دستگاه حضور و غیاب لمسی چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه حضور و غیاب لمسی چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه‌های حضور و غیاب مختلفی در بازار وجود دارند که در زمان خرید انتخاب را برایتان سخت خواهد کرد. خرید دستگاه حضور غیاب لمسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله به آن‌ها اشاره شده است. ما در این مقاله دستگاه حضور غیاب لمسی و کاربردهای آن را بررسی کردیم تا با اطلاعات بیشتری دستگاه مناسبی بر ای شرکت یا سازمانتان انتخاب کرده و آن را تهیه نمایید. در صورت وجود هرگونه سؤال با ما در ارتباط باشید.

امروزه از دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی در مراکز مختلف استفاده می‌شود. تا چند سال گذشته دستگاه‌های حضور و غیاب، زیاد شناخته شده نبودند اما امروزه در بین مراکز طرفداران بسیار زیادی دارد به همین دلیل فروش و خرید دستگاه حضور و غیاب انگشتی رشد چشمگیری پیدا کرده است. راهکارهایی مبتنی بر ویژگی‌های بیومتریک ارائه می‌دهد که این راهکارها درصد خطای بسیار پایینی در شناسایی افراد دارد. همین دلیل باعث شده تا از این دستگاه در ادارات و سازمان‌های مختلف استفاده شود. در ادامه این مقاله پاسخ دستگاه حضور غیاب لمسی چیست و چه کاربردی دارد؟ را بررسی خواهیم کرد اگر به دستگاه حضور غیاب تاچ در سازمانتان نیاز دارید تا انتها ما را همراهی کنید.

معرفی دستگاه حضور غیاب لمسی

مدتی قبل مشکلات زیادی در دستگاه های حضور غیاب کارتی وجود داشته به این صورت که در آن‌ها امکان تقلب و اشتباه زیاد بوده به همین خاطر مدیرانی که بر روی گزارش کارها حساس بودند. ترجیح دادند با پرداخت مبلغ بیشتری خیالشان را از بابت نتیجه نهایی آخر هر ماه راحت کنند. اگر آخر ماه گزارش ورود و خروج درستی از دستگاه در دسترس نباشد، عملاً کار مدیریت با مشکل مواجه شده و مشکل اولیه زمینه ساز مشکلات دیگری خواهد بود.

به همین دلیل سیستم کنترل ورود و خروج تاچ در بازار از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. یکی از سیستم‌های حضور و غیاب پرطرفدار در بازار دستگاه‌های حضور و غیاب اثر انگشتی است که با استفاده از اثر انگشت افراد، ورود و خروج آن‌ها را ثبت می‌کند. امروزه این دستگاه‌ها طرفداران بسیاری دارند و در مکان‌های مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند. به‌طورکلی عملکرد دستگاه‌های لمسی به این صورت است که کاربر باید اثر انگشت خود را در محل تعبیه شده قرار دهد و سپس شناسایی خطوط اثر انگشت کاربر شناسایی شده و ورود و خروج وی ثبت می‌شود.

معرفی دستگاه حضور غیاب لمسی

معرفی دستگاه حضور غیاب لمسی

مشخصات فنی نمایشگر دستگاه حضور و غیاب لمسی

مشخصات فنی نمایشگر دستگاه‌های حضور و غیاب لمسی و ویژگی‌هایی که معمولاً در این نوع دستگاه‌ها وجود دارد را در زیر بررسی خواهیم کرد:

نوع صفحه نمایش: معمولاً از نمایشگرهای لمسی با سایز مناسب استفاده می‌شود تا اطلاعات لازم را به کاربران نمایش دهد.

اندازه صفحه نمایش: اندازه صفحه نمایش در این دستگاه‌ها متفاوت است، اما معمولاً این دستگاه‌ها از صفحه‌های بزرگ‌تر (مانند 7 یا 10 اینچ) استفاده می‌کنند.

رزولوشن: رزولوشن نمایشگر نیز این دستگاه‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، به طور کلی، رزولوشن بالاتر به معنی نمایش وضوح بیشتری است.

ارتباطات: بسیاری از دستگاه‌های حضور و غیاب لمسی دارای درگاه‌های ارتباطی متفاوتی مانند USB، Ethernet و Wi-Fi هستند که برای ارتباط با دیگر دستگاه‌ها و شبکه‌های داخلی کاربرد دارند.

قابلیت‌های نرم‌افزاری: برخی از این دستگاه‌ها می‌توانند به شبکه‌های مختلف متصل شوند و اطلاعاتی مانند نام کاربران و زمان ورود و خروج آن‌ها را ثبت کنند. برخی دستگاه‌ها همچنین می‌توانند قابلیت‌هایی مانند تصویربرداری و تشخیص چهره را نیز داشته باشند.

لازم به ذکر است که ویژگی‌های سیستم حضور غیاب لمسی ممکن است در بسته به نوع و برند دستگاه متفاوت باشند.

بیشتر بخوانید: معرفی سنسور اثر انگشت نوری و کاربردهای آن

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

نمایشگر لمسی ضربه ای

نمایشگر لمسی ضربه‌ای (Touchscreen) معمولاً به‌عنوان یکی از انواع نمایشگرهای لمسی در دستگاه حضور و غیاب استفاده می‌شود. این نوع نمایشگر به گونه‌ای طراحی شده که وقتی با آن برخورد یا فشار وارد می‌شود، واکنشی نشان داده و امکان انتقال را فراهم می‌کند.

به طور کلی، دو نوع نمایشگر لمسی ضربه‌ای وجود دارد:

Resistive Touchscreen: در این نوع نمایشگرها، دو لایه شیشه به یکدیگر چسبیده‌اند و در زیر لایه‌ی اول شیشه، یک شبکه الکتریکی کوچک قرار دارد. هنگامی‌که به شیشه فشار وارد می‌شود، این شبکه الکتریکی به طور موقت قطع شده و دستگاه اطلاعات را به صورت دیجیتال دریافت می‌کند. این نوع نمایشگرها بسیار ساده‌اند و قیمت پایینی نیز دارند و وضوح تصویرشان نیز از دیگر نوع نمایشگرهای لمسی کمتر می‌باشد.

Capacitive Touchscreen: در این نوع نمایشگرها، یک لایه شیشه به طور مستقیم بر روی یک شبکه الکتریکی قرار دارد. شبکه الکتریکی در این نوع نمایشگرها برای تشخیص لمس انگشت انسان و انتقال اطلاعات به دستگاه استفاده می‌شود. این نوع نمایشگرها وضوح تصویر بیشتری نسبت به Resistive Touchscreen داشته، به همین دلیل از قیمت بالاتری نسبت به نمایشگرهای دیگر برخوردارند.

نمایشگر لمسی ضربه ای

نمایشگر لمسی ضربه ای

نمایشگر لمسی حرارتی

نمایشگر لمسی حرارتی (Thermal Touchscreen) یک نوع نمایشگر لمسی است که از حرارت برای تشخیص واکنش به لمس استفاده می‌کند. در این نوع نمایشگرها، شیشه‌ای حساس به حرارت بر روی نمایشگر قرار داده می‌شود به این صورت که وقتی انگشت به سطح نمایشگر لمس می‌کند، حرارت بین نمایشگر و انگشت انتقال پیدا کرده سپس با استفاده از سنسورهای حرارتی درون دستگاه، مکان لمس تشخیص داده شده و دستورالعمل‌های مورد نظر اجرا می‌شود. نمایشگرهای لمسی حرارتی در دستگاه‌های حضور و غیاب به دلیل داشتن مزایایی مانند، قابلیت استفاده در شرایط نوری مختلف، عدم وابستگی به فشار لمس و… از محبوبیت بالایی برخوردارند. همچنین از آنجایی که این نوع نمایشگرها نیاز به تماس مستقیم با سطح انگشت ندارند، در برابر خراشیدگی و آسیب دیدگی نیز مقاوم‌اند.

بیشتر بخوانید: معرفی دستگاه حضور و غیاب Zkteco 

معرفی انواع دستگاه حضور و غیاب لمسی

دستگاه‌های حضور و غیاب لمسی از جمله روش‌های مدیریت حضور و غیاب کارکنان در شرکت‌ها و سازمان‌ها هستند که با کاهش هزینه و زمان انجام کارها، بهبود کارایی و کاهش خطاهای احتمالی کارکنان، در نهایت بهبود بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها کمک می‌کنند. برخی از انواع دستگاه‌های حضور و غیاب لمسی عبارتند از:

 1.   دستگاه حضور و غیاب لمسی اثر انگشتی (Fingerprint Time Clock) که از اثر انگشت برای تشخیص هویت کارکنان استفاده می‌کند.
 2.   دستگاه حضور و غیاب لمسی از طریق تشخیص چهره (Facial Recognition Time Clock) که از تصویر چهره برای تشخیص هویت کارکنان استفاده می‌کند.
 3.   دستگاه حضور و غیاب لمسی با کارت‌های تردد (RFID Time Clock) که از تکنولوژی RFID برای تشخیص هویت کارکنان استفاده می‌کند.
 4.   دستگاه حضور و غیاب لمسی بر اساس شناسایی صورتی (Facial Geometry Time Clock) که از اطلاعات هندسی صورت برای تشخیص هویت کارکنان استفاده می‌کند.
 5.   دستگاه حضور و غیاب لمسی بر اساس شناسایی کد (PIN Time Clock) که از کد شناسایی برای تشخیص هویت کارکنان استفاده می‌کند.
 6.   هر کدام از این دستگاه‌های حضور و غیاب، مزایا و معایب خود را دارند و بسته به نیاز و شرایط شرکت یا سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.
معرفی انواع دستگاه حضور و غیاب لمسی

معرفی انواع دستگاه حضور و غیاب لمسی

بهترین مدل دستگاه حضور و غیاب لمسی در ایران کدام است؟

برندهای متنوعی مانند علم و صنعت، پالیزافزار، جهان گستر، فراتکنو، ماداکتو در ایران تولید کننده انواع دستگاه حضور و غیاب لمسی در ایران هستند. این شرکت‌ها با سابقه درخشان و بیش از 20 سال در این عرصه حضور دارند. دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی تیارا با سیستم عامل اندروید 64 بیتی با ظرفیت ثبت 10 میلیون تردد همراه با نمایش اسامی و عکس پرسنلی در هنگام ساعت زنی و با قابلیت شناسایی افراد با روش های اثر انگشت، شناسه، رمز، کارت و یا ترکیبی از آن‌ها به همراه جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا در شرکت پالیزافزار تولید و به مرحله عرضه رسیده است.

سرعت پردازنده دستگاه حضور و غیاب تیارا 1.5 گیگاهرتز از نوع SAMSUNG ARM چهار هسته‌ای با RAM: 1 GB می باشد. این دستگاه حضور و غیاب با ابعاد 47*120*199 میلیمتر و وزن 700 گرم انتخابی مناسب جهت استفاده در محیط‌هایی با دمای کاری 60 تا 20- درجه سلسیوس  حداکثر رطوبت نسبی 80 درصد می‌باشد.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

"" indicates required fields

قیمت سیستم حضور و غیاب لمسی یا تاچ چقدر است؟

قیمت سیستم حضور و غیاب تاچ یا لمسی، به عوامل مختلفی مانند برند و سایز صفحه، تعداد کاربران، قابلیت‌های مختلف و موارد دیگر بستگی دارد و می‌تواند متفاوت باشد؛ بنابراین بهتر است، قیمت دقیق را باید با توجه به نیازها و مشخصات مورد نظرتان، از فروشندگان و تولیدکنندگان مختلف استعلام بگیرید.

قیمت سیستم حضور و غیاب لمسی یا تاچ چقدر است؟

قیمت سیستم حضور و غیاب لمسی یا تاچ چقدر است؟

خرید دستگاه حضور و غیاب لمسی

در دنیای امروز، استفاده از سیستم‌های حضور و غیاب هوشمند با تکنولوژی لمسی، به دلیل دقت و سرعت بالا و کاهش خطاهای احتمالی، برای شرکت‌ها و سازمان‌ها امری ضروری شده است. با توجه به نیازهای مختلف کاربران، دستگاه‌های حضور و غیاب لمسی با قابلیت‌های مختلفی طراحی و تولید شده‌اند. در صورتی که قصد خرید یک دستگاه حضور و غیاب لمسی را دارید، باید به عوامل مختلفی مانند دقت و سرعت دستگاه، تعداد کاربران، امکانات و قابلیت‌های دستگاه، هزینه نگهداری و موارد دیگر توجه کنید. همچنین، باید از اطمینان از کیفیت و قابلیت اطمینان دستگاه، تأییدیه‌ها و گواهینامه‌های مربوطه و همچنین پشتیبانی پس از فروش اطمینان حاصل کنید. با انجام مطالعات کافی و انتخاب دستگاه مناسب، می‌توانید از امکانات سیستم کنترل ورود و خروج تاچ به نحو بهتری استفاده کنید و به بهبود کارایی و بهره‌وری سازمان خود برسید.

بیشتر بخوانید: علت از بین رفتن اثر انگشت و عدم تشخیص اثر انگشت

کلام آخر

دستگاه‌های حضور و غیاب مختلفی در بازار وجود دارند که در زمان خرید انتخاب را برایتان سخت خواهد کرد. خرید دستگاه حضور غیاب لمسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله به آن‌ها اشاره شده است. ما در این مقاله دستگاه حضور غیاب لمسی و کاربردهای آن را بررسی کردیم تا با اطلاعات بیشتری دستگاه مناسبی بر ای شرکت یا سازمانتان انتخاب کرده و آن را تهیه نمایید. در صورت وجود هرگونه سؤال با ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

 1. عباس ایزدی مرداد 30, 1402 در 1:27 ب.ظ

  سلام
  فرق دستگاه لمسی با ضربه ای دقیقاً در چیست؟

  • دیجیتال مارکتینگ کسرا مرداد 31, 1402 در 9:45 ق.ظ

   با سلام
   نمایشگر لمسی ضربه ای :این نوع نمایشگر به گونه‌ای طراحی شده که وقتی با آن برخورد یا فشار وارد می‌شود، واکنشی نشان داده و امکان انتقال را فراهم می‌کند.
   نمایشگر لمسی حرارتی (Thermal Touchscreen) یک نوع نمایشگر لمسی است که از حرارت برای تشخیص واکنش به لمس استفاده می‌کند.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

وجدان کاری چیست

وجدان کاری چیست؟

نمودار ون چیست و چه کاربردی دارد؟

نمودار ون چیست و چه کاربردی دارد؟ 

تفاوت بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در چیست؟

تفاوت بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در چیست؟

همه چیز درباره حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی و نحوه‌ محاسبه حقوق بازنشستگی

همه چیز درباره حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی و نحوه‌ محاسبه حقوق بازنشستگی

منظور از حق اولاد و عائله مندی چیست؟ نحوه محاسبه حق اولاد و کمک عائله مندی

منظور از حق اولاد و عائله مندی چیست؟ نحوه محاسبه حق اولاد و کمک عائله مندی

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته؛ لوازم جانبی مورد نیاز جهت نصب دوربین 

لیست مهم‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

معرفی دوربین پین هول مدار بسته + قیمت و خرید دوربین مداربسته پین هول pinhole

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

واقعیت مجازی چیست؟ تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

امنیت سایبری یا Cyber Security چیست؟

محاسبه عیدی سال ۱۴۰۲ عیدی کارگران، کارمندان بازنشستگان و مستمری بگیران 

محاسبه عیدی سال ۱۴۰۲ عیدی کارگران، کارمندان بازنشستگان و مستمری بگیران 

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

معرفی انواع لنز دوربین مدار بسته + قیمت و خرید لنز دوربین مدار بسته

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

تکنولوژی ویدیو آنالیتیک دوربین مداربسته چیست و چه قابلیت‌ هایی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

سنسور اثر انگشتی خازنی چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس و انواع آن

همه چیز درباره دوربین مدار بسته اکسیس axis و انواع آن

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و انتقال تصویر)

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت تصویری (آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و انتقال تصویر)

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا

حضور و غیاب دانشگاهی کسرا (حضور و غیاب دانشجویی)

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

معرفی بهترین دستگاه دوربین مدار بسته + انواع دستگاه ضبط دوربین

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره قوانین نصب دوربین مدار بسته

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

همه چیز درباره مرخصی حج واجب

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته

ویژگی های کابل دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ معرفی انواع کابل دوربین مداربسته