چگونگی استفاده مطلوب از دستگاه ثبت تردد مناسب سازمان‌ها

چگونگی استفاده مطلوب از دستگاه کنترل تردد مناسب سازمان‌ها

چالش ها و مشکلات استفاده از تجهیزات سخت افزاری مناسب در سازمان ها در ادامه بیان شده و توضیحاتی در خصوص آن ها مطرح شده است.

استفاده از تجهیزات سخت افزاری و همچنین انتخاب دستگاه ثبت تردد و حضور و غیاب مناسب برای هر سازمان بسیار حائز اهمیت است. از این رو، در حین استفاده از تجهیزات سخت افزاری حضور و غیاب با مشکلاتی مواجه خواهید شد. چالش ها و مشکلات استفاده از تجهیزات سخت افزاری مناسب در سازمان ها در ادامه بیان شده و توضیحاتی در خصوص آن ها مطرح شده است.

 • مشکلات احراز هویت کاربران توسط دستگاه ثبت تردد
 • کنترل ترافیک پرسنل در بازه تغییر شیفت
 • استفاده صحیح از قفل های الکتریکی
 • استفاده صحیح از گیت کنترل تردد

مشکلات احراز هویت کاربران توسط دستگاه ثبت تردد

در برخی از سازمان ها امکان دارد که با مشکل احراز هویت کاربران توسط دستگاه های حضور و غیاب رو برو شوید. در ادامه با برخی از این مشکلات آشنا خواهید شد.

عدم نصب درست دستگاه ثبت تردد در مکان مناسب

تصور کنید سازمان هایی از دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره یا دستگاه حضور غیاب اثر انگشت استفاده می کنند. این دستگاه ها امکان دارند در برخی از مواقع، ورود و خروج را ثبت نکنند یا اطلاعات آن ها به درستی تخلیه نشود  و مشکلات دیتابیس پیدا کنند. دستگاه هایی که خریداری می شود هر کدام دارای دستور عمل یا راهنمای نصب دارند که به شما پیشنهاداتی برای دریافت بهترین نتیجه از دستگاه را می دهند.

به عنوان مثال دستگاه تردد را در چه ارتفاعی نصب کنید یا بهترین مکان برای نصب دستگاه ثبت تردد کجا خواهد بود. برای استفاده بهتر از دستگاه تشخیص چهره باید به این نکته توجه کنید که زیر 30 هزار لوکس روشنایی باید داشته باشد. نور خورشید را اگر 100 هزار لوکس در نظر بگیریم و همچنین اگر نور خورشید را با یک جسمی سایه ای ایجاد کنید، 50 هزار لوکس زیر سایه روشنایی وجود دارد. ولی اگر سایه ای تیره تر یا سقفی وجود داشته باشد سپس 30 هزار لوکس روشنایی وجود خواهد داشت. در نتیجه برای نصب دستگاه باید این میزان نور را بررسی کنید تا بهترین خروجی را دریافت کنید. معمولا جدیدترین دستگاه ها و برندهای برتر دستگاه حضور و غیاب مثل دستگاه های شرکت سوپریما، دستگاه های فری استیشن، دستگاه های فری استیشن 2 یا دستگاه های شرکت مکسا که شرکت کسرا ارائه می کند از  25 هزار تا 30 هزار لوکس هستند.

عدم نصب درست دستگاه ثبت تردد در مکان مناسب

عدم نصب درست دستگاه ثبت تردد در مکان مناسب

عدم تعریف صحیح داده های احراز هویت کاربران دستگاه کنترل تردد

در ابتدا پس از خرید دستگاه حتما باید راهنمای استفاده از دستگاه اکسس کنترل را مورد بررسی قرار دهید تا نحوه تعریف داده های احراز هویت کاربران را به درستی مطالعه کنید. یکی از مشکلات احراز هویت کاربران در همین خصوص به وجود می آید. تا زمانی که برای دستگاه حضور و غیاب داده ای به درستی تعریف نشود آن دستگاه قادر به تشخیص درست و صحیح نخواهد بود.

به عنوان مثال برای تعریف پرسنل در دستگاه کنترل تردد ویزیبل لایت نباید پرسنل را به همراه ماسک تعریف کرد. یا نمونه دیگر، افرادی که برای ورود و خروج از دستگاه های اثر انگشت استفاده می کنند و با آن انگشت خود بسیار کار می کنند، بهتر است که آن انگشت را 3 مرتبه تعریف کنند تا برای ثبت ورود و خروج با مشکل مواجه نشوند. باید بدانید که هر انگشت انسان دارای کوری هایی که باید برای دستگاه تعریف شود و طبق آن تردد را ثبت کند.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

در هنگام تعریف و زمانی که انگشت خود را روی دستگاه می گذارید از انگشت یک عکس گرفته می شود که 50 تا 60 نقطه از انگشت نشانه گذاری می شود. در حالت عادی، دستگاه برای ورود 20 نقطه را مورد بررسی قرار می دهد و عکس گرفته شده از انگشت را با اطلاعات داخل دیتابیس مقایسه می کند و سپس پاسخ می دهد. که مدت زمان این عملیات در 1 ثانیه باید انجام شود.

تحول زیاد در یک سازمان و استفاده از چندین مدل در یک سازمان بزرگ هم مشکل آفرین خواهد بود. همه دستگاه های حضور و غیاب دارای کنسول هایی هستند که پرسنل های خود را کنترل کنند. جمع آوری اطلاعات از چندین دستگاه مختلف کار دشواری خواهد بود. نرم افزار بایویشن شرکت کسرا حدود 5 تا 6 برند مختلف را با هم ارتباط داده و خروجی مناسبی را تحویل می دهد و مواردی چون جابجایی پرسنل، تخلیه آنلاین، غیرفعال کردن پرسنل و دسترسی پرسنل را مدیریت می کند.

عدم تعریف صحیح داده های احراز هویت کاربران دستگاه

عدم تعریف صحیح داده های احراز هویت کاربران دستگاه

کنترل ترافیک پرسنل در بازه تغییر شیفت ثبت تردد

سازمان های بزرگ مانند سازمان های فولادی، نفتی و صنعتی در ساعات تغییر شیفت با جابجایی پرسنل زیاد روبرو می شوند. اگر دستگاه ها در این بازه به کندی عمل کنند با ترافیک بالایی از پرسنل برای دریافت ورود خود مواجه خواهند شد. برای رفع این مشکل روش هایی چون استفاده از دستگاه ها با سرعت بالاتر و افزایش تعداد دستگاه های حضور و غیاب در آن سازمان است.

اگر هدف شما استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره به عنوان یک دستگاه ثبت تردد است، پیشنهاد شرکت کسرا دستگاه کنترل تردد ویزیبل لایت بهترین گزینه برای شما است. این دستگاه ها در دو مدل کره ای و چینی در بازار موجود هستند که مدل چینی قیمت مناسب تری نسبت به مدل کره ای دارد. با دستگاه های ویزیبل لایت سوپریما یا ویردی با امنیت، سرعت و دقت بالا می توانید کنترل ترافیک پرسنل خود را به حداقل برسانید.

کنترل ترافیک پرسنل در بازه تغییر شیفت

کنترل ترافیک پرسنل در بازه تغییر شیفت

استفاده صحیح از قفل های الکتریکی

اگر سازمانی خواهان استفاده از قفل های الکتریکی با بالاترین کیفیت باشد حتما موقع استفاده از قفل ها باید از تجهیزات مناسب قفل ها استفاده کند. شما می توانید با استفاده از قفل های الکتریکی به همراه آداپتورهای مناسب و ترمینال ها بهترین نتیجه را بگیرید. پیشنهاد شرکت کسرا برای دستگاه ثبت تردد استفاده از آداپتورهای مناسب هر دستگاه بصورت جداگانه است.

استفاده صحیح از قفل های الکتریکی

استفاده صحیح از قفل های الکتریکی

 استفاده صحیح از گیت کنترل تردد

برخی از سازمان ها در خصوص عدم ورود پرسنل به سازمان از طریق گیت کنترل تردد با این مشکل مواجه شده اند که پرسنل با رسیدن به گیت ها کنترل تردد، ورود خود را ثبت کرده ولی به خانه بر می گردند و برای خروج خود مجددا به گیت ها نزدیک شده و خروج را ثبت می کنند و می روند. پس در نتیجه اصلا پرسنل در سازمان نبوده است. برای رفع این مشکل می توان از گیت شیشه ای استفاده کرد. که طبق نیازمندی های سازمان قابلیت تغییرات در سنسورهای این دستگاه را دارا می باشد. گیت های شیشه ای با 7 سنسور برای ورود و خروج پرسنل موجود هستند که قدت بالاتری دارند. سازمان ها با قابلیت های گیت های شیشه ای و امکان تغییر در سنسورها می توانند از ورود و خروج پرسنل مطمئن شوند.

 استفاده صحیح از گیت های کنترل تردد

 استفاده صحیح از گیت های کنترل تردد

برای استفاده صحیح از گیت های کنترل تردد یا دستگاه ثبت تردد باید به راهنمای آن ها رجوع کنید تا از شرایط نصب، بهترین مکان را برای انواع گیت کنترل تردد در نظر بگیرید. همچنین پیشنهاد می شود گیت ها را تقسیم بندی کنید. به این صورت که، گیت ها را به دو دسته گیت های ورودی و گیت های خروجی تقسیم کرده و برای گیت های ورودی اعداد فرد و برای گیت ها خروجی اعداد زوج را اختصاص دهید. زیرا اگر پرسنلی ورود و خروج خود را بر روی گیت های ورودی ثبت کند، برای آن پرسنل دو ورودی ثبت خواهد شد.

مقالات مرتبط

2 دیدگاه

 1. عباس 27 آبان 1401 در 7:25 ب.ظ

  درباره نحوه پشتیبانی شرکت مهندسی کسرا بیشتر توضیح بدید. ممنون

  • واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا 28 آبان 1401 در 8:22 ق.ظ

   باسلام
   شرکت مهندسی کسرا با توجه به اهمیت حوزه تردد و حضور و غیاب کارمندان برای شرکت ها و سازمان های مختلف پشتبانی 24 ساعته در اختیار آن ها قرار می دهد و کلیه کاربران نرم افزارهای کسرا میتوانند با ارسال تیکت یا تماس با واحد پشتیبانی به بیان دغدغه های خود پرداخته و در صورتی که مشکلی وجود داشت آن ها را رفع کنند.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

حضور و غیاب و رضایت شغلی copy

تاثیرات مثبت استفاده از سیستم حضور غیاب بر رضایت شغلی کارکنان

افزایش بهره وری و کاهش هزینه

سیستم‌ حضور غیاب: کلید افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه ‌ها

مدیریت تردد شرکت های بزرگ2

تکنیک‌ های مدیریت تردد کارکنان شرکت‌ های بزرگ در جهان

تاثیر حضور پرسنل بر عملکرد شرکت

حضور غیاب پرسنل چه تاثیری برعملکرد شرکت دارد؟ 

حضور و غیاب سازمان های بزرگ copy

بهترین نرم‌افزار حضور غیاب برای سازمان های بزرگ

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته؛ لوازم جانبی مورد نیاز جهت نصب دوربین 

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس و انواع آن

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس axis و انواع آن

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و انتقال تصویر)

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و انتقال تصویر)

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا (حضور و غیاب دانشجویی)

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار