کتاب تفکر سریع و کند؛ کنترل مغز و ذهن خود را در دست بگیرید

Thinking, Fast and Slow کتاب تفکر سریع و کند
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1401/12/14

کتاب تفکر سریع و کند به بررسی ابعاد مختلف ذهن انسان در دو سیستم کلی می پردازند. کانمن در این کتاب عملکرد مغز انسان را در دو سیستم شهود محور یا عاطفی و مشورت محور یا منطقی بررسی کرده و توضیح می دهد در هر موقعیت افراد از کدام سیستم مغز بیشترین بهره را میبرند.

کتاب تفکر سریع و کند (thinking fast and slow) نوشته دنیل کانمن (Daniel Kahneman) اولین بار در سال 2011 انتشار یافت. این کتاب به دلیل رویکرد جدیدی که نسبت به عملکرد مغز ارائه داد به سرعت در جوامع مختلف مورد استقبال قرار گرفت و فروش قابل توجه ای داشت. نویسنده در این کتاب به بررسی عملکرد ذهن انسان در حوزه تفکر می پردازد. در این کتاب ذهن انسان به دو سیستم کلی تفکیک می شود که یکی از آنها دارای عملکرد غریزی است و دیگری نیازمند تلاش است. در واقع در هر زمان یکی از این دو سیستم فوق قادر است کنترل مغز و ذهن ما را در دست بگیرد. اما به طور کلی سیستمی از مغز که نیاز به تلاش برای عملکرد خود دارد نتیجه سنجیده تری خواهد داشت. کانمن در کتاب تفکر سریع و کند توضیح می دهد که چگونه دو سیستم فوق در تصمیم گیری ها و قضاوت های ما تاثیر گذارند.

چرا باید درباره تفکر سریع و کند بدانیم؟

ذهن انسان یکی از اعضای تاثیر گذار در بدن افراد است که بر تمام ابعاد زندگی انسان ها تاثیر بسزایی می گذارد. هرچند با پیشرفت روزافزون علم و بکارگیری تکنولوژی های مختلف در بررسی عملکرد مغز بشر به اطلاعات گسترده ای درباره مغز دست یافته است، اما با این حال یکی از نقاط ضعف بشر ناتوانی از فهم قدرت ذهن خود است. قطعا برای همه ی ما پیش آمده است که نسبت به وقایع مختلف عکس العمل هایی نشان داده ایم که بعد از گذشت مدتی از نحوه عملکرد خود غافل گیر شده و یا تمیم را گرفته ایم که بعدا نسبت به آن احساس پشیمانی کرده باشیم. دانیل کانمن در این کتاب به خوبی موضوعات فوق را با توجه به عملکرد مغز تشریح کرده و نشان داده است که چگونه با شناخت کارکرد مغز قادر هستیم تفاوت های بزرگی در تصمیم گیری های خود ایجاد کنیم.

کتاب تفکر سریع و کند مناسب چه کسانی است؟

کتاب تفکر سریع و کند از آنجا که رویکرد کلی به عملکرد مغز دارد می تواند مناسب تمام اقشار جامعه باشد. اما اگر به موضوعات روانشناسی و یا اقتصاد رفتاری علاقه مند هستید و یا در رشته های فوق تحصیل می کنید، این کتاب را حتما در لیست کتاب هایی که باید مطالعه کنید قرار دهید. همچنین کتاب فوق به شما کمک خواهد کرد تا در تصمیم گیری های خود بهتر و سنجیده تر عمل کنید چرا که با دانستن نحوه کارکرد ذهن کنترل بهتری بر تصمیمات خود خواهید داشت. از طرف دیگر از آنجا که مغز به عنوان پیچیدترین عضو در بدن انسان ها شناخته می شود، بسیاری از افراد علاقه دارند تا درباره ی این عضو خارق العاده اطلاعات بیشتری کسب کرده و با ابعاد مختلف آن آشنا شوند. کتاب تفکر سریع و کند برای این دسته از افراد نیز می تواند بسیار مفید بوده و اطلاعات جدیدی را درباره ذهن انسان در اختیار آنها قرار دهد.

کتاب تفکر سریع و کند را از کجا می توانید تهیه کنید؟

برای خرید کتاب تفکر سریع و کند به صورت آنلاین می توانید به راحتی با سرچ عنوان کتاب از انتشارات مختلف آن را در قالب PDF یا کتاب الکترونیکی دانلود کرده و یا به صورت فیزیکی سفارش دهید. یکی از بهترین روش های مطالعه این کتاب دانلود نسخه صوتی آن با استفاده از اپلیکیشن فیدیبو و همچنین اپ طاقچه است. همچنین شما می توانید با ورود به وب سایت فیدیبو و یا وب سایت طاقچه به عنوان بهترین مراجع دانلود کتاب های صوتی، فایل صوتی کتاب تفکر سریع را خریداری کرده و به راحتی از آن در موقعیت ها مختلف استفاده کنید.

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد

نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد و کاربردهای آن

حضور و غیاب در قانون کار

حضور و غیاب در قانون کار؛ بررسی قوانین حضور و غیاب کارکنان در سازمان ها

Thinking, Fast and Slow کتاب تفکر سریع و کند

کتاب تفکر سریع و کند؛ کنترل مغز و ذهن خود را در دست بگیرید

سیستم BPMS چیست؟ مدیریت فرآیند کسب و کارها چگونه ممکن میشود؟

سیستم BPMS چیست؟ مدیریت فرآیند کسب و کارها چگونه ممکن میشود؟

هوش مصنوعی chatGPT چیست؟

هوش مصنوعی chatGPT چیست و چه تاثیری بر زندگی انسان ها دارد؟

OKR چیست و چه نقشی در رشد سازمان ها دارد؟

OKR چیست و چه نقشی در رشد سازمان ها دارد؟

استراتژی کاربردی برای توسعه و رشد کسب و کار

10 استراتژی کاربردی برای توسعه کسب و کارها

اهمیت امنیت تجارت الکترونیک در سازمان ها

اهمیت امنیت تجارت الکترونیک برای سازمان ها

امنیت شغلی و اهمیت آن

امنیت شغلی و اهمیت آن در جوامع امروزی

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک و مزایای آن برای کسب و کارها