کاربرد حضور و غیاب در سازمان ها

کاربرد نرم افزار حضور و غیاب در انواع سازمان ها
دیجیتال مارکتینگ کسرا

استفاده از سیستم حضور و غیاب در انواع سازمانهای بزرگ و کوچک به امری مرسوم تبدیل شده است. به طوری که کمتر سازمانی را میتوان یافت که از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری حضور غیاب جهت کنترل تردد پرسنل خود استفاده نکند.

نرم افزار حضور و غیاب کسرا با توجه به قابلیت های منحصر به فرد خود از معدود سیستم های کنترل ترددی است که جهت استفاده در انواع سازمان های بزرگ و کوچک مناسب است. کاربرد نرم افزار حضور و غیاب در سازمان ها باعث ارتقاء بهره وری سازمان ها می شود چرا که استفاده از آن علاوه بر ایجاد نظم در کنترل تردد افراد، عملکرد سایر بخش های سازمان مانند واحدهای حقوق و دستمزد و منابع انسانی را نیز به طور چشمگیری بهبود می بخشد.

سامانه ورود و خروج کسرا در کنار یکی از انواع دستگاه های حضور و غیاب مانند دستگاه کنترل تردد کارتی، اثر انگشتی، کف دستی، تشخیص چهره و… پاسخگوی نیازهای مدیران سازمانی و همچنین کارکنان در سازمان ها است. در ادامه علاوه بر معرفی انواع سازمان های استفاده کننده از نرم افزار حضور و غیاب سازمانی کسرا به بررسی نیازهای سازمان های مختلف جهت بهره گیری از اتوماسیون کنترل تردد پرسنل می پردازیم.

فهرست عناوین مقاله

نرم افزار کنترل ورود و خروج پرسنل کسرا در دانشگاه ها و موسسات آموزشی

دانشگاه ها و موسسات آموزشی به دلیل تردد بالا در آنها نیاز به سیستم حضور و غیابی دارند تا بتواند علاوه بر سرعت و دقت بالا، امنیت قابل توجه ای نیز برای آنها فراهم سازد. تجهیزات کنترل تردد مناسب در دانشگاه ها جهت کنترل عبور و مرور پرسنل، اساتید دانشگاه و همچنین دانشجویان به کار گرفته می شود. همچنین در بسیاری از دانشگاه ها از کارت دانشجویی برای کنترل تردد دانشجویان و همچنین رزرو غذا جهت سهولت کاربری می توان استفاده کرد.

اتوماسیون حضور غیاب کسرا این امکان را برای انواع موسسات آموزشی و دانشگاه ها فراهم کرده تا به راحتی از سیستم ساعت زنی برای کنترل عبور و مرور افراد مختلف به دانشگاه ها استفاده کنند. در ادامه انواع دانشگاه ها و موسسات آموزشی که در حال حاضر از سیستم حضور غیاب کسرا استفاده می کنند معرفی شدند.

کاربرد نرم افزار حضور و غیاب در سازمان ها

حضور و غیاب دانشگاه های علوم پزشکی

دانشگاه های علوم پزشکی یکی از بزرگترین سازمان هایی قلمداد می شود که کنترل تردد در آن برای سازمان ها نقش حیاتی ایفا می کند. کنترل تردد در دانشگاه‌ های علوم پزشکی از این رو مهم است که بنا به اقتضائات شغلی و کاری و اهداف دانشگاه های علوم پزشکی مبنی بر گسترش زیر ساخت بهداشت و درمان کشور نیاز است شیفت های کاری متنوعی برای پرسنل طراحی شده و روند محاسبه کارکردها و مجوزهای تردد پرسنل به درستی محاسبه و برای سیستم حقوق و دستمزد سازمان ها مورد استفاده قرار گیرد. دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشگکی آذربایجان غربی و بسیاری دیگر از دانشگاه های علوم پزشکی کشور از جمله کاربران نرم افزار حضور و غیاب سازمانی کسرا هستند.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

کاربرد حضور و غیاب سازمانی در دانشگاه های دولتی

دانشگاه های دولتی از جمله ارگان های دیگری هستند که با توجه به تنوع کاری کارمندان و اعضای هیئت علمی، مایلند از دستگاه های کارت ساعت زنی در سازمان برای ثبت تردد افراد استفاده کنند. طبیعی است که ساعت کاری کارمندان به صورت ثابت تعریف شده و در عین حال برای هر یک از اساتید و اعضای هیئت علمی باید قوانین و ساعاتی جهت رفت و آمد و ورود و خروج به دانشگاه مشخص نمود.

برقراری نظم در دانشگاه های دولتی اهمیت ویژه ای دارد. بنابراین استفاده از سامانه کنترل تردد و انواع دستگاه حضور و غیاب برای دانشگاه های دولتی ضروری است. دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه صنعتی همدان، دانشگاه هرمزگان، دانشگاه یزد و بسیاری دیگر از دانشگاه های دولتی در سطح کشور از مشتریان بالقوه شرکت مهندسی کسری هستند.

سیستم ساعت زنی دانشگاه های آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی نیز مانند سایر واحدهای دانشگاهی نیازمند برقراری نظم و ترتیب است. ضرورت استفاده از سیستم کنترل تردد با توجه به تنوع دانشکده های گوناگون، بسیار احساس می شود. بنابراین لازم است برای اعضای هیئت علمی و کارمندان قوانین متفاوتی تعریف شود. از مزایای دیگر نرم افزار کنترل تردد کسرا امکان اتصال به سیستم حقوق و دستمزد و محاسبه کارمندان است. این امر مخصوصا در مجموعه های بزرگی همچون دانشگاه های آزاد به کاهش هزینه ها و سهولت کار کمک شایانی می کند.

بسیاری از دانشگاه های آزاد در کشور مانند دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان و … سالهاست از سیستم حضور و غیاب شرکت کیمیاگران سرزمین رایانه (کسرا) جهت کنترل تردد دانشجویان و سایر پرسنل دانشگاهی استفاده می کنند.

اتوماسیون کنترل تردد کسری در آموزشگاه های آزاد و دولتی

همه آموزشگاه ها اعم از آموزشگاه زبان، آموزشگاه فنی حرفه ای، آموزشگاه کنکور و غیره با توجه به ماهیت خود نیاز به سامانه رفت و آمد پرسنلی دارند که بتواند تردد پرسنل خود را جهت پرداخت حقوق و محاسبه مرخصی به طور دقیق ثبت کند. بعضی از این نرم افزارها امکاناتی دارند که مدیریت و معاونین آموزشگاه ها می توانند کنترل تردد معلمان و پرسنل خود را در زمان ورود و خروج مشاهده کنند. همچنین اساتید و کادر اداری می توانند جهت برنامه ریزی های کلاسی به این سیستم دسترسی داشته باشند. سامانه کنترل تردد کسرا راهکاری مطمئن برای رفع این نیازهاست.

سامانه کنترل تردد سازمان فنی و حرفه‌ای

سازمان ها با اهداف مختلفی اقدام به خرید سیستم های حضور غیاب هوشمند می کنند. سازمان فنی حرفه ای با توجه به تعدد پرسنل و مربیان از جمله ارگان هایی است که برای حفظ نظم و مدیریت سازمان خود به سیستم های حضور و غیاب نیاز دارد. از آنجاییکه این سازمان از واحدهای گوناگون تشکیل شده است لازم است ساختاری منسجم و یکپارچه برای کنترل تردد افراد استفاده نماید. نرم افزار حضور و غیاب کسرا در سازمان های فنی حرفه ای به آنها کمک می کند تا بدون پرداخت هزینه های مازاد، اطلاعات ورود و خروج پرسنل واحدهای مختلف را مدیریت نمایند.

حضور و غیاب هوشمند مدارس (حضور و غیاب مدارس)

زمان ورود و خروج کارکنان مدارس مانند سایر مشاغل باید با دقت بالایی ثبت شود. علاوه بر کادر اداری، معلمان نیز باید بتوانند تردد خود را با دقت و سرعت بالا ثبت کنند. اما استفاده از روش های سنتی برای ثبت ورود و خروج دیگر کارایی ندارد و نیاز به استفاده از سیستم های پیشرفته است. شرکت مهندسی کسرا امکان کنترل تردد کارکنان را با توجه به پست سازمانی آنها در سیستم تردد خود به راحتی ایجاد کرده است. در نتیجه برای محاسبه حقوق و دستمزد و مرخصی کارکنان می توان با دقت بیشتری عمل کرد.

سامانه کنترل تردد کلاسی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در مدارس و آموزشگاه ها می توان  حضور و غیاب مدارس و کلاسی را با نرم افزارهای کنترل تردد انجام داد. از این رو به جای استفاده از روش های سنتی و مدیریت امور کلاسی با کاغذ اساتید و معلمان محترم می توانند رفت و آمد را به وسیله دستگاه اکسس کنترل انجام دهند. با توجه به حساسیت امنیت دانش آموزان و دانشجویان استفاده از این سیستم می تواند ضروری باشد. شرکت مهندسی کسرا همیشه در تلاش بوده تا همگام با تکنولوژی روز دنیا نرم افزار کنترل تردد خود را به روز نموده و در اختیار کاربران خود برای استفاده هرچه راحتتر از این سیستم قرار دهد.

حضور و غیاب دبیرستان

در بسیاری از دبیرستان های پیشرفته علاوه بر ثبت ورود و خروج پرسنل و معلمان، تردد دانش آموزان نیز توسط سیستم کنترل دسترسی ثبت و کنترل می شود. در این روش بجای استفاده از روش های قدیمی ثبت تردد دانش آموزان در دفتر حضور و غیاب توسط معلمان، دانش آموزان در بدو ورود خود به مدرسه و همچنین هنگام خروج به راحتی تردد خود را توسط سیستم حضور غیاب ثبت می کنند. کنترل ورود و خروج دانش آموزان در این روش علاوه بر صرفه جویی در زمان احتمال خطا را نیز نزدیک به صفر می کند.

مطلب مرتبط: حضور و غیاب با موبایل؛ مدیریت حضور و غیاب با گوشی تلفن همراه

سیستم ساعت زنی شرکت کسری مراکز درمانی و بیمارستانها

بیمارستان ها با توجه به شیفت های پیچیده از مشتریان بالقوه سامانه های اکسس کنترل هستند. با توجه به اینکه در این ارگان های دولتی و خصوصی رعایت پروتکل های بهداشتی اهمیت به سزایی دارد استفاده از دستگاه های اکسس کنترل تشخیص چهره اولویت بالاتری دارد. با این وجود استفاده از دستگاه های کارت ساعت زنی موجب شده تا پزشکان، پرستاران و همینطور کلیه ی کارمندان رضایت بیشتری بابت نظم و مدیریت کارکردها و پرداخت کارانه ها داشته باشند. لذا برای هر بیمارستان دولتی و خصوصی استفاده از نرم افزار حضور و غیاب و کنترل تردد بیمارستانی ضروری است.

در حال حاضر بیمارستان ها و مراکز درمانی متعددی در سراسر کشور از نرم افزار ورود و خروج کسری جهت کنترل تردد پزشکان، پرستاران و پرسنل بیمارستانی بهره می برند. از جمله این بیمارستان ها می توان به بیمارستان تخصصی عسگریه اصفهان، بیمارستان چمران تهران، بیمارستان رضوی، بیمارستان شهدای تجریش، بیمارستان عرفان نیایش، بیمارستان کسری، بیمارستان مهر درمان نیکان اقدسیه و … اشاره کرد.

سیستم حضور و غیاب کسرا در مراکز درمانی

اتوماسیون ورود و خروج شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی

صنعت نفت و نایع وابسته به آن به دلیل پراکندگی مراکز خود در سطح کشور و همچنین نیاز به انجام عملیات گوناگون در مناطق دور دست نیاز به نرم افزار حضور و غیاب سازمانی دارند که امکان ثبت تردد پرسنل در شرایط مختلف را برای آنها فراهم آورد. بنابراین سامانه حضور و غیاب شرکت های نفتی باید به گونه ای طراحی شود که تمام نیازهای سازمان های فوق را مرتفع سازد.

حضور و غیاب سازمانی شرکت نفت

شرکت های نفتی نیازمند راهکاری هستند تا ضمن حفظ امنیت اطلاعات، تردد مدیران، مهندسین و کلیه ی کارمندان خود را ثبت نمایند. با توجه به شیفت های متفاوت و ساعات مختلف کاری، کنترل و مدیریت کردن کارکرد کلیه ی پرسنل به صورت سنتی و کاغذی کاری غیر ممکن است. نرم افزار ثبت تردد کارمندان کسرا راهکاری است برای سازمان هایی که شیفت های متفاوت کاری دارند. این نرم افزار قابلیت های گوناگونی در سطوح مختلف مدیران دارد. بنابراین مدیران سطوح مختلف تنها در حیطه ای که به آن ها اجازه داده شود دسترسی دارند. 

پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت شیراز، پخش فرآورده های نفتی اصفهان، شرکت ملی نفت ایران، شرکت نفت پارس، نفت فلات قاره خارگ، پالایشگاه نفت آبادان از جمله مشتریان اتوماسیون کنترل تردد شرکت مهندسی کسری هستند. 

سیستم کنترل رفت و آمد پتروشیمی

شرکت های پتروشیمی برای مدیریت شیفت های خود معمولا از سیستم های حضور غیاب پیشرفته استفاده می کنند. این شرکت ها به طور معمول دارای قوانین مختلف و شیفت های گردشی برای پرسنل خود هستند. بنابراین لازم است جهت مدیریت کارکرد پرسنل، استحقاقی، ماموریت و… برای افراد مختلف قوانین متعدد تعریف نمود. نرم افزار ورود خروج پرسنل کسرا مدیریت کارکردها، اضافه کار، ماموریت و… را به راحتی برای سازمان ها انجام می دهد. همچنین می توان با اتصال آن به سیستم حقوق و دستمزد، هزینه و سرعت محاسبات حقوق و دستمزد را به حداقل ممکن رساند.

به طور نمونه می توان شرکت ملی صنایع پتروشیمی، پتروشیمی زاگراس، پتروشیمی بیستون را به عنوان مشتریان صنعت پتروشیمی شرکت کسرا در استفاده از سیستم ساعت زنی نام برد.

حضور و غیاب سازمانی شرکت گاز

برخی از مشتریان کسرا در این حوزه عبارتند از: پالایش گاز فجر جم، شرکت گاز استان اصفهان، شرکت ملی گاز ایران، مجتمع گاز پارس جنوبی، شرکت گاز استان خوزستان و بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی

بیشتر بخوانید: چطور حضور و غیاب شرکت های چند شعبه ای را کنترل کنیم؟

نرم افزار حضور و غیاب کسرا در سازمان ها و شرکت های نفت، گاز، پتروشیمی

کاربرد حضور و غیاب در سازمان ها و ادارات دولتی

سازمان ها و ادارات دولتی با توجه به قوانین و ضوابط خاصی که در آنها وجود دارد نیاز به سیستم کنترل ترددی دارند تا بتواند دقت، سرعت و همچنین امنیت بالایی را برای سازمان فراهم آورد. نرم افزار حضور و غیاب کسرا در سازمان های دولتی بسیاری در حال استفاده است که در ادامه به معرفی برخی از این سازمان ها و لزوم استفاده از سیستم حضور و غیاب در سازمان ها پرداخته ایم.

کنترل ورود و خروج سازمان آموزش و پرورش

سازمان آموزش و پرورش با توجه به یکپارچه بودن ساختار این سازمان ترجیح بر این است که ثبت ورود و خروج کارمندان از طریق دستگاه های کنترل دسترسی صورت پذیرد. سیستم حضور غیاب کسرا این امکان را به کلیه ی سازمان های دولتی و غیردولتی می دهد تا تنها با خرید یک نرم افزار به ثبت تردد پرسنل، محاسبه کارکرد، اضافه کار و کسر کار، استحقاقی، ماموریت و… بپردازند. از این نرم افزار (سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس) حتی می توان در مدارس برای ثبت تردد معلمان و کلیه کادر فرهنگی استفاده نمود.

لذا با توجه به ضرورت برقراری نظم در زیر مجموعه های آموزش و پرورش لازم است نرم افزار حضور و غیاب سازمانی تهیه شود. کاربرد نرم افزار حضور و غیاب در سازمان هایی مانند آموزش و پرورش بسیار مرسوم شده به طوری که بسیاری از آنها مانند وزارت آموزش و پرورش، سازمان آموزش و پرورش استان فارس و … به عنوان مشتریان بزرگ شرکت مهندسی کسرا سالهاست از سامانه ورود و خروج این شرکت جهت نظارت بر تردد پرسنل خود استفاده می کنند.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

کنترل ورود و خروج سازمان بهزیستی

سازمان بهزیستی به عنوان یک ارگان دولتی دارای شعبه های متعدد در سراسر کشور است. این مجموعه به واسطه خدماتی که ارائه می دهد کارمندانی دارد که لازم است به ماموریت و یا مسافرت های کاری بروند. از طرفی کامندان حاضر در واحدهای مختلف ساعات کاری و شیفت های متفاوتی دارند. با توجه به حجم بالای کار در این سازمان و تعدد پرسنل بهترین راهکار برای پیگیری و مدیریت ورود و خروج پرسنل استفاده از سامانه تردد است. شرکت مهندسی کسرا با خدمات متعددی که به مشتریان خود می دهد می تواند گزینه مناسبی برای سازمان بهزیستی باشد.

اداره کل بهزیستی استان سمنان، اداره کل بهزیستی استان فارس، اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه را می توان به عنوان تعدادی از مشتریان شرکت مهندسی کسرا در استفاده از نرم افزار حضور و غیاب سازمانی کسرا نام برد.

حضور و غیاب سازمانی شهرداری

یکی دیگر از سازمان هایی که واحدهای کاری متعدد و متفاوت دارد سازمان شهرداری است. مسلما مدیریت پرسنل این واحدهای متعدد با توجه به شیفت ها و قوانین متفاوت کاری بسیار زمانگیر و دشوار است. نرم افزار دستگاه حضور و غیاب پرسنل کسرا با قابلیت تعریف شیفت های متفاوت و تخصیص به هر یک از پرسنل این امکان را به مجموعه های بزرگی همچون شهرداری های می دهد تا شیفت ها و قوانین پیچیده خود را به راحتی مدیریت کنند. لذا صرف نظر از هزینه نگهداری اوراق کاغذی، سامانه تردد موجب صرفه جویی در وقت پرسنل نیز می گردد. بنابراین لزوم استفاده از سیستم حضور و غیاب در سازمان های شهرداری بسیار احساس می شود.

شهرداری اسلام شهر، شهرداری منطقه 6 اصفهان، سازمان شهرداری سمنان، شهرداری قم و بسیاری دیگر از ادارات وابسته به سازمان شهرداری در کشور جهت کنترل عبرو مرور کارمندان خود از اتوماسیون حضور و غیاب شرکت مهندسی کسرا استفاده می کنند.

اکسس کنترل سازمان راه و شهرسازی

سازمان راه و شهرسازی یکی از ارگان های دولتی با تعداد پرسنل بالا است که ورود و خروج پرسنل آن به دلیل تعدد پرسنل و پست های مختلف سازمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین با توجه به ماهیت کاری این سازمان، کارکنان به ماموریت های کاری متعددی فرستاده می شوند. از این رو ثبت تردد پرسنل در زمان انجام ماموریت نیز بسیار مهم می باشد. نرم افزار حضور و غیاب سازمانی شرکت مهندسی کسرا با توجه به ویژگی های منحصر بفرد خود در ثبت ورود و خروج افراد و بطور خاص کنترل تردد کارکنان در زمان ماموریت گزینه ای بسیار مناسب برای سازمان راه شهرسازی می باشد.

سازمان هایی مانند اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، وزارت راه و شهرسازی، اداره کل راه و شهرسازی استان یزد سالهاست از اتوماسیون کنترل تردد شرکت کسرا استفاده می کنند.

نرم افزار حضور و غیاب سازمانی کسرا در راه و شهرسازی

سامانه تردد سازمان محیط زیست

سازمان محیط زیست از جمله سازمان هایی است که کنترل تردد در آن بدلیل تعداد بالای ماموریت های کارکنان دارای پیچیدگی است. از طرف دیگر نوع کار افراد در این ارگان مهم ایجاب می کند که در طول روز به دفعات زیادی مجبور به ثبت ورود و خروج در سازمان باشند. به همین دلیل نرم افزار کنترل تردد استفاده شده در این سازمان باید قابلیت محاسبه تعداد بالای تردد و بعلاوه ثبت ماموریت کارکنان را داشته باشد. نرم افزار کسراآوید شرکت کسرا به راحتی می تواند تمام نیازهای ثبت تردد در این سازمان را برطرف کند.

اداره کل محیط زیست استان گلستان، اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام و برخی دیگر از شرکت های وابسته به سازمان محیط زیست از نرم افزار حضور و غیاب سازمانی کسرا جهت کنترل تردد کارکنان خود استفاده می کنند.

حضور و غیاب سازمانی جهاد کشاورزی

جهاد کشاورزی از مجموعه ارگان های دولتی است که با توجه به پروژه ها و فعالیت های خود ناچار به ثبت ماموریت برای کارکنان و کارشناسان است. طبیعتا پیگیری اینکه کارشناس مربوطه در محل پروژه حاضر شده یا خیر و اینکه چه زمانی به محل ماموریت رسیده از اهمیت به سزایی برخوردار است. متاسفانه با روش های سنتی و کاغذی نمی توان نظم را در ماموریت و تردد برقرار نمود. شرکت مهندسی کسرا با طراحی اپ حضور غیاب بدون دستگاه کسراآوید این امکان را به مدیران می دهد تا موقعیت مکانی کارشناس مربوطه را پیگیری نمایند.

سیستم حضور و غیاب در انواع سازمانهای کشاورزی مانند مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی منابع طبیعی ایلام، سازمان جهاد کشاورزی استان چهار محال بختیاری و … استفاده می شود.

لزوم استفاده از سیستم حضور و غیاب در سازمان های وابسته به جهاد کشاورزی

حضور و غیاب سازمانی شرکت مخابرات

شرکت مخابرات شامل بخش های مختلفی متشکل از کارمندان واحدها، مهندسین فنی، نیروهای پشتیبانی و… می شود. لذا مدیریت ورود و خروج پرسنل در هر یک از شعبات شرکت مخابرات کاری پیچیده و دشوار است. از طرفی یکپارچه بودن اطلاعات و ثبت تردد پرسنل در یک سیستم واحد از ضروریات سازمان هایی مانند شرکت مخابرات است. سیستم تردد کسرا با توجه به امکانات نرم افزار خود بهترین گزینه برای مدیریت تردد شرکت مخابرات است. مدیریت شیفت های پیچیده و تعریف قوانین متعدد برای پرسنل از قابلیت های نرم افزار حضور غیاب کسراست.

برخی از سازمان های مخابراتی در سطح کشور که از محصولات نرم افزاری شرکت کسرا (کیمیاگران سرزمین رایانه) استفاده می کنند: مدیریت منطقه شرکت مخابرات استان لرستان، خطوط لوله و مخابرات منطقه جنوب شرق، مدیرت منطه شرکت مخابرات استان اصفهان، خطوط لوله و مخابرات استان اصفهان

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

سیستم کنترل تردد و دسترسی شرکت توزیع برق

شرکت توزیع برق از دسته سازمان هایی ست که کارکنان آن در شیفت های مختلف کاری در سازمان حضور پیدا می کنند. از این رو نیاز به سیستم حضور غیاب پیشرفته برای تعریف و ثبت شیفت های مختلف کاری برای سازمان بسیار حیاطی است. چرا که ثبت شیفت های کاری بصورت سنتی و کاغذی در این روش نیازمند صرف زمان زیادی است و همچنین احتمال خطا در آن بالا می رود. سیستم ساعت زنی کسرا راهکاری مطلوب برای شرکت هایی است که نیاز به محاسبه شیفت های مختلف کاری برای پرسنل خود دارند.

نیروگاه برق نکاء، برق منطقه ای استاد یزد، توزیع برق شهرستان اصفهان، توزیع نیروی برق استان چهارمحال بختیاری، توزیع نیروی برق استان آذربایجان غربی، برق منطقه ای استان فارس از جمله سازمان هایی هستند که از نرم افزار حضور و غیاب کسرا در سازمان های خود بهره می برند.

سیستم کنترل تردد و دسترسی شرکت توزیع برق

کاربرد حضور و غیاب در سازمان صدا و سیما

کنترل ورود و خروج کارکنان در سازمان صدا و سیما مانند بسیاری از سازمان ها و ارگان های دولتی بسیار با اهمیت است. اما تفاوت تردد افراد در این ارگان در این است که افراد در شیفت های مختلفی در سازمان حضور پیدا می کنند و از این رو ثبت تردد آنها از حساسیت و پیچیدگی بالاتری برخوردار است. یک نرم افزار و دستگاه کنترل تردد پیشرفته مانند اتوماسیون ثبت تردد شرکت مهندسی کسرا می تواند با دقت و سرعت بالا تردد افراد را در هر ساعتی از شبانه روز ثبت و محاسبه کند.

سامانه تردد سازمان تبلیغات اسلامی

بسیاری از ارگان های دولتی برای ثبت تردد کارکنان خود نیاز به اتوماسیون کنترل ترددی دارند که از امنیت بالایی برخوردار بوده و امکان تقلب در آن تقریبا نزدیک به صفر باشد. چرا که اطلاعات پرسنل فعال در این سازمان ها و همچنین ماهیت کاری سازمان بسیار مهم بوده و در صورت اختلال در سیستم تردد آن، ضرر و زیان جبران ناپذیری به سازمان وارد می شود. سیستم ساعت زنی شرکت مهندسی کسرا با عملکرد بسیار مطلوب خود در حفظ امنیت افراد و سازمان ها بهترین گزینه برای اینگونه از ارگان ها است.

برخی از مشتریان شرکت مهندسی کسرا در این حوزه عبارتند از: سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی

حضور و غیاب هوشمند حوزه های علمیه

از جمله سازمان های دیگری که به سیستم کنترل تردد نیاز دارد حوزه های علمیه هستند. این مدارس اسلامی با توجه به تعداد زیاد طلاب و علما نیازمند ثبت ورود و خروج آن ها به وسیله سیستم های ثبت تردد هستند. از آنجایی که هریک از علما، روحانیون و طلاب در ساعات متفاوت روز ممکن است در حوزه علمیه حضور پیدا کنند، لذا مدیریت ورود و خروج ان ها با سیستم های کاغذی امکان پذیر نیست. استفاده از یک سامانه تردد موجب سهولت و مدیریت هرچه آسانتر این امر می گردد. حوزه علمیه استان خوزستان و حوزه علمیه بقیه الله اهواز از مهمترین مشتریان شرکت کسری در استفاده از نرم افزار حضور و غیاب سازمانی هستند.

حضور و غیاب کسرا در کمیته امداد امام خمینی

کمیته امداد امام خمینی یکی از سازمان ها و ارگان های دولتی مهم در سطح کشور است که جهت شناسایی اقشار کم درآمد جامعه و همچنین ارائه کمک های مالی به آنها ایجاد شده است. این ارگان مهم دولتی به دلیل پراکندگی شعبات در سراسر کشور و همچنین وجود نمایندگی های مختلف در استان ها و شهرستان مختلف کشور لازم است تا تردد پرسنل خود را با دقت و ظرافت بالایی کنترل کنند.

با در نظر گرفتن حساسیت های موجود در سازمان کمیته امداد امام خمینی و نیازهای این سازمان در ثبت تردد پرسنل، لزوم استفاده از سیستم حضور و غیاب در سازمان ها بیش از پیش احساس می شود. از این رو کمیته امداد امام خمینی و شعبات آن نرم افزار حضور و غیاب کسرا را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای کنترل و ثبت ورود خروج پرسنل خود برگزیده اند. سامانه کنترل تردد کمیته امداد امام خمینی راهکاری مطمئن جهت کنترل ورد و خروج پرسنل این سازمان است.

سامانه ورود و خروج کارمندان بانک ها و موسسات مالی

بانک ها و موسسات مالی و اعتباری با توجه به شعب مختلفی که در سرتاسر کشور دارند، ضرورت استفاده از سیستم های کنترل تردد هوشمند را به خوبی درک می کنند. تعدد شعب در شهرهای مختلف موجب شده تا بانک ها به راهکارهایی جهت ثبت یکپارچه تردد و کارکرد کارمندان خود نیاز داشته باشند. با استفاده سیستم تردد پرسنل کسرا اطلاعات کلیه ی کارمندان در تمام شعبات تعریف شده و از طریق دستگاه موجود در شعبه تردد آن ها ثبت می شود. بنابراین به راحتی در پایان هر ماه می توان کارکرد، اضافه کار، استحقاقی و… کلیه ی کارمندان را محاسبه نمود. سیستم کنترل تردد کسرا راهکار نرم افزاری مناسب بانک ها و موسسات مالی است که قادر است تمام نیازهای فوق را برای اینگونه موسسات مالی برآورده سازد.

بانک ملت، بانک صادرات استان اصفهان، بانک ملی استان فارس، بانک قرض الحسنه مهر ایران، بانک کارآفرین، بانک سامان، بانک قرض الحسنه رسالت و بسیاری دیگر از سازمان ها و موسسات مالی از نرم افزار حضور و غیاب سازمانی کسرا جهت کنترل تردد پرسنل خود بهره می برند.

کاربرد حضور و غیاب در سازمان ها و شرکت های هواپیمایی

در شرکت های هواپیمایی پرسنل ماهیت کاری متفاوتی دارند. کارمندان به صورت تمام وقت و ثابت، خلبان و مهمان دارها به صورت شیفت های گردشی و سایر پرسنل ممکن است در ساعات مختلف شبانه روز سرکار باشند. نرم افزار حضور غیاب به شرکت های هواپیمایی کمک می کند تا تنها با یک نرم افزار برای افراد مختلف، قوانین متفاوت تعریف کنند. همچنین میزان کارکرد، استحقاقی و وضعیت حق ماموریت این افراد با توجه به قوانین تعریف شده محاسبه خواهد شد. لذا یکی از ابزارهای ضرور مدیریت منابع انسانی برای شرکت های هواپیمایی سامانه تردد است.

برخی از مشتریان نرم افزار حضور و غیاب کسرا در سازمان های هواپیمایی عبارتند از: سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، هواپیمایی آنا، هواپیمایی کیش و هواپیمایی آسمان

حضور و غیاب سازمانی کسرا در شرکت های بیمه

شرکت های بیمه با توجه به لزوم حضور در شعبات مختلف، نیاز به ثبت تردد، کارکرد و ماموریت را همواره احساس می کنند. به طور معمول شرکت های بیمه نیز دارای شعبات متعدد در شهرهای مختلف هستند. بنابراین ثبت تردد در یک سیستم یکپارچه کمک می کند تا نظم سازمان همواره برقرار باشد. از طرفی کارمندان با ثبت تردد در یک سیستم یکپارچه شک و شبهه ای بابت میزان کارکرد و ساعات کاری خود نخواهند داشت. لذا شرکت های بیمه می توانند تردد پرسنل هر شعبه را به صورت مجزا ثبت نموده و ماموریت کلیه پرسنل را مدیریت کنند. برخی از مشتریان کسرا در شرکت های بیمه: شرکت بیمه ایران استان خوزستان، بیمه اتکایی امین، بیمه تعاون، شرکت سهامی بیمه ایران، بیمه سینا، سازمان بیمه تامین اجتماعی یزد، بیمه آسیا

سامانه تردد باشگاه های ورزشی و باشگاه بدنسازی 

بر خلاف تصور عموم که نیاز به سامانه های کنترل دسترسی را صرفا منوط به حضور در ادارات و سازمان ها می دانند، باشگاه های بدنسازی و سایر باشگاه های ورزشی نیاز ویژه ای به ثبت ورود و خروج افراد دارند. کنترل تردد ورزشکاران، مدیریت پرداخت شهریه، تعداد جلسات گذرانده شده و غیره از جمله محاسباتی است که به راحتی می توان با استفاده از اتوماسیون کنترل تردد در باشگاه های ورزشی انجام داد. با استفاده از سیستم کنترل ورود و خروج هر ورزشکار از زمان ورود به باشگاه ورزشی ثبت نام شده و مدیریت شهریه و جلسات او به راحتی قابل پیگیری خواهد بود. باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان (ایران خودرو)، باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان، باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون به عنوان مشتریان شرکت مهندسی کسرا سالهاست از نرم افزار حضور غیاب باشگاهی کسرا استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: دستگاه حضور و غیاب باشگاهی چیست؟

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

حضور غیاب در شرکت های سیمان

حضور غیاب کارکنان در تمام شرکت ها امری ضروری است چرا که بدون ثبت تردد پرسنل، مدیران برای میزان و زمان پرداخت حقوق کارکنان خود با مشکلات متعددی روبرو خواهند شد. بعلاوه بدلیل محدودیت درخواست مرخصی برای کارکنان، بدون داشتن بهترین نرم افزار حضور غیاب نمی توان جزئیات کارکرد هر یک از پرسنل را بررسی کرد. شرکت سیمان نیز همانند سایر سازمان ها نیازمند سیستمی است که بتواند تردد پرسنل خود را به راحتی در آن کنترل کند و همچنین امکان ثبت ماموریت کارکنان در آن وجود داشته باشد. نرم افزار حضور و غیاب کسرا در سازمان ها و شرکت های سیمان از جمله سیمان بهبهان، سیمان سپاهان، سیمان فارس نو، سیمان لامرد، سیمان ساوه، سیمان کرمان و سیمان مازندران (نکاء) مورد استفاده قرار گرفته است.

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

وجدان کاری چیست

وجدان کاری چیست؟

نمودار ون چیست و چه کاربردی دارد؟

نمودار ون چیست و چه کاربردی دارد؟ 

تفاوت بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در چیست؟

تفاوت بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در چیست؟

همه چیز درباره حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی و نحوه‌ محاسبه حقوق بازنشستگی

همه چیز درباره حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی و نحوه‌ محاسبه حقوق بازنشستگی

منظور از حق اولاد و عائله مندی چیست؟ نحوه محاسبه حق اولاد و کمک عائله مندی

منظور از حق اولاد و عائله مندی چیست؟ نحوه محاسبه حق اولاد و کمک عائله مندی

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته؛ لوازم جانبی مورد نیاز جهت نصب دوربین 

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

محاسبه عیدی سال ۱۴۰۲ عیدی کارگران، کارمندان بازنشستگان و مستمری بگیران 

محاسبه عیدی سال ۱۴۰۲ عیدی کارگران، کارمندان بازنشستگان و مستمری بگیران 

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس و انواع آن

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس axis و انواع آن

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و انتقال تصویر)

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و انتقال تصویر)

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا (حضور و غیاب دانشجویی)

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار

منظور از جمعه کاری چیست؟ | نحوه محاسبه جمعه کاری در قانون کار