ویژگی های نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد

ویژگی های نرم افزار حراست و انتظامات
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1402/01/06

حراست از امنیت شرکت یا سازمان‌ها امری ضروری‌ است. اما باید به خاطر داشت که اگر برای رسیدن به اهداف حراستی و حفظ امنیت تعداد زیادی افراد ذیربط به کار گرفته شوند؛ هزینه‌های فرایندهای حراستی به شدت گران تمام خواهد شد. منابع انسانی مورد نیاز برای چک کردن دوربین‌ها، ثبت ترددها، گشت زدن، بررسی کالاها و خودروها تعداد قابل توجهی هستند و همه‌ی این‌ها یعنی هزینه‌ی بالاتر. از طرفی نیروهای انسانی همواره در معرض خطاهای سهوی قرار دارند و نمی توان از این موضع غافل شد.

ویژگی های نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد کدام است؟ و چگونه می توان یک نرم افزار حراست مفید را برای سازمان خود انتخاب کنیم؟ حراست از امنیت شرکت یا سازمان‌ها امری ضروری‌ است. اما باید به خاطر داشت که اگر برای رسیدن به اهداف حراستی و حفظ امنیت تعداد زیادی افراد ذیربط به کار گرفته شوند؛ هزینه‌های فرایندهای حراستی به شدت گران تمام خواهد شد. منابع انسانی مورد نیاز برای چک کردن دوربین‌ها، ثبت ترددها، گشت زدن، بررسی ورود و خروج کالاها و ورود و خروج خودروها تعداد قابل توجهی هستند و همه‌ی این‌ها یعنی هزینه‌ی بالاتر. از طرفی نیروهای انسانی همواره در معرض خطاهای سهوی قرار دارند و نمی توان از این موضع غافل شد.

اما با استفاده از یک نرم افزار حراست خوب نه تنها کنترل و ثبت اطلاعات با دقت نظر بیشتری اتفاق می‌افتد. به نیروی به مراتب کم‌تری نیز نیاز است. اما یک نرم افزار حراست مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی های یک نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد

نکته‌ی اول: یکی از ویژگی های نرم افزار حراست و انتظامات قابلیت پاسخ دهی در بدترین شرایط ممکن است

از جمله ویژگی های نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد این است که ممکن است دارای کسب‌وکار یا سازمان حساسی باشید. که حراست و کنترل آن بسیار دشوار است و می‌خواهید همه‌چیز به نحو احسن پیش برود. بدون این‌که هیچ‌کس نتواند هیچ خللی در کار شما ایجاد کند. در این صورت ایمن‌ترین راه‌حل انتخاب نرم افزار حراست ا‌ست که بتواند در بدترین شرایط هم قابل  اطمینان عمل کند.

نرم افزار حراست شما باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که در برابر حملات نرم افزاری مقاوم باشد. هرچند شاید این بسیار دور از ذهن باشد که کسی با یک لپ‌تاپ بیرون از محل کار شما بنشیند. و سعی کند نرم افزار حراست‌تان را از کار بیندازد. یا حتی عده‌ای افراد مسلح به گیت‌های ورودی شرکت شما هجوم بیاورند.

ما در دنیای واقعی زندگی می‌کنیم نه فیلم‌های اکشن. ولی باز هم اولین چیزی که باید مد نظر داشته باشید نفوذ ناپذیری و مقاومت نرم افزار حراست است. چون اگر قرار نیست هیچ‌کس روزی محل کار شما را تهدید کند پس اصلا چه نیازی به تدابیر امنیتی وجود دارد؟

اتوماسیون حراست باید بتواند برای بدترین شرایط ممکن هم پاسخی داشته باشد

نکته‌ی دوم: اتوماسیون حراست باید بتواند به تفکیک تمام اطلاعات را ثبت و ذخیره کند

اگر سیستم امنیتی و حراست شما آن‌قدر پیشرفته است که نمی‌شود در کارش اخلالی ایجاد کرد. پس ممکن است افرادی قصد داشته باشند بدون این‌که مورد مشکوکی از خودشان به جا بگذارند یا ظن و گمانی ایجاد کنند وارد محل کارتان شوند و دور از چشم تمام تدابیر امنیتی‌تان به کارشان مشغول شوند.

نرم افزار حراست کارآمد در این موقعیت باید بتواند همه‌ی اطلاعات مربوط به عبور و مرورها، حضور غیاب و هویت سنجی‌های افرادی را که روزانه به شرکت رفت و آمد می‌کنند را ثبت و ذخیره کند. تا پس از آن که شما متوجه یک مورد خراب‌کاری در محل کارتان شدید آن‌قدر اطلاعات در دست داشته باشید که بتوانید به پیگیری‌های بعدی بپردازید و آن‌ها را پیدا کنید. اصلی‌ترین این اطلاعات سه چیز است.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

اولین ویژگی نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد؛ ثبت اطلاعات مربوط به تردد میهمانان و مراجعان

در چنین شرایطی باید تمام اطلاعات مربوط به عبور و مرورهای شرکای تجاری یا ارباب رجوع یا مراجعان و میهمانان را ثبت و ضبط کنید تا بعدا برای شناسایی افراد مشکلی نداشته باشید. بهترین کار این است که شما از این افراد به صورت مستقیم اطلاعات هویتی مانند شماره‌ی ملی و نام و مشخصات را کسب کنید. در غیر این صورت نرم افزار حراست باید بتواند اطلاعات مورد نیازش را از طریق روش‌های جانبی مانند دوربین‌های امنیتی کسب کند.

اولین ویژگی نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد؛ ثبت اطلاعات مربوط به تردد میهمانان و مراجعان

دومین ویژگی نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد؛ ثبت اطلاعات مربوط به خودروها

همان‌طور که حدس می‌زنید نرم افزار حراست و اتوماسیون درخواست خودرو باید بتواند خودروهایی را که روزانه به محل کارتان می‌آیند براساس خودروهای سازمانی و شخصی دسته‌بندی کند. همچنین تشخیص دهد خودروی وارد شده جزو کدام یک از انواع خودروهاست. از طرفی شما باید بتوانید دسترسی‌های هر خودرویی را به بخش‌های مختلف محل کارتان محدود کنید و مشخص کنید هر خودرو از چه ورودی‌ها و درهایی اجازه‌ی عبور دارد یا ندارد.

مقالات مرتبط: مدیریت تردد خودرو، مدیریت تردد مهمان و مدیریت ورود و خروج کالا با سامانه حراست کسرا

سومین ویژگی نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد؛ ثبت اطلاعات مربوط به کالاها

اپراتور ها به وسیله‌ی نرم افزار حراست باید بتواند لیست کاملی از کالاهایی را که قرار بوده به محل کار بیاید و از آن خارج شود آماده کنند و کدها و مشخصات کالاهای ورودی و خروجی را با لیست مطابقت دهند.

اما این کار ممکن است گاهی زمان‌بر شود. اگر محل کار شما روزانه تعداد بسیار زیادی از یک نوع کالا را به درون خود یا بیرون از آن راه می‌دهد پس چک کردن تک به تک این نوع مشخص از کالا بسیار زمان‌بر خواهد بود. نرم افزار حراست باید آن‌قدر انعطاف‌پذیر باشد که بتواند چنین مشکلی را با اخذ مجوز تردد بی‌نهایت برای آن نوع خاص کالا حل کند.

اتوماسیون حراست باید بتواند به تفکیک تمام اطلاعات را ثبت و ذخیره کند

نکته‌ی آخر: نرم افزار حراست کسرا گزینه‌ای که شامل تمام این موارد می‌شود

اصلی‌ترین وظیفه‌ی اتوماسیون حراست و ویژگی نرم افزار حراست و انتظامات کارآمد پیشگیری از حادثه‌های پر ضرر است. چنین نرم افزاری باید بسیار انعطاف‌پذیر باشد تا هرگاه نیاز بود ویژگی جدیدی به آن اضافه شود این اتفاق به آسانی رخ دهد. نرم افزار حراست کسرا بسیاری از این ویژگی‌های نو و انعطاف‌پذیر را در تجربه‌های قبلی کار در محیط واقعی به دست آورده و می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای انتخاب توسط شما باشد. اگر مایل بودید می‌توانید برای مشاهده‌ی تمام شاخصه‌ها و ویژگی‌های نرم‌ افزار حراست کسرا به این‌جا مراجعه کنید.

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

1 دیدگاه

  1. کوروش تقوی شهریور 7, 1401 در 6:01 ب.ظ

    از نرم افزار حراست کسرا در سازمان های نظامی بدلیل حساسیت بالای اطلاعاتی می توان استفاده کرد؟

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب

معرفی بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب ایرانی و خارجی

انواع اسکنر اثر انگشت

آشنایی با انواع اسکنر اثر انگشتی

نرم افزار ژتون غذا

نرم افزار ژتون غذای کسرا راهکاری برای مدیریت سلف و غذا خوری

نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد

نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد و کاربردهای آن

تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب

3 شیوه کاربردی تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب در سازمان ها

سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس

اهمیت نصب و به کارگیری سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه؛ شناسایی با عنبیه چشم

نرم افزار حضور و غیاب آیفون (آی او اس iOS)

نرم افزار حضور و غیاب آیفون (آی او اس iOS)؛ راهکاری ساده برای کنترل تردد پرسنل

حضور و غیاب در قانون کار

حضور و غیاب در قانون کار؛ بررسی قوانین حضور و غیاب کارکنان در سازمان ها

کاربرد نرم افزار حضور و غیاب در انواع سازمان ها

کاربرد نرم افزار حضور و غیاب در سازمان ها