مدیریت تردد خودرو، مدیریت تردد مهمان و مدیریت ورود و خروج کالا با سامانه حراست کسرا

مدیریت تردد خوردو سیستم جامع اتوماسیون حراست کسرا
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1401/12/23

نرم افزار حراست سیستمی نرم افزاری است که وظیفه مدیریت تردد خودرو، مدیریت تردد مهمان و مدیریت ورود و خروج کالا را به عهده دارد. همانطور که می دانید، موارد گفته شده به سخت افزارهای مخصوص هم نیاز دارند تا بتوانند وظایف خود را در حدعالی و کامل انجام دهند. چرا که نرم افزار به تنهایی قادر به انجام وظایف خود نخواهد بود و بالعکس.

نرم افزار حراست سیستمی نرم افزاری است که وظیفه مدیریت تردد خودرو، مدیریت تردد مهمان و مدیریت ورود و خروج کالا را به عهده دارد. همانطور که می دانید، موارد گفته شده به سخت افزارهای مخصوص هم نیاز دارند تا بتوانند وظایف خود را در حدعالی و کامل انجام دهند. چرا که نرم افزار به تنهایی قادر به انجام وظایف خود نخواهد بود و بالعکس.

سیستم جامع اتوماسیون حراست به عنوان یک مجموعه کامل با همگام سازی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری وظیفه خود را انجام می دهد. از این رو برای مشتریانی که اقدام به خرید نرم افزار حراست کسرا کرده اند، خدمات مشاوره و تامین ویژه نرم افزار حراست در نظر گرفته شده است.

در این خدمت ویژه، لیست تمام تجهیزات سخت افزاری که متناسب با نیاز هر سازمان و برای تکمیل نرم افزار حراست نیاز باشد، پس از تحقیق بررسی های لازم در اختیار مشتری قرار می گیرد. با وجود این خدمات، مشتریان و سازمان از سردرگمی رهایی یافته و مستقیما به سخت افزارهایی که نیاز دارند راهنمایی می شوند تا نسبت به خرید آن اقدام نمایند.

مدیریت تردد خودرو، تردد مهمان و مدیریت ورود و خروج کالا با سامانه حراست کسرا

مدیریت تردد خوردو سیستم جامع اتوماسیون حراست

در نرم افزار کنترل تردد خودرو به عنوان بخشی از سیستم جامع اتوماسیون حراست کسرا می توان خودروهای شخصی و سازمانی، تمام درب های سازمان و نحوه تردد پیاده یا خودرویی، گردش کار برای درخواست تردد خودرو، روزهای مشخص برای تردد خودرو، ثبت شماره پلاک خودروها در یک بازه تاریخی خاص و… را تعریف کرد.

برای کنترل هر چه بهتر این امور باید از ابزار سخت افزاری هم استفاده نمود. در این مرحله تیم مشاوره و تامین شرکت کسرا، سخت افزارهایی همچون انواع راهبندهای خودرویی، دستگاه های پلاک خوان یا RFID ها و… را پیشنهاد می دهد. راهبندها در مجموع به سه دسته میله ای، ستونی و صفحه ای تقسیم می شوند. راهبندهای میله ای شامل انواع گیت های میله ای کنترل تردد خودرو هستند. راهبندهای ستونی با نام بولارد نیز شناخته می شوند. راهبندهای بولارد به شکل ستون های فلزی هستند که در زمین کاشته می شوند. راهبندهای نوع سوم، به صورت صفحه ای هستند که سراسر مسیر را برای تردد خودرو کنترل می کنند.

روش کار تمام این راهبندها به این صورت است که در سیستم جامع اتوماسیون حراست کسرا و در بخش مدیریت تردد خودرو، می توان بازه زمانی، مدت زمان باز یا بسته بودن و… را برای هر کدام از این راهبندها تعریف کرد. سپس راهبندها در زمان و بازه زمانی تعریف شده در نرم افزار، اجازه تردد خودرو را می دهند.

پلاک خوان و RFID ها، دوربین های ثبت تصاویری هستند که توسط نرم افزار حراست و انتظامات کنترل می شوند. روش کار نرم افزار به صورت جستجوی پلاک خودرو در یک شئ متحرک و ارسال آن به هسته قرائت کاراکتر است.

مدیریت تردد خوردو سیستم جامع اتوماسیون حراست

مدیریت تردد مهمان در نرم افزار حراست

در نرم افزار کنترل تردد مهمان و در سامانه کنترل دسترسی کسرا، می توان برای مهمان، درخواست ورود، انواع وسایل همراه، خودرو، غذا، تصویر مهمان، اختصاص کارت به مهمان برای تردد ساده تر و… را تعریف کرد. بخش سخت افزاری کنترل تردد مهمان، شامل انواع دستگاه های حضور و غیاب مانند دستگاه های کارتی، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، دستگاه بیومتریک ثبت اثر انگشت و… می باشد. به علاوه می توان از انواع گیت کنترل تردد مانند گیت نفر رو نیز استفاده کرد.

روش کار ابزار کنترل تردد مهمان به این صورت است که در سامانه کنترل دسترسی، مشخصات و زمان تردد مهمان تعریف می شود. سپس دستگاه حضور و غیاب کارکنان می تواند با استفاده از اطلاعاتی که دارد، مهمان را شناسایی کرده و کنترل تردد او را انجام دهد. به همان روش، اطلاعات تعریف شده در نرم افزار، به سیستم کنترل تردد گیت ها ارسال می شود. سپس گیت مورد نظر می تواند اجازه تردد یا عدم تردد مهمان به سازمان را بدهد.

مدیریت تردد مهمان در نرم افزار حراست

مدیریت ورود و خروج کالا در نرم افزار حراست

در سیستم کنترل مراجعین و ورود و خروج کالا،‌ می توان درخواست ورود و خروج کالا، گردش کار برای ورود و خروج کالا و… را تعریف کرد. همچنین در سیستم جامع اتوماسیون حراست کسرا دربخش مدیریت ورود و خروج کالا، می توان لیست و کد سازمان از سامانه های درون سازمانی، گزارش کالاهایی که باید از سازمان خارج یا به سازمان وارد شوند و… را داد.

ابزار سخت افزای پیشنهادی برای این قسمت، راهبندهای کنترل تردد خودرویی، درب های برقی و قفل های الکترونیکی می باشد.از راهبندها به منظور کنترل تردد خودروهای حامل درخواست کالا استفاده می شود. به این صورت که در سامانه مشخصات خودرو، کالای مورد نظر و زمان ورود و خروج آن تعریف می شود. سپس راهبند تعبیه شده، تردد خودرو را کنترل می کند.

درب های برقی و قفل های الکترونیکی نیز برای کنترل ورود و خروج کالا از انبار یا از سازمان استفاده می شوند. اطلاعات تعریف شده در نرم افزار می تواند به درب ها اجازه باز شدن را بدهد.

 

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

 

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

1 دیدگاه

  1. هادی کاظمی مرداد 26, 1401 در 12:22 ب.ظ

    ورود و خروج افراد از طریق اتوماسیون حراست به چه صورت انجام میشه؟ از روش تشخیص چهره استفاده میشه یا کنترل تردد انگشتی؟

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم