چگونه می توانیم شغل دلخواه خود را پیدا کنیم؟

favorite-job-(1)
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1401/12/23

کسانی که جویای کار هستند نیاز دارند نکات مهمی را در تهیه درخواست های کاری خود درج کنند. تا کارفرمایان براساس این اطلاعات بتوانند با توانایی های آنان آشنا شده و آن ها را از بین کارجویان مختلف انتخاب کنند.

شما برای یافتن شغل دلخواه خود می توانید به طرق مختلف اقدام کنید. کسانی که جویای کار هستند نیاز دارند نکات مهمی را در تهیه درخواست های کاری خود درج کنند. تا کارفرمایان براساس این اطلاعات بتوانند با توانایی های آنان آشنا شده و آن ها را از بین کارجویان مختلف انتخاب کنند.

این اطلاعات باید در قالب مشخصی سازمان یافته؛ و به کارفرمایان عرضه شود. این اطلاعات نه باید آنچنان دست نیافتنی و به دور از واقعیت باشند که باورپذیری آنان سخت باشد. و نه این اطلاعات باید آنچنان تهی و ناامیدکننده باشد که مدیران را از مصاحبه و انتخاب شما منصرف کند.

چگونه می توانیم شغل دلخواه خود را پیدا کنیم؟

نکات مهم در تهیه درخواست های کاری موفق برای یافتن شغل دلخواه

1) داشتن گواهینامه های آموزشی از عوامل مهم یافتن شغل دلخواهتان است

گواهی نامه ها و مدارک آموزشی نشان دهنده توانمندی افراد در حوزه های مختلف است. این گواهی نامه ها با درجات مختلف اعتبار درجه بندی می شود. و می توان بر اساس آن توانمندی افراد را در حوزه های مختلف صلاحیت سنجی کرد. در این رابطه شما می توانید فهرستی از مشاغلی که گمان می کنید می توانید در آن ها موفقیت حاصل کنید تهیه کنید. و در نهایت ببینید کارفرمایان به دنبال چه مدارک آموزشی هستند. و اگر شما این مدارک را در اختیار ندارید سعی کنید در دوره های مربوطه شرکت کنید. و گواهی مربوط به آن را اخذ کنید.

2) داشتن تجربه های کاری

شما باید بتوانید تجربه های لازم را در کارهای مختلف کسب کنید. و در رزومه کاری خود از آن ها نام ببرید. منظور از تجربه کاری هر آن چیزی است که از پذیرفتن هر شغل و یا هر پروژه ای عایدتان می شود. اگر زمانی اشتباهی انجام دادید مشتاقانه از آن درس بگیرید و در نهایت به آنچه انجام داده اید و درسی که گرفته اید بیندیشید و سعی کنید برای رفع آن اشتباه تلاش کنید. با این کار راحتتر شغل مورد نظرتان را پیدا می کنید.

برشمردن مهارت هایی که دارید

3) ذکر کردن مهارت هایی که دارید

شما باید بتوانید در درخواست های کاری خود عناوین مهارت های کاری را که از آن ها برخوردارید ذکر کنید. و کارفرمایانتان را در مورد آن ها در جریان قرار دهید. برای انجام هر چه بهتر بسیاری از کارها و ایفای نقش موثر در سازمان ها و شرکت ها شما نیاز دارید مهارت های مهمی از جمله مذاکره، سخنرانی، ارائه مطلب، مدیریت زمان و بر عهده گرفتن جلسات و… را بدانید و در انجام و اجرای آن ها مهارت های لازم را کسب کنید.

4) برای یافتن شغل دلخواه تان عناوین سمت هایی که قبلا داشته اید را ذکر کنید

مطمئنا ذکر عناوین دهان پرکن و پرطمطراق در کارنامتان می تواند برای مدیران در مورد گزینش شما مثمر ثمر واقع شود. این عناوین شاید موجب شود مصاحبه ای با شما ترتیب داده شود. اما در نهایت تضمینی برای انتخاب شما نخواهد شد. مگر اینکه شما واقعا در جلسات مصاحبه بتوانید به خوبی صلاحیت خود را در بودن در این جایگاه ها و سمت ها به مدیران ثابت کنید.

برای یافتن شغل دلخواهتان عناوین سمت هایی که قبلا داشته اید را ذکر کنید

5) بیان موفقیت های شغلی می تواند یافتن شغل دلخواه را برای شما آسان کند

کارفرمایان و مدیران بیش از هر چیزی در رزومه یا درخواست کاری شما به دنبال توفیقات و موفقیت هایی هستند. که پیش از آن با قرار داشتن در موقعیت های شغلی قبلی کسب کرده اید. در واقع آن ها به دنبال نشانی از پیشرفت در کارنامتان هستند. و اگر به چنین نشانه ای در درخواست شما دست پیدا نکنند. حتی ممکن است شما در لیست مصاحبه شوندگان آنان نیز قرار نگیرید. مدیران می خواهند بدانند شما پیش از این چگونه از پس مشکلات بر آمده اید. و چگونه در مواجه با موقعیت های بغرنج توانسته اید از پس مشکلات برآیید.

از چه طریق درخواست های کاری خود را برای شرکت ها ارسال کنیم؟

در حال حاضر با توجه به آنلاین شدن بسیاری از روال های اداری، افراد به راحتی می توانند با عضویت در سایت های کاریابی متعدد، رزومه خود را در اختیار کارفرمایان قرار دهند. همانطور که در این مقاله اشاره شد یک رزومه موفق با ویژگی مورد نظر سازمان ها میتواند در یافتن شغل مورد نظر بسیار کمک کننده باشد.

برخی از سایت هایی که کارجویان به راحتی و به صورت رایگان می توانند رزومه های خود را در آنها ارسال کنند عبارتند از: سایت کاریابی ای استخدام، جابینجا، کاربوم، جاب ویژن و … که با سرچ در گوگل می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. ارسال درخواست کار در سایت های کاریابی مختلف شانس شما را در پیدا کردن شغل دلخواه چند برابر می کند.

 

لیست دسته بندی های مرتبط:

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم