیستم ها پیدا نمی ­شود.

مزایای سیستم کنترل تردد هوشمند پرسنل کسرا برای سازمان شما شرکت مهندسی کسرا

بدون نیاز به هر گونه زیرساخت فیزیکی سیستم کنترل تردد

از طرفی اگر یک سیستم بر روی رایانه یا گوشی موبایل نصب شده باشد، برای استفاده از آن حتما باید به دستگاه مورد نظر دسترسی داشت؛ اما اگر سیستم تحت وب باشد دیگر اهمیتی ندارد که هر بار با چه دستگاهی از آن استفاده می ­شود. در واقع با استفاده از سیستم کنترل تردد هوشمند نیازی به وجود هر گونه بستر فیزیکی برای کاربر نیست و تنها کافی است با یک اشاره و با استفاده از تلفن هوشمند کاربر یا لپ تاپ خود وارد سیستم کنترل تردد هوشمند شده و ترددها ثبت و مدیریت شود سایت حضور و غیاب آنلاین.

بدون نیاز به نصب سیستم کنترل تردد روی سیستم های سازمانی

از مزیت های سیستم کنترل تردد کسرا و دلایل مهم استفاده از آن، یکپارچگی و امکان دسترسی در هر زمان و هر مکان است. دیگر نیازی نیست برای استفاده از سیستم کنترل تردد هوشمند نرم افزار را بر سیستم های کاربران نصب کنید. بستر تحت وب سیستم تردد دست شما را در استفاده مطلوب از امکانات سیستم باز گذاشته و در هر لحظه در اختیار شما خواهد بود.

بدون نیاز به تهیه هرگونه نسخه فیزیکی مثل کپی بر روی انواع حافظه یا چاپ کاغذی یا… از کارکرد پرسنل و صرفه جویی در هزینه های سازمان

دیگر نیازی به چاپ کارت حضور و غیاب یا ژتون تغذیه ندارید و شما میتوانید به راحتی به صورت کاملا آنلاین و حتی در منزل خود از کارکرد پرسنل خود باخبر شوید. سیستم کنترل تردد هوشمند تحت وب کسرا نیاز به هرگونه ابزار جانبی مثل هارد دیسک، کاغذ، فلش مموری و… را در سازمان شما که موجب افزایش هزینه های شما می شود را کاهش می دهد و از این حیث صرفه اقتصادی زیادی برای شما خواهد داشت.

دسترسی سریع، جامع و فراگیر از طریق وب و اپلیکیشن کنترل تردد موبایل کسرا

سرعت دسترسی به این سیستم ها بسیار بهتر و مطلوب تر است. هر دستگاهی که دارای مرورگر وب باشد می­ تواند یک سیستم تردد تحت وب را اجرا کند؛ مانند موبایل، کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت، تلوزیون هوشمند و… همچنین طراحی و تنوع در روش های طراحی چنین نرم افزارهایی بسیار بهتر و مدرن تر است و فرقی ندارد با چه سیستم عاملی وارد آن ها شویم. این ویژگی سیستم حضور و غیاب تحت وب دسترسی سریع و جامعی را در اختیار همه کاربران سیستم کنترل تردد قرار می دهد.

سیستم کنترل تردد هوشمند

دسترسی سریع، جامع و فراگیر از طریق وب و اپلیکیشن حضور و غیاب موبایل کسرا

انجام فرآیندهای مربوط به نمایش و محاسبه کارکردها، شیفتها، مرخصی ها، ماموریتها، شب کاری ها، تعطیل کاری ها و… در سیستم کنترل تردد به صورت کاملا اتوماتیک

شما میتوانید همه آن چه را در مورد فرآیندهای سازمانی خود نیاز دارید به صورت یکجا در اختیار داشته باشید و روندهای حضور و غیاب را به صورت کاملا اتوماتیک مدیریت کنید. با استفاده از مزیت های سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا شما می توانید مدیریت واحد و یکپارچه ای بر عملکرد کاری پرسنل در خصوص مدیریت مرخصی ها، ماموریت ها، تعطیل کاری ها و …. داشته باشید. این امکان در مدیریت منابع انسانی سازمان ها می تواند نقش تاثیرگزاری ایفا کند.

کاهش محسوس تعداد پرسنل مسئول حضور و غیاب در سازمان ها و صرفه جویی در هزینه های مربوط به پرسنل

در گذشته در سازمان ها و شرکت های مختلفی اداره یا ساختمانی برای مدیریت کنترل تردد پرسنل سازمان ها وجود داشت که وظیفه کارمندان آن محاسبه ساعات ورود و خروج و زمان مرخصی و…. پرسنل بود. به دلیل حجم بالای تردد افراد و همینطور به دلیل تنوع شیفت های کاری پرسنل عملا فرایندهای سنتی و قدیمی منجر به نوعی دلزدگی و نابسامانی برای افراد می شد. کمااینکه در این گونه موارد خطای انسانی زیادی نیز می توانست به وجود آمده و باعث نارضایتی کارکنان شود. امروزه با استفاده از سیستم کنترل تردد هوشمند نیازی به استخدام چندین پرسنل یا تشکیل اداره خاصی برای انجام فرآیندهای مدیریت تردد پرسنل نخواهید داشت. دیگر نیازی نیست افراد زیادی برای محاسبه کارکرد افراد به کار گرفته شوند یا اداره خاصی به وجود آید. برعکس آنچه نیاز است استفاده از سیستم کنترل تردد هوشمند پرسنل جامع و فراگیر برای مدیریت تردد پرسنل است که م تواند همه این موارد را بدون بروز خطاهای انسانی فراگیر مدیریت کند.

مشاهده و مانیتورینگ آنلاین پرسنل در قسمت های مختلف سازمان و رصد دقیق ورود و خروج کارکنان

سیستم کنترل تردد هوشمند کارکنان به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به صورت آنلاین و برخط تمام عبور و مرور و ورود و خروج پرسنل را رصد کرده و بر تردد کارکنان خود احاطه داشته باشید. شما می توانید بر اساس نیاز خود در سازمانتان دستگاه های حضور و غیاب زیادی را نصب کنید سایت حضور و غیاب و به صورت مجزا کنترل ورود و خروج پرسنل خود را زیر نظر بگیرید. بنابراین سیستم کنترل تردد به شما اجازه رصد ورود و خروج پرسنل (سیستم حضور و غیاب کارمندان) به صورت لحظه ای را می دهد.

امکان مشاهده کلیه اطلاعات پرسنلی کارکنان سازمان به صورت آنلاین همراه با سوابق حضور غیاب آن ها

شما میتوانید کلیه اطلاعات مربوط به تردد پرسنل خود را به صورت آنلاین (اتوماسیون حضور و غیاب تحت وب) مشاهده کرده و در هر لحظه گزارشات مورد نیاز خود را دریافت کنید. سیستم کنترل تردد هوشمند کارمندان به شما این امکان را می دهد تا بتوانید کلیه اطلاعات پرسنلی افراد سازمان خود را به صورت آنلاین و لحظه ای مشاهده و مانیتور کنید. این امکان به دلیل وجو بستر جامع تحت وب امکان پذیر است و از این رو می تواند تسهیلگر بسیاری از فرایندهای سازمان شما باشد.

سرعت بالای محاسبه انواع کارکرد پرسنل و صرفه جویی در وقت و انرژی با سیستم کنترل تردد کسرا

اگر سیستم تحت وب نباشد، ممکن است به قدرت پردازش بالایی نیاز داشته باشد و برخی سیستم ها قدرت اجرای مناسب آن را نداشته باشند. همین طور امکان سخت افزاری بیشتری برای سیتم ها نیاز است و از این رو قیمت و هزینه زیرساختی آن ها نیز افزایش می یابد. اما سیستم کنترل تردد هوشمند پردازش ها را در سیستم کاربر انجام نمی­ دهد و به همین دلیل با ضعیف ترین سیستم ها نیز می­ توان به آن دسترسی یافت. بر این اساس این موضوع در عین حالی که هزینه های سازمانی و شرکتی را به شدت کاهش می دهد سرعت بالایی را در محاسبه کارکرد پرسنل خصوصا در مورد مجموعه های دارای پرسنل انبوه در پی دارد.

به روزرسانی سریع سیستم کنترل تردد هوشمند پرسنل کسرا

یکی از دیگر مزایای مهم نرم افزارهای تحت وب نحوه به روزرسانی آن ها است؛ این سیستمها از یک هسته پایدار برخوردار هستند که با انجام به روزرسانی در آن، تمام کاربران در سطح وب از آن بهره می­ برند و دیگر نیازی به دانلود و نصب به روزسانی ها نیست. پیش از این و با روی کار آمدن سیستم حضور و غیاب هوشمند تحت ویندوز هر گونه به روزرسانی منوط به نصب نسخه به روز شده بر روی سیستم ها بود و این به نوبه خود زمان زیادی را از کاربران سامانه حضور غیاب انلاین می گرفت مزیت های سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا با گسترس فناوری و جهش های تکنولوژیک در این حوزه امروزه نسخه به روزشده سیستم به راحتی در دسترس افراد قرار می گیرد و آن ها می توانند از گزینه های جدیدی که سیستم در اختیار آنان قرار می دهد استفاده کنند.

ثبت ترددها بدون محدودیت نوع قراردادهای کاری در سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا

حقوق کارکنان توسط استانداردهای دولتی بر اساس نوع کاری که انجام می شود به صورت ساعتی و یا ماهیانه پرداخت می شود. برخی کارمندان حقوق بگیر هستند و مقدار مشخصی پول تا زمانی که پروژه بر اساس برنامه قبلی تکمیل شود دریافت می کنند و حق دریافت اضافه کاری ندارند. اما اغلب فرصت های شغلی هستند یعنی طبق نرخ ساعت کاری  حقوق می گیرند. مزیت های سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا کارآمد است که اجازه ی ثبت تردد هر دو نوع نیروی انسانی را به سازمان بدهد.

سیستم حضور و غیاب تحت وب کسرا

ثبت ترددها بدون محدودیت نوع قراردادهای کاری در سیستم یکپارچه حضور و غیاب کسرا

شفافیت در کاهش و افزایش میزان درآمد با مزیت های سیستم کنترل تردد کسرا

هدف اولیه ی مزیت های سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا ارایه ی یک بررسی دقیق و جامع از میزان درآمد شرکت در راستای پرداخت حقوق و دستمزدها است. پرداخت حقوق پرسنل بیشترین هزینه را برای هر سازمان یا شرکتی دارد. مدیران باید تعیین کنند که پس از گذشت زمان دستمزدها کاهش یا افزایش پیدا کند. در پرداختی های بالا مدیران می توانند تحلیل کنند که آیا پرداخت پول بیشتر به کارمندان موجب افزایش درآمد می شود یا خیر؟ از طرفی برای مدیران و صاحبان کسب و کارها باید مشخص شود که آیا پرداختی کمتر منجر به افزایش پس انداز و سود واقعی برای آن ها می شود یا خیر؟

صورت حساب دقیق با سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا

شرکت ها با تعیین بودجه های مجاز و قابل ردیابی در بخش های مختلف، اداره می شوند. مشخص کردن مقدار زمان صرف شده در کارهای مختلف، مناسب ترین راه برای بررسی چگونگی مصرف بودجه است. تیم حسابداری با توجه به تعداد ساعت های صرف شده پرداخت می کند.

دقت بالای سیستم کنترل تردد کسرا

پرداخت حق و حقوق پرسنل با کمترین خطا یکی از سخت ترین کارها است. در صورتی که اشتباهی در این مورد صورت بگیرد می تواند به راحتی منجر به ایجاد مشکل بزرگ بین کارکنان و کارفرمایان شود. از این رو دقت بالای اتوماسیون حضور غیاب برای استفاده از سیستم کنترل تردد هوشمندی ضروری و لازم است و سیستم کسرا به خوبی از این امکان برخوردار است.

ارایه گزارش های مدیریتی در سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا

مزیت های سیستم کنترل تردد کسرا به مدیریت اجازه می دهد تا انواع مختلف گزارش را برای تعیین دقیق میزان بودجه دریافت کند. یک ابزار گزارش دهی خودکار عالی دارای فیلترهای منحصر به فردی است که اجازه ی ایجاد و مشاهده ی گزارش های سفارشی را می دهد. بهترین نرم افزار حضور غیاب برای هر کسب و کاری سامانه ای است که بتواند گزارش های مدیریتی دقیقی را با کاربردهای ساده در اختیار مدیران قرار دهد.

انطباق سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا با تمامی سیستم های حقوق و دستمزد

مطابقت با مقررات دولت در مورد گزارش مالیاتی کارکنان بدون پیاده سازی سیستم حقوق و دستمزد که اطلاعات لازم را تولید کند، دشوار خواهد بود. شرکت هایی که اطلاعات مالیاتی نامناسب ارائه می دهند با جریمه های بالا مواجه می شوند. سیستم اتوماتیک مدیریت داده های حقوق و دستمزد باید با سیستم حسابداری ادغام شود تا بتواند این پرونده ها را به موقع تولید نماید.

دسترسی بالای سیستم کنترل تردد کارکنان کسرا

هیچ چیز نمی تواند مانند مزیت های سیستم تردد کسرا در تمام محل ها در دسترس باشد. یک  سیستم کنترل تردد هوشمند به کارمندان اجازه می دهد که در هر محلی ساعت حضور و غیاب خود را ثبت کنند. این سامانه نه تنها برای کارکنان مفید است بلکه به مدیران امکان بررسی اطلاعات را نیز می دهد. نسخه موبایل سیستم کنترل تردد (حضور و غیاب بدون دستگاه) فاکتوری است که باید هر سیستم کنترل تردد هوشمند داشته باشد تا بتواند دسترسی آسانی را برای پرسنل و کارفرمایان فراهم کند.

بهره وری بالای اتوماسیون کنترل تردد تحت وب کسرا

پروژه هایی که سهامداران زیادی دارد اگر به درستی مدیریت نشود نمی تواند پیشرفت خوبی داشته باشد. حال اگر این پروژ ها چند گانه با چند ذینفع باشد کار سخت تر می شود. اینجاست که مزیت های سیستم کنترل تردد هوشمند کسرا به کمک مدیران پروژه می آید تا وظایف تیم های مختلف را به صورت دقیق و منظم بررسی کند.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

در طراحی و پیاده سازی سیستم کنترل تردد هوشمند چه نکاتی را باید مورد توجه قرار دهیم؟

مهم ترین کاربرد سیستم های کنترل تردد هوشمند علاوه بر سرعت بخشیدن و افزایش دقت در ثبت تردد افراد، فراهم کردن شرایط امنیتی مناسب و جلوگیری از تخلف در مکان مورد نظر است. به همین جهت سازمان ها و مراکز مختلف می بایست با توجه به شرایط و موقعیت خود بهترین گزینه را در میان سیستم های کنترل تردد هوشمند موجود در بازار انتخاب کنند. برای انتخاب سیستم کنترل ورود و خروج مناسب لازم است تا تعدادی فاکتور کلیدی را قبل از خرید سیستم کنترل تردد مورد توجه قرار داد. در ادامه به معرفی تعدادی از فاکتورهای کلیدی برای طراحی و پیاده سازی سیستم کنترل تردد هوشمند پرداخته ایم:

1) مقیاس پروژه برای به کارگیری سیستم کنترل تردد

مکانی که قرار است سیستم کنترل تردد در آن استفاده شود باید از نظر مساحت، درب های ورودی و خروجی، تعداد دستگاه حضور و غیاب مورد نیاز، نوع کار افراد و … مورد بررسی قرار بگیرد. بررسی مقیاس پروژه این امکان را در اختیار سازمان ها قرار می دهد تا با برآورد بودجه مورد نیاز نسبت به خرید و تهیه ی سیستم کنترل تردد هوشمند مناسب اقدام کنند.

2) انتخاب شیوه مناسب احراز هویت

یکی دیگر از عوامل کلیدی و مهم قبل از پیاده سازی سیستم ورود و خروج، انتخاب روش مناسب برای کنترل رفت و آمد افراد است. برای مثال در بیمارستان ها، کارگاه های صنعتی و مکان هایی که افراد به طور مداوم از دستکش استفاده می کنند و یا ممکن است بر اثر کار زیاد با دستان خود اثر انگشت آنها به راحتی در سیستم ثبت نشود، بهتر است از روش های دیگری مانند کارت ساعت زنی یا تشخیص چهره برای ثبت ورود و خروج افراد استفاده کنند. انتخاب شیوه مناسب حضور و غیاب نیز باعث می شود تا سازمان ها بودجه و هزینه خود را صرف اکسس کنترل اشتباهی نکرده و با انتخاب مناسب ترین سیستم کنترل تردد باعث افزایش بهره وری در سازمان خود شوند.

3) تعداد پرسنل حضوری و دورکار

برای انتخاب بهترین سیستم کنترل تردد هوشمند، تخمین تعداد کاربران این سیستم اهمیت بسیار بالایی دارد. به طور معمول سازمان هایی که تعداد کاربران بالایی دارند به دنبال سیستم کنترل ترددی هستند که علاوه بر سرعت بالا در ثبت تردد افراد از دقت بالایی نیز برخوردار بوده و با کمترین خطا ورود و خروج افراد را در سیستم مدیریت حضور و غیاب ثبت کند. این در حالی است که در برخی سازمان ها با توجه به امنیت بالای آن ممکن است افراد کمی در طول روز در آن رفت و آمد داشته باشند، بنابراین به سیستم کنترل ترددی نیاز دارند که بیشترین امنیت را در زمان ثبت تردد افراد برای آنها فراهم کند. برای مثال سازمان های نظامی تنها به استفاده از دستگاه حضور و غیاب اکتفا نکرده و از گیت های تردد مختلف و یا اکسس کنترل های هوشمند در ورودی درب ها و یا روی درب ها استفاده می کنند.

نتیجه گیری

نرم افزارهای تحت وب یکی از روش های طراحی سیستم هستند که هر روز بیش از پیش محبوبیت آن ها افزایش می­ یابند و تعدادشان بیشتر می ­شود. چرا که دارای مزایای زیاد مانند، سرعت بالا، امکان دسترسی آسان، هزینه کمتر و بسیاری موارد دیگر هستند. از طرفی از آنجایی که این سیستمها میتوانند نسخه موبایلی هم داشته باشند محبوبیتشان دوچندان شده است. به همین دلیل شرکت مهندسی کسرا در طول 23 سال سابقه درخشان خود در ارائه سامانه های مختلف منابع انسانی مانند نرم افزار حضور و غیاب. نرم افزار اتوماسیون تغذیه و نرم افزار حراست و انتظامات و بسیاری نرم افزارهای دیگر همواره سعی کرده است. با استفاده از تکنولوژی های قدرتمند و روز دنیا از جمله تکنولوژی سیستم های تحت وب نیازهای اکثر سازمان ها و شرکت های بزرگ ایرانی را با مزیت های سیستم کنترل تردد کسرا در سراسر کشور پوشش دهد.

مقالات مرتبط

 1. جواد ولی خانی بهمن 7, 1401 در 9:49 ق.ظ

  من مدیر منابع انسانی هستم. ما قبلا نرم افزار حضور غیاب دنیای پردازش داشتیم که تحت ویندوز بوده و خوب نیست. همه قانونهایی هم که میخوایم رو نداره و پشتیبانی میگه نمیتونیم پیاده کنیم و معضلی شده برامون. سیستم مدیریت تردد کسرا میتونه این کارو واسمون انجام بده؟

  • واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا بهمن 7, 1401 در 6:52 ب.ظ

   باسلام
   بله سیستم حضور غیاب کسرا میتونه به راحتی همه قوانین اختصاصی سازمان شما رو با استفاده از موتور تولید قوانین خودش پشتیبانی کنه. برای مشاوره دقیقتر در مورد قوانین سازمان شما میتوانید از طریق لینک زیر فرم درخواست دموی نرم افزار تردد کسرا را پر کرده و با مشاوران ما در کسرا در این موارد رایزنی کنید.
   https://www.kasraco.net/contact-with-us/software-demo-request-form/

 2. دانیال صدقی بهمن 16, 1401 در 9:06 ب.ظ

  شما سیستم پلاک خوان هم دارید؟

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

وجدان کاری چیست

وجدان کاری چیست؟

نمودار ون چیست و چه کاربردی دارد؟

نمودار ون چیست و چه کاربردی دارد؟ 

تفاوت بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در چیست؟

تفاوت بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در چیست؟

همه چیز درباره حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی و نحوه‌ محاسبه حقوق بازنشستگی

همه چیز درباره حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی و نحوه‌ محاسبه حقوق بازنشستگی

منظور از حق اولاد و عائله مندی چیست؟ نحوه محاسبه حق اولاد و کمک عائله مندی

منظور از حق اولاد و عائله مندی چیست؟ نحوه محاسبه حق اولاد و کمک عائله مندی

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته؛ لوازم جانبی مورد نیاز جهت نصب دوربین 

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

محاسبه عیدی سال ۱۴۰۲ عیدی کارگران، کارمندان بازنشستگان و مستمری بگیران 

محاسبه عیدی سال ۱۴۰۲ عیدی کارگران، کارمندان بازنشستگان و مستمری بگیران 

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس و انواع آن

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس axis و انواع آن

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و انتقال تصویر)

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و انتقال تصویر)

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا (حضور و غیاب دانشجویی)

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته