معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته
دیجیتال مارکتینگ کسرا

یکی از اصلی‌ترین اجزای دوربین مداربسته لنز است که به ترکیبی از عدسی‌ها گفته می‌شود که به وسیله آن می‌توان روی چیپ تصویر نور محیط را تنظیم و ارسال نمود. در این مقاله به بررسی انواع لنز دوربین پرداخته‌ایم و مهم‌ترین فاکتورهای که در هنگام خرید لنز دوربین مداربسته باید به آن‌ها توجه شود را برای شما شرح داده‌ایم.

برای افزایش امنیت محیط‌های مختلف استفاده از دوربین مداربسته امری ضروری است. توجه به لنز دوربین مهم‌ترین موضوعی است که در هنگام خرید دوربین مدا‌ربسته باید به آن توجه نمود. در واقع اگر یک لنز خوب در دوربین کار گذاشته شود، موجب خواهد شد در روز و شب کیفیت تصاویر افزایش پیدا کند. دوربین مداربسته در مدل مختلفی تولید می‌شود که لنز آن‌ها از نظر قابلیت‌ها و ویژگی‌ها متفاوت است. در این مقاله به بررسی لنز دوربین مداربسته پرداخته‌ایم. 

فهرست عناوین مقاله

لنز دوربین مدار بسته چیست؟

از اصلی‌ترین اجزای تجهیزات سیستم نظارتی لنز در دوربین مداربسته CCTV Lens است و به ترکیبی از عدسی‌ها گفته می‌شود که به وسیله آن می‌توان روی چیپ تصویر نور محیط را تنظیم و ارسال نمود. چیپ تصویر دوربین مداربسته اندازه‌ای آن از یک سانتی‌متر مربع کمتر است و چون تصویر محیط بسیار بزرگ است در صورتی که بدون لنز یک تصویر را بخواهید ثبت کنید باید به اندازه خود تصویر یک چیپ تصویر بسازید که این کار غیرممکن است به همین دلیل باید از لنز دوربین استفاده نمود. کل نور محیط را لنز دوربین می‌تواند، دریافت کند و در یک بخش آن را متمرکز نماید که این باعث می‌شود در یک فضای کوچک تصویر کل محیط ساخته شود. 

 قطعات تشکیل دهنده لنز دوربین‌های مدار بسته شامل اتصال لنز دوربین، دیافراگم و اجزای نوری لنز می‌شوند. تمام اجزای نوری یک دوربین مداربسته برای عبور نور وظایف خاصی را انجام می‌دهند که همه این اجزا داخل سیلندری قرار گرفته‌اند.  به عنوان نمونه بزرگ و کوچک نمودن تصویر وظیفه‌‌ای برخی از اجزای لنز است. برخی دیگر از اجزای لنز دوربین مدار بسته برای تصحیح نوری و برخی دیگر از اجزا برای فوکوس استفاده می‌شوند. عملکرد درست و صحیح برخی دیگر از اجزای لنز باعث می‌شود، تصاویر واضح و باکیفیتی ایجاد شود. 

برای کنترل نوری که از لنز عبور می‌کند از صفحات فلزی مخصوص و کدر استفاده می‌شود. این صفحات روزنه بین خود را با تغییر حلقه دیافراگم بزرگ یا کوچک می‌کنند. هنگامی که نور زیاد باشد، صفحات درون هم فرو می‌روند و اگر نور  بیش از اندازه کم باشد، لنز دوربین باز شده و تصویر باکیفیتی ثبت می‌شود. برای این که این لنز را به دوربین متصل کنید به نگهدارننده لنز نیاز دارید.  از انواع نگهدارنده لنز می‌توان به #M، C و CS اشاره نمود. 

بیشتر بخوانید: خرید دوربین مدار بسته + قیمت انواع دوربین مداربسته

لنز دوربین مدار بسته چیست؟

لنز دوربین مدار بسته چیست؟

مشخصات لنز دوربین مدار بسته 

لنز دوربین مداربسته به اندازه لنز دوربین عکس‌برداری و فیلم‌برداری از نظر فناوری حرفه‌ای و پیشرفته نیست. مشخصات لنز دوربین‌های مداربسته شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

فاصله کانونی لنز

زمانی که سوژه دوربین در فوکوس است به فاصله بین لنز و سنسور تصویر فاصله کانونی گفته می‌شود. فاصله کانونی بر حسب میلی‌متر بیان می‌شود و تعیین می‌کند که دوربین چه‌قدر می‌تواند، ببیند. زاویه دید دوربین مداربسته با توجه به این که فاصله کانونی لنز چه قدر است، متفاوت خواهد بود. با میلی‌متر واحد اندازه‌گیری فاصله کانونی مشخص می‌شود و زاویه دید دوربین با کمتر شدن فاصله کانونی بیشتر خواهد شد. زاویه دید دوربین با بزرگتر شدن فاصله کانونی کوچکتر می‌شود. در نتیجه تغییر زاویه دید تصویر با تغییر فاصله کانونی لنز تغییر پیدا می‌کند. 

دوربین‌های مداربسته صنعتی (باکس) تنها دوربین‌های هستند که بدون لنز ساخته شده‌اند و کاربردی هم ندارند‌. بنابراین در هنگام خرید این نوع دوربین‌های مداربسته باید متناسب با فاصله کانونی، لنز جداگانه‌ای خریداری شود. 

لنز خودکار دوربین مداربسته Auto Iris

برای این که میزان نور عبوری‌ را بتوان کنترل نمود از لنزهای اتو ایریز استفاده می‌شود.  هر چه نور محیط کمتر باشد، عدسی بازتر و هر چه نور محیط بیشتر باشد، عدسی بسته‌تر می‌شود تا بر روی تراشه تصویربرداری نور بیشتری منتقل شود. 

سرعت لنز دوربین مداربسته F-Stop

یک مشخصه به نام F-Stop در هر لنز دوربین مداربسته وجود دارد. این مشخصه توانایی حداکثر لنز را نشان خواهد داد. F1.0 چهار برابر بیشتر از F-2.0 می‌تواند، نور را از خود عبور دهد. هنگامی که عدد F نصف شود، میزان نوری که عبور می‌کند، چهار برابر خواهد شد. هر چه عدد F  کمتر شود در نور کم ارائه تصاویر کارایی بیشتری دارد. لنزهای که قابلیت زوم دارند F3.5 آن‌ها بالاتر است که موجب شده نور کمتری داخل دوربین مداربسته شود.

اندازه لنز دوربین مداربسته 

دوربین مداربسته در اندازه نرمال 3.6 فاصله کانونی آن است. دوربین مداربسته معمولی 2 یا 3 مگاپیکسلی اندازه لنز آن 2.8 یا 3.6 میلی‌متری است. 

ضریب عبور 

تمام مشخصه‌های فنی لنز به صورت مگاپیکسل بیان می‌شود. به عنوان نمونه لنز 3 مگاپیکسل برای دوربین‌های با این رزولوشن مناسب است. در صورت بالاتر بودن رزولوشن باید لنز بهتری استفاده نمود. 

بیشتر بخوانید: تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

مشخصات لنز دوربین مدار بسته 

مشخصات لنز دوربین مدار بسته

انواع لنز دوربین مدار بسته موجود در بازار کدام‌اند؟

لنز دوربین مداربسته انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

لنز نرمال 

لنزهای نرمال قابلیت بزرگ‌نمایی ندارند و همان چیزی که چشم ما می‌بیند را دقیقا به تصویر می‌کشند‌. اندازه سنسور لنزهای نرمال به اندازه فاصله کانونی است یعنی 3.6 میلی‌متر فاصله کانونی و اندازه سنسور است. برای دوربین‌های مداربسته 3 مگاپیکسلی و دوربین‌های مداربسته 2 مگاپیکسلی به ترتیب از لنز 3 مگاپیکسلی و 3.6 میلی‌متری استفاده می‌شود‌‌. لنز غیر قابل تغییر با فاصله کانونی ثابت در دوربین‌‌های مداربسته معمولی استفاده می‌شود. 

لنز زوم‌دار 

در دوربین‌های که بخواهیم تصاویر ذخیره شده از اندازه واقعی آن‌ها بزرگتر باشد از لنزهای زوم‌دار استفاده می‌شود تا بر روی آن‌ها بتوان بزرگنمایی (زوم) کرد. در جاهایی که نیاز باشد در تصویر چهره افراد به طور واضح ثبت شود از لنزهای زوم‌دار استفاده خواهد شد.  در دوربین‌های مداربسته مدل اپتیکال از لنزهای زوم‌دار استفاده می‌شود تا بدون این که کیفیت تصویر کم شود، بتوان آن را بزرگنمایی کرد. 

دوربین مداربسته لنز واید

این نوع لنز از چشم انسان‌ها زاویه دید بیشتری دارد. به همین دلیل به آن‌ لنز واید می‌گویند و می‌تواند، محدوده وسیع‌تری را ثبت کند. هنگامی که از محیط به زاویه دید بازتری نیاز باشد از لنزهای واید استفاده خواهد شد. به طور مثال در فضاهای بیرونی مانند پارکینگ‌ها و محیط داخلی از این نوع لنز استفاده خواهد شد. در مکان‌های که بیشتر از 3 متر ارتفاع دارند از دوربین‌ مداربسته‌ لنز واید استفاده می‌شود تا  فضای بیشتری را بتوان تحت پوشش قرار داد. 

از فاصله کانونی تا اندازه سنسور لنزهای واید بیشتر است و با بیشتر شدن این فاصله، اعوجاج بیشتر خواهد شد. یعنی به صورتی اغراق‌آمیز تصویر اجسام پهن‌تر می‌شود. در این جا به این نکته توجه داشته باشید که به هیچ عنوان در پروژه‌های با تصویربرداری نزدیک از دوربین‌های با لنز واید استفاده نمی‌شود؛ چون این کار باعث ایجاد اعوجاج شدید در تصویر و نزدیک شدن بیش از حد به موضوع می‌شود. 

بیشتر بخوانید: لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته

لنز فیکس دوربین مداربسته (لنز ثابت دوربین مداربسته)

این نوع لنز همان طور که از نام آن مشخص است فاصله کانونی ثابتی دارد و زاویه دید دوربین بعد از نصب ثابت خواهد بود و امکان تغییر آن وجود ندارد.  لنزهای ثابت در کاربری‌های معمولی پرکاربردتر هستند و این به دلیل قیمت مناسب آن‌ها است. 

لنزهای وریفوکال (vari_focal )

 لنزهای وریفوکال را به صورت دستی می‌توان در یک بازه مناسب و مشخص فاصله کانونی آن‌ها را تغییر داد. این نوع لنز زوم اپتیکال دارد. 

لنزهای خودکار موتوردار ( Motorized)

فاصله کانونی لنزهای موتورایز یا موتوردار را از راه دور می‌توان تغییر داد که به این نوع لنزها، لنزهای زوم‌دار می‌گویند‌. این نوع لنزها نسبت به سایر لنزها گران‌تر هستند و این به دلیل موتوری بوده که در آن‌ها وجود دارد‌. برای محیط‌هایی که نصب محدودی دارند این نوع لنزها از کاربرد فراوانی برخوردار هستند. 

لنز تله دوربین مداربسته 

تله به معنای دور است. با بیشتر شدن فاصله کانونی لنز تصاویر دور بهتر نمایش داده می‌شود و بزرگنمایی آن افزایش پیدا می‌کند و زاویه دید آن کمتر خواهد شد. 

لنز دیجیتال

در دوربین‌های مداربسته دیجیتال به دلیل تفاوت ساختاری که وجود دارد به ویژه در بخش صفحه حساس، باعث شده سازندگان در لنزها تغییرات خاصی را ایجاد کنند و به بهبود آن‌ها کمک نمایند. به طور کلی لنزها اصول کاری آن‌ها یکی است و در دوربین‌های مداربسته دیجیتال و آنالوگ بسیاری از لنزها به صورت مشترک استفاده می‌شوند. 

دوربین مداربسته لنز سوزنی 

این مدل دوربین مدار‌بسته لنز بسیار کوچکی دارد. لنزی که داخل این نوع دوربین کار شده است از نوع ثابت خواهد بود.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

انواع لنز دوربین مدار بسته موجود در بازار کدام‌اند؟

انواع لنز دوربین مدار بسته موجود در بازار کدام‌اند؟

نحوه عملکرد لنز دوربین مدار بسته چگونه است؟

تشکیل تصویر وظیفه اصلی لنز دوربین است. همه دوربین‌ها از لنزهای که چند عدسی دارند، تشکیل شده‌اند. هر یک از این عدسی‌ها به بازسازی تصویر و رساندن پرتوهای نور در حسگر دوربین مداربسته کمک می‌کنند. هدف نهایی این است که با استفاده از عناصری با حداقل کیفیت بتوان ناهنجاری‌های تصویری را به حداقل رساند و محاسبه لنز دوربین مداربسته را انجام داد.

هنگامی که نور از تصویر عبور کند طاهای نوری ایجاد می‌شود. لنزهایی که شرایط نامساعد تابشی دارند امکان اعوجاج تصویر و کاهش روشنایی در آن‌ها وجود دارد. در همه لنزها تا حدودی هر یک از این ایرادات وجود دارد. 

انتخاب لنز دوربین مدار بسته به چه عواملی بستگی دارد؟

در هنگام خرید و انتخاب لنز دوربین مداربسته باید به نکات زیر توجه کنید:

فاصله کانونی 

میدان دید دوربین مداربسته را فاصله کانونی مشخص می‌کند و هر چه عدد فاصله کانونی کوچکتر شود،  ناحیه وسیع‌تری با جزئیات کمتر مورد پوشش قرار خواهد گرفت. برای ورودی‌های مهم، صندوق‌ها و درها از دوربین‌های مداربسته با فاصله کانونی کم استفاده می‌شود. برای محیط‌های باز مانند محوطه‌های بزرگ، انبارها و پارکینگ‌ها از دوربین با فاصله کانونی بالا استفاده می‌گردد.

دیافراگم Diaphragm

روزنه‌ای که نور از آن عبور می‌کند تا به دوربین وارد شود به آن دیافراگم می‌گویند‌. اندازه‌گیری دیافراگم با f-stop  انجام می‌شود‌ و هر چه کمتر باشد به دوربین نور بیشتری وارد خواهد شد. این فاکتور بر عمق میدان دوربین می‌تواند، تاثیر بگذارد. اگر می‌خواهید به حالت فوکوس تمام تصاویر به نمایش درآید باید دیافراگم کوچک باشد. 

آیریس Iris

به دهانه دیافراگم، آیریس یا عنبیه گفته می‌شود که مانند مردمک چشم انسان عمل می‌کند. باز و بسته شدن این دهانه بر اساس شدت نور انجام می‌شود‌. آیریس در دو نوع خودکار و ثابت وجود دارد. برای محیط‌های داخلی مانند مغازه‌ها، مدارس و دفاتر از لنزهای ثابت استفاده می‌شود.  برای مکان‌های بیرونی عنبیه خودکار گزینه‌ مناسبی خواهد بود. 

فرمت دوربین 

فرمت دوربین مداربسته عددی است که در کنار سایر مشخصات به صورت 1.2 نوشته می‌شود.  با کوچکتر شدن عدد فرمت دوربین میدان دید لنز باریک‌‌تر می‌شود. به عنوان نمونه یک سنسور تصویر 2.3 اینچی عریض‌تر از یک سنسور 1.3 اینچی است.

C یا CS Mount 

در مورد پایه لنز دوربین مداربسته دو گزینه C و CS Mount وجود دارد. در فاصله سنسور تصویر تا لنز این دو گزینه با هم تفاوت دارند. مطابق با کاربرد دوربین باید پایه لنز را انتخاب کنید تا کیفیت تصاویر کاهش پیدا نکند. 

انتخاب لنز دوربین مدار بسته به چه عواملی بستگی دارد؟

انتخاب لنز دوربین مدار بسته به چه عواملی بستگی دارد؟

تنظیم لنز دوربین مدار بسته چگونه انجام می‌شود؟

در دوربین‌های بولت و دام نحوه تنظیم لنز دوربین مداربسته متفاوت است. در دوربین مینی دام و دام باید پوشش برداشته شود تا بتوان لنز دوربین را جابه‌جا نمود. برای این که لنز را بتوان جابه‌جا کرد پیچ قفل سمت راست لنز را باید باز کنید. بعد از این کار باید بر خلاف عقربه ساعت لنز را به صورت 90 درجه بچرخانید به صورتی که در موقعیت ساعت 3 شکاف قرار بگیرد. سپس در وسط شکاف باید نشانگر 90 را ببینید. پس از آن بر خلاف جهت عقربه ساعت به صورت 90 درجه لنز را بچرخانید. نگه داشتن گیره به این کار کمک خواهد نمود. پس از این کار نشانگر صفر را در ساعت 3 و نشانگر 90 در ساعت 12 قرار خواهد گرفت.

 تنظیم لنز دوربین مداربسته تورت راحت‌تر است. برای این کار باید حلقه اطراف دوربین را بردارید و بر خلاف جهت عقربه‌های ساعت آن را بچرخانید و از روی پایه دوربین آن را جدا کنید. بعد از این کار با پیچ گوشتی پیچ قفل را باز نمایید تا توپ تورت بچرخد. بهتر است به طور کامل پیچ را باز نکنید. حال بر خلاف عقربه ساعت دوربین را 90 درجه بچرخانید تا از موقعیت ساعت 12 به ساعت 9 نشانگر انتقال پیدا کند. حال در جای خود حلقه دوربین را قرار دهید و پیچ را ببندید. 

برای این که لنز دوربین مینی بولت تنظیم شود در انتهای پایه یک مهره قفل‌کننده وجود دارد که موجب می‌شود، پس از باز شدن دوربین بچرخد. دوربین‌های بولت که اندازه‌ بزرگ‌تری دارند باید پیچ سمت راست پایه باز شود. بعد از این که پیچ را باز کرده‌اید باید بر خلاف عقربه ساعت، 90 درجه دوربین را بچرخانید به طوری که در موقعیت ساعت 9 محافظ خورشید قرار بگیرد. این کار موجب چرخش لنز خواهد شد و بعد از این که این کار انجام شد باید پیچ را مجددا ببندید تا در موقعیت جدید دوربین ثابت شود.

بهترین برند لنز دوربین مدار بسته کدام است؟

در حال حاضر شرکت‌های مختلفی به تولید دوربین مشغول هستند. بهترین برند لنز دوربین مداربسته، برندی است که محصول خود را مطابق با استانداردهای لازم تولید کرده‌ باشد. لنز دوربین مداربسته به دو صورت ثابت و متغیر وجود دارد. مدل ثابت آن امکان تنظیم سطح زوم و فاصله کانونی آن وجود ندارد. لنز متغیر دو فاصله کانونی قابل تنظیم دارد. هایک ویژن، پاناسونیک و سونی از برندهای خوب لنز دوربین مداربسته هستند. 

بررسی قیمت انواع لنز دوربین مدار بسته 

قیمت انواع لنز دوربین مداربسته به عوامل مختلفی مانند نوع برند، کیفیت، مدل و شرایط بازار متفاوت است. برای اطلاع از قیمت لنز دوربین مداربسته می‌توانید به سایت‌های که فروش لنز دوربین مداربسته را انجام می‌دهند، مراجعه کنید. 

مراکز خرید و فروش لنز دوربین مدار بسته 

مراکز خرید و فروش لنز دوربین مدار بسته انواع لنزهای دوربین را با برندها و مدل‌های مختلف تولید و روانه بازارها می‌کنند.  برای خرید لنز دوربین مداربسته به دو صورت آنلاین و حضوری از مراکز خرید و فروش لنز دوربین مداربسته می‌توانید، اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

مراکز خرید و فروش لنز دوربین مدار بسته 

مراکز خرید و فروش لنز دوربین مدار بسته

سوالات متداول 

 لنز به کار رفته در دوربین مداربسته هایک ویژن از چه نوعی است؟

دوربین مداربسته هایک ویژن معمولا از لنزهای 6، 12، 4، 2.8 و ۳.۶ تشکیل شده‌ است. لنزهای 6 و 12 میلی‌متری جزو لنز زوم و لنزهای 2.8 و 3.6 میلی‌متری جزو لنزهای Wide هستند.

در دوربین اسپید دام از چه لنز دوربین مدار بسته‌ای استفاده می‌شود؟

از لنز تیره در دوربین مدار‌بسته دام استفاده شده است. تصاویر بسیار تیره و بسیار روشن در این دوربین به خوبی دیده خواهند شد. 

تعویض لنز دوربین مداربسته چه زمانی باید انجام شود؟ 

زمانی که لنز خراب شود، تعویض آن باید انجام گردد. برای جلوگیری از خراب شدن لنز باید با یک فیلتر UV لنز دوربین را پوشش دهید. 

برای انتخاب و خرید لنز برای دوربین مداربسته به چه نکاتی باید توجه نمود؟

فاصله کانونی، دیافراگم، آیریس، فرمت دوربین و پایه C و CS Mount از فاکتورهای هستند که در هنگام خرید لنز دوربین مداربسته باید به آن‌ها توجه نمود. 

جمع بندی ویژگی های لنز دوربین مدار بسته

یکی از اصلی‌ترین اجزای دوربین مداربسته لنز است که به ترکیبی از عدسی‌ها گفته می‌شود که به وسیله آن می‌توان روی چیپ تصویر نور محیط را تنظیم و ارسال نمود. در این مقاله به بررسی انواع لنز دوربین مدار بسته پرداخته‌ایم و مهم‌ترین فاکتورهای که در هنگام خرید لنز دوربین مداربسته باید به آن‌ها توجه شود را برای شما شرح داده‌ایم.

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

 1. مجید مهر 8, 1402 در 12:48 ب.ظ

  سلام
  میدان دید لنز دوربین مدار بسته چگونه است؟

  • دیجیتال مارکتینگ کسرا مهر 9, 1402 در 12:18 ب.ظ

   با سلام
   میدان دید لنز دوربین مدار بسته که به اختصار FoV نامیده می شود .
   فاصله کانونی هر لنز با واحد میلی متر بیان می شود.
   در دوربین های مداربسته، لنز 2.8 میلی متری، فضای افقی، حدودا برابر با 110 درجه را تحت پوشش قرار می دهد.
   یک لنز استاندارد 8 میلی متری، زاویه ای برابر با 30 درجه را شامل می شود.
   نرم افزارهایی بسیاری برای محاسبه لنز دوربین و زاویه دید ارائه شده است.

 2. مسعود مهر 9, 1402 در 12:08 ب.ظ

  لنز دوربین مدار بسته زوم دار در چه مواردی استفاده می شود؟

  • دیجیتال مارکتینگ کسرا مهر 10, 1402 در 1:28 ب.ظ

   هدف نهائی به حداقل رساندن ناهنجاری های تصویری با استفاده از عناصری با حداقل کیفیت است .

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته؛ لوازم جانبی مورد نیاز جهت نصب دوربین 

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس و انواع آن

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس axis و انواع آن

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و انتقال تصویر)

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و انتقال تصویر)

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

سیستم انبارداری راهکاری هوشمند برای مدیریت انبار

سیستم انبارداری راهکاری هوشمند برای مدیریت انبار

فیس دیتکشن Face Detection چیست و در کجاها کاربرد دارد؟

فیس دیتکشن Face Detection چیست و در کجاها کاربرد دارد؟

وب کیوسک چیست؟ معرفی انواع وب کیوسک و کاربرد وب کیوسک

وب کیوسک چیست؟ معرفی انواع وب کیوسک و کاربرد وب کیوسک

ریدر برد بلند uhf یا آنتن برد بلند uhf چیست؟

ریدر برد بلند uhf یا آنتن برد بلند uhf چیست؟

دستگاه گشت و نگهبانی چیست؟

دستگاه گشت و نگهبانی چیست؟

معرفی دستگاه حضور و غیاب zkteco

معرفی دستگاه حضور و غیاب Zkteco

علت از بین رفتن اثر انگشت و عدم تشخیص اثر انگشت در دستگاه اثر انگشت

علت از بین رفتن اثر انگشت و عدم تشخیص اثر انگشت

شب کاری در قانون کار

شیفت شب یا شب کاری در قانون کار چیست؟