ویژگی های نرم افزار داشبورد مدیریتی کسرا

ویژگی های نرم افزار داشبورد مدیریتی کسرا
دیجیتال مارکتینگ کسرا

این نرم‌افزار امکانی ویژه برای سازمان‌هایی است که از نرم افزارهای کسرا استفاده می‌کنند. صاحبان کسب و کار و مدیرانی که دغدغه‌ی مدیریت منابع انسانی دارند؛ با حداقل سه ماه سابقه‌ی دیتا می‌توانند به‌ وسیله این نرم‌افزار به گزارش‌ها دسترسی داشته باشند.

اگر شما هم می‌خواهید به سادگی و تنها با چند کلیک، دید کاملی از وضعیت کسب و کارتان به دست آورید، راهکارهای پیاده سازی شده را بررسی کرده؛ به آسانی تصمیم گیری کنید و به جزیی‌ترین اطلاعات دسترسی داشته باشید؛ پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب را بخوانید و با سیستم داشبورد مدیریتی کسرا آشنا شوید. چون قصد داریم به معرفی نرم افزار داشبورد بپردازیم که بی‌شک پاسخی قاطع برای این نیازهای شماست.

این نرم‌افزار امکانی ویژه برای سازمان‌هایی است که از نرم افزارهای کسرا استفاده می‌کنند. صاحبان کسب و کار و مدیرانی که دغدغه‌ی مدیریت منابع انسانی دارند؛ با حداقل سه ماه سابقه‌ی دیتا می‌توانند به‌ وسیله این نرم‌افزار به گزارش‌ها دسترسی داشته باشند. به این صورت که تیم استقرار و کارشناسان BI این دغدغه را در نظر خواهند گرفت و با فراهم کردن انبار داده‌ای کامل از بخش‌های مختلف سازمان، امکانات متنوعی برای ساخت شاخص‌ها، گزارش‌ها و داشبوردهای جدید طبق نیاز سازمان شما در اختیارتان قرار می‌دهد.

نرم افزار داشبورد مدیریتی کسرا محصولی نرم‌افزاری است که مدیر هر سازمان یا شرکتی به آن نیاز دارد. ابزاری قدرتمند و منحصر به فرد برای نظارت بر عملکرد سازمان در یک نگاه.

ویژگی های نرم افزار داشبورد مدیریتی کسرا

ویژگی های نرم افزار داشبورد مدیریتی کسرا

این نرم افزار سبد کاملی از قابلیت‌های نرم‌افزاری و فناوری در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد. بر اساس الگوهای جهانی مثل موسسه تحقیقات فناوری گارتنر، یک پکیج نرم‌افزای BI باید امکانات مشخصی را در حوزه‌های مصور‌سازی اطلاعات (Data Visualization)، تجریه و تحلیل اطلاعات (Analysis) و یکپارچه‌سازی اطلاعات (Integration) در اختیار داشته باشد. نرم‌افزار مدیریتی و گزارشی کسرا بسته‌ی کاملی از امکانات کاربردی نرم‌افزاری و فناوری در این سه حوزه را داراست.

قابلیتی که اطلاعات مربوط به زمان گذشته و حال را گردآوری می‌کند، امکان پیش بینی آینده را فراهم می‌سازد و اطلاعات مورد نیاز مدیران را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، دسترسی به اطلاعات کسب و کار را آسان می‌کند و اکثرا بهترین راه برای به دست آوردن بینش به عملیات و عملکرد سازمان پیش روی آن‌ها قرار می‌دهد. با این قابلیت دیگر بررسی وضعیت ترددها، اضافه کاری‌ها و تصمیم گیری‌ها برای مدیران و مدیران ارشد، زمان‌بر و سخت نیست. چون با استفاده از آن می‌توانند به سادگی در یک محیط پویا و ساده، بر شاخص های عملکردی سازمان، بخش یا واحد خود نظارت کامل و به‌روز داشته باشند. با داشبورد می‌توان دیدی جامع نسبت به کارکرد واحدهای مختلف داشت؛ هم‌چنین در دوره‌های زمانی مختلف سالانه، ماهانه و روزانه عملکرد هر شخص یا واحد را تحلیل کرد.

معرفی نرم افزار داشبورد مدیریتی کسرا

در تعریف کلی، داشبورد یک صفحه نمایش اطلاعات است که در یک دسترسی سریع به شما در مورد آنچه در سازمان اتفاق می­افتد؛ آگاهی کامل می­دهد. داشبورد معمولا از مجموعه‌ای از عناصر گرافیکی تشکیل شده است و می‌تواند به منابع متنوع بپیوندد؛ به این معنا که اطلاعات را از بانک­ های اطلاعاتی موجود در سازمان استخراج کرده و به صورت یکپارچه در یک صفحه، نمایش می­ دهد.

قسمت‌های مختلف نرم افزار داشبورد مدیریتی کسرا

معرفی نرم افزار داشبورد مدیریتی کسرا

شیوه راه‌اندازی نرم افزار داشبورد مدیریتی

بعد از معرفی نرم افزار داشبورد به نحوه ی راه اندازی نرم افزار داشبورد می پردازیم. تنها چیزی که برای دسترسی و راه‌اندازی نرم افزار داشبورد نیاز هست داده‌ها است. مشتریان و کاربران نرم‌افزارهای کسرا خصوصا نرم افزار حضور غیاب تحت وب کسرا که حداقل سه ماه دیتا دارند می‌توانند به راحتی این نرم‌افزار را در اختیار داشته باشند. راه‌اندازی داشبورد در دو گام انجام می‌شود:

قدم اول: پوشش کامل فرایند تجمیع اطلاعات از منابع اطلاعاتی مختلف، تبدیل و بارگذاری آن‌ها (ETL) در مخزن داده تجمیعی سازمان (Data Warehouse)

Warehouse محلی برای جمع آوری و یکپارچه کردن این اطلاعات است. از طرفی از آنجا که حجم اطلاعات بسیار بالا است، فقط اطلاعات مورد نیاز گزارش­ها در آن ذخیره می­شود و چون سرعت واکشی اطلاعات بسیار مهم است، warehouse از ساختار خاصی پیروی می­کند. همچنین امکان تجمیع و یکپارچه‌سازی اطلاعات سازمان‌های چند شرکتی و هولدینگ‌ها که دارای پراکندگی جغرافیایی پایگاه داده‌ها هستند را فراهم می‌کند.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

قدم دوم: کارشناسان تیم داده در ابتدا برای راه‌اندازی داشبورد داده­ های موجود و متناسب با آن را بررسی و آنالیز کرده و نمودارها و شاخص­های عملکردی را مشخص می‌کنند. که مراحلی که در اینجا ذکر می‌شود از جمله کارهای این کارشناسان است:

  • امکان تعریف ابعاد (Dimension) و اندازه‌های (Measure) جدید علاوه بر موارد موجود در سیستم
  • امکان طراحی سنجه‌ها (Metric) و شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) جدید از روی موجودیت‌های تحلیلی موجود در سیستم
  • امکان طراحی کامل داشبورد مدیریتی جدید با ساخت گزارش‌های مختلف در آن و طراحی انعطاف‌پذیر چیدمان (Layout) این گزارش‌ها در کنار یکدیگر امکان سفارشی سازی این نرم افزار هم وجود دارد.
  1. قابلیت سفارشی‌سازی کامل فرایند تجمیع و یکپارچه‌سازی اطلاعات با استفاده از امکانات انعطاف‌پذیر تعریف و تغییر متادیتای خاص عملیات تجمیع و یکپارچه سازی
  2. قابلیت سفارشی‌سازی موجودیت‌های تحلیلی (اندازه‌ها و ابعاد) متناسب با رویه‌های خاص ثبت اطلاعات هر شرکت در سیستم‌های عملیاتی پایه کسرا

بیشتر بخوانید: 10 نرم افزار مدیریت منابع انسانی (HR)

قسمت‌های مختلف نرم افزار داشبورد مدیریتی

نرم افزار داشبورد مدیریتی سیستم تردد کسرا؛ دارای چندین آیتم است.

داشبورد مدیریتی شرکت مهندسی کسرا بهترین داشبورد مدیریتی

قسمت‌های مختلف نرم افزار داشبورد مدیریتی

تصویر بالا اولین صفحه‌ی نرم‌ افزار داشبورد را نشان می‌دهد که دارای چندین آیتم است. با کلیک روی هر کدام از منوهای آن؛ وارد صفحه‌ی دیگری می‌شوید که اطلاعات را به صورت جزئی‌تر در اختیارتان قرار می‌دهد. صفحه اول منوی نگاه کلی است که همان‌طور که از نامش پیداست دیدی جامع را به مدیران ارشد و صاحبان کسب و کار می‌دهد. این صفحه همه‌ی اطلاعات را در چند ثانیه در اختیارتان قرار می‌دهد که شامل تعداد ماموریت های روزانه سازمانی روزانه، استحقاقی روزانه، بدون حقوق روزانه، تعداد پرسنل، تردد دستی، کسر کار روزانه و میانگین استحقاقی می‌شود. این قسمت بیشتر برای صاحبان کسب‌وکار کاربرد دارد که فقط به دنبال اطلاعاتی یک گزارش جامع و کلی هستند.

در سمت راست صفحه بخشی قرار داده شده که با استفاده از آن می‌توان بر اساس دو فیلتر زمانی و چارت سازمانی اطلاعاتی را به دست آورد. با انتخاب چارت سازمانی اطلاعات مربوط به ترددها و مجوزها برای واحدهای مختلف به نمایش در می‌آید. دو شاخص عملکردی مهم در این صفحه قرار دارد که اطلاعات مفیدی را راجب”میانگین درصد غیبت پرسنل” و ”میانگین حضور غیاب موثر پرسنل” نمایش می‌دهد.

یکی دیگر از مهم‌ترین صفحه‌های این داشبورد مدیریتی، صفحه‌ی انواع مجوز است که گزارش و شاخص‌های مفیدی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد. یکی از ماژول‌ها و قسمت‌هایی که در این صفحه مشاهده نماییم؛ سرجمع مقدار مجوز بر اساس سال در زمان‌های مختلف است. این قسمت برای مدیران ارشد مثل مدیر منابع انسانی یک سازمان که نیاز به اطلاعاتی جزئی‌تر دارند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. برای مثال اگر در صفحه‌ی اصلی نرم‌افزار روی پرسنل کلیک کنید؛ می‌توانید به جزئی‌ترین اطلاعات مثل تعداد مجوزها، حق ماموریت‌ها ، کسری و اضافه کار تک‌تک کارمندان دست پیدا کرد.

قسمت‌های انواع مجوز و مجوزهای روزانه و ساعتی نیز قابلیت‌های دیگر نرم‌ افزار داشبورد است که همه برای راحتی و به دست آوردن اطلاعات جامع و جزئی قرار داده شده و به مدیران منابع انسانی کمک می‌کند که ریز کارکرد پرسنل را در اختیار داشته باشند.

در این صفحه می‌توان اسامی هر کدام از پرسنل را با فیلتر کردن نوع مجوزی که در قسمت راست این صفحه وجود دارد؛ دید و مقادیر کل مجوز را برای هر کدام از آن‌ها، در بازه‌های زمانی یا در واحدهای سازمانی مختلف مشاهده کرد. در صورتی که شما نیز این روزها به دنبال ابزاری برای آسان کردن تصمیم گیری برای کسب و کار خود هستید با ما تماس بگیرید. شما می توانید از کارشناسان فروش در زمینه نرم افزار داشبورد اطلاعات بیشتری را به دست آورید.

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

1 دیدگاه

  1. سارا رضایی مرداد 26, 1401 در 12:11 ب.ظ

    مقاله خوبی بود. نرم افزار داشبورد مدیریتی رو میتونیم برای سازمان های بزرگ با تعداد پرسنل بالای 1000 نفر هم استفاده کرد؟

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

چرا حفظ حریم شخصی در محیط کار اهمیت دارد؟

چرا حفظ حریم شخصی در محیط کار اهمیت دارد؟

وجدان کاری چیست

وجدان کاری چیست؟

اصول و فواید انتقاد سازنده؛ تفاوت انتقاد سازنده و مخرب 

اصول و فواید انتقاد سازنده؛ تفاوت انتقاد سازنده و مخرب 

مدل استخوان ماهی

مدل استخوان ماهی (Fishbone Diagram) چیست و چگونه رسم می شود؟

اس ام اس مارکتینگ چیست و چه مزایایی دارد؟

اس ام اس مارکتینگ چیست و چه مزایایی دارد؟

اهمال کاری چیست؟ | چگونه با اهمال کاری مقابله کنیم؟

اهمال کاری چیست؟ | چگونه با اهمال کاری مقابله کنیم؟

تعدیل نیرو چه زمانی اتفاق می افتد؟ تفاوت تعدیل و اخراج چیست؟

تعدیل نیرو چه زمانی اتفاق می افتد؟ تفاوت تعدیل و اخراج چیست؟

نمودار ون چیست و چه کاربردی دارد؟

نمودار ون چیست و چه کاربردی دارد؟ 

شایسته سالاری | مراحل رسیدن به شایسته سالاری

شایسته سالاری | مراحل رسیدن به شایسته سالاری

تکنیک ساندویچ

تکنیک ساندویچ چیست؟

ماتریس آیزنهاور چیست؟

ماتریس آیزنهاور چیست؟

تعالی سازمانی چیست؟ | آشنایی با انواع مدل های تعالی سازمانی

تعالی سازمانی چیست؟ | آشنایی با انواع مدل های تعالی سازمانی

نیچ مارکتینگ چیست؟ همه چیز در مورد نیچ مارکت (Niche Marketing)

نیچ مارکتینگ چیست؟ همه چیز در مورد نیچ مارکت (Niche Marketing)

تفاوت بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در چیست؟

تفاوت بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در چیست؟

همه چیز درباره حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی و نحوه‌ محاسبه حقوق بازنشستگی

همه چیز درباره حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی و نحوه‌ محاسبه حقوق بازنشستگی

Bom محصول یا درخت محصول چیست و چه کاربردی دارد؟

BOM محصول یا درخت محصول چیست و چه کاربردی دارد؟

منظور از حق اولاد و عائله مندی چیست؟ نحوه محاسبه حق اولاد و کمک عائله مندی

منظور از حق اولاد و عائله مندی چیست؟ نحوه محاسبه حق اولاد و کمک عائله مندی

کاربرد رویکرد شش کلاه تفکر 

کاربرد رویکرد شش کلاه تفکر 

اسکرام چیست

اسکرام چیست؟ | نقش تکنیک اسکرام (scrum) در مدیریت سازمان ها  

بررسی قانون سختی کار و شرایط دریافت سختی کار 

بررسی قانون سختی کار و شرایط دریافت سختی کار