نرم افزار حضور و غیاب و ارزیابی عملکرد کارکنان

نرم افزار حضور و غیاب و ارزیابی عملکرد کارکنان
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1402/01/08

به طور خلاصه سیستم هایی مانند اتوماسیون حضور و غیاب کسرا برای حذف خطاهای انسانی مذکور و افزایش بهره وری ایجاد شده اند.

دلایل اصلی ارزیابی عملکرد کارکنان در سازمان ها، یافتن نیازهای آموزشی پرسنل، شناسایی پرسنل قوی و باهوش. که ارزش زیادی برای سازمان دارند، اعطای پاداش و در نتیجه ایجاد انگیزه در افراد در راستای تعالی سازمان است. اما همواره در انجام ارزشیابی نگرانی ها و خطاهایی بوده است که بسیار قابل توجه است. در ادامه نقش و ویژگی سامانه حضور و غیاب را در ارزیابی عملکرد کارکنان بررسی خواهیم کرد.

نرم افزار ارزیابی عملکرد کارکنان و دلایل استفاده از آن

ارزیابی عملکرد یکی از وظایف مدیریتی است که بر اساس یک سری استانداردهای از پیش تعیین شده انجام می شود. در این پروسه، عملکرد کارکنان در فواصل معین و به صورت رسمی بررسی می شود. معمولا ارزیابی عملکرد پرسنل همواره منجر به مواردی که در ابتدا اشاره شد، می شود؛ در واقع پس از انجام ارزشیابی، به برخی از کارکنان پاداش داده می شود تا انگیزه بیشتری برای ادامه کار بگیرند. برای برخی دیگر از کارکنان نیز تشخیص آموزش در راستای رفتار سازمانی و استانداردهای شغلی داده می شود. در نتیجه نیازهای آموزشی کارکنان نیز با انجام ارزشیابی نمایان شده و به انجام می رسند.

ویژگی نرم افزار حضور و غیاب کسرا و ارزیابی عملکرد کارکنان و دلایل استفاده از آن

خطاهای موجود در ارزیابی عملکرد کارکنان با روش سنتی

بهتر است کمی درمورد خطاهای انسانی موجود در این زمینه توضیح دهیم. تا اهمیت استفاده از سیستم ارزشیابی نرم افزار حضور و غیاب بهتر درک شود. در مدیریت سنتی، ارزیابی عملکرد کارکنان تنها با هدف کنترل دقیق کار آنها انجام می شد. اما امروزه می دانیم که منابع انسانی سرمایه سازمان بوده. و تلاش در جهت بهبود کارایی و کیفیت آن از اهداف اساسی هر سازمانی است.
طبیعتا خطاهای انسانی نگرانی اصلی در امر ارزیابی عملکرد کارکنان می باشد. با توجه به اهمیت رعایت عدالت و همچنین یافتن دقیق شایستگی ها، نمی توان از خطای انسانی چشم پوشی کرد چرا که میزان آن نیز قابل توجه است.

 

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

 

اولین و بزرگترین تهدید در خطاهای انسانی فاصله گرفتن از استانداردهای موجود و اعمال سلیقه های شخصی به طور خواسته یا ناخواسته است. در مجموع این خطاهای انسانی به صورت زیر دسته بندی شده است:

• خطای هاله ای: ارزیاب تحت تاثیر خصوصیت ویژه فرد مورد نظر قرار گرفته و باعث پوشیده شدن دیگر صفات او می گردد.

• تعمیم یا فرافکنی: ارزیاب صفات خود را به فرد مورد نظر نسبت می دهد.

• تعصب: ارزیاب از روی علاقه و تعصب به فرد امتیاز می دهد.

• تشدید تعهد: فرد ارزیاب برای نشان دادن اقتدار خود و اینکه تصمیمش از ابتدا درست بوده است؛ بر تصمیم خود اصرار می ورزد؛ هرچند که نادرست باشد.

تازگی: در این حالت امتیازدهی به افراد بر اساس آخرین ذهنیتی که از آن ها مانده است؛ صورت می گیرد.

• خطای مقایسه ای یا مقابله ای: به دلیل ارزیابی کارکنان پشت سر هم، ارزیابی هر فرد نسبت به افراد قبل از خود تحت تاثیر قرار می گیرد.

خطاهای موجود در ارزیابی عملکرد کارکنان با روش سنتی

نقش نرم افزار حضور و غیاب در ارزیابی کارکنان

به طور خلاصه سیستم هایی مانند اتوماسیون حضور و غیاب کسرا برای حذف خطاهای انسانی مذکور و افزایش بهره وری ایجاد شده اند. اگر یک تقسیم بندی کلی داشته باشیم، تعیین استانداردهای ارزشیابی عملکرد کارکنان یکی از وظایف اصلی و مهم بخش منابع انسانی است.

با توجه به موارد بالا، این وظیفه بخش منابع انسانی است که بتواند بهترین راه ارزشیابی کارکنان را بیابد. چرا که اگر این پروسه با همان روش انسانی و سنتی انجام شود؛ نه تنها نتیجه ی ارزیابی مورد سوال کارکنان قرار می گیرد؛ بلکه به عنوان دلیلی برای ایجاد تبعیض و ناراحتی ها می شود که می تواند حتی جبران ناپذیر باشد. در زمینه ی ارزیابی کارکنان مهمترین و اولین موردی که نیاز است، اطلاعات لازم درباره ی پرسنل است تا توسط آن ها مورد ارزیابی قرار گیرند.

سیستم حضور و غیاب کسرا اطلاعات مختلفی مانند جزییات تردد، گزارش های تحلیلی و مدیریتی، آمار پرسنل، کارکرد موقت، مانده مرخصی و کاردکس، کارانه، شیفت های پیچیده و چرخشی مانند شیفت های بیمارستانی و بسیاری اطلاعات دیگر را در اختیار مدیران قرار می دهد. در نتیجه بخش مهمی از کار به صورت سیستمی و بدون خطا انجام شده است. حال می توان ارزشیابی عملکرد کارکنان را به راحتی و با اطلاعات فراوانی که در سیستم حضور و غیاب وجود دارد انجام داد.

نقش نرم افزار حضور و غیاب در ارزیابی کارکنان

نرم افزار حضور و غیاب کسرا با توجه به تمامی محدودیت های فرآیندهای انسانی و پیش بینی خطاهای موجود، در کنار استفاده از معیارها و قوانین اساسی موجود برای انجام ارزیابی عملکرد طراحی شده است تا این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. البته یکی از مهمترین مزایای سیستم حضور و غیاب کسرا ماژولار بودن آن است. که می توان بنابر قوانین و نیازهای موجود قوانینی را تغییر داد و نرم افزاری متناسب با مقرارت سازمانی خود داشت. بنابراین می توان امر ارزشیابی را در فواصل معین و دلخواه بدون هیچگونه خطای انسانی اجرا کرد و بهترین نتایج ممکن را گرفت. لازم به ذکر است نرم افزار حضور و غیاب اطلاعات و داده هایی را برای نرم افزارهای دیگر مانند نرم افزار داشبورد مدیریتی آماده می کند. که می تواند تحلیلگر فوق العاده ای برای ارزشیابی کارکنان و نیز تصمیم گیری های جدید برای کسب و کارها باشد.

در لینک زیر می توانید با این نرم افزار و ارتباطی که با سیستم حضور و غیاب دارد آشنا شوید:
نرم افزار داشبورد مدیریتی

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

1 دیدگاه

  1. علیرضا ربانی شهریور 9, 1401 در 12:23 ب.ظ

    برای استفاده از نرم افزار حضور غیاب کسرا آموزش خاصی هم دارید؟ کار کردن باهاش یکم مشکلع

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب

معرفی بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب ایرانی و خارجی

انواع اسکنر اثر انگشت

آشنایی با انواع اسکنر اثر انگشتی

نرم افزار ژتون غذا

نرم افزار ژتون غذای کسرا راهکاری برای مدیریت سلف و غذا خوری

نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد

نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد و کاربردهای آن

تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب

3 شیوه کاربردی تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب در سازمان ها

سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس

اهمیت نصب و به کارگیری سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه؛ شناسایی با عنبیه چشم

نرم افزار حضور و غیاب آیفون (آی او اس iOS)

نرم افزار حضور و غیاب آیفون (آی او اس iOS)؛ راهکاری ساده برای کنترل تردد پرسنل

حضور و غیاب در قانون کار

حضور و غیاب در قانون کار؛ بررسی قوانین حضور و غیاب کارکنان در سازمان ها

کاربرد نرم افزار حضور و غیاب در انواع سازمان ها

کاربرد نرم افزار حضور و غیاب در سازمان ها