چرا خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی مقرون به صرفه است؟

خرید نرم افزار حضور و غیاب اثر انگشتی
واحد دیجیتال مارکتینگ کسرا
1402/01/10

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی یکی از انواع دستگاه های حضور و غیاب بیومتریک است که با استفاده از اسکنر اثر انگشت می تواند تردد پرسنل را در سازمان ها ثبت کند. خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی با توجه به قیمت مناسبی که نسبت به سایر سیستم های بیومتریک دارد برای بسیاری از سازمان ها مقرون به صرفه است.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی (Fingerprint Attendance Device) یکی از متداول ترین و بهترین دستگاه های کنترل تردد بیومتریک محسوب می شود که با استفاده از اسکن اثر انگشت افراد، تردد آنها را ثبت می کند. اکسس کنترل اثر انگشتی با توجه به فناوری استفاده شده در آن از قیمت پایین تری نسبت به سایر دستگاه های حضور غیاب بیومتریک مانند دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره (تصویری)، سیستم ورودو خروج چشمی و دستگاه حضور غیاب تشخیص کف دست برخوردار است. بنابراین خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی می تواند راه حلی مناسب برای کنترل تردد در بسیاری از سازمان ها باشد. در واقع دستگاه ساعت زنی اثر انگشت به عنوان دستگاه حضور و غیاب ارزان در بازار ایران شناخته می شود و می توان از آن در سازمان هایی با حداقل بودجه نیز بهره گرفت. برای اطلاع از انواع دستگاه های حضور و غیاب انگشتی به صفحه دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی مراجعه کنید.

معرفی دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و نحوه عملکرد آن

برای طراحی دستگاه های حضور و غیاب از جمله دستگاه اثر انگشتی از الگوریتم های خاص و منحصر به فردی استفاده می شود که آن را از سایر دستگاه ها متمایز می کند. به طور کلی سیستم های تشخیص اثر انگشت از دو الگوریتم نمایی و تطبیق اثر انگشت به عنوان تکنولوژی بیومتریک استفاده می کنند. تمرکز اصلی الگوریتم نمایی روی کیفیت تصویر اثر انگشت است. در واقع الگوریتم نمایی کیفیت تصویر به دست آمده را بررسی کرده و سپس به تطبیق دادن اثر انگشت ثبت شده در سیستم می پردازد. الگوریتم تطبیق دستگاه نیز زمانی که فرد برای ورود و خروج اثر انگشت خود را روی دستگاه قرار می دهد، آن را با اثر انگشت ثبت شده تطبیق داده و اجازه ورود می دهد. بنابراین در صورتی که اثر انگشت مطابقت نداشته باشد، دستگاه ارور می دهد و از فرد می خواهد انگشت صحیح را روی دستگاه قرار دهد.

ما در کسرا آماده ارائه مشاوره به شما هستیم

نحوه عملکرد دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی بدین صورت است که ابتدا باید مشخصات هر پرسنل به صورت جداگانه برای سیستم تعریف شده تا هر فرد زمان ورود و خروج به محل کار، زمان رفت و آمد خود را ثبت کند. برای تعریف پرسنل در اکسس کنترل انگشتی هر فرد می تواند یک یا تعدادی از انگشتان خود را با استفاده از اسکنر اثر انگشت در سیستم اثر انگشتی ثبت کند. همان طور که می دانید هر فرد دارای یک اثر انگشت منحصر به فرد برای خود است و امکان تقلب در این روش به هیچ وجه وجود ندارد. انگشتان دست هر فرد دارای خطوط و شیارهایی مختص خود اوست که فرد دیگری حتی مشابه با آن نمی توان پیدا کرد.

معرفی دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

نحوه عملکرد دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

روش کار با دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی چگونه است؟

برای شروع کار کردن با دستگاه حضور و غیاب ابتدا باید یک یا تعدادی از انگشتان دست خود را برای دستگاه تعریف نمایید. بدین صورت که یک یا چندین انگشت را روی دستگاه اکسس کنترل اثر انگشت قرار داده و سپس تصویر آن را در دستگاه ثبت کنید. پس از آن هر پرسنل می توان زمان ورود و خروج به محل کار انگشت خود را روی دستگاه قرار داده تا زمان ورود و خروجش ثبت شود.

یکی از نکات مهم قبل از خرید اکسس کنترل اثر انگشتی بررسی قیمت دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی است. در واقع قیمت دستگاه حضور و غیاب انگشتی تاثیر زیادی بر کیفیت این سیستم کنترل تردد دارد چرا که هرچه قیمت اسکنر اثر انگشت ده انگشتی بیشتر باشد نشان از کیفیت برتر سخت افزارهای استفاده شده و اسکنر اثر انگشت در این مدل سیستم ورود و خروج دارد. بنابراین با خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی مناسب می توانیم عملکرد دقیق تر و سریعتری را در ثبت حضور غیاب افراد در سازمان داشته باشیم.

روش کار با دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی چگونه است؟

روش کار با دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

مزایای خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

هر کدام از دستگاه های حضور و غیاب که توسط شرکت های مختلف از جمله شرکت کسرا طراحی و تولید می شود، دارای مزایای منحصر به فرد خود است. دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی نیز مزایایی دارد که به شرح زیر است:

1)دستگاه حضور غیاب ثبت اثر انگشت در مقایسه با انواع دستگاه های حضور و غیاب قیمت مقرون به صرفه تر و مناسب تری دارد. بنابراین مراکز و موسسات با میزان بودجه کم تر هم می توانند از آن استفاده کنند.

2)با توجه به این که برای هر فرد یک اثر انگشت تعریف می شود، امنیت بالایی داشته و امکان تقلب و خطا در آن وجود ندارد.

3)در زمان ثبت ورود و خروج پرسنل مشکلاتی مانند جا گذاشتن یا گم کردن کارت ساعت زنی وجود ندارد.

بهترین دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی شرکت مهندسی کسرا

شرکت کسرا تمرکز خود را روی طراحی، تولید و توسعه بهترین دستگاه های حضور و غیاب با ویژگی های مختلف قرار داده است. در این راستا نیز این شرکت با به دست آوردن 23 سال سابقه کار، توانسته جایگاه خوب و رضایت بالایی را از طرف مشتریان به خود اختصاص دهد. دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی در انواع مختلف و به منظور استفاده در مراکز و موسسات مختلف طراحی و تولید شده است. بسیاری از سازمان ها با توجه به قیمت ارزان دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی تمایل بیشتری نسب به خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی دارند که در ادامه برخی از برترین مدل های اکسس کنترل اثر انگشتی ارائه شده از شرکت مهندسی کسرا معرفی شده اند.

خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی شرکت مهندسی کسرا

بهترین دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی شرکت کسرا

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی AC 2200

یکی از بهترین دستگاه های کنترل تردد کاربردی که توسط کارشناسان شرکت مهندسی کسرا طراحی و ارائه شده، دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی مدل مکسا BioFinger S710 یا  Virdi AC-2200 است که توسط شرکت ویردی تولید می شود. این دستگاه با عملکرد صحیح و بسیار دقیقی که دارد، می تواند اطلاعات ورود و خروج کارکنان و پرسنل را به صورت دقیق ثبت و ضبط کند. دستگاه اثر انگشتی AC 2200 به یک پردازنده قدرتمند و سنسور اپتیکی دقیق مجهز شده است و به همین دلیل می تواند در هر ثانیه به ازای 1500 اثر انگشت سرعت شناسایی داشته باشد. بنابراین به هیچ وجه امکان تقلب در این دستگاه وجود ندارد.

یکی دیگر از بهترین مشخصات و ویژگی های دستگاه حضور و غیاب انگشتی Virdi AC2200 ضد آب و ضد گرد و غبار بودن آن است. علاوه بر این، این دستگاه اثر انگشتی به قابلیت شناسایی کارت بدون تماس نیز مجهز شده است. بدین صورت که می توان از آن برای ثبت اطلاعات ورود و خروج کارکنانی که امکان ثبت اثر انگشت آن ها به دلایل مختلف وجود ندارد، استفاده کرد.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم تا با معرفی سیستم کنترل تردد و ورود و خروج اثر انگشتی کسرا و بررسی مزایا و معایب آن انتخاب راحتتر و مطلوب تری را برای سازمان ها و شرکت ها مختلف فراهم کنیم. همچنین شرکت مهندسی کسرا با بهره گیری از مشاورین متخصص و پشتیبانی 24 ساعته به صورت آنلاین و تلفنی جهت بررسی قیمت دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و انتخاب یکی از انواع سیستم های کنترل تردد با توجه به نوع سازمان مربوطه به سازمان های مختلف خدمات ارزنده ای ارائه می دهد.

مقالات مرتبط

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

مطالب مرتبط

بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب

معرفی بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب ایرانی و خارجی

انواع اسکنر اثر انگشت

آشنایی با انواع اسکنر اثر انگشتی

نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد

نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد و کاربردهای آن

تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب

3 شیوه کاربردی تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب در سازمان ها

سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس

اهمیت نصب و به کارگیری سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه؛ شناسایی با عنبیه چشم

نرم افزار حضور و غیاب آیفون (آی او اس iOS)

نرم افزار حضور و غیاب آیفون (آی او اس iOS)؛ راهکاری ساده برای کنترل تردد پرسنل

حضور و غیاب در قانون کار

حضور و غیاب در قانون کار؛ بررسی قوانین حضور و غیاب کارکنان در سازمان ها

کاربرد نرم افزار حضور و غیاب در انواع سازمان ها

کاربرد نرم افزار حضور و غیاب در سازمان ها

نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز

تفاوت نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز و حضور و غیاب تحت وب