آیا شما هوش پولسازی دارید؟ بررسی راهکارهای افزایش هوش مالی

آیا شما هوش پولسازی دارید؟
دیجیتال مارکتینگ کسرا

بخش اعظمی از این هوش شامل مولفه های غیر اکتسابی و ذاتی می شود. که می توان این موارد را مواردی ارثی یا جبری دانست. اما نکته نوید بخش این است که هوش پول ساز مولفه های اکتسابی زیادی نیز دارد. که این مولفه ها می تواند با تمرین و ممارست بسیار توسط افراد در شخص ایجاد و با یک فرآیند شرطی شدگی در افراد نهادینه شوند.

به طور ساده هوش پول ساز هوشی است که به شما در کسب پول بیشتر یاری می رساند. و شامل مولفه های گران بهایی است. هوش پولساز در واقع چیزی جز برخورداری از برخی مهارت های مهم و حیاتی در زندگی نیست. مهارت هایی که داشتن و به کارگرفتن آن ها در زندگی روزمره موجبات خلق موقعیت های پولساز و کسب درآمد را مهیا می کند.

بخش اعظمی از این هوش شامل مولفه های غیر اکتسابی و ذاتی می شود. که می توان این موارد را مواردی ارثی یا جبری دانست. اما نکته نوید بخش این است که هوش پول ساز مولفه های اکتسابی زیادی نیز دارد. که این مولفه ها می تواند با تمرین و ممارست بسیار توسط افراد در شخص ایجاد و با یک فرآیند شرطی شدگی در افراد نهادینه شوند. مولفه‌های اکتسابی که برسازنده هوش پول ساز هستند را می توان به طور ساده شامل مهارت هایی مثل خیال پردازی، خلاقیت، علاقه، جسارت و تمرکز دانست. همه این عوامل در کنار یکدیگر فرد را در دستیابی به بهترین موقعیت های شغلی و مالی یاری می کند.

آیا شما هوش پولسازی دارید؟

هوش پولسازی با خیال پردازی

مولفه خیال پردازی شاید در بادی امر مولفه ای مخل و بازدارنده در نظر گرفته شود. چنانچه گفته شود با خیال پردازی شما در وادی اوهام غرق خواهید شد نه اینکه فردی ثروتمند شوید. اما عنصر خیال و اساسا خیال پردازی نقش به سزایی در خلق و ابداع ایده های جدید و بدیع دارد. ایده هایی که تا به حال به ذهن افراد خطور نکرده و می تواند برای اولین عرضه شود. باید به این امر توجه کرد که ایده های بدیع می تواند پس از ابداع به نوعی انحصاری تلقی شوند. و از آن فرد مبدع شوند. و همین انحصار زمینه را برای پولسازی هرچه بیشتر فراهم می کند. بنابراین افراد دارای هوش پولساز افرادی خیال پرداز نیز هستند.

خلاقیت و پول سازی

یکی دیگر از مهمترین ارکان پول سازی یا به عبارت دیگر محوری ترین عنصر پول سازی خلاقیت داشتن در خلق و ابداع ایده هاست. روزگاری بود که افراد بدون نیاز به هرگونه خلاقیتی کسب و کار خانوادگی خود را اداره می کردند. یا نهایتا با داشتن مهارت و توانایی در شغلی برای رفع نیازهای خود تلاش می کردند. اما آن روزگاران به سرآمده است. امروز روزگاری دیگر است.

روزگاری که با افزایش جمعیت و خلق نیازهای گوناگون در حوزه های مختلف نمی توان به شیوه مرسوم گذشتگان امرار معاش کرد. امروزه رقابت در زمینه های مختلف شغلی کارزار کسب و کارها را شبیه به یک میدان نبرد هر روزه و بلکه هر ساعته و هر لحظه ای تبدیل کرده است. کارزاری که برای زنده ماندن در آن نباید از پا نشست بلکه باید بیش از هر زمان دیگری کوشید. و با داشتن خلاقیت راه های جدیدی که دیگران از یافتن آن عاجزند را دید و کشف کرد.

بیشتر بخوانید: مهارت حل مسئله (Problem-solving skill) چرا انقدر مهم است؟

خلاقیت و پول سازی

هوش پولسازی و اشتیاق

علاقه و اشتیاق به کاری رمز موفقیت در یک کار است. بنابراین درصورتی که به کاری که علاقه ای به آن ندارید اشتغال دارید بدون فوت وقت از آن دست بکشید. چرا که مطمئنا هیچ موفقیتی در آن نصیب شما نخواهد شد. اشتیاق به انجام کاری در حقیقت همان کشش ناخودآگاه به سمت کاری است. چنانچه این اشتیاق می تواند حتی در روزهای سخت کاری نیز مشوق شما در ادامه دادن مسیر باشد. این اشتیاق هر چه قدر نسبت به انجام کاری بیشتر باشد موجب پولسازی بیشتر و بیشتر شما می شود.

هوش پولسازی و شجاعت

شجاعت داشتن در انجام کارهای بزرگ و به جان خریدن ریسک های کلان نشان دهنده برداشتن یک گام بزرگ به سمت ثروتمندشدن شماست. ترس ها از جمله مخرب ترین عوامل برای یک کارآفرین است. چرا که بزرگ ترین عاملی که شکست او را پیشاپیش تضمین می کند عدم رهایی از ترس نسبت به مشکلات پیش روست.

باید توجه کرد که همه این عوامل در کنار یکدیگر می تواند. تضمین کننده نوعی درایت یا هوش پولسازی در شما باشد. و نمی توان چنین هوشی را بدون وجود هر یک از این عوامل مطالبه کرد. چرا که بدون هر یک از این عوامل پیکره واحد این نوع درایت قدرت لازم را برای مواجهه با دشواری های سیر نخواهد داشت. بنابراین اگر به دنبال داشتن هوش پولسازی و ثروتمند شدن هستید. خیال پردازی، خلاقیت، اشتیاق و شجاعت پولسازی را بیش از هر چیز دیگری در خود تقویت کنید.

 

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

مدیریت فرآیند کسب و کار یا bpm چیست؟

مدیریت فرآیند کسب و کار یا bpm چیست؟

مفهوم قانون پارکینسون چیست؟ چگونه با اصل پارکینسون مقابله کنیم 

مفهوم قانون پارکینسون چیست؟ چگونه با اصل پارکینسون مقابله کنیم؟ 

تعریف حق السعی در قانون کار + نحوه محاسبه حق السعی

تعریف حق السعی در قانون کار + نحوه محاسبه حق سعی

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا (حضور و غیاب دانشجویی)

منظور از وفاداری مشتری چیست ؟ بررسی عوامل موثر بر حفظ مشتریان 

منظور از وفاداری مشتری چیست؟ بررسی عوامل موثر بر حفظ مشتریان 

مدیریت تیم هیبرید

مدیریت تیم هیبرید

همدلی چیست

همدلی (Empathy) چیست و چه عناصری دارد؟

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

دورکاری چیست؟ مزایای دورکاری برای کارمندان و سازمان ها

منظور از قانون دورکاری چیست؟ همه چیز درباره قرارداد دورکاری

قانون ترک کار

صفر تا صد قانون ترک کار؛ آشنایی با قوانین ترک کار

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر و تامین اتیه چیست و چه مزایایی دارد؟

مالیات حقوق

منظور از مالیات حقوق و دستمزد چیست؟ | بررسی نکات مهم محاسبه مالیات بر درآمد 

تحول دیجیتال چیست و چه اهمیتی دارد؟

تحول دیجیتال چیست و چه اهمیتی دارد؟

دیجیتال مارکتینگ چیست و چطور به توسعه کسب و کارها کمک‌ می‌کند؟

دیجیتال مارکتینگ چیست و چطور به توسعه کسب و کارها کمک‌ می‌کند؟

منظور از روش ارزیابی عملکرد 360 درجه چیست و چگونه باید آن را اجرا کرد؟

منظور از روش ارزیابی عملکرد 360 درجه چیست و چگونه باید آن را اجرا کرد؟

شرایط استخدام معلولین و افراد توانیاب در سازمان ها چگونه است؟

شرایط استخدام معلولین و افراد توانیاب در سازمان ها چگونه است؟

منظور از روش تجزیه و تحلیل swot چیست؟ | آشنایی با ماتریس swot

منظور از روش تجزیه و تحلیل swot چیست؟ | آشنایی با ماتریس swot

برندینگ چیست؟ چگونه برندسازی کنیم؟

برندینگ چیست؟ چگونه برندسازی کنیم؟

بازاریابی چیست؟ بررسی انواع روش های بازاریابی

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟ بررسی انواع روش های بازاریابی

فرهنگ سازمانی چیست و چرا در مدیریت کسب و کار مهم است؟

فرهنگ سازمانی چیست و چرا در مدیریت کسب و کارها مهم است؟