آشنایی با موتورهای زیر ساخت نرم افزار حضور و غیاب کسرا

Head
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1401/11/19

سیستم حضور و غیاب و کنترل تردد کسرا طوری طراحی شده است که دارای تمامی امکانات مورد انتظار از اتوماسیون حضور و غیاب باشد. Kasra Framework دارای موتورهای جداگانه ای است که هر کدام امکانات لازم برای بخش های خاصی را فراهم نموده و در ترکیب با یکدیگر یک بستر کاملی ایجاد می­ کنند.

در این نوشته از موتورهای زیر ساخت نرم افزار حضور و غیاب کسرا صحبت می کنیم. سیستم حضور و غیاب و کنترل تردد کسرا طوری طراحی شده است که دارای تمامی امکانات مورد انتظار از اتوماسیون حضور و غیاب باشد. از سوی دیگر این سیستم همواره در حال بررسی برای نواقص و به روز رسانی های مداوم است. اساس و زیرساخت اتوماسیون کنترل تردد و سیستم های اطلاعاتی کسرا یا همان Kasra Framework نیز به صورت کاملا منعطف و تحت وب مبتنی بر تکنولوژی مایکروسافت Visual Studio 2010 و با زبان برنامه نویسی C# ساخته شده است.

وظیفه این زیرساخت ارایه توانایی ها و امکانات لازم برای سیستم های دیگری است که بر پایه آن ایجاد می­ گردند. Kasra Framework دارای موتورهای جداگانه ای است که هر کدام امکانات لازم برای بخش های خاصی را فراهم نموده و در ترکیب با یکدیگر یک بستر کاملی ایجاد می­ کنند.

آشنایی با موتورهای زیر ساخت نرم افزار حضور و غیاب کسرا

موتورهای زیر ساخت نرم افزار حضور و غیاب کسرا:

  • موتور ساختار سازمانی
  • موتور تولید قانون
  • موتور گردش کار
  • موتور تولید گزارش

 

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

 

قابلیت های موتور ساختار سازمانی

از جمله موتورهای زیر ساخت نرم افزار حضور و غیاب کسرا، موتور ساختار سازمانی است که زیرساخت های مربوط به چارت و پرسنل را فراهم می­ کند. در ابتدا توسط این موتور چارت سازمانی سلسله مراتبی برای سازمان تعریف می شود تا نمای کلی وظایف و سمت اجزا و پرسنل مشخص گردد. سپس مواردی مانند پرسنل، کارت های پرسنل و مشخصات عمومی آن ها در سیستم تعریف می­ شود. همچنین در صورت نیاز به اطلاعات اضافی، می ­توان فیلدهای دلخواه دیگری نیز افزود.

این فیلدها برای مواردی مانند ثبت مشخصات خاص کارمندان استفاده م­ی شوند. قابلیت های دیگری مانند تعریف پست های سازمانی، نفرات مناسب منتسب به آن پست ها. گروه بندی پرسنل با امکان عضویت زمان دار در گروه های مختلف و دسته بندی گروه ها جهت کنترل عدم همزمانی عضویت پرسنل در گروه های عضو در یک دسته بندی. در موتور ساختار سازمانی قرار داده شده است. همچنین سازمان هایی که به صورت هلدینگ اداره می ­شوند. می ­توانند شرکت های متعددی را بعنوان شرکت Holding توسط موتور ساختار سازمانی در سیستم ایجاد کنند.

قابلیت های موتور ساختار سازمانی

قابلیت های موتور تولید قانون

موتور تولید قانون وظیفه ایجاد زیرساخت مناسب برای ایجاد انواع الگوهای قوانین را دارد. در مقاله نحوه کار ماژول مدیریت قوانین امکانات این بخش به صورت کامل شرح داده شده است. همچنین در مقاله مذکور درمورد بخش مدیریت احکام، مجوزها و قوانین نیز توضیح کاملی داده شده است. این بخش امکان تعریف انواع آیتم های کارکردی دلخواه را فراهم می ­نماید. و می­توان انواع روش های محاسباتی را نیز به این آیتم ها انتساب داد. امکان اسکریپت نویسی برای قوانین خاص هر سازمان نیز توسط این بخش قابل انجام است.

موتورهای زیر ساخت کسرا؛ قابلیت های موتور گردش کار

توسط موتور گردش کار راهبران می­ توانند در سیستم انواع اسناد نیازمند گردش را ایجاد نمایند. انواع الگوهای گردش بر اساس سطوح واحدها در چارت سازمانی و بر اساس سمت ها یا پرسنل خاص، در این موتور وجود دارند. همچنین در صورت نیاز می ­توان الگوهای شرطی بر اساس مقادیر سند یا داده های سیستم را پیاده سازی کرد. امکان ارایه سرویس های مختلف از کارتابل، اسناد در جریان گردش و وضعیت یک سند برای استفاده در سیستم های دیگر از قابلیت های مهم موتور تولید گردش کار است. در مواقع ضروری، راهبر ارشد می­ تواند کارتابل همه پرسنل را بررسی نماید. تمام گزارش های اسناد تایید شده و اسناد در جریان، با فیلترهای متنوع در این موتور وجود دارند. و همچنین تمام سوابق تغییر یک سند نیز قابل مشاهده هستند.

قابلیت های موتور تولید قانون

قابلیت های موتور تولید گزارش

موتور تولید گزارش تمام زیرساخت لازم برای گزارش گیری را ارایه می­ کند. قابلیت تعریف انواع قالب های گزارش بر اساس Query، ایجاد انواع گزارش با استفاده از قالب های تعریف شده. ایجاد فرم گزارش با امکان جستجوهای مختلف بر روی آیتم های ورودی مورد نیاز از امکانات اصلی موتور تولید گزارش هستند.

در صورت نیاز، انواع خروجی های مختلف را می­توان از فیلدهای خروجی گزارش دریافت کرد. همچنین خروجی های محبوب و پرکاربردی مانند Excel و pdf قابل دریافت از این موتور هستند. امکان تهیه قالب گزارش های پیچیده با ابزاری مشابه MS Word در جهت تسهیل کاربری راهبران و قابلیت گروه بندی. یا مرتب سازی گزارش بر اساس فیلدهای دلخواه نیز فراهم شده است. همچنین قابلیت اعطای دسترسی گزارش به کاربران بر اساس دسترسی های داده ای وجود دارد.

قابلیت های موتور تولید گزارش

انعطاف بالای Kasra Framework

موتورهای مختلف ایجاد شده در زیر ساخت توسعه سیستم های اطلاعاتی کسرا متناسب با نیازهای عمومی سازمان ها دسته بندی و ایجاد شده اند. تا بتوان تمام زیرسیستم های مورد نیاز به صورت عمومی و اختصاصی را برای مشتریان کسرا بر پایه این بستر تولید کرد.

فرآیند کلی ساخت این موتورها به گونه ای بوده است که در عین کامل بودن لیست امکاناتی که این موتورها. می­توانند فراهم کنند، محدودیت بسیار کمی در کل بستر وجود داشته باشد. تا بتوان هرگونه ویژگی و امکان اختصاصی مورد نیاز در دفعات بعدی را بر پایه آن توسعه داد.

نتیجه انعطاف بالای این زیرساخت، توانایی انجام تمام موارد اعلام شده در سند CRS (سند خواسته ها و نیازهای مشتری از اتوماسیون کنترل تردد). از سوی شرکت مهندسی کسرا است که هنگام خرید و نصب سیستم حضور و غیاب در محل مشتری به وضوح قابل لمس خواهد بود.

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

1 دیدگاه

  1. رامین تفکری شهریور 9, 1401 در 12:31 ب.ظ

    نرک افزارهای حضور غیاب کسری تا چه تعداد پرسنل رو میتونن ساپورت کنن؟ آیا محدودیت داره؟

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم