سیستم های حضور و غیاب هوشمند؛ راهکار افزایش بازده پرسنل

سیستم های حضور و غیاب هوشمند برای سازمانها
دیجیتال مارکتینگ کسرا

یک سیستم حضور و غیاب، مدیر را قادر می سازد تا عملکرد کارکنان خود را تجزیه و تحلیل کرده به درک صحیحی از کارایی محیط کار دست یابد. همچنین بتواند از این اطلاعات در زمان ارزیابی و یا ارتقای کارکنان استفاده نماید.

چگونه وجود سیستم های حضور و غیاب هوشمند در سازمانی بهره وری کارکنان را بهبود می بخشد؟ این پرسشی است پاسخ به آن می تواند برای مدیران منابع انسانی سازمان ها بسیار مهم و حیاتی باشد و به آنان کمک می کند بازده پرسنل خود را به شدت افزایش دهند. نرم افزار حضور و غیاب هوشمند ساعت های کاری کارکنان را ثبت می کند و سپس از اطلاعات آن برای پرداخت حقوق و دستمزد استفاده می شود. همزمان که کارکنان ساعت ورود و خروج خود را ثبت می کنند سامانه حضور و غیاب به صورت خودکار ساعت های کاری، حقوق و دستمزد مرتبط، اضافه کاری و تعهدات را محاسبه می کند. این ساده سازی فرآیند پرداخت و حذف کردن خطای انسانی منجر به ارائه فیش های حقوقی صحیح در هر دوره پرداخت می گردد.

علاوه بر این، یک نرم افزار حضور و غیاب حرفه ای و مدرن مدیر را قادر می سازد تا عملکرد کارکنان خود را تجزیه و تحلیل کرده به درک صحیحی از کارایی محیط کار دست یابد. همچنین بتواند از این اطلاعات در زمان ارزیابی و یا ارتقای کارکنان استفاده نماید. سیستم حضور و غیاب در کسب و کارهای کوچک و بزرگ برای ارزیابی کلی کارایی نیروی کار، پیروی کارکنان از سیاست های حضور و غیاب و ارزیابی کارایی فردی کارکنان به کار برده می شود. دستگاه حضور و غیاب نه تنها به رشد کسب و کارها کمک می کند بلکه برای کارکنان نیز سودمند است.

فهرست عناوین مقاله

سیستم های حضور و غیاب هوشمند چگونه به وجود آمدند؟

در گذشته کسب و کارهای زیادی وجود نداشت که مشغله آن ها رعایت زمان رفت و آمد کارمندان یا کارگران باشد. در واقع در گذشته تعداد مشاغل اندکی وجود داشت که در آن افراد متخصص کارخانجات یا کارگاه هایی را راه اندازی می کردند و افراد در همان جا سرکار بودند. اما رفته رفته نیاز به مشاغل جدید و به کار گرفتن افراد متخصص، کنترل کردن زمان رفت و آمد پرسنل فعال در یک مجموعه کار آسانی نبود. به همین دلیل مشاغل مختلف بزرگ تصمیم گرفتند برای جلوگیری از اهمال کاری نیروهای کار جلوگیری کرده و حتی در صورت لزوم ساعت کاری آن ها را افزایش دهند. به همین دلیل در قرن 19 اولین روش ثبت ساعات کاری به صورت دستی آغاز شد. اما این روش هم کارآمد نبود و ممکن بود برخی از کارکنان سهوا یا عمدا باعث به وجود آمدن خطا شوند.

به همین دلیل ایده طراحی یک ساعت به ذهن یک جواهر فروش به نام باندی رسید و طی یک سیر زمانی مشخص ابتدا ساعت باندی، سپس ساعت دی، ساعت روچستر را طراحی و ارائه کرد. انقلاب اصلی در صنعت حضور و غیاب در سال 1911 میلادی توسط شرکت IBM ایجاد شد. به صورتی که در دهه 1920 میلادی بسیاری از کارخانجات روش ثبت ساعت به صورت دستی را هم کنار گذاشتند. چرا که دستگاه های حضور وغیاب توسط شرکت آی بی ام طراحی و توسعه داده شده بود. عملکرد توسعه یافته این دستگاه های حضور و غیاب به صورتی بود که در سال 1938 امکان چاپ ساعات کاری روی کاغذها برای کارمندان مختلف امکان پذیر بود.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

اما این روش نیز دارای هزینه های مختلف مانند خرید و چاپ ساعات کاری روی کاغذ و صرف زمان نسبتا زیادی از کارمندان در زمان شروع کار و به پایان رساندن ساعت کاری بود. پس از آن نیز انواع دستگاه های حضور و غیاب طراحی و ارائه شدند که هنوز هم در برخی از سازمان ها از آن ها استفاده می شود. تا این که در طی دهه اخیر تحول منحصر به فرد و ویژه ای در طراحی سیستم های حضور و غیاب ایجاد شد و همه اقدامات توسط نرم افزار صورت می گرفت. با طراحی نرم افزار و اپلیکیشن های آنلاین نیاز به طراحی دستگاه ها، استفاده از قطعات مختلف و حتی احتمال بروز خطا و نیاز به تعمیرات شدیدا کاهش یافت.

سیستم حضور و غیاب هوشمند شامل چه قسمت هایی است؟ 

به طور کلی برای طراحی کردن سیستم های هوشمند مبتی بر وب، از قسمت های مختلفی تشکیل می شود که امکان ویرایش کردن اطلاعات در صورت لزوم را به کاربران می دهد. سیستم حضور و غیاب نیز بدین صورت است. به گونه ای که در صورت لزوم امکان ویرایش کردن اطلاعات وجود دارد. این نرم افزار شامل قسمت های زیر است:

اطلاعات اولیه و پایه: در این قسمت از مقاله ها اطلاعات مربوط به نوع شرکت، نوع استخدام پرسنل، شیفت های کاری، اطلاعات پرسنل (سمت پرسنل، مدرک تحصیلی و …)، تقویم کاری و ایام تعطیل، حداکثر و حداقل ساعات کاری، اضافه کاری ها و … تعریف می شود.

ویرایش ها و محاسبات: در این بخش می توان ترددها، ماموریت ها، ساعات کاری، مرخصی ها، و … را ثبت یا در صورت لزوم ویرایش کرد.

خروجی و گزارش گیری: همان طور که در پاراگراف بالا اشاره شد، اصلی ترین کاربرد نرم افزار و اپلکیشن حضور و غیاب، مدیریت حقوق و دستمزد کارکنان بر طبق حضور غیاب است. بنابراین با تهیه یک فایل خروجی از این نرم افزار می توان از کارکردهای فردی و گروهی پرسنل در بازه های زمانی مختلف از جمله ماهانه، هفتگی و حتی روزانه اطلاع پیدا کرد.

ایجاد جو مولد و سازنده با استفاده از سیستم های حضور و غیاب هوشمند

انگیزه و ارتباطات گسترده دو عامل اصلی است که به موفقیت یک سازمان کمک می کند. سیستم های حضور و غیاب هوشمند نیروی کار را ترغیب می کند تا به سیاست های حضور و غیاب کارکنان در محیط کار پایبند باشد و کارکنان را تشویق می نماید تا ساعت های ورود و خروج را به منظور پیشگیری از ایجاد خطا در فیش حقوقی به درستی ثبت کنند. علاوه بر این، از آنجا که داده های عینی موجود است، کارکنان می توانند عملکرد خود را ارزیابی کرده و به دنبال راهکارهایی برای بهبود بهره وری و مشارکت خود در رشد سازمان باشند. با اجرای سیستم حضور و غیاب، یک شرکت می تواند محیط کاری را ایجاد کند که پاسخگو و کارآمد باشد.

ایجاد جو مولد و سازنده با استفاده از سیستم حضور و غیاب هوشمند

ایجاد جو مولد و سازنده با استفاده از سیستم های حضور و غیاب هوشمند

ایجاد شفافیت با بهره مندی از سیستم های حضور و غیاب هوشمند

ردیابی زمان حضور و غیاب به کارکنان اجازه می دهد تا نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند و بدین ترتیب بدانند در چه مواردی نیاز به بهبود عملکرد دارند. این امر همچنین به مدیران کمک می کند تا با پشتیبانی اطلاعاتی که در اختیار دارند با کارکنان خود مکالماتی را داشته باشند. همچنین سیستم های حضور و غیاب هوشمند با ارائه اطلاعات صحیح و شفاف سازی در مورد زمانی که صرف کار برای مشتری و پروژه های خاص شده است، اعتماد بین شرکت و مشتریان آن افزایش می یابد.

مدیریت زمان با استفاده از سیستم حضور و غیاب هوشمند

ردیابی زمان، در مدیریت و بودجه بندی زمان به کارکنان کمک می کند. کارکنان خواهد دانست که زمان خود را صرف انجام چه کارهایی کرده اند و کدام وظایف زمان بیشتری را به خود اختصاص داده است و بدین صورت کارکنان می توانند زمان خود را با توجه به ضرورت هر کار تقسیم بندی کنند. و این مهم با وجود سیستم حضور و غیاب هوشمند عملیاتی می شود. علاوه بر این مدیران سازمان ها نیز قادر خواهند بود با استفاده از  سیستم ورود و خروج پرسنل هوشمند نظارت بهتر و دقیق تری بر حسن انجام وظایف کارکنان داشته باشند. و از این رو عملکرد کارکنان و بهره وری آنان در محیط کار بالاتر رفته و رضایت بیشتری را به ارمغان خواهد آورد.

مدیریت زمان با استفاده از سیستم حضور و غیاب هوشمند

مدیریت زمان با استفاده از سیستم حضور و غیاب هوشمند

اجتناب از خطای انسانی و دستیابی به رضایت شغلی 

یک سیستم حضور و غیاب خودکار با ساده کردن محاسبه زمان و اجتناب از خطای انسانی برای کارکنان و کارفرمایان مزیت های زیادی دارد. محاسبه دستی زمان کار وقت گیری است به ویژه زمانی که خطاهایی وجود دارد که باید اصلاح شود. به علاوه این خطاها ممکن است سبب نارضایتی در بین کارکنان شود. یک سیستم حضور و غیاب کامل این خطاها را برجسته و ردیابی می کند و امکان اصلاح سریع و ساده را میسر می سازد. این امر هرگونه نارضایتی که ممکن است در اثر ارائه فیش حقوقی نادرست بین کارکنان و کارفرمایان ایجاد شود را حذف می کند.

به پرسش اولیه خود یعنی چگونه خرید نرم افزار حضور و غیاب هوشمند به افزایش بهره وری کسب و کارها کمک می کند؟ باز گردیم. برای افزایش بهره‌وری سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف روش های مختلفی وجود دارد اما یکی از مهم ترین راهکار ها برای افزایش بهره‌وری سازمان‌ها و شرکت‌ها سامانه حضور و غیاب است. بهره وری هر شرکتی از معیارهای مهم و تاثیرگذار برای موفقیت آن است. شرکت‌هایی که بهره‌وری بالاتری دارند، به سود بیشتر و موفقیت‌های بالاتری دست می‌یابند. در عوض شرکت‌هایی با بهره‌وری پایین محکوم به شکست هستند. یک نرم‌ فزار حضور و غیاب هر چند شاید ابزار پیچیده‌ای نباشد اما می‌تواند به یکی از تاثیرگذارترین ابزارهابرای افزایش بهره‌وری شرکت و سازمان تحت مدیریت شما تبدیل شود.

افزایش بهره وری با سیستم های حضور و غیاب هوشمند

سامانه حضور غیاب راهکاری قدرتمند برای مدیریت صحیح منابع انسانی است که امکان بروز خطاهای عمدی و سهوی در زمان تردد پرسنل، همینطور حجم عظیم اطلاعات موجود در این حوزه می تواند میزان زیادی از وقت و هزینه مجموعه شما را به خود اختصاص دهد. در حالی که سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری مبتنی بر شبکه، راهکارهای جامع و هوشمندانه ای در حوزه منابع انسانی هستند که باعث آسان شدن این امور شده اند. این سیستم ها با ثبت و کنترل دقیق و ایمن ورود و خروج پرسنل باکمترین خطای ممکن و محاسبه دقیق ساعات حضور پرسنل، مدیریت مرخصی ها، شیفت های کاری و محاسبه میزان حقوق، کارانه و بهره وری هر پرسنل و ارائه گزارشات در سطوح مختلف به شما  در بالا بردن راندمان بخش های مختلف کسب و کارتان کمک می کند.

نرم افزار حضور و غیاب هوشمند و افزایش بهره وری

حضور و غیاب هوشمند و افزایش بهره وری

نرم افزارهای حضور و غیاب با ثبت ترددهای روزانه کارمندان، محاسبه حقوق و دستمزد، شیفت بندی و نظارت بر ساعات کاری پرسنل آنالیزی کلی از وضعیت هر شرکتی را به مدیران ارائه می‌دهد. آن ها با توجه به نتایج به دست آمده قادر خواهند بود به سادگی درباره شرکتشان تصمیم بگیرند؛ برنامه ریزی کنند و با کم کردن وقت پرت پرسنل بهره‌وری سازمان خود را بالا ببرند؛

سیستم کنترل تردد هوشمند 

اما این تمام ماجرای این نرم افزارهای حضور و غیاب و تاثیرشان بر افزایش کارآیی شرکت‌ها نیست؛ بلکه این راهکار باعث آسانتر شدن کارها برای پرسنل و تهیه یک لیست حضور و غیاب کارکنان نیز می شود. با استفاده از نرم افزارهای حضور و غیاب کارتابلی در اختیار هر کارمند قرار می گیرد که در آن می توانند انواع مجوزهای خود مانند مرخصی روزانه، ساعتی و ماموریت های خود را به راحتی ثبت کنند. هم چنین با نصب اپلیکیشن موبایل حضور و غیاب بر روی گوشی همراه خود می توانند به صورت آنلاین درخواست ها و کارهای حقوقی خود را برای لیست حضور و غیاب کارکنان خود انجام دهند. به این ترتیب دیگر نیازی به مراجعه به دفاتر پرسنلی ندارند و این موضوع باعث کاهش وقت پرت آن ها می شود و در مدت کوتاهی موجبات افزایش بهره وری سازمان شما را فراهم می کند.

ضرورت سیستم حضور و غیاب برای سازمان های آموزشی

امروزه اکثر صنایع برای مدیریت نیروی انسانی خود از سیستم حضور و غیاب هوشمند بیومتریک استفاده می کنند. این سیستم ها به دلیل ناکارآمدی روش های قدیمی علاوه بر صنایع مختلف در سازمان های آموزشی نیز به سرعت در حال گسترش است. سیستم های حضور و غیاب ابزاری موثر برای حفظ هویت و حریم خصوصی دانشجویان است و به دلیل سرعت بالا و کاربرد آسان روز به روز بر طرفداران آن اضافه می شود. اما در جواب این سوال که چرا سازمان های آموزشی نیاز به سیستم حضور و غیاب دارند می توان چند نکته را در نظر گرفت که در ادامه مطلب می توانید در مورد آن ها بخوانید.

چرا موسسات آموزشی نیازمند سیستم حضور و غیاب هوشمند بیومتریک هستند؟

دیگر زمان استفاده از روش های سنتی حضور و غیاب دانشجویان که نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی برای نظارت توسط اساتید و مدیران داشت؛ گذشته است. به خصوص برای جمعیت های بیشتر دانشجویی که منجر به مشکلات بیشتری می شود. همه این موارد نشان دهنده ی ضعف روش های سنتی است زیرا نمی توانند از  حضور دانشجویان به جای یکدیگر، سرقت شناسه کارت و خطاهای دیگر در ثبت ورود و خروج افراد شوند. اهمیت کاربرد نرم افزار حضور و غیاب در فضاهای آموزشی زمانی مشخص تر می شود که تاثیر مستقیم بر کیفیت آموش بگذارد. سیستم حضور و غیاب بیومتریک خودکار عمل می کند و راه ساده ای برای ثبت ورود و خروج دانشجویان است. تکنولوژی بیومتریک از ویژگی های فیزیکی و بیومتریک انسان (که برای هر فرد منحصر به فرد است مانند اثر انگشت) برای اطمینان از صحت شناسایی، جلوگیری از اشتباهات و از بین بردن حضور جایگزین حتی در دوقلوهای یکسان استفاده می کند.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

مزایای استفاده ازانواع سیستم ‌های کنترل تردد هوشمند برای نظارت بر حضور دانشجو

حضور دقیق: مزیت اصلی استفاده از این دستگاه ها دقت فوق العاده ی آن ها است. موسسات آموزشی می توانند بر حضور و غیاب دانشجو نظارت دقیق داشته باشند و از خطاهای ناشی از مشکلات معمول هنگام استفاده از روش های ورود و خروج سنتی جلوگیری کنند.

راحتی: سیستم های حضور و غیاب بیومتریک دانشجویی با اسکن کردن بیومتریک مثل دستگاه اسکنر اثر انگشتی یک راه ساده و راحت برای ورود و خروج دانشجویان فراهم می کند. از آنجایی که سیستم های بیومتریک حضور و غیاب خودکار هستند نیازی به دانش فنی ندارند و دانشجویان می توانند به سرعت و به راحتی تردد کنند.

صرفه جویی در زمان: این سیستم ها می توانند در عرض چند ثانیه حضور دانشجویان را پیگیری کنند که منجر به صرفه جویی در زمان و پیشگیری از اشتباهات می شود.

افزایش بهره وری: سیستم های بیومتریک نه تنها خطاهای مربوط به نظارت را حذف می کنند؛ بلکه سرعت تایید داده ها را نیز افزایش می دهند که باعث کاهش زمان مدیریت و افزایش بازده می شود.

افزایش امنیت و حفاظت از حریم خصوصی: در فرآیند ثبت نام، سیستم های بیومتریک الگوهای بیومتریک اسکن شده را به کدهای کامپیوتری تبدیل کرده و اطلاعات را در پایگاه داده ها ذخیره می کنند؛ غیر ممکن است که تصویر اصلی برای تقلب مورد استفاده قرار گیرد.

سیستم های حضور و غیاب بیومتریک دانشجویی از روش های رمزنگاری قوی برای محافظت از پایگاه داده و افزایش امنیت و حفظ حریم خصوصی دانشجویان استفاده می کنند.

مشکلات عدم استفاده از سیستم های حضور و غیاب هوشمند

کنترل غیبت کارکنان زمان زیادی را از منابع انسانی شرکت ها می گیرد. این موضوع در کسب و کارهای کوچک، بسیار ملموس تر است. علاوه بر کنترل تردد کارکنان، باید وسیله ای برای ثبت وقایع و پیش بینی پاسخی مناسب برای آنها وجود داشته باشد. سیستم حضور و غیاب هوشمند دقیقا این کار را می کند. یعنی مسئولیت کنترل تردد، ثبت وقایع، پیش بینی پاسخی مناسب و موارد مشابه را به عهده می گیرد. اما موضوع به اینجا ختم نمی شود. برخی مشکلات اساسی وجود دارند که در صورت عدم استفاده از سامانه کنترل تردد برای کسب و کارها به وجود می آیند. برخی از این مشکلات عبارتند از:

۱- مشکلات کنترل تردد

۲- بی نظمی در مدیریت اطلاعات مربوط به ورود و خروج کارکنان

۳- مشکلات مدیریت زمان

۴- مشکلات مالی مربوط به کنترل تردد

مشکلات عدم استفاده از نرم افزار حضور غیاب

مشکلات عدم استفاده از نرم افزار حضور غیاب

1) مشکلات کنترل تردد و مشکلات عدم استفاده از سیستم های حضور و غیاب هوشمند

هر سازمانی نیاز به کنترل تردد کارکنان و مدیریت ورود و خروج کارکنان خود دارد. حتی اگر از سیستم حضور و غیاب هوشمند نیز برای این کار استفاده نشود، نظارت بر حضور و غیاب کارکنان به صورت سنتی، ضرروی است. اما در انجام دستی کنترل تردد کارکنان احتمال اشتباه بالاست و بی نظمی بسیاری در سیستم پیش خواهد آمد. به طور مثال ممکن است برخی از کارکنان میزان غیبت خود را بیشتر و یا کمتر از مقدار واقعی گزارش دهند. همچنین باید زمان مرخصی های کارکنان را مرتبا ارزیابی کرد. با انجام این ارزیابی، فردی که در روزهای خاصی از هفته یا ماه به بهانه های مختلف درخواست مرخصی دارد، مشخص می شود. طبق این گزارشات، می توان پاسخ مناسبی در مقابل فرد داد. حتی می توان با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب علت غیبت ها و مرخصی ها را هم مشخص کرد.

مشکلات کنترل تردد و مشکلات عدم استفاده از نرم افزار حضور غیاب

مشکلات کنترل تردد و مشکلات عدم استفاده از نرم افزار حضور غیاب

2) مشکلات مدیریت اطلاعات سیستم های حضور و غیاب هوشمند

مدیریت اطلاعات و درخواست ها توسط سامانه حضور و غیاب بسیار ساده تر از حالت سنتی است. در حالت سنتی باید به صورت دستی تمام اطلاعات را ثبت کرد و در کاغذها و پرونده آن ها را نگهداری و مدیریت کرد. حال آنکه مدیریت و نظم دهی به پرونده های کاغذی به راحتی نیست و به اندازه یک بخش کامل نیرو نیاز دارد. اگر از نرم افزار حضور و غیاب استفاده شود؛ در زمان های شلوغ و اوج ترافیک درخواست ها، این نرم افزار حضور و غیاب هوشمند است که با سرعت و نظم بالا می تواند به درخواست ها رسیدگی کند. اما به صورت دستی هیچگاه نمی توان نظم و سرعت موجود در حالت اتوماسیون را در پروسه درخواست ها اعمال کرد.

در صورت نیاز به پرونده های کارکنان سابق، می توان سوابق کاری و حتی تعداد غیبت های او را سریع،‌ دقیق و کامل در اختیار داشت. اما در حالت سنتی برای دسترسی به اطلاعات کارکنان سابق باید به حجم انبوهی از اطلاعات بایگانی و احتمالا ناقص، بسنده کرد. اگر ساعات کاری کارکنان توسط سیستم حضور و غیاب هوشمند ثبت شود، به راحتی مشخص می شود که چه کسی چند ساعت کار مفید داشته و چه افرادی و به چه علت غیبت داشته اند. حال در فرم دستی و کلاسیک این موارد، چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که تمام محاسبات درست و دقیق انجام شده است؟

مشکلات مدیریت اطلاعات ورود و خروج پرسنل

مشکلات مدیریت اطلاعات ورود و خروج پرسنل

3) مدیریت زمان و مشکلات عدم استفاده از سیستم حضور و غیاب هوشمند

قابلیت سلف سرویس سیستم حضور و غیاب هوشمند باعث صرفه جویی زمانی بسیاری می شود. به علاوه سلف سرویس با اجازه دادن به کارکنان برای چک کردن غیبت های خود و سعی بر ایجاد تعادل در آن ها، باعث صرفه جویی بیشتر در زمان می شود. سامانه حضور و غیاب می تواند آخرین اخبار حضور و غیاب کارکنان را در لحظه و به صورت آپدیت به شکل یک نمودار و یا یک سری دیتا در اختیار بگذارد. در صورت نبود این سامانه، نیروی انسانی شرکت برای کنترل تردد و حضور و غیاب کارکنان باید زمان زیادی صرفکند. البته علاوه بر زمان بر بودن، احتمال اشتباه و یا اهمال کاری نیز بالا است. این امکان می تواند از طریق داشبورد مدیریتی اختصاصی در اختیار مدیران قرار گیرد. از طرفی اتوماسیون حضور و غیاب هوشمند می تواند اضافه کاری ها و تشویقات کارکنان را نیز ثبت کند. بنابراین می توان حقوق و تشویقی های کارمندان را دقیق و به موقع محاسبه و پرداخت کرد.  در نتیجه نیروی کاری با انگیزه و کارآمد خواهد بود. اما اگر این اطلاعات به صورت دستی محاسبه شوند، علاوه بر احتمال بالای اشتباه، روزها زمان نیاز خواهند داشت.

مدیریت مالی با استفاده از سامانه حضور و غیاب

مدیریت مالی با استفاده از سامانه حضور و غیاب

4) مدیریت مالی با استفاده از سیستم حضور و غیاب هوشمند

سیستم های حضور و غیاب هوشمند می تواند از تکرار هزینه های غیرضروری جلوگیری کند و باعث صرفه جویی بسیاری در سازمان ها و شرکت ها شود. و از این رو مشکلات عدم استفاده از سیستم حضور غیاب را رفع کرد. چنین صرفه جویی هایی سالانه مبلغ قابل توجهی می شود؛ به خصوص در کسب و کارهای بزرگ این موضوع مشهودتر است. با نرم افزار حضور و غیاب هوشمند می توان به غیبت ها و علت آن ها، و همچنین کارکنانی که بیشترین غیبت را دارند اشراف کامل داشت. در واقع با در دست داشتن الگوی غیبت ها می توان برنامه ریزی های بهتری برای انجام بهینه کارها به خصوص در زمان های اوج ترافیک کاری داشت. این کار از بسیاری از هزینه های غیرضروری جلوگیری می کند. البته نصب و راه اندازی یک سیستم جامع کنترل تردد باید ساده و سریع باشد. سیستمی که نصب آن به زمان زیادی احتیاج داشته باشد، ارزشمند نیست. بنابراین باید سیستمی خریداری کرد که هم از لحاظ مالی و کارآیی مناسب باشد و هم نصب و استفاده از آن بسیار راحت و سریع باشد؛ چراکه وظیفه این نرم افزارها دقیقا بالا بردن دقت، سرعت و راحتی است. 

نحوه کار با سیستم حضور و غیاب هوشمند چگونه است؟

سیستم حضور و غیاب به طور کلی شامل دو بخش نرم افزار حضور غیاب و دستگاه حضور غیاب است. از آنجایی که کار با این سیستم ها نیازمند یادگیری بخش های مختلف آن جهت بهره گیری از تمام امکانات موجود در آن است، شرکت های ارائه دهنده سیستم های کنترل تردد آموزش نحوه کار با سیستم حضور غیاب و همچنینی کار با سخت افزار کنترل تردد را به مشتریان خود ارائه می دهند. شرکت مهندسی کسرا با راه اندازی واحد آموزش کسرا خود در تلاش است تا بهترین خدمات آموزشی و پشتیبانی را به سازمان های استفاده کننده از سامانه ورود وخروج ارائه می دهد. کار با سیستم های کنترل تردد به طور کلی شامل کار با نرم افزار ساعت زنی و سخت افزار ورود و خروج است که در ادامه به شرح مختصری از آن می پردازیم.

دستگاه حضور غیاب چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه حضور و غیاب در واقع یک سیستم الکترونیکی است که در انواع مختلفی مانند دستگاه ساعت زنی کارتی، سیستم اثر انگشتی، اکسس کنترل تشخیص چهره و دستگاه کنترل تردد تشخیص کف دست به شرکت ها و سازمان های برای ثبت تردد کارکنان ارائه می شود. به عبارت دیگر جزء اصلی هر سیستم حضور و غیاب وجود دستگاه ورود و خروجی و دستگاه اکسس کنترلی است که بتواند با کمترین میزان خطا و دقت بالا حضور و غیاب پرسنل را ثبت کند. برای آشنایی با ویژگی بهترین دستگاه های حضور و غیاب کسرا میتوانید با مشاوران فروش کسرا در ارتباط باشید و فرم درخواست دموی محصولات کسرا را پر کنید.

نقش نرم افزار کنترل تردد و نحوه کار با آن در سازمان ها 

دستگاه حضور و غیاب نقش ورود اطلاعات پرسنل را به اتوماسیون کنترل تردد هوشمند ایفا می کند. اما تنها ورود اطلاعات پرسنلی به سیستم کنترل تردد کافی نیست و باید بتوان از این داده ها بهترین استفاده را برای بالا بردن بهره وری سازمان ها داشت. سیستم حضور و غیاب هوشمند وظیفه جمع آوری اطلاعات کارکنان، پردازش داده ها و همچنین ارائه گزارش های متنوع به بخش های مختلف سازمانی از جمله واحد منابع انسانی، واحد حقوق و دستمزد و مدیران سازمانی را دارد. سیستم هوشمند کنترل تردد شرکت مهندسی کسرا با توجه به فناوری پیشرفته استفاده شده در آن یکی از بهترین سامانه های کنترل تردد پرسنل در سطح کشور به ویژه برای سازمان هایی با تعداد پرسنل بالا است چرا که قادر است بالاترین سطح دقت، سرعت و امنیت ثبت تردد را در اختیار سازمان های مختلف قرار دهد.

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

 1. فرنوش دارابی مرداد 26, 1401 در 11:58 ق.ظ

  ممنون از مقاله خوبتون. ما برای سازمانمون نیاز به سیستم حضور و غیاب داریم که نسخه موبایل هم داشتع باشه. نرم افزار حضور و غیاب شرکت کسرا این امکان رو داره؟

 2. المیرا کاشانی شهریور 6, 1401 در 2:28 ب.ظ

  چطور میتونیم تردد رو خارج از سازمان ثبت کنیم؟

  • واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا شهریور 6, 1401 در 5:42 ب.ظ

   با سلام
   شما میتوانید با استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب کسرا آوید (نرم افزار حضور و غیاب بدون دستگاه) به سادگی تردد پرسنل خود را ثبت کنید. این اپلیکیشن حضور غیاب در دون نسخه برنامه حضور و غیاب اندروید و حضور و غیاب ios در اختیار کابران قرار دارد و شما میتوانید با توجه به نوع گوشی موبایل خود آن را نصب کنید.

 3. عباسعلی رمضانی آبان 26, 1401 در 8:41 ب.ظ

  حضور غیاب هوشمند یعنی با هوش مصنوعی؟

  • واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا آبان 28, 1401 در 10:34 ق.ظ

   باسلام
   نرم افزار حضور و غیاب هوشمند کسرا بر مبنای ساز و کار خود میتواند با استفاده از به روزترین ابزارهای موجد در بازار که شامل دستگاه های حضور و غیاب مبتنی بر هوش مصنوعی است ارتباط برقرار کند.

 4. آیگین محبی آذر 4, 1401 در 0:25 ق.ظ

  شما شرکتتون دستگاه حضور غیاب هوش مصنوعی هم میفروشه؟

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

مدیریت فرآیند کسب و کار یا bpm چیست؟

مدیریت فرآیند کسب و کار یا bpm چیست؟

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

مفهوم قانون پارکینسون چیست؟ چگونه با اصل پارکینسون مقابله کنیم 

مفهوم قانون پارکینسون چیست؟ چگونه با اصل پارکینسون مقابله کنیم؟ 

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس و انواع آن

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس axis و انواع آن

تعریف حق السعی در قانون کار + نحوه محاسبه حق السعی

تعریف حق السعی در قانون کار + نحوه محاسبه حق سعی

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و انتقال تصویر)

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و انتقال تصویر)

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا (حضور و غیاب دانشجویی)

منظور از وفاداری مشتری چیست ؟ بررسی عوامل موثر بر حفظ مشتریان 

منظور از وفاداری مشتری چیست؟ بررسی عوامل موثر بر حفظ مشتریان 

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

مدیریت تیم هیبرید

مدیریت تیم هیبرید

همدلی چیست

همدلی (Empathy) چیست و چه عناصری دارد؟

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

دورکاری چیست؟ مزایای دورکاری برای کارمندان و سازمان ها

منظور از قانون دورکاری چیست؟ همه چیز درباره قرارداد دورکاری

قانون ترک کار

صفر تا صد قانون ترک کار؛ آشنایی با قوانین ترک کار

سیستم انبارداری راهکاری هوشمند برای مدیریت انبار

سیستم انبارداری راهکاری هوشمند برای مدیریت انبار

همه چیز درباره مرخصی اربعین

همه چیز درباره مرخصی اربعین (مرخصی استحقاقی پیاده روی اربعین)