آموزش صفحه رزرو غذا سامانه تغذیه کسرا

آموزش نرم افزار حضور و غیاب کسرا.

بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تنوع بالایی در برنامه غذایی هر وعده خود دارند جهت اطلاع از میزان غذای سفارش داده شده از هر غذا و به جهت مدیریت و صرفه‌جویی حداکثری در میزان و تعداد غذای مصرفی سازمان یا شرکت خود از سیستم رزرو غذا استفاده می کنند که در آموزش صفحه رزرو غذا به آن می پردازیم. با استفاده از این نرم افزار می توان بازه زمانی مجازی را قبل از فرآیند توزیع غذا تعیین کرد. یکی از قابلیت های اتوماسیون تغذیه کسرا امکان رزرو غذا است. سازمان ها و شرکت هایی که در هر وعده غذایی بیش از یک نوع غذا دارند و می خواهند به پرسنل خود حق انتخاب بیش از یک نوع غذا در وعده های غذایی را بدهند از صفحه «رزرو غذا» استفاده می کنند. این قابلیت سامانه تغذیه کسرا موجب می شود که  طبخ غذا به میزان رزرو شده باشد و از این رو می توان مدیریت و صرفه جویی حداکثری در میزان و تعداد غذا و مواد اولیه غذایی داشت. در حال حاضر سیستم تغذیه کسرا در بسیاری از سازمان های بزرگ و کوچک استفاده می شود. یکی از مشتریان مهم کسرا که سالهاست از سامانه تغذیه کسرا جهت سرو غذا به کارکنان خود استفاده می کند شرکت ذوب آهن اصفهان است.

در ویدیو آموزش صفحه رزرو غذا در سامانه تغذیه کسرا یاد میگیریم که:

  • چگونه برای پرسنل غذا رزرو کنیم؟
  • صفحه ی رزرو به ما چه اطلاعاتی می دهد؟
  • چگونه و در چه صورتی می توانیم غذای رزرو شده را کنسل کنیم؟
  • چگونه می توانیم در نظر سنجی غذاهای سرو شده شرکت کنیم؟
  • آیا امکان رزرو همزمان غذا برای چندین روز وجود دارد؟

آموزش صفحه «رزرو غذا» در اتوماسیون تغذیه کسرا:

مسیر دسترسی به صفحه «رزرو غذا» از منو اصلی »» سامانه تغذیه »» رزرو غذا»» رزرو غذا است.

مسیر دسترسی به صفحه «رزرو غذا»

مسیر دسترسی به صفحه «رزرو غذا»

در نگاه اول لیست کل غذاهایی که در برنامه غذایی تعریف شده اند در آموزش صفحه رزرو غذا به شما نمایش داده می شود.

نمایش لیست کامل غذا

نمایش لیست کامل غذا

در قسمت بالای صفحه آموزش صفحه رزرو غذاشما می توانید تاریخ رزرو مورد نظر را انتخاب کنید و توسط جهت ها به هفته قبل یا هفته بعد بروید. دقت کنید به جهت اینکه در این صفحه لیست غذاها به صورت هفتگی بارگذاری می شود، هر تاریخی را انتخاب کنید لیست غذا های همان هفته را نمایش می دهد.

انتخاب تاریخ رزرو مورد نظر

انتخاب تاریخ رزرو مورد نظر

در لود اولیه صفحه آموزش صفحه رزرو غذا در قسمت «مشخصات»، نام کاربر آنلاین را نمایش می دهد. اگر شما به رزرو غذای زیر مجموعه خود دسترسی داشته باشید، می توانید نام پرسنل را این قسمت وارد کرده و برای آن ها غذا رزرو کنید.

قسمت «مشخصات» در صفحه رزرو غذا

قسمت «مشخصات» در صفحه رزرو غذا

در قسمت وعده های غذایی، لیست وعده هایی که شما مجاز به رزرو هستید نمایش داده می شود. با انتخاب هر کدام از آن ها می توانید لیست غذایی قابل رزرو در آن وعده را مشاهده کنید.

نمایش لیست وعده های مجاز برای رزرو

نمایش لیست وعده های مجاز برای رزرو

در قسمت بعدی تاریخ و روز هفته را مشخص می کند و اگر روزی قرمز تعریف شده باشد نشان دهنده این است که آن روز تعطیل است.

مشخص کردن تاریخ و روز هفته

مشخص کردن تاریخ و روز هفته

در قسمت رستوران ها می توانید لیست تمامی رستوران هایی که مجاز به سرو غذا در آن رستوران ها هستید را مشاهده کنید. سپس می توانید با انتخاب گزینه ستاره، رستوران را به صورت پیشفرض انتخاب کنید. با لود اولیه صفحه، آن رستوران به شما نمایش داده می شود.

نمایش لیست رستوران های مجاز برای سرو غذا

نمایش لیست رستوران های مجاز برای سرو غذا

  • در این صفحه نمایش غذاها و عکس آنها به صورت کمرنگ، نشان دهنده این موضوع است که شما امکان تغییر یا ویرایش غذای رزرو شده خود را در آن روز ندارید. این موضوع می تواند به این دلیل باشد که شما نمی توانید برای روزهای پیشین غذا رزرو کنید یا اینکه سقف رزرو غذای مورد نظر پر شده است و آن غذا تمام شده است.
  • گزینه ی «سرو بدون رزرو» برای مواقعی است که شما آن غذا را رزرو نکرده اید اما این غذا برای شما سرو شده است.
  • اگر غذایی رنگی شده باشد بدون اینکه توضیحی در کنار آن نوشته شده باشد به معنای این است که آن غذا رزرو و سرو شده است.
  • اگر فقط یک عدد در کنار غذا نوشته شده باشد بدون آنکه رنگ آن تغییری کند نشان دهنده این مورد است که آن غذا را رزرو کردید اما سرو نکردید.
  • زمانی که یک غذا برای شما سرو شده باشد شما می توانید با استفاده از ستاره های پایین آن به غذای سرو شده امتیاز دهید و در نظر سنجی آن شرکت کنید. باید به این نکته توجه داشته باشد زمانی می توانید در نظر سنجی شرکت کنید که غذا برای شما سرو شده باشد. اگر اسم غذا را انتخاب کنید، میانگین تمام نظرات را با ستاره نمایش می دهد و همچنین تعداد نظرهای ثبت شده برای این غذا نشان داده می شود. در قسمت سمت چپ می توانید قیمت غذا را مشاهده کنید.
صفحه نمایش غذاها

صفحه نمایش غذاها

در قسمت دیگر در این صفحه شما می توانید برای غذاهای رزرو شده توضیحاتی را اضافه کنید و برای ثبت آن گزینه ذخیره را انتخاب کنید.

اضافه کردن توضیحات برای غذاهای رزرو شده

اضافه کردن توضیحات برای غذاهای رزرو شده

برای رزرو غذا کافیست علامت مثبت کنار آن را انتخاب کرده و سپس برای ثبت آن گزینه ذخیره را انتخاب کنید.

نحوه رزرو غذا در سیستم تغذیه

نحوه رزرو غذا در سیستم تغذیه

در این صفحه امکان محدود کردن پرسنل برای رزرو چند نوع غذا و رزرو براساس سهمیه تعیین شده هر پرسنل وجود دارد. با توجه به سیاست ها و قوانین هر سازمان امکان اعمال محدودیت ها وجود دارد. یکی از قابلیت های این صفحه امکان رزرو همزمان غذا در روزهای مختلف است.

امکان محدود کردن پرسنل

امکان محدود کردن پرسنل

برای کنسل کردن رزرو غذا کافیست کزینه «-» را انتخاب کنید و سپس ذخیره را بزنید.

نحوه کنسل کردن رزرو غذا

نحوه کنسل کردن رزرو غذا

آموزش نرم افزارهای مرتبط