سیستم های کنترل دسترسی؛ چالش انتخاب دستگاه کنترل دسترسی

چالش ها و راهکارهای انتخاب دستگاه کنترل دسترسی مناسب سازمان‌ها

اولین گام برای خرید تجهیزات حضور و غیاب این است که باید محیط مورد نیاز خود را با نیازمندی های خود در نظر بگیرید تا در صورت استفاده از تجهیزات حضور و غیاب با مشکل مواجه نشوید.

حضور غیاب پرسنل یکی از چالش های همیشگی سازمان ها بوده است زیرا سازمان ها نیازمند بررسی ورود و خروج پرسنل خود در هر نوع از سازمان ها هستند. در این خصوص، سازمان ها نیازمند استفاده از تجهیزات سخت افزاری کنترل تردد پرسنل یا دستگاه اکسس کنترل یا دستگاه کنترل دسترسی در سازمان ها هستند. برای انتخاب و استفاده از تجهیزات سخت افزاری مناسب برای سازمان ها چالش هایی وجود خواهد داشت. در این بخش به چالش ها و راهکارها برای انتخاب تجهیزات سخت افزاری مناسب سازمان ها می پردازیم و همچنین در ادامه با عوامل مهم برای موفقیت در انتخاب خود آشنا خواهید شد.

فهرست عناوین مقاله

چگونه می توان دستگاه کنترل دسترسی مناسب سازمان را انتخاب کنیم؟

یکی از دغدغه های اصلی برای استفاده از تجهیزات حضور و غیاب یا دستگاه کنترل دسترسی بررسی آن تجهیزات با نیازهای سازمان خود است. از این رو، اولین رویدادی که با آن روبرو هستیم انتخاب سخت افزار کنترل تردد مورد نیاز بر اساس کسب و کار و نیاز سازمان است. اولین گام برای خرید تجهیزات حضور و غیاب این است که باید محیط مورد نیاز خود را با نیازمندی های خود در نظر بگیرید تا در صورت استفاده از تجهیزات حضور و غیاب با مشکل مواجه نشوید.

مثلاً یکی از پروژه هایی که در شرکت کسرا به سرانجام رسید پتروشیمی امام خمینی است. پتروشیمی امام خمینی سوله ای برای گیت کنترل ورود و خروج خود اختصاص داده بودند که حدود سی عدد گیت ترن استایل موجود بود که پرسنل از طریق آن ها ورود و خروج خود را ثبت می کردند. از این رو، آن ها با چالش هایی چون ورود و خروج افراد به همراه ویلچر و کالاهایی با ارز بیش از 55 سانتی متر مواجه بودند. ما برای حل این مشکل به آن ها، گیت های پروانه ای را پیشنهاد کردیم. گیت هایی که بال های آن به صورت پروانه باز می شود و در واقع عرض یک متر و بیست سانت به آنها می‌دهد و سهولت را برای افراد با ویلچر و ورود تجهیزات یا دستگاه کنترل دسترسی سازمان فراهم می کند.  در غیر اینصورت، آن ها باید از درب گیت های خودرویی عبور میکردند یا ورود خود  را ثبت نمی کردند.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

پس اگر نیاز به انتخاب تجهیزاتی برای سازمان خود دارید در ابتدا حتما باید قابلیت ها آن دستگاه را مطالعه کنید و قابلیت های آن دستگاه کنترل دسترسی را با نیازمندی های سازمان خود مورد بررسی قرار دهید. تا بتوان در این زمینه تمامی چالش ها را بهبود بخشید. انتخاب دستگاه ها سخت و افزاری بر اساس دو دیدگاه مهم مورد بررسی قرار می گیرد.

  • انتخاب دستگاه های سخت افزاری براساس ظرفیت دستگاه ها
  • انتخاب دستگاه های سخت افزاری براساس سطح امنیتی قسمت های مختلف سازمان ها

همانطور که توضیح داده شد، دو دیدگاه مهم برای انتخاب تجهیزات حضور و غیاب موجود است. در ادامه با این دیدگاه ها بیشتر آشنا خواهید شد.

دستگاه اکسس کنترل

دستگاه اکسس کنترل

انتخاب دستگاه کنترل دسترسی براساس ظرفیت دستگاه ها

در خصوص انتخاب دستگاه های سخت افزاری کنترل تردد مثل گیت کنترل تردد با توجه به گوناگونی مدل، سازمان ها باید بهترین انتخاب را داشته باشند. ظرفیت دستگاه های حضور و غیاب با یکدیگر متفاوت است و براساس نیاز سازمان ها متغیر است. پس آینده نگری، یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب دستگاه ها است. شما با در نظر گرفتن نیازهای آینده سازمان و تغییرات در آن می توانید دستگاه مناسب تری را انتخاب کنید. تا در صورت بروز تغییر در چارچوب سازمان خود بتوانید از آن دستگاه به خوبی استفاده کنید.

برای مثال اگر دستگاه حضور و غیاب با ظرفیت 10 هزار کاربر را مورد بررسی قرار دهیم به این نتیجه خواهیم رسید که این 10 هزار کاربر ، به این معنی نخواهد بود که 10 هزار تشخیص چهره را ثبت کند. معمولا 10 هزار کاربر روی کارت موجود است. در نتیجه، شما فقط قادر به تعریف 10 هزار کارت بر روی دستگاه هستید. شما باید دقیق تر مطالعه کنید که ظرفیت تشخیص چهره این دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چقدر در نظر گرفته شده است. مثلا: 3 هزار چهره، 5 هزار چهره. تعداد تعریف اثر انگشت، مورد دیگری است که باید در نظر بگیرید.

گاهی مواقع، تمپلیت هایی که شما در بعضی از دستگاه های کنترل دسترسی استفاده می کنید، هر دو تمپلیت رو در واقع یکی در نظر می‌گیرد. اگر دستگاهی 10 هزار تمپلیت اثر انگشت را ثبت کند این 10 هزار تا را چون هر دو تمپلیت را یکی در نظر گرفته است پس در واقع 5 هزار تمپلیت را به شما ظرفیت می دهد.  پس برای انتخاب دستگاه خود حتما تحقیق خود را  انجام دهید که دستگاه ظرفیت برای تشخیص چهره، روی کارت ساعت حضور و غیاب، ثبت تردد با اثر انگشت چقدر می تواند پشتیبانی کند.

بعضی از سازمان ها هستند به علت عدم شناخت ظرفیت دستگاه ها که چه تعداد پرسنل را پشتیبانی  می کند دچار مشکل می شوند. به عنوان مثال تصور کنید شرکتی مانند ذوب آهن اصفهان دستگاهی با ظرفیت دستگاه 2 هزار  تا 3 هزار کاربر را خریداری می کند ولی در صورتی که تعدا پرسنل این شرکت حدود 18 هزار نفر است. در این شرایط، با توجه به ظرفیت دستگاه نمی توان همه پرسنل را از طریق اثر انگشت یا چهره ثبت کرد. پس نیاز به دستگاهی خواهد بود که ظرفیت بیشتری را داشته باشد. قبل از تهیه دستگاه، حتما ظرفیت آن را طبق نیاز سازمان خود در نظر بگیرید.

انتخاب دستگاه های سخت افزاری براساس ظرفیت دستگاه کنترل دسترسی

انتخاب دستگاه های سخت افزاری براساس ظرفیت دستگاه کنترل دسترسی

انتخاب دستگاه کنترل دسترسی براساس سطح امنیتی قسمت های مختلف سازمان ها

سازمان ها دارای بخش های متفاوتی هستند و براساس هر یک از این بخش ها می توانند دستگاه های حضور و غیاب مختلفی را در نظر بگیرند و استفاده کنند. در برخی سازمان ها برای بخش های خاص مانند اتاق سرور، حسابداری، انبار و … نیاز به دستگاه های خاص حضور و غیاب دارند. یکی از گزینه های مدنظر که در برابر مدیران وجود دارد این است که برای سازمان هایی که هدف آن ها فقط ورود به اتاق سرور است، استفاده از ریدر برای قفل مقابل برقی است که هزینه بسیار ناچیزی را به همراه دارد.

در نتیجه، این مزیت می تواند در راستای کاهش هزینه در سازمان ها موثر واقع شود. علاوه بر این، نه تنها این دستگاه برای ورود به اتاق سرور استفاده می شود همچنین برای خروج از اتاق سرور هم می توان از چنین دستگاهی استفاده کرد و در آخر باید به این نکته مهم اشاره کرد که با توجه به نوع نیاز سازمان باید دستگاه کنترل تردد خود را انتخاب کنید که دسترسی های مورد نیاز سازمان را فراهم کند. به عنوان مثال سازمانی را تصور کنید که که هدف آنها نظارت بر ورود و خروج پرسنل می باشد. به این صورت که بتوان دسترسی یا ساعت ورود و خروج پرسنل را تعیین کرد برای نمونه چه پرسنل هایی بتوانند کارت بزنند یا از چه ساعتی بتوانند کارت بزنند و …

انتخاب دستگاه های سخت افزاری براساس سطح امنیتی قسمت های مختلف سازمان ها

انتخاب دستگاه های سخت افزاری براساس سطح امنیتی قسمت های مختلف سازمان ها

کنترل خودروها و انتخاب تجهیزات مناسب با دستگاه کنترل دسترسی

اگر تجهیزات مناسب مانند دوربین، راهبند، اپلیکیشن حضور و غیاب، ریلر خوب داشته باشید به شما کمک می کند تا کلیه ورود و خروجی ها خودروهای خود را بدون حضور نیروی انسانی برای شما کنترل کند و علاوه بر این، به عنوان تابلوی کنار اتاق حراست تعبیه شود که بتواند پلاک خودروها، نام راننده را ثبت کند. پس با این وجود، انتخاب تجهیزات مناسب یا دستگاه کنترل دسترسی در این بخش هم بسیار با اهمیت است. اگر تجهیزات مناسب گفته شده در موقعیت مکانی درست نصب شده باشد می توان بهترین نتیجه برای درج پلاک را داشته باشید.

یکی از عوامل مهم در نرم افزار پلاک خوان، و دستگاه کنترل دسترسی دقت بالا برای پلاک خواندن می باشد. برای مثال تصور کنید که شرکتی با میزان 97% دقت نرم افزار توانسته پلاک های خودرو ها را ثبت کند. به این مفهوم، که اگر روزانه 100 خودرو وارد شده باشند، فقط 3 خودرو در سیستم ثبت نشده است که ممکن است این 3 خودرو دارای مشکلاتی مانند: پلاک خودرو کدر یا ناخوانا بوده باشد. در نتیجه، این دستگاه توانسته بیشترین ثبت پلاک را برای آن سازمان داشته باشد. اگر سازمانی نیاز به دستگاه پلاک خوان داشته باشد باید در ابتدا به میزان دقت آن دستگاه توجه کند تا گزارشی با حداقل خطا را به سازمان ارائه دهد.

کنترل خودروها و انتخاب تجهیزات مناسب برای آن ها

کنترل خودروها و انتخاب تجهیزات مناسب برای آن ها

کنترل تردد افراد با سِمت بالا مثل مدیران سازمان ها،اساتید،هیئت علمی و … با دستگاه کنترل دسترسی

امکان دارد برای تردد افرادی که سمت بالا مانند مدیران، اساتید و غیره از سیستم کنترل تردد خاص و مدل های دیگر استفاده کرد. در این مواقع، استفاده ار ریدرهایی با برد بلند یا یو اچ اف ها به همراه تگ، بهترین پیشنهاد برای کنترل تردد افرادی مانند مدیران و کسانی که امکان دارد حتی از خودرو خود پیاده نشوند ولی نیاز به ثبت ورود و خروج آن افراد برای سازمان می باشد. مانند مکان هایی چون علوم پزشکی ها، بیمارستان هایی که هیئت علمی دارند، سازمان های پتروشیمی یا نفتی. مدیران با داشتن تگ ها می توانند به محض عبور از کنار دستگاه ورود و خروج خود را ثبت کنند.

کنترل تردد افراد با سِمت بالا مثل مدیران سازمان ها،اساتید،هیئت علمی و ...

کنترل تردد افراد با سِمت بالا مثل مدیران سازمان ها،اساتید،هیئت علمی و …

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

معرفی انواع دستگاه کنترل تردد و دستگاه حضور و غیاب

با توجه به نیازهای هر سازمان باید دستگاه حضور و غیاب و ساعت زنی  مناسب را انتخاب کرده و خرید دستگاه کنترل تردد را انجام داد. پارامترهایی چون نوع سازمان، تعداد پرسنل، محیط نصب دستگاه و غیره حائز اهمیت است. در ادامه با انواع دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب آشنا خواهید شد.

انواع دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب

دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب یا دستگاه های بایومتریک دیواس (Biometric Device) رایج‌ترین دستگاهایی هستند که معمولا در حوزه های اکسس کنترل یا کنترل دسترسی (Access Control) از آن ها استفاده می شود. در گذشته از دستگاه های کارت خوان برای ثبت ورود و خروج پرسنل استفاده می کردند. به این صورت که پرسنل از طریق کارت ها خود ورود یا خروج خود  را ثبت می کردند. کارت های پرسنل برای ثبت ورود آنها باید در آن روز سوراخ می شد.

بعد از گذشت زمان، از کارت های مغناطیسی برای ورود و خروج پرسنل استفاده کردند که پرسنل باید کارت ها را بصورت فیزیکی بر روی دستگاه قرار می دادند. سپس، با پیشرفت تکنولوژی روش های جدید شکوفا شدند. بعد از کارت های فیزیکی، نوبت به کارت بدون تماس هوشمند شد که این کارت ها امروز در سازمان ها، ادارات، مترو، بی آر تی(اتوبوس) استفاده می شوند و همچنان یکی از تکنولوژی های محبوب برخی از سازمان ها است.

انواع دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب

تکنولوژی اثر انگشت مورد استفاده در نرم افزار کنترل تردد

بعد از استفاده از کارت های مغناطیسی دستاورد مهم بعدی، استفاده از اثر انگشت در حوزه کنترل تردد و سیستم کنترل تردد یا نرم افزار تردد است. از هنگامی که تکنیک اثر انگشت پدیدار شد امنیت حضور و غیاب افراد هم به مراتب در سازمان ها افزایش یافت. زیرا کارت ها قابل جابجایی بین پرسنل بوده و می توانستند به جای یکدیگر استفاده کنند. حضور و غیاب اثر انگشت یا دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی باعث افزایش کنترل بر امنیت و ورود و خروج پرسنل شد. ولی در برخی سازمان هایی که پرسنل اثر انگشت نداشتند، مجبور بودند تا از روش های پیشین مانند کارت استفاده کنند.

دستگاه کنترل تردد

تکنولوژی تشخیص چهره از فاصله نزدیک در دستگاه کنترل تردد

ولی با پیشرفت در صنعت تکنولوژی یک روش جدیدتر ابداع شد. این روش جدید تشخیص چهره از فاصله نزدیک یا نیر آی آر نام دارد که مزیت و معایب خود را دارد. این دستگاه دارای مشکلاتی همچون تعریف افراد برای دستگاه کنترل تردد (سیستم کنترل تردد)، احراز هویت آن ها با نزدیک شدن به دستگاه و برای تشخیص چهره هر کدام باید چند ثانیه صبر می کردند تا دستگاه آن ها را شناسایی کند. یکی دیگر از معایب این دستگاه محدودیت در ثبت افراد برای دستگاه و گاها امکان تعریف تمامی پرسنل برای دستگاه غیر قابل اجرا است.

تکنولوژی تشخیص چهره از فاصله نزدیک در دستگاه کنترل تردد

تکنولوژی ویزیبل لایت (visible light)

شرکت های بسیاری مانند شرکت سوپریما، ویردی و زدکا چین در خصوص این تکنولوژی جدید سهیم بودند.  با شیوع بیماری کووید-19 این دستگاه روانه بازار شد و مشکلات دستگاه تشخیص چهره از فاصله نزدیک را پوشش داد. نحوه استفاده از این دستگاه بدون حضور افراد در برابر دستگاه یا تعریف چهره هر یک از پرسنل است. پرسنل از طریق ارسال تصویر یا حتی استفاده از ماسک بر روی صورت می توانند حضور و غیاب خود را ثبت کنند. تکنولوژی ویزیبل لایت با استفاده از دوربین های تشخیص حرارت می توانستند دمای بدن افراد در زمان ورود و خروج ثبت شود و اگر دمای بدن پرسنلی بالاتر از حد نرمال باشد از ورود آن جلوگیری شود. شرکت های بسیاری در کشورهای چین و کره این دستگاه را تولید می کنند و همچنین در ایران هم شرکت های بسیاری مانند  شرکت کسرا این دستگاه را با نام مکسا ارائه می کند و شرکت دنیای پردازش، شرکت علم و صنعت، شرکت جهان گستر و غیره تولید و توزیع می کنند.

تکنولوژی ویزیبل لایت

گیت دستگاه کنترل تردد و خرید دستگاه کنترل تردد

بطور کلی، سازمانی که بخواهد افراد و پرسنل خود را بصورت تک به تک و بدون حضور نیروی انسانی کنترل کند باید از گیت های کنترل تردد  و یا سیستم کنترل تردد استفاده کند. گیت های کنترل تردد در انواع گوناگون مانند شیشه ای و میله ای موجود هستند. گیت های کنترل تردد میله ای معمولا در  ایستگاه های بی آر تی یا سازمان های صنعتی با ورود و خروج با نرخ بالا است مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به چند نمونه از آن ها می پردازیم.

 گذرگاه نفر رو speed Gate TurnStile به عنوان یکی از انواع دستگاه کنترل تردد

گذرگاه نفر رو یکی از گیت های کنترل تردد هستند که بصورت شیشه ای (گیت شیشه ای) هستند. بال های گذرگاه نفر رو بصورت شیشه ای و به داخل خود دستگاه می رود. این نوع دستگاه ها در مترو ها یا سازمان هایی که به ورودی خود اهمیت می دهند مورد استفاده قرار می گیرد. درون گذرگاه نفر رو دارای سنسورهایی است که افراد برای ورود باید در جهت موافق گیت عبور کنند تا ورود آن ها ثبت شود. در گذشته، اگر کسی تردد خود را از سمت موافق ثبت کرده ولی از جهت دیگری ورود می کرد در آن هنگام دستگاه درب را می بست و امکان ایجاد صدمه در افراد می شد. ولی امروزه، با استفاده از ال ای دی ها یا بازر ها، تجهیزات به نوعی طراحی شده اند تا در صورت ایجاد خطاها هیچ گونه صدمه ای به افراد وارد نشود.

 گذرگاه نفر رو speed Gate TurnStile و گیت کنترل تردد

گذرگاه های ایکس ری X-Ray Gate به عنوان بهترین دستگاه کنترل تردد

عموما گذرگاه های ایکس ری یا دستگاه ایکس ری را در فرودگاه ها یا سازمان هایی با ورود و خروج کالا استفاده می شود. در واقع، سازمان هایی که ورود و خروج کالا برای آن ها اهمیت دارد. گذرگاه های ایکس ری به شما کمک می کند تا همه کالاها و کیف های پرسنل را از طریق چهار نوع رنگ مورد بررسی قرار دهید. گذرگاه های ایکس ری دارای دو مانیتور می باشد و این دستگاه با استفاده از اشعه ایکس تمام اجزاها مانند اجسام فلزی، مایعات یا مواد محترقه را به شما نشان می دهد. همچنین گذرگاه های ایکس ری دارای قابلیت هایی چون هشدار و کم یا زیاد کردن اشعه ایکس را دارا هستند.

گذرگاه های ایکس ری X-Ray Gate و تجهیزات کنترل تردد

گذرگاه های بازرسی بدنی Body Scanner

عموما از گذرگاه های بازرسی بدنی به عنوان یکی از انواع دستگاه کنترل تردد در ورزشگاه ها و مدارس جهت کنترل ورود یا خروج ابزارها مانند فلزات، تلفن همراه و غیره که ورود آن ها توسط افراد ممنوع است استفاده می شود. گذرگاه های بازرسی بدنی دارای 33 سنسور است که با بازرس برای پیدا کردن موارد ممنوعه کمک بسیاری می کند.

گذرگاه های بازرسی بدنی Body Scanner تجهیزات کنترل تردد

فلزیاب دستی Metal Detector

فلزیاب دستی به عنوان یکی از انواع دستگاه کنترل تردد یکی از تجهیزات برای تشخیص فلزات بصورت دستی است که در ورزشگاه ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با نزدیک شدن به بدن می تواند از وجود ابزار فلزی با خبر شود و همچنین ضد آب بودن فلزیاب دستی یکی از ویژگی های منحصر بفرد آن است. این دستگاه دارای باتری داخلی است و شما می توانید با پرداخت هزینه کم تری نسبت به بقیه دستگاه ها از آن استفاده کنید.

فلزیاب دستی Metal Detector و تجهیزات کنترل تردد

وب کیوسک Web Kiosk

عموما وب کیوسک ها بصورت گیت های کنترل تردد استفاده نمی شوند ولی در سازمان هایی که پرسنل های زیادی دارند و تمام پرسنل دسترسی به کامپیوتر ندارند و نیاز به درج مجوزهای خود را دارند در این زمان از وب کیوسک های اطلاع رسانی می کنند و مجوز پرسنل به سمت مافوق آن ها می رود و آن ها می توانند مجوز ورود و خروج پرسنل را صادر کنند. وب کیوسک ها در انواع گوناگون موجود  هستند  و با توجه به نیازمندی های سازمان ها انتخاب می شوند.

بیشتر بخوانید: وب کیوسک چیست؟ معرفی انواع وب کیوسک و کاربرد وب کیوسک

وب کیوسک Web Kiosk و تجهیزات کنترل تردد

قفل های الکترونیکی  Electoric Lock

یکی از پرطرفدار ترین تجهیزات مورد استفاده در سازمان ها است. که از طریق قفل های الکترونیکی می توان ورود و خروج پرسنل و کالاها را کنترل کرد. امروزه، سه مدل قفل های الکترونیکی به نام های قفل های شفتی، قفل های مگنتیک (آهنربایی) و قفل های مقابل برقی موجود است. بطور کلی، قفل های الکترونیکی برای مکان هایی که نیاز به کنترل ورود و خروج دارد مثلا اتاق های سرور، انبارها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه توضیح مختصری از این سه نوع قفل بیان شده است.

اگر نیازمندی سازمان فقط کنترل بر ورود یا خروج یعنی بصورت یک طرفه باشد پیشنهاد می شود که دستگاه حضور و غیاب به همراه قفل های مقابل برقی استفاده کند و طرف دیگر را، از قفل های دیگر یا اثر انگشت استفاده کند. قفل های شفتی همیشه نیاز به آداپتور 12 ولت دارند. همچنین قفل های شفتی به دو صورت داخلی و خارجی نصب می شوند. با استفاده از قفل های شفتی همیشه درب ها بصورت بسته هستند. قفل های شفتی در مواقعی که پرسنل مجوز را وارد می کند برای چند ثانیه درب را باز می کند و تا بعد از برگشت درب به سنسور قفل می شود. همچنین برای قفل های آهنربایی از آداپتور 12 ولتی استفاده می شود. عموما به دستگاه های حضور و غیاب متصل می شوند و عملکرد مشابه با قفل های شفتی دارند. در قفل های شفتی و آهنربایی برای ورود یا خروج نیاز به ریدر است.

قفل های الکترونیکی  Electoric Lock و تجهیزات کنترل تردد

راهبند خودرو Car Barrier

یکی دیگر از دستگاه هایی است که در بخش کنترل تردد مورد استفاده قرار می گیرد. راهبند خودرو برای کنترل تردد خودروها مورد استفاده قرار می گیرد. راهبند خودرو دارای طول بازوهای مختلف اعم از بازوهای با طول 3 متر، 5 متر و 7 متر است. ال ای دی های راهبند خودرو برای شناسایی دستگاه در شب توسط خودروها است. این راهبند خودرو بصورت دستی و الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر امنیت، این نوع دستگاه ها دارای چشم الکترونیکی است که تا مواقعی که جسم در قسمت زیر بازو ها باشد بسته نشود. راهبند خودرو می توانند به دوربین های کنترل تردد، ریدر ها یا RFIDها یا ریموت ها متصل شوند تا در صورت نیاز توسط حراست یا ریدرها باز و بسته شوند.

راهبند خودرو Car Barrier و تجهیزات کنترل تردد

پلاک خوان Plate Reader Camera

پلاک خوان هوشمند و آنلاین شامل دوربین هایی است که در ورودی پارکینگ ها و خودرو رو سازمان ها نصب شده و پلاک هایی که در نرم افزار پلاک خوان وارد شده را اجازه ورود می دهد. همچنین قادر به تهیه گزارش ورود و خروج خودرو های سازمان را دارا است. شرکت کسرا تولید کننده نرم افزار پلاک خوان است و در این زمینه بسیار موفق بوده و امروزه شرکت های زیادی تحت پوشش این نرم افزار فعالیت می کنند.

پلاک خوان Plate Reader Camera و تجهیزات کنترل تردد

کارت خوان های برد بلند UHF Reader

این کارت خوان ها به عنوان یکی از انواع دستگاه کنترل تردد اصولا برای ثبت ورود و خروج افراد سمت بالا چون مدیران، اعضای هیئت علمی، پزشکان و غیره که امکان دارد از خودرو خارج نشود استفاده خواهند شد. مئلا اگر کارت خوان های برد بلند در ورودی سازمان نصب شود و پرسنلی خواهان ورود به سازمان باشد از طریق تگ هایی که در اختیار پرسنل قرار گرفته، می تواند با داشتن تگ ها در فاصله 8 الی 10 از این دستگاه، تگ توسط کارت خوان های برد بلند خوانده شده و ورود پرسنل ثبت می شود. پروژه های شرکت کسرا در بیمارستان خاتم در تهران و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نمونه ای از این دستگاه است که از کارت خوان های برد بلند برای ورود پرسنل و تهیه گزارش برای مجموع روزهای حضور پرسنل استفاده شده است.

کارت خوان های برد بلند UHF Reader و تجهیزات کنترل تردد

سیستم تردد کسرا انتخاب اول سازمان های بزرگ

سیستم تردد کسرا بنا بر ساز و کار خود در کنار سخت افزارهای کنترل تردد پرسنل یکی از مهم ترین ابزارهایی است که مدیران می توانند با استفاده از آن مدیریت بهتری بر عملکرد کارکنان خود داشته باشند. همانطور که در این نوشتار بیان شد سامانه حضور غیاب کسری با داشتن 15 ویژگی اساسی تجربه بی نظیری در مدیریت پرسنل در اختیار شما قرار می دهد.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

نتیجه گیری

در این نوشته بیان شد که سازمان ها برای ثبت ورود و خروج پرسنل در بخش های مختلف از سازمان نیاز به تجهیزات کنترل تردد مرتبط با آن بخش را دارند. برای مثال هر سازمان با توجه به نوع نیاز و محیط مورد نظر خود باید دستگاه و تجهیزات مناسب را تهیه کند. انتخاب دستگاه های سخت افزاری براساس ظرفیت دستگاه ها و انتخاب دستگاه های سخت افزاری براساس سطح امنیتی قسمت های مختلف سازمان ها عوامل مهم برای انتخاب تجهیزات سخت افزاری هستند. از این رو، برای انتخاب بهتر و دقیق تر باید این دو عامل مهم را مدنظر گرفت.

همچنین برای ثبت ورود و خروج خودرو باید متناسب با میزان رفت و آمد خودروها و غیره دستگاه انتخاب کرد. در شرایطی که نیاز به ثبت ورود و خروج مدیران یا افراد با سمت بالا باشد، می توان از تگ های حضور و غیاب برای این دسته افراد استفاده کرد. در نتیجه، برای استفاده بهینه از خدمات سامانه حضور غیاب تحت وب در ابتدا نیازمندی های سازمان را در نظر بگیرید تا بهترین دستگاه و تجهیزات را تهیه کنید.

 

مقالات مرتبط

1 دیدگاه

  1. یاشار تیر 14, 1401 در 7:55 ب.ظ

    بسیار اطلاعات مفیدی بود 👌

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

مدیریت تردد شرکت های بزرگ2

تکنیک‌ های مدیریت تردد کارکنان شرکت‌ های بزرگ در جهان

تاثیر حضور پرسنل بر عملکرد شرکت

حضور غیاب پرسنل چه تاثیری برعملکرد شرکت دارد؟ 

حضور و غیاب سازمان های بزرگ copy

بهترین نرم‌افزار حضور غیاب برای سازمان های بزرگ

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته؛ لوازم جانبی مورد نیاز جهت نصب دوربین 

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس و انواع آن

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس axis و انواع آن

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و انتقال تصویر)

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و انتقال تصویر)

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا (حضور و غیاب دانشجویی)

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

دورکاری چیست؟ مزایای دورکاری برای کارمندان و سازمان ها

منظور از قانون دورکاری چیست؟ همه چیز درباره قرارداد دورکاری

قانون ترک کار

صفر تا صد قانون ترک کار؛ آشنایی با قوانین ترک کار