رمز و راز یک بازاریابی موفق

marketing-Head
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1401/11/03

بازاریابی را می توان به نوعی مدیریت ارتباط با مشتریان دانست. اما آنچه در اینجا مهم است شیوه چنین مدیریتی است. و اینکه در چه صورت می توان بهترین مدیریت را در ارتباط با مشتریان اعمال کرد

برای اینکه در بازاریابی موفق شوید ابتدا باید با مفاهیم اولیه بازاریابی آشنا بشید. تعاریف متعددی در مورد بازاریابی بیان شده است. از جمله اینکه بازاریابی یا مارکتینگ اجرای فعالیت هایی در فضای کسب و کار است. که جریان کالا و خدمات را از تولیدکننده به سمت مصرف کننده هدایت می کند. بنابراین مهم ترین پرسش این است که چگونه بتوان به بهترین نحو این جریان کالاها و خدمات را به دست مصرف کننده رساند. و بیشترین بهره وری و بازده را نصیب تولیدکننده کرد؟

بازاریابی را می توان به نوعی مدیریت ارتباط با مشتریان دانست. اما آنچه در اینجا مهم است شیوه چنین مدیریتی است. و اینکه در چه صورت می توان بهترین مدیریت را در ارتباط با مشتریان اعمال کرد. در ادامه سعی خواهیم کرد با ارائه توصیه هایی شما را در اعمال هر چه شایسته تر این نوع مدیریت یاری کنیم.

1) برای موفقیت در بازاریابی سعی کنید مزیت رقابتی منحصر به فرد خود را ایجاد یا آن را تقویت کنید

منظور از مزیت رقابتی علت یا دلیل اصلی است. که دیگران را مجاب می کند تنها از شما و نه غیر از شما خرید کنند. یا از شما خدمات دریافت کنند. مزیت رقابتی همان یکه تازی شما در مقایسه با دیگر همکاران یا رقیبان شما در مورد کالا یا محصولی خاص است. به این معنا مشتریان باید بتوانند با دیدن امکانات و راهکارهای خاصتان، شما را به عنوان تولید کننده ای که محصول او دارای مزیت هایی در برابر دیگران رقیبان است دسته بندی کند. و در نهایت از شما محصولی را خریداری کنند.

بنابراین لازم است شما بتوانید در بازار مزیت رقابتی خاص خود را خلق یا ایجاد کنید. و یا حتی در صورتی که از این امکان برخوردار هستید آن را تقویت کنید. این اقدامات باید به صورت همیشگی و پایدار انجام شود.

رمز و راز یک بازاریابی موفق

2) از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید

امروزه سایت ها و به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم ترین و قابل اتکاترین ابزارهای فروش هستند. در حال حاضر قدرت پول سازی و برندسازی این ابزارها بر کسی پوشیده نیست. و گردش مالی رخ داده در این حوزه نیز موید این واقعیت است. بنابراین لازم است برای داشتن یک بازاریابی موفق هرچه بهتر از قدرت شبکه های اجتماعی نیز برای آشکارتر کردن توانمندی های خود استفاده کنید.

3) محصول خود را براساس شرایط بازار قیمت گذاری کنید

قیمت گذاری شناور و به روزرسانی شده شما را حتی در داشتن یک مزیت رقابتی در حوزه هزینه ها نیز یاری می کند. شما باید با توجه به نوسانات بازار و توان مالی مشتریان خود. و بسیاری فاکتورهای دیگر محصولتان را قیمت گذاری کنید. چنانکه مشتری همین امر را یکی از مزایای خرید از شما در نظر بگیرد. برای این کار باید تحقیقات جامعی در حوزه بازار و شناسایی توان و قیمت گذاری رقبا داشته باشید.

از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید

4) برای یک بازاریابی موفق باید بتوانید مشتریان قدیمی خودتان را نسبت به خود وفادار کنید

مشتریان قدیمی شما مشتریانی هستند که تا پیش از این نیز از محصول شما استفاده کرده اند. نکته مهم در مورد این مشتریان این است که بتوانید این نوع مشتریان را نسبت به محصول خود چنان متقاعد کنید. که آن ها هرگز به فکر تغییر وضع موجود و خرید همین محصول از رقبای شما نباشند. و درنهایت این مشتریان نسبت به شما وفادار شوند.

5) مزایای بیشتری در اختیار مشتریان جدید خود قرار دهید تا بازاریابی موفق تری داشته باشید

شما در عرصه بازاریابی باید بتوانید کشش بالایی در مشتریان خود نسبت به محصولتان ایجاد کنید. بر این اساس مشتریان باید بخواهند تا شما و فقط شما را به عنوان مقصد خرید انتخاب کنند. چنین کاری را می توانید با در اختیار گذاشتن بخش بیشتری از امکانات برای آنان انجام دهید. تا آنان نیز در مقایسه با دیگران محصولات مشابه انگیزه بیشتری برای خرید محصول شما داشته باشند.

برای یک بازاریابی موفق باید بتوانید مشتریان قدیمی خودتان را نسبت به خود وفادار کنید

6) برای بهترین شدن برنامه ریزی کنید

سعی کنید در حوزه کاری خودتان بهترین باشید. مشتریان همیشه به دنبال بهترین ها هستند. آنان همیشه می خواهند نمره 20 کلاسشان باشند و نه افراد مردودی که باید مجددا هزینه کرده و امتحان دهند. بر این اساس سعی کنید با داشتن یک برنامه ریزی مستمر و دقیق در جهت اعتلای خودتان و بهبود عملکردتان تلاش کنید.

 

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم